Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

beden eğitimi ve fizik tedavi Y.O ders karşılaştırmaları (anlayana....)

http://besyo.marmara.edu.tr/ogr_ogr_dersler.php

http://www.deu.edu.tr/DEUWeb/Icerik/Icerik.php?KOD=9179

bundan sonrada beden eğitimi öğretmenlerinden fizyoterapist olur diyen olursa bunu söyleyenin aklına şaşarım.YETER ARTIK YA YETER!!!!BİRAZ MANTIK YA!!!
11-12-2007
Mehmet ELMAS
Fizyoterapist
Öğrenciye verilen eğitim modüllerinin sınır kontrolü otomatik yapın.
41 Yanıt
arkadaşlar iyice aşağılaşıyosunuz tamam bir problem var ama daha insan gibi konuşmayı öğrenememişsizniz.biri hamal der diğğeri başka bişey.yazdıklarınızı okuyun ve de düşünün.
27-02-2008
Muammer YILMAZ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

siz önce konuşmanıza dikkat edin. nerden biliyorsunuz cebimden çıkmadığına. siz bu laflarla liseyi bile gelememişsiniz. meslekler hakkında yeterince bilgim var. siz önce sadece mesleğinizi icra edin bizim fzt olmamız sizi hiç ilgilendirmez. bu ülkenin bir yöneticileri var ve sizlerden emir alarak işlerini yapmıyorlar. özürlülere faydalı olacak kararları alırlar. beden eğiti ve spor yüksekokulu nun 4 bölümü vardır. açın öğrenin eğitimci olanlar öğretmenlerdir. sosyal hayata uyum sağlayanlar rekreasyon uzmanlarıdır. faaliyetlerin organizasyonların ve idari işler ile ilgili yöneticilik bölümü vardır. ayrıca insan sağlığı ve eğitmenliği ilgili antrenörlük eğitimi bölümü vardır. bunun için sizde bilmediğiniz meslekler hakkın da hiç yorum yapmayın sen bu bütün bölümlerin ders müsradatını inceleyip değerlendirmeden öyle ağzına gelen herşeyi söyleyemezsin. sen on yıl daha okusan insan olamazsın.
26-02-2008
Ümit FİDAN
Okul Müdürü

siz neyin tartışmasını yapıyorsunuz. alınan para batıyormu, cebinizdenmi çıkıyor. ettiğiniz tüm laflar lise öğrencisi seviyesinde laflar. mesleğinizle ilgili yorum yapın. ne olduğunu bilmediğiniz mesleklerin adını bile ağzınıza almayın. kendinizi olabildiğince küçük düşürüyorsunuz. fizyoterapist maaşı nın yüksek olması sizi haklı kılmaz.bu saçmalıkları bırakın ve mesleğinizi icra edin. sağlıkçı değil eğitimcisiniz. 4 yıl size bu farkı öğretmeye yetmemiş. bir dört yıl daha deneyin olur belki.
21-02-2008
Muhsin ERYILMAZ
Fizyoterapist

MERHABA. BEN ŞU AN BİR ZİHİNSEL ENGELLİLER OKULUNDA BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENLİĞİ YAPMAKTAYIM. HENÜZ BU SEKTÖRDE YENİYİM. ÖNCELERİ AKLIMDAN BİLE GEÇMEYEN BU ALANDA ÇALIŞMAYI DÜŞÜNMEMİŞTİM. FAKAT ŞU ANDA İÇİNDEYİM VE ELİMDEN GELEN HERŞEYİ YAPMAK İSTİYORUM. ANCAK SORUNUM ŞUKİ; BU ÇOCUKLARA, BEDEN EĞİTİMİ KONUSUNDA NELER YAPTIRABİLİRİM VE NELERİ YAPTIRMALIYIM Kİ DOĞRU OLANLARI ÖĞRETEYİM. BU KONUDA YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.
16-02-2008
Ufuk KARAKAŞ
Beden Eğitimi Öğretmeni

