Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

atipik otizm tolerans düşüklüğü-öfke eşiği

merhaba,özellikle özeleğitimci,psikolog ve rehber öğretmenlere ,pedagoglara yöneltiyorum sorumu.Aslında tartışmaya açmak anne-babaların da fikirlerini almak,tecrübelerini değerlendirmek isterim. Çoğumuzun yaşadığı bir sorun aslında tolerans düşüklüğü..Oğlum 4,5 yaşında ve konuşuyor iyi bir dil gelişimi oldu son bir yıldaki terapilerle.Ancak kolay öfkeleniyor.Başaramadığı şeylerde tolerans düşük ne gibi önerileriniz olur? Nurşin
06-10-2006
Nurşin KÜLCÜ
Diğer
Öğrencilere verilen eğitimleri(terapileri) MEBBİS'e otomatik aktarın.
4 Yanıt
oğlum 4 yaş 4 aylık, Konuşuyor,neden niye sorularını soruyor.1yıl önce adını bile söylemiyordu. kreşe gidiyor tam gün.Oldukça iyibir gelişme var. ancak başarısız hissettiği durumlarda,örneğin oyun oynarken,resim yaparken zorlandığı veya istediği gibi olmadığını hissettiği durumlarda,oyuncak fırlatma,tabaktaki yemeği alaaşağı etme gibi davranışları oluyor. Herhangibasit kazalarda da öyle.Öfke ,üzüntü ve yapılan şeyiyoketme dürtüsü fazla. eskiye oranla azldığını da söyleyebilirim.özellikle farkındalık çalışmaları ve herkesin bazı iyi olduğu veya iyi olamdığı konuların olduğu ile ilgiliçalışmalar faydalı oluyor gibi. Ama yinede bu zaman zaman artıyor gibide.
22-10-2006
Nurşin KÜLCÜ
Diğer

Merhaba Nurşin hanım "tolerans düşüklüğünü" ile anlatımınız gerçekten birtakım çağrışımlar uyandırıyor.Hangi konularda tepki verdiğini,öfkelendiğini ve tolerans düşüklüğünu durumunu yaşam içinde anlatabilir misiniz ,biraz daha açıklamalama yapmanızı rica ediyorum. İyi bayramlar
20-10-2006
Sarp BENGÜ
Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen

amir bey haklısınız çocuk çevresiyle ailesiyle bir bütün ve otistik özellikler dışında kendi kişiliği ve ailesel çevresel nedelerle de bazı davranış bozuklukları gösterebilirler. özel eğitimdeki psikoloğumuz bu konuda çalışmalar yapıyor ''sakin kaplumbağalar'bunlardan biri. Olumlu etkisi de oluyor. Ben sadece davranış olarak bu durumu nasıl ele alıyorsunuz ne gibi yöntemler uygulauyorsunuz paylaşmanızı istemiştim. buradaki her sorumuzun yanıtını, gittiğiniz kurumdan almak durumundaysak (Ki onlara danışıyoruz tabii ki) o halde burada yazmanın ve bu formun oluşmasının nedeni ne?
16-10-2006
Nurşin KÜLCÜ
Diğer

Bu tür durumlarda şöyle yapım böyle yapın demeyi çok doğru bulmuyorum. Anladığım kadarıyla ( çocuğunuzun gelşiminden memmun olmanızdan anlıyorum) son derece verimli çalışan bir merkezden özel eğitim hizmeti alıyorsunuz. Hizmet aldığınız kurum çocuğunuzu iyi tanıması sebebiyle sizi en doğru yönlendirecek yerdir. Merkezde görevli eğitimci arkadaşlarla, psikolog arkadaşlarla durumu değerlendirip çocuğunuzun özel durumları ve tolerans düşüklüğü yaşadığı durumlar incelenerek bir veya birkaç yöntem seçilerek çalışmalarda bulunabilirsiniz.
06-10-2006
Amir AKDAĞ
Eğitim Programcısı

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Kullanıcı Görüşleri...
Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
  • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
  • Veritabanı sunucu hizmeti
  • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
  • Web tabanlı veya Masaüstü kullanımı
  • MEBBİS otomatik veri aktarımı
  • PKT, KDF ve diğer formların kolayca üretimi
  • Bir yıl ücretsiz teknik destek
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
İş Arayanlar

iş arayan 884 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Dün

İbrahim K.
Özel Eğitim Öğretmeni

Dün

Basri F.
Ergoterapist

Bugün

Ebru D.
Psikolog

Bugün

Aleyna Y.
Psikolog

Bugün

Feryal G. D.
Sınıf Öğretmeni