az gören çocuklar için okul öncesi özel eğitim kurumları

az gören çocuklar için okul öncesi özel eğitim kurumları

az gören çocuklar için okul öncesi özel eğitim kurumları

Benim 2.5 yaşında çok az gören bir kızım var.Ve onun eğitim alabilmesi için Ankara'da onun yaş grubuna uygun ve gerçekten amacına uygun hizmet eden bir kurum arıyorum.Bu amaca yönelik Ankara'da eğitim veren kurumlarla ilgili olarak bana bilgi verebilirseniz sevinirim.
23-07-2007
Mine Akın KICIR
Diğer
Öğrenciye verilen eğitim modüllerinin sınır kontrolü otomatik yapın.
15 Yanıt
ilginize teşekkürler Halil bey.Biz Ankara'dan Gönül Turgut özel eğitim merkezine göndermeyi düşünüyoruz.orası içinde olumlu şeyler duyduk ve gittik görüştük.inşallah tayinimiz Ankara'ya çıkarsa orayı düşünüyoruz.oradaki öğretmenlerde görme engeli üzerine eğitim almışlar.Gönül Turgut için ne dersiniz?
04-10-2007
Mine Akın KICIR
Diğer

Merhaba hocalarım. 8aylık bir bebeğim var görme merkezinde doku harabiyeti var. Görmesinde sorun yok kamera sağlam dedi doktorlar. Bunun için de az gören merkezine mi gitmeliyim?gözlük muayenesini felan geçtik

23-07-2020
Kübra DEMİREL
Belirtilmemiş

MİNE HANIM ANKARADA GÖRME ENGELLİLERE EĞİTİM VEREN ZATEN İKİ YER VARDIR...BEN İKİ TARAFADA GİDİP GEZİP GÖRMENİZİ TAVSİYE EDERİM..AMA DUYGU ÖZEL EĞİTİM MERKEZİNİ ÇOK İYİ TANIRIM..KURUM SAHİBİ KENDİSİ GÖRME ENGELLİLER ÖĞRETMENLİĞİ BÖLÜMÜNDEN MEZUNDUR...GİDİP TANIŞMANIZI İSTERİM..DİĞER KURUMUDA ÇOK İYİ TANIRIM..BEN ANKARADAN YAKIN Bİ ZAMANDA AYRILDIM..ORDADA BENİM ARKADAŞLARIM ÇALIŞTILAR..AMA ŞU AN KADROSU NASIL BİLEMİYORUM..BEN SİZE ISRARLA DUYGU ÖZEL EĞİTİM MERKEZİNİ TAVSİYE EDİYORUM..KURUM SAHİBİ GÖRME ENGELLLİLER ÖĞRETMENLİĞİ BÖLÜMÜNDEN MEZUN OLDUĞU İÇİN BENCE BAŞKA SÖZE GEREK YOK...SAYGILARIMLA..
08-10-2007
Halil İbrahim TEYMEN
Özel Eğitim Öğretmeni

merhabalar ferah hocam.öğrencilerle bu denli ilgilenmeniz takdire değer.fakat bir görme engelliler öğretmenine yönlendirseniz onunla irtibat kursanız çocuklar mekezde eğitime başlasa ve buna göre hareket etseniz daha doğru olur.Hem programda belirlenmiş olur.Görme engelliler öğt.olarak bunları söyleyebilirim.
05-10-2007
Tuba BODUROĞLU
Özel Eğitim Öğretmeni

MİNE HANIM BEN DAHA ÖNCE ANKARADA ÇALIŞTIM..ÇOCUĞUNUZ FAYDALI OLACAK TEK KURUM DUYGU ÖZEL EĞİTİM MERKEZİDİR..ÇÜNKÜ KADROSUNUN NEREDEYSE ÇOĞU GÖRME ENGELLİLER ÖĞRETMENLİĞİNDEN MEZUNDUR..BENİM İSMİMİDE VERİRSENİZ SİZE YARDIMCI OLACAKLARDIR...İNTERNETE DUYGU ÖZEL EĞİTİM YAZARSANIZ ADRESİ ÇIKACAKTIR..SİTEDE ADRESİ VE TEL NUMARASI VAR..BİR AN ÖNCE EĞİTİME BAŞLARSANIZ ÇOK İYİ OLUR..ŞİMDİDEN FAYDALI OLMASI TEMENNİSİYLE...
03-10-2007
Halil İbrahim TEYMEN
Özel Eğitim Öğretmeni

merhabalar Ferah hocam.Gayretiniz gerçekten takdire değer.Siz nerede öğretmenlik yapıyorsunuz?ben de öğretmenim ve benim de görme engeli olan çok az gören bir kızım var 2.5 yaşında.Ben de ona bazı davranışları kazandırmak istiyorum fakat nasıl yapacağımı bilemiyorum.
02-10-2007
Mine Akın KICIR
Diğer