2 haftalık kursla badminton antrenörü olursunuz ama başarılı olurmusunuz. bunu bilemem. inanmak başarmanın yarısıdır.
12-02-2008
Ümit FİDAN
Okul Müdürü

ferhatcım bıde badmınton antrenorlugu ne ya...bak ben hayatta ondan olamam ıste....
12-02-2008
Murat ÖZTÜRK
Fizyoterapist

feratcım burda yorumunu gördüm nasılsın bı halını hatırını soruyum dedım..Bu bile bu anlamsız tartışmadan daha iyidir..zaten alt yapıda bır sorun var..sağlık bakanlıgından dıploma alıcaksın ki ben daha alamadım yaza ınsallah,mıllı8 eğitim bakanlıgnca denetlenen yerde çalısıcaksın,ucurum farkı olan bır puan alıp bır bolum kazanacaksın baska meslekler saldıracak,en cok da bu zoruma gıder ne ,para , ne de baska bırsey,eczacılk,tıp,molekuler bıyolojı gıbı bolumlerle kafa kafaya gıden bır bolum,2004 ten sonra encok tercıh edılenilk 5 bölüm arasına gırsın mıllıyette yayınlansın(inanmayanlar olabılır dıye reklam da yaptım bak görüyormusun),uygulama derslerınde anan ağlasın,kısn sogugunda sort gıymek zorunda kal(:....gibi...butun bu olumsuz meslekı yasal yoksunluklara rağmen bu kadar popüler bir mesleği potansıyel olarak hak et(tabi getırdıgı olanaklarıda) ,sahte dıs hekımlerıne 3 yıl hapıs ıstenıcegını duydum,bıde kaca para kazandıklarını da en azından benım yakım arkadaslarım var ben biliyorum..kımse demıyor aman sua kadar kazanıyorlar,aman bıze kurs versınler dıshçi olalım,,,pekı nıye ? meslek yasaları var,hukuksal anlamda yaptırımları var,yıne bu sebeplerden dolayı toplumsal bır benımsemıslık söz konusu,aynı sey doktorlar içinde gecerli,tıp fakultelerı bıle bu kadar fizyoloji ,noroloji görmüyor,yınede bu bana kalkıpta 2 aylık kursla nörolog olma hakkını doğururmu.
12-02-2008
Murat ÖZTÜRK
Fizyoterapist

ali bey keşke bütün meslektaşlarınız sizin gibi düşünse. ama malesef bu böyle olmuyor. sanki biz beden eğitimciler 4 yıl oturmuş hiç birşeey yapmamışız. tabi her meslekte olduğu gibi bizim meslekte iyi eğitim almayan arkadaşlar var. ama bunu genele yaymak ve aşalamak güzel bir olay değil. ben bu forumda yazı yazmayan 20 bin beden eğitimi arkadaşlar arasındaydım ama bu kadar aşalama kampanyasına dayanamadım. bizler mesleğimizden hiçbir zaman endişe duymadık. kendi alanında yetenekli ve bilgili olanlar er zaman başarıyı elde edeceğini bilir.
09-02-2008
Ümit FİDAN
Okul Müdürü

bak beden eğitimi arkadasım her meslek grubu nun almış olduğu bir ücret vardır.örnek bugun uzman bır doktor minimum aldıgı ücret 10000-15000 ytl civarındadır.ama kimse onlara sormuyor sız bu kadar maas alıyosunuz. hakedıyosunuz ya da haketmıyosunuz dıye .... onların meslegını yapmak içinde kımse heveslı degıl artı hastaneler bu mınımum paraları verırkende kazanırım dıye vermıyor.Peki niye bir doktora bulaşmıyosunuz mühendise avukata.. Şimdi bence aldığımız paraya falan bakmayın . sız vede diğer meslek grubu aarkadaslar kendi meslegının sorunlarını düzeltmenın cabasına girin. herkesin çöplügüne bulasmayın Bu gibi polimikler insanı alcaltır Herkes uzman olduğu alan içinde uzmandır bırakın herkes ne ise onu yaşasın .herkes ne alanını ne bölümünü nasıl ve ne sekilde bitirmişse o almış olduğu diplomaya ait unvana gore kendi meslegı hakkında konuşabılır. Önce mesleğinizin hakkını verın kımsenın meslegı hakkında konuşmayın . Artı onyargıda olmasın meslegınızıde kucuk falan gormuyoruz .Kısaca bıze ve de bızım meslegımıze bıraz saygı bunuda emınımkı butun meslek grubundakı arkadaslarımda boyle dusunuyordur.
08-02-2008
Ali KAPTAN
Fizyoterapist

