Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

ZİHİN ENGELLİLER ÖĞRETMENLİĞİ SERTİFİKASI AYIBI

CANI SIKILANI ÖZEL EĞİTİMCİ YAPMAK İÇİN BU NASIL BİR ÇABA HARCAMAKTIR ANLAMIYORUM.SAĞ OLSUN BİZİM GAZİ ÜNİVERSİTEMİZ DE BUNA ALET OLUYOR.KENDİ ÖĞRENCİLRİNE OKULU ZOR BİTİRTİRLER SIKA SIKA SUYUMUZU ÇIKARDILAR ŞİMDİDE SERTİFİKA DAĞIT, NIYE OKUDUK BİZ. BU PROGRAMA KATILACAK İNSANLARIN ZATEN BİR BRANŞI VAR GİTSİN HERKES KENDİ İŞİNİ YAPSIN İNSANLAR EĞİTİMİNİ ALDIĞI İŞİ YAPSIN. TORLAYIP BİR ARAYA YAMA YAPARAK OLMAZ BU İŞLER. İNSAN HAYATI ÜLKEDE O KADAR UCUZ Kİ BU ÖZEL ÇOCUKLARIN GELECEĞİ DE YAMALARLA BEZENMEYA ÇALIŞILIYOR. İNSANLARIN MESLEKLERİNE , ÖZLÜK HAKLARINA SAYGININ YİTİRİLMİŞ OLMASI BÜYÜK BİR AYIP.
24-02-2009
Ömer ZELYURT
Zihinsel Engelliler Öğretmeni
Öğrencilere verilen dersleri MEBBİS'e otomatik aktarın.
27 Yanıt
MERHABA ARKADAŞLAR HEPİNİZ ÇOK DOĞRU SÖYLÜYORSUNUZ.BEN EMEKLİ ÇOÇUK GEL VE EĞT ÖĞRETMENİYİM.12 YILIMI ÖZEL EĞT DE TAMAMLAMAK ÜZEREYİM BİZİ ÖNCEDEN ZORUNLU ELEMAN OLARAK ÇALIŞTIRIRKEN TÜM MODÜLLERE İMZA ATIYORDUK BİZ BU DERSLERİ ALDIK ZATEN ŞİMDİ DİYORKİ SEN KURSA GİT BU NASIL BİR ŞEYDİR ÇOK KIZGINIM AYRICA ÖZEL EĞİTİMCİ ARKADAŞLAR BU ALANI OKUYORLAR BUNLARIN ADINADA HAK VERİYORUM BİR AYDA ZEÖ OLUYORLAR SAÇMA KOLAY GELSİN.
30-11-2015
Hülya ÖCAL
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

ister alan diplomanız olsun ister olmasın, atladığınız bazı noktalar var ki diploma-sertifika da fayda etmiyor. neticede mesleğe başlayan herkes "maaş-ssk-derece-borç ödeme-statü" derdine düşüyor ve eğitimcilik zaten hep alt sıralarda kalıyor bencil bir nesilden sevgi dolu ve sabırlı eğitimciler beklemek ayrıca ironik arada çıkanlar da aile terbiyesi ve insan sevgisi ile idealist yetişmiş olanlar eğer öğretmenlik diploması ile bu ülkede insanlar bankacı oldular ise, farklı alan diplomalarına sahip olup eğitim alanında formasyon alıp yüksek lisans-doktora yapıp alan mezunlarından çok daha iyi eğitimci olurlar, çok örneği var. artık bu saçma sapan tartışmaları bırakın. eğer düzeltmek istiyorsanız bir şeyleri bütüne bakın yani sisteme çünkü benim deneyimlediğimce sistem aşağıdaki şekilde işliyor. -İnsanları ruhsal ve fiziksel olarak hasta edin/edecek her yolu deneyin -İnsanları doktor, ilaç ve hastaneye bağımlı hale getirin -İnsanları hiç iyileşmeyecekleri (özellikle bilinçsiz ve düşük gelir grubunda iseler) inandırın -İnsanları devlet yardımlarına muhtaç edin -İnsanları devlet yardımlarına muhtaç olmaktan haz alır hale getirin -İnsanları hasta insanlara sahip oldukları için mutlu olur hale getirin -İnsanları hasta insanlarının iyileşmemesini dileyecek hale getirin -Eğitim sistemini hasta insanların eğitilmeyeceği hale getirin -SİSTEM KAZANSIN/SİYASET KAZANSIN/SERMAYEDARLAR KAZANSIN
15-11-2015
N D
Eğitim Uzmanı

