Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

adaylık kalkma/staj yanma durumu

Merhaba arkadaşlar, ben mezun olduktan sonra bursa'da bir rehabilitasyon merkezinde işe girdim. yaklaşık 2 ay çalıştıktan sonra işi bıraktım. şimdi de istanbulda bir kurumda 1 aydır ders ücretli olarak çalışıyorum. 1 kere stajımı yaktığım için 1 seneyi doldurmadan tekrar işten çıkarsam bir daha adaylığımın kalkmayacağı söylendi. yani artık hep stajyer maaşıyla çalışacakmışım. Herkes bu konuda bir şey söylüyor. staj yanması ile ilgili bilgisi olan varsa ve paylaşırsa çok sevinirim.

09-04-2012
Cansu AKGÜL
Psikolog
Öğrenciye verilen eğitim modüllerinin sınır kontrolü otomatik yapın.
5 Yanıt
11 nisan 2012 tarihinden itibaren özel öğretim kurumlarında stajerlijk ve siciller kaldırılmıştır, saygılar nevzat
26-04-2012
Nevzat KUZUCU
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

son durum özel eğitimlerde adaylık olayı kalkıyor
17-04-2012
Mehmet SEVİNÇ
Sorumlu Müdür

Cansu Hanım, Ben de sizin durumunuzdayım. Şu an iş değişikliği yapmak üzereyim. Stajyerliğim kaldırılmadan geçen sene istifa ettim.Şu an da 9 aydır çalıştığım yerden istifa ediyorum. Bunun doğuracağı neticeleri öğrenmek için ilçe milli eğitimi aradım( fatih-İST) daha sonra İl milli eğitimi aradım ve bana sıkıntı olmayacağını çünkü adaylık diye bir şeyin kalkacağını söylediler. Yeni iş yerinde asil olarak başlanacakmış. Bu arada dikkatimi çekti stajyer maaşı demişsiniz. Sİz haftada 40 saate imza atabiliyorsanız stajyer maaşı diye birşey almanız doğru olur mu ? Bunu da dikkate alınız ve düşük maaşla sizi çalıştırmalarına izin vermeyiniz. Bu konuda bilgilerim ve önerilerim bunlardır.
15-04-2012
Elif ERKMEN
Psikolog

2 yıl üst üste adaylık eğitim programında başarısız olunursa dediğiniz doğru ciddi sıkıntı yaşarsınız. işten çıkarken verdiğiniz dilekçe önemli şu durumda.. birde yeni çıkan yönetmelikle birlikte kurslarda adaylık diye birşey kalmayacak.. lisans mezununun müdür olabildiği kurumlarda adaylık biraz komik olurdu zaten.
10-04-2012
Eyüp Sultanhan ATABAY
Kurs Müdürü

Benim bildiğim kadarıyla öyle birşey yok.Kurum sizi elinde tutmak için söylemiş olabilir.Zaten ücretli olarak çalışıyorsanız istediğiniz zaman çıkarsınız.En doğru kaynak özel eğitim genel müdürlüğü personel şubeden alınır.Telefon açıp sorarsınız.
09-04-2012
Ferdi YAŞAR
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.

Kurumunuzun ihtiyaç duyduğu tüm işlemler tek otomasyonda... Hem de ücretsiz!

Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuzda çalışacak personele mi ihtiyacınız var?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...