Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

bilinçli özel eğitimciler bunu yapsın...

BEN SINIF ÖĞRETMENİ ARAYAN KURUMLARA ŞU MAİLİ ATIYORUM. BU YOLLA BİR ÇOK EĞİTİM KURUMU İLE GÖRÜŞÜP ONLARI KENDİ ÇAPIMDA BİLİNÇLENDİRMEYE ÇALIŞTIM. "" Bireysel derslere girecek ve aileleri yönlendirecek, 20 günde eline aldığı bir belgeyle özel eğitimci olduğunu iddia edecek ve siz bu !!!özel eğitimci!!!ye düşük maaş vereceksiniz. hem sizin paranız cebinizde kalacak hem de dersler boş geçmemiş olacak. bir taşla iki kuş yani. peki siz bu eğitimin kalitesi hakkında bir şeyler yapmayı düşünüyor musunuz? sınıf öğretmenlerinin o sertifikaları hangi "amaç"la aldığını biliyorsunuz sanırım. lütfen; sizin gelişimsel geriliği olan bir çocuğunuz olsaydı (belki de vardır) 20 günde özel eğitimci olduğunu iddia eden ve BEP ne demek? diye ortalıkta dolaşan birisine çocuğunuzu vijdan azabı duymaksızın teslim edermiydiniz? Yada düşünün sizin hiç matematik dersinize türkçe öğretmeni girdi mi? (--rahatsızlık verdiğim için çok özür diliyorum. Kaliteye önem veren eğitiminizde başarılar diliyorum.--)""
30-10-2006
Mehmet BAĞÇEVLİ
Özel Eğitim Öğretmeni
Öğrenci ve Veli bilgilerinin kolayca takip edin.
2 Yanıt
gülpınar hanım evet siz de kendinizce haklısnız.burada olmayan sistemin yanlış işlemesi problemi var.tabiiki hepimiz üniversite bitirdik ve kimbilir ne kadar zorluklarla mezun olan insanlar şuan işsiz kalmakta.keşke üniversitelerden mezun olan öğrenci sayısı ile kamuya yerleştirilecek personel arasındaki arz talep dengeli olabilse.ne yazık kı bu ülkemizde mümkün olamıyor ve bireyler mağdur oluyor.internette şu yazıyı okudum'özel öğretim kurum sahiplerinin özel eğitim öğretmeni bulamayışını ilgili merciye ileterek özel eğitim öğretmeni ihtiyacının karşılanmasını talep etmişler.ülkemizde işler böyle gidiyor.nasıl ki meb e kurumlar geçince zorunlu persınel sayısı azaldı ve çalışacak personel sayısı çeşitlendi.yarın öbür gün ataması olmayan başka bir bölüm diğerinin yerine geçiyor ve geçmye devam edecek.hiçbir sistem altyapısı hazırlanmadan devreye sokuluyor.keşke herkes kendi mezun olduğu alanda çalışabilse daha mutlu olur diye düşünüyorum.
02-11-2006
Belirtilmemiş

Bu konuda oldukça dertli görünüyorsunuz haklı da olabilirsiniz.Sınıf öğretmenliği mezunuyum ve 3 yıldır kpss sınavını kazanamıyorum.Zamanında atanmış olan Ziraat fakültesi mezunlarını suçlu görmüyorum.Devlet öyle bir hak vermiş ki kişilerde bunu değerlendirmiş.Şimdi bizlere de böyle bir hak verilmişken neden değerlendirmeyelim.Okullarda görülenler çokta yeterli değil.Hanginiz okuldan sonra hiç zorluk çekmeden bu işi yapabildi ki.Öğretmenlik deneyim işi birazda.Tecrübe kazanmakla ilgili.Üniversite tecrübe demek değil,çalışmaktır tecrübe öyle değil mi?Bırakın bizlerde bu enerjimizi kpss çalışarak değil de birilerine yardımcı olmak için harcayalım.Saygılarımla...
02-11-2006
Gülpınar YAZICIOĞLU
Sınıf Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Kullanıcı Görüşleri...
İş Arayanlar

iş arayan 817 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Dün

Pınar B.
Uzman Öğretici

Bugün

Yurdagül K.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

Dün

Rabia C.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

Dün

Özge K.
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

Bugün

İdris E.
Özel Eğitim Öğretmeni

Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi