atipik otizm

atipik otizm

atipik otizm

Benim 28 aylık ikiz eşi oğlum var.Atipik otizm teşhisi konuldu.Ama ben ileri düzeyde bir sorun görmüyorum.Aceleye geldi.Özel eğitim için kurula başvurduk ama,tekrar karar değiştirdik.Özel olarak eğitim aldıralım diyoruz.Bu kurula verdiğimiz evrakları geri alabilirmiyiz?Karar sonucunda rapor çıkarsa ve eğitime gidersek,ileriki dönemlerde çocuk için sakıncası olurmu?Raporu iptal ettirebilirmiyiz?

08-06-2012
Özkan BOZTAŞ
Muhasebe Meslek Elemanı
Öğrenciye verilen eğitim modüllerinin sınır kontrolü otomatik yapın.
1 Yanıt
Atipik otizm tanısı alanlar yaygın gelişimsel bozukluklar çatısı altında daha şanslı bir grup olduklarını söyleyebilirim. Eğitime daha hızlı ve etkin cevap veriyorlar. Çocuğunuzun yaşı çok güzel bir yaş vakit kaybetmeden EYDE(erken ve yoğun davranışsal eğitim) almanızı tavsiye ediyorum. Lovaas (1987) tarafından gerçekleştirilen ilk araştırmanın sonuçları, en az iki yıl, haftada 40 saat EYDE hizmeti alan deney grubundaki çocukların, daha az yoğun davranışsal eğitim alan ve bu tür bir eğitim hiç almayan kontrol gruplarındaki çocuklara göre çok büyük ilerlemeler kaydettiklerini göstermiştir. Deney grubundaki çocukların %47'si normal zeka sınırlarına ulaşmış, otistik özelliklerden kurtulmuş ve kaynaştırma ortamlarında eğitim almaya başlamıştır. Öte yandan, deney grubundaki çocukların yaklaşık %40'ı hafif düzeyde, %10'u ise ileri düzeyde gelişimsel yetersizlik göstermeye devam etmiştir.Diğer sorularınızın cevabı için Atipik Otizm için verilen özel eğitim raporu çocuğun eğitim hayatını nasıl etkiler? konulu soru cevap formundaki yazımı okuyabilirsiniz.
09-06-2012
Yunus POLATOĞLU
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
İş mi Arıyorsunuz?

Başka bir şehire taşınmayı düşünüyor, iş mi arıyorsunuz?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen özgeçmişini doldur ve "İş Arıyorum" ilanı ver, kurumlar seni arasın. Hepsi bu...

Kurumunuza ait program, modül sınırlamalarını siz değil, otomasyonunuz takip etsin.

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuz büyüyor, ekstra yeni personele mi ihtiyacınız oldu?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinizde bir otomasyon programına ihtiyacınız mı var?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
1 Aylık ÜCRETSİZ DEMO'yu hemen indirin ve yükleyin.
  • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
  • Veritabanı sunucu hizmeti
  • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
  • Web tabanlı veya Masaüstü kullanımı
  • MEBBİS otomatik veri aktarımı
  • PKT, KDF ve diğer formların kolayca üretimi
  • Bir yıl ücretsiz teknik destek
Ayrıntılı bilgi için burayı tıklayın.