bu siteye giren ve bu konu başlıgına mesaj atıp beden eğitimci arkadaşlarla polemige giren her fizyoterapist bu durumu desteklemektedir ..bu konu hiçbir resmi agızdan gündememe getirilmemiştir bunu gündemde tutup kurcalarsak daha çok üstümüze bulaşacaktır. şimi ugraşmamız gereken daha ciddi meseleler mevcuttur .. bilindigi üzere saglık bakanlıgınız hemşirelerle ilgili genelgesi... buraya boş yere mesaj atmaktansa saglık bakanlıgı ve ilgili birimlere bol miktarda kınama mesajı atmalıyız.. diyeceksiniz sen ne ypıyorsun burada.. geçiyordum ugradım. hoşçakalınn.
30-01-2008
Melis TÜRKMEN
Fizyoterapist

ve arkadaşlar lütfen herkes kendi işini yapsın,kimse kimsenin alanına karışmasın ki aynı şey hepimizin başına gelebilir.Önemli olan herkesin durduğu yeri bilmesidir hepimiz eğitimli insanlarız.
29-01-2008
Özlem AKEL
Psikolog

lütfen bir psikoloğa laf atıcam diye bilmediğiniz bir alanda yorum yapmayın.ben de kalkıp,1 saat yatarak para kazanan fizyoterapistler tanıyorum desem siz de bunun içine mi gireceksiniz.mesleğinize saygı duyuyorum ve eğitiminize dayanarak aynı saygıyı sizden bekliyorum.
29-01-2008
Özlem AKEL
Psikolog

fızyoterapist yardımcılıgı kursumu? sızın meslestaslarınzı ıs basvurularında fızık tedavı bolumunde fızyoterapist olarak calısmak ıstedıklerını yazıyolar. ıste bunlara hadlerınız bıldırıyoruz gereklı sekıllerde
28-01-2008
Sevinc BAYRAK
Fizyoterapist

fakat bende yazı yazmıyordum sadece okuyor ve gülüyordum. ama baktımki fizyoterapistler bizlerin boş bir eğitim aldığımızı, aldığımız eğitimleri küçümsemeye başlaması yetmemiş gibi hakaret etmeye başladıklarında dayanamadım yazmaya başladım. bencede gereksiz bir yerde tartışıyoruz. bende katılıyorum bizim kimseye kendimizi kanıtlamaya ihtiyacımız yok. öyleki kurum sahibleri hala beden eğitimi bölüm mezunlarıu arıyor. biz işimizi düzgün yaptıkça onlarda birgün görecek haklı olduğumuzu. kaldiki beden eğitmci arkadaşlar o kadar onurlu davranıp ikili polimiğe girmek bile istemiyorlar. yoksa bir kaşık suda boğulurlar.
26-01-2008
Ümit FİDAN
Okul Müdürü

Çok eğlenceli ya Aynası iştir kişinin ha ha ha .. ne işi ya !!! Bende semra arkadaşımın söylediğinin aynısını Fizyoterapist arkadaşlarıma söylüyorum neden burda ders programları falan ilan ediyorsunuz anlayamıyorum.Adı aynı bile olsa hiçbişey ifade etmediğini hepimiz biliyoruz.Anatomi gördük diye beyin cerrahımı olalım yani.Burda iki tane bedenciyle çene yapmanın hiç anlamı yok.Biz hastalarımızı tedavi edelim , işimizi düzgün yapalım.Boş vaktimiz kalırsa ip atlayıp ,top oynarız artık =)) Bu arada emeğe saygı gösteren beden eğitimi öğretmeni arkadaşlarımı tenzih ediyorum ve emeklerine saygı gösteriyorum.Lafım emek düşmanlarına..
26-01-2008
Sefika OZYİLDİRİM
Fizyoterapist