İlginize teşekkür ederim.Kısaca anlatmaya çalışacagım.2 görme özürlü erkek kardeş..11ve12 yaşlarında..gecen sene ilk defa görme engelli ögrenci aldım bu konuda da hiç bilgim yoktu..ve ögrencilerin ögrenme seviyesine göre 1.sınıf ders programını uyguladım ardından hukuk ögrencisinden braille alfabesini-rakamları-noktalama işaretlerini ögrendim ve ögrencierime ögrettim.Şu an okuma yazma ögrendiler....5 eylülde kısaltmalara gececegiz. Ben elimden geleni yapmak istiyorum..Ama yardıma ihtiyacım var..Bana yol gösterirseniz memnun olurum..Bu arada çocuklar raporlarına göre hiç görmüyorlar... ama çok az da olsa görebiliyorlar diyebilirim....
01-09-2007
Ferah YILDIZ
Sınıf Öğretmeni

hocam çocuğun işlevsel görmesinin ne olduğunu bilmeden çocuğa kafadan program yapamayız. birde brail alfabesini hukuk öğrencisinden öğrendiğinizi yazmışsınız. BUNU hukuk öğrencisinden öğrenip öğrencilerinize öğretmeniz hiç doğru değil çünkü görme engelliler brail alfabesini kullanırken kendilerinin anlıyacağı kısaltmalar üretmektedirler. eğer öğrencinize bunları öğretirseniz öğrendiği brail alfabesi işlevsel olmaya bilir.
31-08-2007
Mehmet YÜREKLİ
Özel Eğitim Öğretmeni

Syn.Hocam,benim 3 görme engelli öğrencim var.Elimden geldiği kadarıyla braille alfabesini ögrendim şu an kısaltmalardayım.Braille alfabesini okuma-yazmada öğrencilerimde şu an benimle aynı seviyedeler.Kısaltmaları haftaya öğrenmeye başlıcam.Görme engelli bir hukuk öğrencisinden ders alıyorum. Benim sizden ricam görme engelliler için ders programı ve yaptıgınız etkinlikler....bu konuda bana yardımcı olursanız memnun olurum. Bu arada öğrencilerimin zihinsel problemleri yok..İkinci sınıf ders programı uyguluyorum.
31-08-2007
Ferah YILDIZ
Sınıf Öğretmeni

mine hanım elbet yardımcı olmak isterim.. eylülde ben ankaradayım mümkünse irtibatta olalım
05-08-2007
Onur AVAN
Özel Eğitim Öğretmeni

görme engelli bir öğrenciye tıbbı tanıdan çok işlevsel görme değerlendirmesi yapılmalı ve ona göre eğitimi planlanmalı eğitimde tıbbi tanının çokta önemli bir yeri yok sadece göz kusurunun ilerliyeci olup olmadığı dikkate alınır. görme alanı tercihi ve işlevsel görmesini mutlaka bir görme engelliler öğretmeni tarafından değerlendirilmeli ve ona göre plan hazırlanmalı.
01-08-2007
Mehmet YÜREKLİ
Özel Eğitim Öğretmeni

ilginize teşekkürler onur bey.biz şuan ankaradayız.bugün gözdoktoruna gittik yine.bize görme derecesi konusunda pek yardımcı olmadı.ama ben eğitime ihtiyacı olduğunu biliyorum.biz de gazi üniversitesi görme engelliler anabilim dalına gitmeyi düşünüyoruz.burada olsaydınız sizden yararlanırdık.yine de bize ileriki zamanlarda yardımcı olursanız sevinirim.
31-07-2007
Mine Akın KICIR
Diğer

mine hanım ben gazi üniversitesi görme engelliler öğretmenliği bölümü öğrencisiyim.çocuğunuzun tıbbi olarak görme keskinliğini biliyormusunuz. yani çocuğunuzu bir optometrise gösterdiniz mi yada çocuğunuzun bir çocuk duktoruna gösterilip teşhis sonucu tedaviye ihtiyacı olup olmadığını biliyor musunuz?biliyorsunuz bu konuda erken teşhis önemli ve teşhis sonucu aileye eğitim açısından büyük sorumluluklar düşüyor.eğer bana yazarsanız size yardımcı olmaya çalışırım.iyi günler
28-07-2007
Onur AVAN
Özel Eğitim Öğretmeni

Mehmet bey ,gönül turgut ve duygu özel eğitim merkzinin adresini verebilirmisiniz.
24-07-2007
Mine Akın KICIR
Diğer

mine hanım görme engelli çocuklarla çalışan gönül turgut ve duygu özel eğitim merkezi var bu kurumlara baş vurabilirsiniz.
23-07-2007
Mehmet YÜREKLİ
Özel Eğitim Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Rehabilitasyon.com Facebook'da...

İş ilanlarını ve diğer güncellemeleri Facebook'dan takip etmek için sayfamızı beğenin:

Eleman mı Arıyorsunuz?

Çalışanınız sizi yüzüstü bıraktı, ortada mı kaldınız?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • Web tabanlı veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri aktarımı
 • PKT, KDF ve diğer formların kolayca üretimi
 • Bir yıl ücretsiz teknik destek
Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinizde bir otomasyon programına ihtiyacınız mı var?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
1 Aylık ÜCRETSİZ DEMO'yu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • Web tabanlı veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri aktarımı
 • PKT, KDF ve diğer formların kolayca üretimi
 • Bir yıl ücretsiz teknik destek
Ayrıntılı bilgi için burayı tıklayın.