Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

atmada öncelik zeö lerin mi???????*

meb atamalarında atmada öncelik zihin engelliler öğretmenlerinin mi yoksa sertifikalı sınıf öğretmenlerinin de böyle bir hakkı varmı??? Bu konuda bilgisi olanlardan beni aydınlatmalarını rica ediyorum şimdiden teşekkürler.
26-01-2007
Nimet LENGERLİ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni
Öğrencilere verilen dersleri MEBBİS'e otomatik aktarın.
11 Yanıt
1-Ben özel kurumlardan bahsetmiyorum. 2-Atmalar dedim iyi oku. 3-S.H.Ç.E.K bünyesinde devletin resmi rehabilitasyon merkezleri vardır,buraladarda özel eğitiöm öğretmeni kadrosu vardır ve buralara özel eğitim öğretmenleri atanıp devlet memuru olarak calsırılar. 4-S.Ç.E.K. BASBAKANLIGA BAGLI RESMİ BİR DEVLET KURULUSUDUR. 5-ARKADASIM DEVLET MEMURLUGUNDAN VE ATAMADAN BAHSEDİYORUZ. 6-ÖZEL EĞİTİM KONUSUNDA HANGİ DEVLET KURUMLARININ NE GİBİ TESEBBÜSLERİ OLDUGUNU ARASTIR. 7-EDEPSİZLİK TERBİYESİZLİK YAPMA NE DEMEK SIKMA!!!
17-06-2007
Ali KAYA
Özel Eğitim Uzmanı

1-ATAMADA ÖNCELİK FİLAN BAHİS DEGİL SÖZ KONUSU BİLE OLAMAZ. 2-ZİHİN ENGELLİLER ÖĞRETMENLİĞİ KADROLARINA İLK ATAMALARDA BİZ ATANIRIZ BASKASI ATANAMAZ. 3-BİZİM YERİMİZE BASKA HİÇBİR BRANS RESMİ YADA GAYRİ RESMİ ATAMALARDA ALAMAZ. 4-SEVGİLİ ÖZEL EĞİTİMCİLER SİZİ SADECE MEB'E DEGİL S.H.Ç.E.K. EDE BEKLİYORUZ. 5-S.H.Ç.E.K. MEB'E BENZEMEZ sertifikalı ÖĞRETMEN ATAMALARDA KAPIDAN İÇERİ GİREMEZ. 6-İÇERİ GİRMEYE ÇALIŞAN sertifikalılarıda BEN GÜVENLİKLERE ATIRRIM:))) BÜTÜN MESLEKTAŞLARIMA SAYGILAR İYİ CALISMALAR.
16-06-2007
Ali KAYA
Özel Eğitim Uzmanı

Nimetçim; bizim mesleğimizi nerdeyse herkes yapar oldu. yakında kurumda uzun süre çalışan hizmetlileri bile derse sokacak millet.öncelik olmuyor ama yine kaymağını sınıf öğretmenleri yiyiyor. batıya çabuk atanma, yüksek ek ders ücretleri bizim bölümü çok cazip kılıyor zaten be bunu çok da güzel kullanıyorlar.sonrada bunları düşünmemiş gibi sizelr çok para için özellere gidiyorsunz bizde sizin aşığınızı kapatıyoruz diyorlar. öyle yani. yakında atamada da öncelik tanırlarsa şaşma zaten. atama dda öncelik olmasa bile, branş değiştirme, tayin olayları sayesinde yerini bi şekilde dolduruyorlar.
16-06-2007
Emrah KIRICI
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

Arkadaşlar her branşta olduğu gibi özel eğitim öğretmenliğindede öncelik özel eğitim öğretmenlerinin.İlk atamada sınıf öğretmenlerinin sizin alanınızdan atanması söz konusu değil.Bu elbet haksızlık olur.Yalnız atanan öğretmenlerden sertifikası olanlar ihtiyaç olduğu takdirde belirli bir sıralamayla özel alt sınıfa geçebiliyorlar.Yani branş değişikliği yapabiliyorlar.
15-06-2007
Serpil ÇİÇEK
Sınıf Öğretmeni

bu tamamen haksızlık zaten.bir de öncelik sınıf öğretmenlerine veriliyosa e yuh artık.böyle bakanlığa sövülür.ama içimden;)
15-06-2007
Mehmet Akif KABAKÇI
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

neye katılmadığınızı anlamadım. kendinin farkında olmak ne maksatla yazdınız
27-01-2007
Selim YILDIZ
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

Devlet kurumları hiç bir zaman kendi bünyesinde çalışan personel hariç sertifikaya dayalı atama yapmaz...Ama unutulmaması gereken kısım selim bey in yazdıgı gibi degil önemli olan devletde körelmemek ne yapabilirim için ugraşmak sosyal güvenlik yasa tasarısıla beraber ö.e.ö önnü çok açıldı sadece yapılması gereken kendinin farkına varmak...
27-01-2007
Murat TASOVA
Eğitim Uzmanı

arkadaşlar siz bari yapmayın.. ilk atamada öncelik diye bir şey yok. atama hakkı zeö mezunlarının
27-01-2007
Selver DURALİ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

meb atamalarına sertifikalı öğretmenler başvuramaz? ya ağustos ayı atama kitapçığını bir inceleyin?
27-01-2007
Ahmet ÖZDEMİR
Özel Eğitim Öğretmeni

meb atamaları başlıklı konudada bu konuyla ilgili yazılanlar var.sen kaç almıştın??
27-01-2007
Sibel TÜMÜRLEK
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

ben çalıştıım kurumdaki sertifikalı sınıf öğretmeni arkadaşımla görüştüm o zihin engellilerin bi önceliği muhakkak vardır dedi ama net bişi yok.nerden öğrene biliriz ki??
27-01-2007
Sibel TÜMÜRLEK
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır

Öğrencilere verilen dersleri MEBBİS'e otomatik aktarın.

İş Arayanlar

iş arayan 976 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Bugün

Burak Y.
Psikolog

Bugün

Büşra K.
Psikolog

Bugün

Emine H. Y.
Dil ve Konuşma Terapisti

Bugün

Zeynep D.
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

Bugün

Su E.
Fizyoterapist

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.