Sevgili Beden Eğitimi mezunu arkadaşlarım günlerdir bu sayfalarda yazılanları okuyor ve insanların bu cesareti sadece bir diplomayla kendilerinde buluyor olmalarını hayretler içerisinde takip ediyorum.Saygıdeğer arkadaşlarım sizlerden tek ricam fizyoterapistlere buralardan cevap vererek bizleri aşağılamaya çalışmalarına izin vermeyin.Çalışma diyorum çünkü başarılı olduklarını sananlar henüz bizleri tanımamış olanlardır.Dolayısıyla sizleri ezmeye çalışan insanları bırakın burada siz işinize bakın.Kimseye kendimizi kanıtlamak gibi bir ihtiyacımız yoktur.Biz kendimizi bildikten sonra bırakın herkes konuşsun..Aynası iştir kişinin lafına bakılmaz...Çalışın arkadaşlar çalışın:)
25-01-2008
Semra ARSLAN
Beden Eğitimi Öğretmeni

ya allah aşkına aldığınız yarım yamalak anatomi,fizyoloji,kinezyoloji hangi tedaviye yetecek. arz-talep meselesi. türkiyede fzt sayısı az açılan kurum fazla kurumların bedensel öğrencilerinden ücret alabilmesi için de fzt şart yoksa devlet ödenek vermiyor. kurumlarda 10,000 ytl zarar etmektense 4000 ytl yi gözden çıkartıyor. olay bu şurda bi 5 sene sonra kurum sayısıyla fzt sayısı eşitlenirse kurumlar pazarlık yapabilecek hale gelebilir ama şu anda öyle bi şansları yok. ben bunları hem bi fzt hem de kurum sahibi olarak yazıyorum. konu açılırken fzt ile beden eğitimi öğr. eğitimi arasında dünya kadar fark olduğundan bahsediliyor. ama konuyu o yada bu şekilde aldığımız maaşlara getiriyosunuz. elinize ne geçiyor anlamıyorum... kabul edin artık bunu. aradaki farkı umarım anlamışsınızdır
25-01-2008
Ebru DOĞAN
Fizyoterapist

Bir fizyoterapist ve beyaz önlüğü ayrılmaz ikilidir.Hiçbir fizyoterapist kendine öğretmenim denmesinden hoşlanmaz.Fizyoterapist ne hoca ne de öğretmendir.Fizyoterapist SAĞLIK dalında uzmandır, sadece aerobik egzersiz, ısınma hareketleri ve sportif faaliyetleri değil , hastasının patolojik durumuna göre gereken cihaz ve egzersiz uygulamalarını da yapar.Pilates,refleksoloji.manipulasyon vs öğrenmek için altyapısı hazırdır ve el becerisi mevcuttur.Hiçbir bölüme giremeyip fiziği düzgün olduğu için tabi bir de hızlı koşuyorsa beden eğitimcisi olan kişiler kendilerine gelir kaynağı bulmaya çalışıyorlarsa bunu farklı alanlarda denesinler sağlık da değil.
25-01-2008
Nagihan ŞENGÜL
Fizyoterapist

ümit bey sizi anlamaya çalışıyorum ama inanın mantığım ve bakış açım buna yetmiyor..illaki fizyoterapist olmak istiyorsanız okulunu okur ve bitirirsiniz.neden fizyoterapistliği kurs alarak öğrenilecek basit bir iş olarak gördüğünüzüde anlayabilmiş değilim. o zaman bir yıllık bir kurs alalım hepimiz doktor olalım..inanın bu o kadar kolay değil.bunun kolay olmadığı gibi sizin dediğinizde kolay değil.kurs alıp sınava girdiğinizde tabiki başarız olacaksanız bunu tartışmaya bile gerek yok.ama konu o noktaya gelmeyecek umuyorum..devlette yaptığı bu hatayı düzeltecektir.
25-01-2008
Nazlı MARU
Fizyoterapist

teşekkürler önce nazlı hanım sözlerinizden dolayı. ama futbolculuk kursları var ve kurs sonunda başarılı yetenekli bulunursanız size söz veriyorum fenerbahçeye transfer ederim. bizlerede fizyoterapist yardımcılığı kursu açılssın, başarısız olursam bu işi yapmam başarılı olursam yaparım.
25-01-2008
Ümit FİDAN
Okul Müdürü

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Kullanıcı Görüşleri...

PKT, KDF, BEP, GÖF ve diğer formları otomasyonunuz otomatik hazırlasın

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Eleman mı Arıyorsunuz?

Çalışanınız sizi yüzüstü bıraktı, ortada mı kaldınız?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...