Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

adana mersin tarsus ta çaresizim

babam 5 ay kadar önce sağ tarafından felç geçiridi. ilk müdahalelerden sonra ftr uzmanı eve gelerek uygulama yaptı ve ilk başta hiç hareket olmayan sağ ayak yardım edilerek yürüyebilir hale geldi. sağ elde his ve dirsek üstü hareket de şu günlerde başladı ancak konuşmada bariz bir düzelme yok. şuanda fizik tedavi konuşma terapisi yada uygulanacak herhangi bir tedvi yöntemi konusunda çaresizim. bölge itibarıyla nerelere gidersem yönlendirilirim. yardım edin lütfen. ben bu konuda herşeyi yapmaya neye mal olursa olsun hazırım. Not: Sol beyin damarlarında pıhtı olduğu teşhisi ile felç geçirdi şu anda ptz inr değeri doktoru tarafından 2 civarında ayarlanmış durumda ve ilaçlarını almaya devam ediyor.
28-09-2006
Sedat ERGEZER
Diğer
Öğrenciye verilen eğitim modüllerinin sınır kontrolü otomatik yapın.
3 Yanıt
Tekrar merhabalar, Sedat Bey, eğer bir e-mail adresi belirtirseniz size yardımcı olmak isterim. İletişim numara ve adreslerini e-mail yoluyla ulaşırmam daha doğru olacaktır.
12-10-2006
Betül ÖZSOY
Dil ve Konuşma Terapisti

Çok Teşekkür ederim Betül Hanım, tabi ki geçici olarak bulunma durumunu yaratabilirim. Ankara İstanbul ve ya Konya da ki uzman terapistlerin ya da merkezlerin iletişim tel adresleri var mı acaba? Sağolun, her zaman sağlıklı olun.
11-10-2006
Sedat ERGEZER
Diğer

Sedat Bey, Öncelikle çok geçmiş olsun. Babanızın konuşamaması sol beyinde bulunan konuşma alanının hasarlanmış olmasından kaynaklanıyor. Buna 'afazi' diyoruz. Afazi; var olan dil ve konuşma yetilerinin yitirilmesi anlamına geliyor. Dil ve konuşma terapisiyle bu yetileri yeniden kazandırmak mümkün olabiliyor. Maalesef Adana'da bu konuda uzman bir terapist yok. Eğer Ankara, İstanbul, Bursa, İzmir, İzmit, Konya, Samsun illerinden birinde geçici bir süreliğine bulunma şansınız olursa burada çalışan uzman dil ve konuşma terapistleri mevcut. Ayrıca Eskişehir'de Anadolu Üniversitesi içinde bulunan Dil ve Konuşma Bozuklukları Eğitim ve Araştırma Merkezi'ne de(DİLKOM) başvurabilirsiniz.http://www.dilkom.anadolu.edu.tr adresinden DİLKOM'un iletişim numaralarına ulaşabilirsiniz.
08-10-2006
Betül ÖZSOY
Dil ve Konuşma Terapisti

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
İş Arayanlar

iş arayan 586 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Dün

Mert S.
Okul Öncesi Öğretmeni

2 gün önce

İdil K.
Dil ve Konuşma Terapisti

Bugün

Yasmin Z.
Psikolog

Dün

Berna T.
Çocuk Gelişimcisi

Bugün

Mebrure F.
Çocuk Gelişimcisi

Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.