Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

çok önemli ve acil lütfen cevap verirseniz çok sevinirim

  Arkadaşlar sınıf öğretmenliği bölümünden yeni mezun oldum.Lisans eğitimim sırasında alanınızla ilgili  sadece engellilerin kaynaştırılması adı altında bir ders aldım.Yani alanınızda ders verme gibi bir marifetim malesef yok.Bu yüzden yardımınıza ihtiyacım var.Benimde yardım etmek istediğim orta düzey zihinsel engelli 12 yaşında bir çocukla tanıştım.Ailesi  ile görüştüm durumları çok kötü. Ona ders verip yardım etmek istiyorum ama sizinde tahmin ediceğiniz gibi bu durum beni aşıyor. lütfen eğer ben ders verip elimden geleni yaparım diyorsanız yada bana bir tavsiyede bulunmak istiyorsanız cevabınızı bekliyorum.Şehir:ESKİŞEHİR

30-03-2006
Pınar ÖZTÜRK
Diğer
Bireysellleştirilmş Eğitim Proğramını(BEP) kolayca hazırlayın.
4 Yanıt
o çocuğa gercekten ardım etmek istiyorsanız uzman birini bulun yoksa inan daha kötü duruma getirirsin hiç bir sey bilmemek bile yanlış bilmekten iyidir. en azından bilmediğini abul etmişsin
11-04-2006
Kara DENİZ
Özel Eğitim Öğretmeni

bu çocukla tabiiki bir özel eğitmcinin ilgilenmesi iyi olur ama ortam para ve ranta çevrildiği için siz eğitim vereceksiniz galiba.benim tavsiyem çocuğu ilk önce değerlendirin(kaba değerlendirmesini alın) sonra oradan çıkacak sonuçlarla kavram,beceri,vs.vs konuların öğretimine başlarsınız.öğretimde zorlandığınız yerleri yazın yardımcı olurum.
03-04-2006
Yusuf ÇELİK
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

Hocam Bu çocuk Rehberlik Araştırma Merkezi tarafından tanılanmış olmalı. Ve orta düzey zihinsel engelli çocuklar kaynaştırma eğitimine alınır ve özel program dahilinde eğitim verilir. Amaç akranlarından ayrı olmasın ve sosyalleşsin.
31-03-2006
Zates ATES
Diğer

  HOCAM ESKİŞEHİR DE ÖZEL EĞİTİM BÖLÜMÜ VAR BU İŞİN UZMANLARI VAR ÖZEL EĞİTİM UZMANLIK GEREKTİRİR.BIRAKIN İŞİ UZMANLAR YAPSIN.YİNE DE SINIF ÖĞRETMENİ OLARAK BU İŞİ ANLAMADIĞINIZI İTİRAF ETMENİZ GÜZEL BİR DAVRANIŞ.BAZI MESLEKTAŞLARINIZ ÖZEL EĞİTİMCİLİK OYNUYORDA O YÜZDEN BUNLARI SÖYLÜYORUM.
31-03-2006
Kadir PARLAK
Özel Eğitim Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Kullanıcı Görüşleri...
İş Arayanlar

iş arayan 673 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Dün

Beyza Y.
Çocuk Gelişimcisi

Dün

Amine G. D.
Sosyal Hizmet Uzmanı

Dün

Enes B. B.
Psikolojik Danışman

Bugün

Ömer A. A.
Dil ve Konuşma Terapisti

Dün

Bahar T.
Ergoterapist

Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi