Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

beden eğitimi ve fizik tedavi Y.O ders karşılaştırmaları (anlayana....)

http://besyo.marmara.edu.tr/ogr_ogr_dersler.php

http://www.deu.edu.tr/DEUWeb/Icerik/Icerik.php?KOD=9179

bundan sonrada beden eğitimi öğretmenlerinden fizyoterapist olur diyen olursa bunu söyleyenin aklına şaşarım.YETER ARTIK YA YETER!!!!BİRAZ MANTIK YA!!!
11-12-2007
Mehmet ELMAS
Fizyoterapist
Performans Takip Formu (PKT) eğitmenleriniz internet üzerinden girsin, siz sadece çıktıları alın.
sen kimsinki bana haddimi bildireceksin. bu işler böyle forumda sallayarak olmaz. öncelikle terbiye sınırlarınızı belirleyin. ki ben kimsenin kişiliğine hassasiyetine kendisine onur kırıcı sözler sarfetmedim. oys puanına bakın demişsiniz okuldaki zorluklardan bahsetmişsiniz. sadece bu ülkede fizyoterapi bölümü yok diğer bölümlerde var sizden daha zorlukla okuyan öğrenciler de var. siz türkiyedeki öğrencilerin tercihlerini hiçe sayarak oys puanından bahsediyorsunuz. ben hukuk fakültesini bırakıp beden eğitimi okudum çünkü benim mesleğimin yapabileciğim işin bu yönde olduğunu biliyordum. benim gibi birçok arkadışım ve birçok öğrenci vardır. insan sağlığı benim iliği alanımı belirleyen en büyük faktör. diplama bir yerde hiçbirşeyidir. biryerde de paradır.
25-01-2008
Ümit FİDAN
Okul Müdürü

emeksiz yemek, tabii siz kendi terafınızdan haklı gibi görüyorsunuz. öncelikle genelleme yaparak değil işin özünü öğrenin siz sadece bedensel sınavla girdiniz diyorsunuz ben sınava girerken sadece özel yetenekle girmedim önce yazılı sınavı geçtim daha sonra mülakatı daha sonra sürat, kondisyon, kordinasyon gibi sınavlara tabi tutulduk 2500 kişi arasında ilk 40 a girerek bu sınavı kazandık 4 yıl boyunca hangi zorluklarla okulu bitirdiğimi sizden daha çok çalışarak bitirdiğimize eminim. bir hastanın geldiğinde nasıl tedavi edeceğimizden bahsediyorsunuz. sizlerin bütün arkadaşları bütün hastaları kendileri mi tedavi ediyor. hastanelerdeki fizyoterapist arkadaşlarınız koymuşlar diplomayı odanın baş köşesine hasta geliyor almış eline hasta değerlendirme kartı tedavisini yazıyor arkadaşlara bunları yaptrıın dşyor. bu arkadaşların hepsi fizyoterapistmi? demekki söylendiğinde ortapedik hastalara tedavi edildiğine göre söylendiğinde bedensel engelli de tedavi edilebilir. ben bu doğru demiyorum ama yapıyorsunuz arkasında durun. arkasında duran fizyoterapistlerde var tebrik ediyorum.
25-01-2008
Ümit FİDAN
Okul Müdürü

bizler kayak antrenörlüğü yapıyoruz. hiçbir kayak tesisinde beden eğitimi öğretmeni özel ders veremez. ben kayak antrenörlüğü yaptım ama uludağda öğrencilerime ders veerirken bütün özel kayak eğitmenleri beni sorarak araştırarak hareket ettiler. kayak eğitmeni ile kayak antrenörü arasında fark vardır. bu işlere her isteyen giremez ayrıca bir eğitimi vardır, kursu düzenlenir.
25-01-2008
Ümit FİDAN
Okul Müdürü

arkadaşlar hepimiz belli eğitimde insanlarız .burda tartışıp birbirimizi rencide etmenin hiç bir anlamı yok bence..okuyup diploma alan herkes çok değerli bence.ama ben nasıl eğitimini almadığım bir işi yapmaya yeltenmiyorsam kimse bunu yapamaz..fizyoterapistler çok ücret alıyor diyorsunuz.türkiyede başka yüksek ücret alıp çalışan meslek gruplarıda var.bunlar sorgulanamaz.arz talep meselesidir bu.. futbolcularda yüksek ücret alıyor bende futbolculuk kursu alayım futbolcu olayım demiyorum..olsam bile sonucu siz düşünün..kalitenin nasıl düşeceğini siz düşünün...arkadaşlar avrupa ya bakın..her meslek değerlidir ama nolur eğitimini almadığınız bir işi yapacağım diye tutturmayın.burda önemli olan devletin her meslek grubuna yeterli iş imkanını sağlaması..siz bu konunun üstüne gidin bence.
22-01-2008
Nazlı MARU
Fizyoterapist

