Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

c5 düzeyinde boyun kırığıyım..

merhaba, 2004 yılının 9. ayında trafik kazası sonucu c5 düzeyinde boyun kırığıyım. fibula greft yapıldı. tetraparazi idim. kazanın 9. ayından itibaren desteksiz, sol ayayk afo ile yürümeye başladım. sağ kol ve bacak normal fakat solda spastisite var. 28 ay oldu 6 aydır egzersizleri bıraktım. hala gelişme olur mu? bir de spor salonunda çalışmamı tavsiye ediyorlar. sizin fikriniz nedir? ayrıca bursa'da spor salonu konusunda yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı?
07-01-2007
Aysun YÖNEL
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı
Öğrencilere verilen dersleri MEBBİS'e otomatik aktarın.
2 Yanıt
13-10-2007
Melis TÜRKMEN
Fizyoterapist

öncelikle geçmiş olsun c5 boyun kırığının derecesi ve sinir kesisinin komplet-inkomplet durumu sinirlere verdiği zarar ve basıyı bilmemiz ve sizi görüp değerlendirmemiz gerekiyor. ancak söylediğiniz kadarıyla komple bir kesi söz konusu değil. düzenli ve bilinçli egsersiz size mutlaka gerekiyor. çok bariz bir ilerleme olmayabilir ancak mevcut durumdan gerilememek de önemli. günlük yaşam aktivitelerinizi olabildiğince rahat ve bağımsız yapmanız kas kuvvetinizin zayıflamaması önemli. sağlık güvencenize göre gideceğiniz sağlık kuruluşunda fizyoterapistinizin vereceği ev egsersiz programını isterseniz evde ister spor salonunda düzenli şekilde uygulayabilirsiniz. ancak ev programı almadan ezbere egsersiz yapmayın ve size uygun olmayan spor aletlerine dikkat edin.
09-01-2007
Burcu Tavşan TÜRKKAN
Fizyoterapist

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.

EÇOP'ta MEBBİS Yıl Sonu Değerlendirme İşlemlerini (RAM Evrakları Gönderim) Hızlıca Yapın!

Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuz büyüyor, ekstra yeni personele mi ihtiyacınız oldu?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

İş mi Arıyorsunuz?

İşinizden memnun değil, daha iyi bir iş mi arıyorsunuz?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen özgeçmişini doldur ve "İş Arıyorum" ilanı ver, kurumlar seni arasın. Hepsi bu...