Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

barış beye

merhaba barış bey ilginize çok teşekkürler yavuzun bi gözünde kayma var göz dr gittik bze ameliyatla düzeleceğini ameliyat olmazsa gözü tembelleşir görmesini yitirir dedi ama başka dr larada göstermeden ameliyat ettirmek istemiyorum fizik tedaviden henüz bi fayda görmedim otumak istemiyor beni çok uğraştırıyor bireysel dersde alıyor ellerini kullanamıyor sadece ağzına götürüyor oyuncaklara ilgisi yok konuşması kelimelerin baş harflerini çıkartıyor yavuzla çok ilgileniyorum harekekleri yapmak istemiyor çok sıkılıyor
04-08-2009
Saniye OKUR
Diğer
Bireysellleştirilmş Eğitim Proğramını(BEP) kolayca hazırlayın.
2 Yanıt
herkese selamlar ve acil şifalar. benim oğluma da 3,5 aylıkken joubert sendromu tanısı kondu. şu an 10 aylık ve başını tutamıyor fizik tedavi desteği aldırmaya çalışıyoruz ancak sürekli huzursuz ve sürekli ağlıyor. ayrıca görmesi çok az var fakat algılaması yok dedi doktorlar.bize bu süreçte yapılacak ne varsa, fayda olabilecek ne varsa, gözünün görebilmesini sağlayabilecek ne varsa söyleyebilir misiniz. her şeyi yapmaya hazırım. tek çocuğum var. ne yapılacağını bilmiyorum. sizden ricam bildiklerinizi benimlede paylaşın. şimdiden teşekkürler.
29-09-2013
Erhan SAÇAKLI
Esnaf

Bilindiği üzere tıp dünyasında gün be gün ilerlemeler elde ediliyor. Şu an göz amaliyatları lazer ile ve ağrısız, acısız ve çok kısa sürede tamamlanabiliyor. İçinizin rahat olması için başka bir doktora gitmeniz güzel bir düşünce. Fakat göz tembelliği için amaliyat en son durum. İlk tedavi olarak her gün en az 1'er saat boyunca sağ ve sol gözü kapama yapmak gereklidir. Fizik tedavide (gerçeği söylemek gerekirse) sonuçlar uzun dönemlerde alınmaktadır. Bunun için gayet sabırlı olmalısınız ve tedaviyi kesinlikle yarım bırakmamalısınız hatta imkanınız varsa fırsat buldukça oyun şeklinde (bir müzik eşliğinde de denenebilir) gün içinde 2 den fazla yaptırmalısınız. Fakat verilen fizik tedavi hareketlerini yaptırmadan önce kendi üzerinizde bir deneme yaparak ne tür bir zorluk derecesi olduğunu saptayabilir, ona göre daha az canı yanacak şekilde yapmayı deneyebilirsiniz. Bu şekide işinizi biraz olsun kolaylaştırmanızı sağlayabilirsiniz. Yapılan hareketleri kısa vadeli (2-3 saniyelik zaman dilimi) yapıp tekrar sayısını arttırabilirsiniz. İşinizin kolay olmadığını kabul etmek zorundasınız. Geleceğe umutla bakmalısınız unutmayın önce kendiniz yaptığınız işin çocuğunuzun faydası için olduğuna inanmalısınız. Geçmiş olsun dileklerimizle.
06-08-2009
Barış ŞİMŞEKER
Diğer

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
İş Arayanlar

iş arayan 575 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

2 gün önce

Betül D.
Sorumlu Müdür

Dün

Mine N.
Dil ve Konuşma Terapisti

Bugün

Ezgi B.
Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen

2 gün önce

Sevil C.
Psikolog

3 gün önce

Büşra B.
Fizyoterapist