umıt bey aradakı farkı gormek ıstıyorsanız oys puanlarına bakabılrısınız.fızyoterapistlerın nekadar yuksek puanlarla fızık tedavıokullarına gırdıgını goreceksınız.ayrıca okurken yasadıgımzı zorlukları anlatmak ısterdım sıze ama bunu anca yasayanlar bu okullarda okuyanlar anlayabılır.sızın anlayabılecegınzı bısey oldugunu zannetmıyorum. zaten anlasanız haddınız olmayan ıslerle ugrasmazdınız.
20-01-2008
Sevinc BAYRAK
Fizyoterapist

sayın ümit fidan mademki bu işi çok istıyorsunuz tekrar sınava girin, bakalım ftr yi(fizyoterapistlik mesleğini) kazanabilirmisiniz? kazansanız dahi 4-5 yıllık okulu ne emeklerle bitirildiğini görün o zaman bizi daha ii anlarsınız! türkiyede herkes elini vicdanına koyarsa ve işin hile tarafına bakmazsa "burası türkiye "lafınıda duymayız.düşük puan alıp ve bedensel yetenek(zihinsel yetenek değil!) ile okul okuyorlar sonra çıkıp başkalarının mesleğine göz koymanın ne kadar etik olduğunu yatarken iyi düşünün... biz bu diplomayı manavdan veya bir aylık fuzuli bir seminerle de almadık.. Ayrıca bizde çıkıp bir seminerle doktorluk yapacağız dersek ve yarın sizin gibi bir vatandaş hasta olup bize geldiğinde biz size ne kadar yardımcı olacaksak, sizinde bir bedensel engelli çocuğa yardımınız o kadar olur. iş para meselesi değil hiç bir emek sarfetmeden de bu ulkede çok para kazanan insanlar var...
19-01-2008
İbrahim TÖREN
Fizyoterapist

Evet, maalesef, burası Türkiye...<BR>BAZI PRATİSYEN HEKİMLER ve GIDA MÜHENDİSLERİ KENDİLERİNİ NASIL DİYETİSYEN İLAN EDİYORSA, BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENİ DE KENDİNİ FİZYOTERAPİST İLAN EDER...
19-01-2008
Çiğdem KARA
Diyetisyen (Beslenme Uzmanı)

demek bir fark var ki veriliyor bunu kurum sahiplerine söyle neden rahatsız oluyorsunuzki bizim maaşlarımızdan biz sizin kayak ücretlerinize laf söylüyormuyuz size ne
18-01-2008
Zehra BÜLBÜL
Fizyoterapist

yazınızı tekrar okudum diyorsunuzki bu ücretler veriliyorki bizde istiyoruz. bizim üzerimizden para kazanılıyorsa verecekler, bilmem anlamışmımıyım? sen 40 saat imza atıyorsun öğretmende 40 saat atıyor. sende aynı parayı kazandırıyorsun öğretmende. sen 4000+ kar payı, öğretmen 1000 ile 1500 arası sizce aradaki fark ne?
18-01-2008
Ümit FİDAN
Okul Müdürü

ben orda burda spor salonlarında nasıl aerobik yaptırmıyorsam sizin paranıza karışmıyorsam sizde bizimkine laf söylemezsiniz ve bizim işimizi asla yapamazsınız hiç etik değil
17-01-2008
Zehra BÜLBÜL
Fizyoterapist

ben öğretmenlerle ilgili birşey yazmadım iyi okuyun ayrıca kastettiğiniz bedensel işçiler hacettepeyi 4 sene okumadılar okumadılar onlar hamal bizi onlarlamı kıyaslıyorsunuz
17-01-2008
Zehra BÜLBÜL
Fizyoterapist

