Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

(YÖK) SERTİFİKA PROGRAMI AÇIYOR

Milli Eğitim Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Türkiye'nin ihtiyacı olan zihin, işitme ve görme engelliler için özel eğitim öğretmeni açığını karşılamak üzere 2 yıllık sertifika programı açıyor.
29-10-2008
Mehmet Emin ASLAN
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni
Öğrenciye verilen eğitim modüllerinin sınır kontrolü otomatik yapın.
47 Yanıt
herkes işini yapsın mümkünse...al sertifikayı başla işe...ne güzel..! neden çünkü para var işin ucunda...! sertifika alıp güya özel eğitimci olan insanları görüyoruz...yine söylüyorum herkes eğitimini aldığı işi yapsın, öyle sertifikayla bilmem neyle olmuyo bu işler...!
25-07-2009
Seher ÇETİN
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

http://www.haberler.com/ozel-egitimcilerden-milli-egitim-bakanligi-onunde-haberi/
18-03-2009
Metinbölücü BÖLÜCÜ
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

meb ve gazi üniversitesinin ortaklaşa açtığı zihinsel engelliler sınıf Öğretmenliği sertifika proğramına karşı yürütmeyi durdurma istemli dava özel eğitimciler derneği genel merkezi tarafından açılmıştır.
18-03-2009
Ercan KARACA
Özel Eğitim Öğretmeni

(ama her şey ortada yapılacak ne olabilirrr, kararlar çoktan verilmiş..) şeklindeki yazınız kaderciliktir. ancak eğitimsen ve gaziantepte arkadaşların açtığı dava ve örnek davalar ile birlikte sunulacaktır. buda kadercilik değildir. ! sizide sitedeki tüm arkadaşlara da : duyurulur . pazar günü gazi üniversitesinin önünde basın açıklamamızı yaptık.katılan ve yüregi bizimle olan tüm arkadaşlara teşükkür ederiz. Yarında özel eğitimciler dernegi ve engelli aileleri daynışma derneği ile birlikte 11 de güvenparkta eylem yapacaktır. katılımınızı bekliyoruz. özder için isterseniz size ankara şube başkanında mail adresini verebilirim. sizide mücadelemizde görmek isteriz.
17-03-2009
Metinbölücü BÖLÜCÜ
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

söylediklerimi nasıl kaderciliğe bağladınız bilmiyorum ancak mesleğimin verdiği özen ve özveri ile insanları düşünüyorum ve demek istediğim tartışıp birbirimizi kırmak yerine başka şekillerde sesimizi duyuralım ve duyurdukta 15 mart eyleminde. Yapılabilecekleri yapmak gerek, yapılan olaya nasıl bir karşılık verileceğini nasıl bir önlem alınmasını bilmek gerek diyorum. Beni anladığınızı düşünüyorum değerli meslektaşım...
15-03-2009
Ayşegül Bulut DAYIOĞLU
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

artık burada yazmak düşünmek yerine 15 marttaki eyleme çağrı yapıyoruz. kararlar verilsede biz sesimizi duyurmak için sizde birşey yapın mesleğiniz için örgütsel mücadele için. tanrının verdiklerine dua edip vermediklerini düşünmeyenlerden olmayın. kadercilige özel eğitimde açıklama yoktur değil mi?
06-03-2009
Metinbölücü BÖLÜCÜ
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

tartışmaya ya da eğitimci olarak birbirimizi kırmayalım.. ben de bu sertifika prıgramına karşıyım ancak bu programı açan yetkililere kızıyorum, alanlara deyil. zaten bu ülkede herkes birbirinin işini yaptığı için batıyoruz, ilerleme kaydedemiyoruz... ama her şey ortada yapılacak ne olabilirrr, kararlar çoktan verilmiş..
06-03-2009
Ayşegül Bulut DAYIOĞLU
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

pardon ama yorum sadece son yazılana bakılarak yapılmaz.bnden önce yorum yapan öğretmen arkadaşım nafiye hanım bi bakın nelerden bahsetmiş.eet o da sertifikaya karşı çıkmış ama çocukların altını temizlemekten de bahsetmiş.bn o yazıyı yanlış anlayıp yorumlamadııma göre burda olayı yanlış anlayan sizsiniz.alt temizleyerek özel eğitimci olunmycaını bilicek donanıma fazlasıyla sahibim merak etmeyin.insanları yargılarken,insanlara karşı çıkarken ağzınızdan çıkanları defalarca düşünün!!!alt temizlemeyi,burun silmeyi meslek edinseydim burda çırpınmaz,bakıcı arayan yerlere müracat ederdim.bnce bni ücretli öğretmen olarak görevlendirenler deil,siz kendi söylediklerinizden dolayı utanın.son sözüm şu:bizler ismimizin önündeki sıfatla deil,yaptıımız işlerle övünmeliyiz.öyle olmazsa bi gün sıfatınız elinizden alındıında bomboş bi insan olarak kalırsınız!!
12-01-2009
Hande HAN
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

konu hakkında son gelişmeler nelerdir?
04-01-2009
Kemal KAYA
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

yardımcı personel yoklugu nedeniyle alt temizlediniz diye noooldu ben anlayabilmis degilim.Kendinize alt temizlediginizden dolayı ozel egitimci payesi bicmeniz kadar sacma bi cikarim olamaz sanirim.Ozel egitimcilerin sorumlulugundamidir temizlik.Sizi birakin kadrolu sozlesmeliyi ucretli sıfatı ile ozel egitim kurumlarinda calistiranlar utanc duysunlar hangi bilgi birikimi mesleki donanım ile oralarda calistiniz..sizin gibi turkiyede yuzlerce bu sekilde calisip bide orda burda laf ebeligi yapanlar var.Sizin '' layıkıyla yapmak'' ölçütünü karsilamak icin gidip uyduruk sertifikami almak gerekiyor yoksa karpuzun olgunlasmasini bekler gibi orda burda nasil oldugu mechul alan disi calismakmi gerekiyor yoksa 4 yil alaninda lisans egitimini tamamlayarak liyakatli bir sekilde diplomasınımı almak gerekiyor.
04-01-2009
Enver CEMAL
Görme Engelliler Öğretmeni

arkadaşlar defalarca yazdım,yazıcam da.bn sınıf öğretmeniyim.ilk defa geçen yıl eğt. uyg. okulu ve iş eğt. merkezn'de ücretli öğretmenlik yaptım.okulumuzda çocukların altını temizleyecek hiçbir görevli yoktu.dier öğretmn arkdşımla brlikte özellikle kış mevsiminde,günde 5 kere alt deiştirdiimi bilirim.ve bn her şeye rağmen bu yıl bi özel eğitimde gönüllü olarak çalıştım.söylemk istediim şu:bir şeyler savunuluo ancak ynlış gerekçelerle.eer bu çocukların eğitiminin kalitesinden bahsediorsak savunulacak şey özel eğitimciler deil,bu işi layıkıyla yapanlardır.o çocuklara elini bile değdirmek istemeyen nice özel eğitimciler var.bu işi kim sadece para için yapıo onu burda anlayamazsınız.zaten ii öğretmenin adı kurumlar arasında konuşuluo.sertifikaya bu sert çıkış çok yersiz..
03-01-2009
Hande HAN
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Üniversitemizin bölüm başkanı kesinlikle karşı olduğunu biliyorum. Ve de biz de öğrencileri olarak mesleğimize sahip çıkmak için çalışmaktan geri kalmıyoruz ve klamayacağız. Özel Eğitime para var diye geliyorlar. Soruyorum size gelecek olan arkadaşlar alacağınız teorik bilgi ile eğitim verebileceğinizi mi zannnediyosunuz ben liseden beri özel eğitimin içerisindeyim. Ve 4 yıldır da lisans öğrencisiyim. rehabilitasyon merkezleirnde kışın okul yazın da tatil yapmaksızın öğrencilerim için çalışıyorum size bir örnek bal dökük öğrencileri yalayp o kadar kolay bir eğitim mi verebileceğinizi zannediyosunuz? Ben stajerken lisede öğrencim ağır otistik ti doyma hissi yoktu ve altına yapardı büyük- küçük demeden ve yaşı 14 erkek öğrenci ergenliğe girmiş. Ben kalkıp daa öğrencimin o an için altını temizleyecek görevli olmadığı için rahatsız olmasın diye altını temizledim. ve bunun gibi bi çok gurur duyacağım anı.. Kal kıp o öğrencilere bu kırmızı bu kırmızı değil öğretmek değildir? Önemli olan yürek olarak ve elinde kapı gibi yıl teorik 1 yılda öğretmenlik uygulaması yaparak kapı gibi eline diplomayı alabilmek.... SERTİFAKA diploma değildir :))))
01-01-2009
Nafiye AKSOY
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

ya inanamıyorum biz özel eğitim bölümünü tırnaklarımızla kazıyarak, hocalarımızı memnun edebilmek için 40 takla atarken kolaydan özel eğitimci sıfatı alabilmek bu kadar basit olmamalı... ben dönem uzattım ve size söyleyim miii nasıl uzattığımıı bizim hocalarımız çok idealistt ve ben notum 57,8 idi FF İle stajfan kaldım. Ve hocamz son geçme notu olan DD ye 58 verdi. 0,2 puan ile ben okulumu 5 ay daha uzatıp eşşekler gibi çalışırken aferderisnizz bu benim ve benim gibi lisans öğrencilerine hakaret değil mi hak yeme deil mi?? kolay yoldan mesleğimi kendine meslek edinenlerden bir kul olarak razı değilim. Gidin kendinize başka meslek bulun . Özel eğitimde para çok ama o çocukların hakkını yeöek kadar da fazla hak yeme de yok !!!!
01-01-2009
Nafiye AKSOY
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile Gazi Üniversitesi (GÜ) işbirliğinde gerçekleştirilecek "Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmenliği Sertifika Programı" için GÜ Rektörlük Binasında protokol imza töreni düzenlendi. Üniversitelerin görme, işitme engelliler, sınıf, anaokulu, çocuk gelişimi ve okul öncesi öğretmenliği bölümlerinden mezun olup ataması yapılamamış öğretmen adayları, alacakları kurs ile "Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni" olarak atanabilecek. Törende konuşan GÜ Rektörü Prof. Dr. Rıza Ayhan, uygulanacak bu programın Türkiye açısından çok önemli olduğunu, Türkiye"de özel eğitime ihtiyacı olan yaklaşık 8.5 milyon gencin bulunduğunu belirtti. MEB Müsteşarı Muammer Yaşar Özgül de özel eğitim kurumlarının engelliler açısından önemli olduğunu belirterek, engellilerin eğitiminin üzerinde durulması gereken bir konu olduğunu vurguladı. Bakanlığın özel eğitim alanında pek çok çalışma yaptığını anlatan Özgül, engelli çocukların eğitimi konusunda büyük bir artış sağlandığını söyledi. MEB Özel Eğitim Rehberlik ve Danışma Hizmetleri Genel Müdürü Ruhi Kılıç bu program sayesinde öğretmen adaylarına istihdam sağlanacağını, kurslara başvurabilecek branşlarda 40 bin öğretmen adayının olduğunun belirlendiğini belirtti. Konuşmaların ardından GÜ Rektörü Prof. Dr. Ayhan ile MEB Müsteşarı Özgül, protokolü imzaladı. LİNK:http://projeler.meb.gov.tr/pkm1/index.php?option=com_content&task=view&id=147&Itemid=23
18-11-2008
Abdullah Lütfullah SEYFULLAH
Sertifikalı Engelli Uzmanı

Çorbada sizinde tuzunuz olsun. Madem ki bu mesleği sevdiğiniz için yapacaksınız hemen sertifikanızı alın. 40 dakkadan sonra acaba ben bu çocuklara ne öğrettim sorusunu sorduğunuzda vereceğiniz cevabı çok merak ediyorum....
18-11-2008
Murat TEKİN
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

GAZİ ÖZEL EĞİTİM HOCALARININ KABUL ETTİĞİ DEĞİL GAZİ REKTÖRÜNÜN DAYATMASIYLA KABUL EDİLMİŞ İMZALANMIŞ Bİ PROTOKOLDÜR. (SİYASİ ÇIKARLARIN ÖENLİ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM) EMİNİM HOCALAR BU EĞİTİMLERDE GÖREV ALMAMAK İÇİN ELLERİNDEN GELENİ YAPACAKLARDIR. UMARIM ÖZEL EĞİTİM HAKKINDA HAYIRLI Bİ İŞ OLUR BU.
17-11-2008
Nazlı Deniz KILIÇ
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

sizi atamıo mu?ha ha ha!!90 la mı atamıo,85 le mi???
17-11-2008
Hande HAN
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Arkadaşlar biş taraftan özel eğitimci yetiştiren bir taraftan da sertifika programı açıp özel eğitimcilerin mesleki hak ve imtiyazlarını ayaklar altına alan bu anlayış,bu felsefe,(GAZİ) li hocaların ve özel eğitim bölümü başkanının yuaptığı iş sizce nedir?
16-11-2008
Kadir PARLAK
Özel Eğitim Öğretmeni

arkadaşlar öyle sertifikayla oluyorsa biz hiç okumasaydık...........devlet bizi atamasın sertifikalıları atasın nasıl bir eğitim anlayışıdır bu...............
15-11-2008
Sena TAŞOVA
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

Sizin bahsettiğiniz Akademik Dadı,ÖZEL EĞİTİM-ZİHİNSEL ENGELLİLER ALANINDA YARDIMCI EĞİTİMCİ YETİŞTİRME SERTİFİKA PROGRAMI ,yani "yardımcı eğitimci" yetiştirme sertifikası veriyor. Bu sertifikayla rehabilitasyon merkezlerinde öğretmen olarak görev alabiliyor muyuz?
15-11-2008
Süreyya ÜRESİNLER
Okul Öncesi Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır

PKT, KDF, BEP, GÖF ve diğer formları otomasyonunuz otomatik hazırlasın

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Eleman mı Arıyorsunuz?

Çalışanınız sizi yüzüstü bıraktı, ortada mı kaldınız?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

İş mi Arıyorsunuz?

İşinizden memnun değil, daha iyi bir iş mi arıyorsunuz?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen özgeçmişini doldur ve "İş Arıyorum" ilanı ver, kurumlar seni arasın. Hepsi bu...