Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

bilgisi olan varmı?

arkadaşlar ben sosyoloji bölümü mezunuyum fakat alan dışından psikolojik danışmanlık ve rehberlik alanında yükseklisans yaptım.rehabilitasyon merkezlerinde rehber öğretmen olarak atamam olabilirmi.yada bildiğiniz birileri varmı alandışından rehabilitasyon merkezlerinde rehber öğretmen olarak yada psikolojik danışman olarak ataması olan bir arkadaş varmıdır.bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim
14-10-2007
Yavuz GÜL
Diğer
Kurumunuza ait program, modül sınırlamalarını siz değil, otomasyonunuz takip etsin.
7 Yanıt
"Atanamaz, dedi.Sadece lisans bölümü ile ilgili atamaları yapılır.Hatta, bu şekilde bazı atamalar varsa,kurumunuza döner dönmez görevine son verin.Yoksa ödemelerini faiziyle beraber geri alırız." dedi. TTKB kararları yasa hükmündedir.
17-10-2007
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

bizim kurumumuzda da aynı sizin gibi yüksek lisans yapmış bir sosyoloji mezunu arkadaş vardı.milli eğitim önce olur verdi sonra çalışamaz diyerek olurunu iptal etti.sadece özel okullarda rehberlikçi olarak çalışabiliyorsunuz bir de dersanelerde çalışabiliyorsunuz bildiğim kadarıyla.ama başka illerde durum değişikmiş duyduğuma göre.konya'da çalıştırmıyorlar ama duyumlarıma göre malatya'da çalışabiliyorsunuz.arştırmakta fayda var.iyi çalışmalar.
17-10-2007
Bekir UĞURLU
Sınıf Öğretmeni

sosyoloji mezunları özel eğitim merkezlerinde çalışamıyorlar.Bize de bir arkadaş gelmişti.önce atamayı yaptılar1 hafta sonra iptal ettiler.6 ay falan bekledi ama olmadı.Sadece dersanelerde ve özel kolejlerde çalışabileceğiniz belirtiliyor.Siz yinede bir araştırın.
16-10-2007
Serpil ÇİÇEK
Sınıf Öğretmeni

yan alan derken bizler yani alandışından yükseklisans yapanların durumu kesin olarak belirtilmemiş.atamaya katılmıyoruz sanırım ama kadrolu isem yan alan olarak görev alabilirim anlamı çıkardım ben birde ek çizelgede belirtilen bölümlerden en az lisans mezunu olanlar öğretmen olarak atanabilir deniyor.ben yükseklisans mezunuyum atamam bu şarta göre olması gerekiyor. o dediğin kişiye ulaşmak mesele sen o dediğin maddeden benim durumumla ilgili ne çıkardın.ben tam olarak anlayamadım yorumlayamıyorum.dediğin kişi size seminerde nasıl anlattı mevzuatı, bilgi verirsen çok sevinirim
16-10-2007
Yavuz GÜL
Diğer

Birkaç forumda sorunuza cevap yazmıştım.Herhalde görmemiş olacaksınız ki cevabımı tekrar yazıyorum.TTKB'nın 119 sayılı kararının 6. maddesine göre "lisans eğitimindeki alanı üzerine yapılmayan yüksek lisans veya doktora eğitimi yan alan olarak değerlendirilebilir." demektedir.Bu kararı incelerseniz sorunuzun cevabını görebilirsiniz. http://ttkb.meb.gov.tr/menu/119_esaslar_kurul_karari.pdf Rehber öğretmen olarak kimlerin atanabileceği 119 sayılıkarara ek çizelgenin 46. sırasında belirtilmektedir. Gene ikna olmazsanız 0312 413 34 34 nolu telefondan Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğünde İnsan Kaynakları Şube Müdürü Ali İhsan AVCI'ya sorabilirsiniz.Çünkü Mevzuat Uygulamaları seminerinde bizzat bu konuyu anlatmıştı. Saygılarımla.
16-10-2007
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

ben özel eğitim rehabilitasyon merkezinde psikolojik danışman olarak görev alabilirmiyim bunu öğrenmek istiyorum sadece bazıları olur diyor bazıları olmaz.olursa önümde bir örnek ona göre hareket etmek istiyorum
16-10-2007
Yavuz GÜL
Diğer

Rehabilitasyon merkezlerine atanma derken neyi kast ettiğiniz anlamayamadım Yavuz bey.Rehabilitasyon merkezleri zaten özel kurumlar.Günümüzdede istedikleri kişiyi işlerine geldikleri gibi çalıştırıyorlar.Yeterki personelleri onların bütçesine zarar vermesin.(HEPSİ AYNI DEĞİL TABİKİ.İYİ MERKEZLERDE VAR.)Yani sizde yüksek lisaslı birisi olarak özel olarak çalışabilirsiniz zannediyorum.Fakat kasteddiğiniz rehberlik araştırma merkeziyse yani devlet atamasıysa devlet yapacığı atamalarda önceliği,alacağı alanın lisans mezunlarına veriyor.Yani lisans alanınız neyse ona bakılıyor.Yüksek lisas bu noktada işe yaramıyor.Eskiden böyleydi.Fakat Türkiye'de her an herşey değiştiği için milli eğitimin sayfasından takip etmenizde yarar var.İyi çalışmalar..
16-10-2007
Merve KIRŞEHİRLİ
Özel Eğitim Uzmanı

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
İş Arayanlar

iş arayan 883 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Dün

Süheyla Y. K.
Ergoterapist

Dün

İrem Ç.
Psikolog

Dün

Sadık K.
Özel Eğitim Öğretmeni

Dün

Şevval Ü.
Psikolog

Dün

Çiğdem M.
Çocuk Gelişimcisi

21 yıllık birikim ve tecrübeyi içeren EÇOP ile tüm işlemlerinizi hızlıca yapın!

Kullanıcı Görüşleri...