serhat bey haklı ağzını açan 4000 diyor ama eksik söylüyor. 4000 diyor kar'dan ne kadar yüzde vereceksin diyenleri unutuyor. Zehra hanım 45 dakika birebir temasla çalışarak hak ettiğini sylüyor fakat diğer öğretmenlerin yan gelip yattığını söylüyor, tabii ağır derecede mental retardasyon olan çocukla nasıl ders yaptığını bilmiyor. yada tamamen vücut kuvveti ile çalışan insanların ne kadar maaş aldıklarını da bilmiyor. herşey toz pembe acaba merak ediyorum fizyoterapistleri aldıkları maaşla akşam rahat uyuyabiliyorlar mı? ferhat bey herhalde yanında badminton antrenörü çalışıyor diğer fizyoterapistler duymasın. formun başında atmış olduğum adresi incelememiş olmuş gerekir. tabii dediğim gibi herkes haklı. benim haklı olduğum konu benim gibi beden eğitimciler boş bir eğitim almıyor.
17-01-2008
Ümit FİDAN
Okul Müdürü

türkiye de insanlara farklı dallarda sertifika verilerek işin eğitimini almış insanlara haksızlık ediliyor?sertifika alana değil verene kızmak gerek. kim ister ki eğitimini aldığı alanda değil de sertifika aldığı alanda çalışmayı.
17-01-2008
Jale SARITOPRAK
Görme Engelliler Öğretmeni

mrb çok merak ettim önemli olan diploma değil mesleği sevmekse sevdiğiniz mesleği neden yapmıyorsunuz gidip o dalda neden okumuyorsunuz.beden eğitimini seviyorsanız bedenci,fizyoterapiyi seviyorsanız fizyoterapist olmalısınız.herkes bunun eğitimini alıyo bosuna okumuyo.yanluşmı düsünüyorum.Aslında bizlerde de hata var burası türkiye diye diye böyle oluyo.gerçi bizim işimizi de sağolsun sınıf öğretmenleri yapıyo.ilginç
17-01-2008
Diğer

tabi tabi badminton antrenörlüğü...gibi derslerle nasıl tedavi yapılacaksa... konu insan sağlığı ya... herkes işini yapsın biri öğretmen biri fizyoterapist o zaman balinalara da yunus sertifikası verilsin....
16-01-2008
Ferhat KESKİN
Fizyoterapist

evet bende katılıyorum burası Türkiye herşey olabilir.Ancak şunuda belirtmek gerek.Fizyoterapistler hakikatende çok maaş istiyorlar.Ağzını açan 4000 ytl den açıyor.e durum böyle olunca da bedenci de yapar sizin işinizi,pastacı da.
15-01-2008
Serhat ÖNCÜLER
Psikolog

Cesur Bey'e kaTILIYORUM.Burası Türkiye. Ne olacağı belli olmaz. Devlet başka bir meslek grubunu(beden eğitimci ve fizyoterapistler dışında) bu olaya karıştırırsa şaşırmayın!Kimse kimseyi aşağılayacak bir durum yok. Hepimiz aynı ülkenin insanıyız.
13-01-2008
Fatma ÇOBAN
Fizyoterapist

olayı bu anlamda anladığın için tebrik edrim. sorun, bizim fizyoterapist olmamız değil. sorun bizim mesleğimizin aşalanmaya çalışılması. sanki bizler dört yıl boyunca yan gelip yatmışız. arkadaş benim bölümümde yan gelip yatan hala mezun olamamıştır. ziraatmezunu öğretmenlik yapıyorsa birgün doktorluk ta yapacaktır. ortada bir gerçek var beden eğitimciler fizyoterapist yardımcılığı yapmaktadır. birçok fizyoterapistlerde bunu kabul etmektedir. çünkü fizyoterapist arkadaşlarının istedikleri ücret karşısında mecbur kalınmaktadır. fizyoterapist arkadaşlar beden eğitimcilerle uğraşmayı bırakıp kendi arkadaşlarını ikna etmeye çalışsın. hangi kurum sahibi beden eğitimci yerine fizyoterapist çalıştırmak istemez.
12-01-2008
Ümit FİDAN
Okul Müdürü

Artık pes biri sağlıkçı diğeri öğretmen,biri bi taş attı ortaya kimse çıkaramıyor.Olmaz kardeşim, burası Türkiye olsa da bu iş olmaz,iki mesleği karşılaştıramazsınız bile bigün ziraat mühendisleri doktorluk yaparsa sende fizyoterapistlik yaparsın kardeşim,saçmalamayın allah aşkına ya, artık gülemiyorum bile.
09-01-2008
Erkin SANCAKLI
Sosyal Hizmet Uzmanı

http://besyo.kou.edu.tr/okul/ant_dersplanlari.pdf birde burdan incele yada dokuz eylül değil diğerüniversitelere bakın önemli olan diplama değil kişilerin mesleğini ne kadar bilmesi
09-01-2008
Ümit FİDAN
Okul Müdürü

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuz büyüyor, ekstra yeni personele mi ihtiyacınız oldu?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi