Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

bunaltı bozukluğu

sık sık bunaltı bozukluğu yaşıyorum, olaylara normal tepkiler veremiyorum, aşırı üzülüyor ya da bunalıyorum. ilaç denedim ama faydası olmadı ve çok kilo aldım . Bunun bir tedavisi varmı?

12-02-2005
Ece ŞEN
Diğer
Öğrenci, veli, verilen eğitimler, kesilen faturalara ait ayrıntılı istatistik çıkartın.
3 Yanıt

Sorunlu hasta olmanız çok doğal değil mi.Sorununuz olmasa ne işiniz var ilaçla doktorla.Bizim sorunumuz işe net yoluyla yardımcı olmaya çalışmak.

Arnavutun biri karısının eline ip bağlayıp doktora gitmiş ve doktorun eline vermiş.Doktor sormuş doğal olarak,bu ne?Bu karıma bağlı ip, biz tutucuyuz karımızı göstermeyiz söyle bakalım şimdi karımın neyi var?.

Böyle bir durumda günlük program yapmanızı öneriyorum.Kendinize bir hobi bulun.Pratik kız meslek liseleri gerçekten çok özel halk eğitim birimleri var ve çok yararlı

Uyku sorunlarınız olduğunu remeron dolayısıyla anladım ve günlük hareketinizi artırmanın yararlı olacağını düşünüyorum,dolayısıyla sıkıntıdan yemeğe yönelmeyi de azaltır.Elimde bir kitap var "diyet" isminde, yakında arkadaş yayınlarından çıkacak okumanızı şiddetle tavsiye ediyorumYemek ve sıkıntı arasındaki ilişkiyi çok güzel kurmuş bir bilimsel kitap üstelik okuması çok rahat.

Kendinizi açabileceğiniz arkadaş çevrenizden de uzak olabilirsiniz duygularınızı açmaya çalışın, hatta yazmak iyi bir duygu açıcıdır yazın

çocuğunuz var mı

 

yaşınız kaç 

bunları bile bilmiyoruz

İsterseniz bir de metal kordon bağlayalım belki daha etkili olur!Şaka bir yana, insanoğlu üstüne düştüğü her sorunun üstesinden gelir.Başaracağıza inancım büyük.

En güzel günler sizin olsun

yanıtılarınızı bekliyorum

 

13-02-2005
Sarp BENGÜ
Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen

Ece hanım bunalmalarınızın

zamanlamalarını tanımlayabilir misiniz.Hatta biraz ayrıntılı bilgi verebelir misiniz .Daha önce nihal hanım ve ben sizi yanıtlamıştık Sanırım daha ayrıntılı bier bilgi edinme düzeyindesiniz.Doktora gdiyor olmaktan da korkabilirsiniz bu da ayıp değil.Doktara giderken dersinizi çalışıp rahat gitmek de istiyor olabilirsiniz.Sorularınızı bekliyoruz

 

12-02-2005
Sarp BENGÜ
Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen

Sayın Demir,

günümüz psikiyatrik koşullarında bunaltı bozukluğuna en etkili tedavi yaklaşımı psikoterapi, ilaç ve destekleyici yöntemlerle olmaktadır. Bu yüzden psikoterapi görebileceğiniz bir yardım almanızı tavsiye ederim.

Sağlıklı günler dileğimle!

12-02-2005
Nihal ÖZCAN
Psikolog

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır

PKT, KDF, BEP, GÖF ve diğer formları otomasyonunuz otomatik hazırlasın

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
İş mi Arıyorsunuz?

Mezun oldunuz, iş mi arıyorsunuz?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen özgeçmişini doldur ve "İş Arıyorum" ilanı ver, kurumlar seni arasın. Hepsi bu...

İş Arayanlar

iş arayan 575 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

2 gün önce

Betül D.
Sorumlu Müdür

3 gün önce

Büşra B.
Fizyoterapist

3 gün önce

Muhammet H. T.
Fizyoterapist

Dün

Aleyna Ş.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni

2 gün önce

Hacer D.
Sosyolog