güngrendeki kurumumuza eğitimci aranıyor05062643882
14-10-2012
Sadık ÖKTEN
Rehabilitasyon Sahibi

bölüm diyorsunuz anca.sınıf öğretmeni olarak ziraat bölümünü atamadılar mı ..mele atadılar okulunu okumayanı din görevlisi oldular.kagıt uzerınde okuyoruz.oecd ulkelerıne gore unıversıte okulları duzeyınde en kotuyuz.ne alanından bahsedıyonuz arkadsalar... bu turkıyede herkes her ısı yapabılır.ısı yerınde ogrendıkten sonra alan mezunu olmaya gerek yok...
13-10-2012
Ali Kemal ŞENER
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Kimse bu işi özel eğitimcilerden iyi yapamaz diyen arkadaşlarıma sesleniyorum.Bu kadar yüksekten atmayınız.Sekiz yıldır rehabilitasyon merkezi yöneticiliği yapıyorum.Alan mezunu ile de çalıştım sertifikalı arkadaşlarla da çalıştım.Öyle sertifikalı arkadaşlar gördüm ki benim diyen alan mezunları ellerine su dökemezler.Burada olay kimin nereden mezun olduğu değil kimin bu işi gönül,vicdan,iş ahlakı olgularını ortaya koyarak yaptığıdır.
03-10-2012
Belirtilmemiş

arkadaşlar eğitim fakültesi zihin engelliler öğretmenliği mezunları ile norm fazlasından dolayı zihin engelliler öğretmenliğine geçen sınıf öğretmenleri arasında kamu atamalarında herhangi bir değişiklik var mı ? Yani zihin engelliler öğretmenliği mezunu ataması daha mı kolay
26-09-2012
Mustafa YILDIZ
Sosyal Hizmet Uzmanı

Düzce'de bulunan kurumumuza özel eğitim öğretmeni aranıyor. irtibat 05065922032
23-09-2012
Ahmet ARITÜRK
Psikolog

http://www.abbasguclu.com.tr/egitim/mebin_norm_fazlasi_eritme_yontemi_kriz_yaratacak.html
23-09-2012
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

sayın kenan bey şu an çalıştığım kurumda üstümde 20 çocuk yazılı ve 8 bine tekabül ediyor ben bundan bahsediyorum, bir servis şoförüne ya da eğitim yaptığınız binanın ev sahibine çocuk yazıp, eğitim verip devletten para alamayağınıza göre, o insanların size böyle bir taleple gelmesi mümkün değil neyse eğer kurum açıyorsanız bu iş kolunun giderlerini de bileceksiniz ve umduğunuz gibi gitmiyorsa kapatacaksınız işin doğrusu budur ayrıca kredi borçları çalıştırdığınız personeli ilgilendirmez, sizin de belirttiğiniz gibi devletin bu alana ciddi şekilde el atması son zamanlarda gerçekleşem bir olay ve işini düzgün yapan kurumlar için herhangi bir sıkıntı olacağı fikrinde değilim eğer işinizi düzgün ve kurallara uygun yapıyorsanız içiniz rahat olmalı.
30-06-2012
Seyfettin ÇAM
İşitme Engelliler Öğretmeni

syn kurum sahibi.. öğretmene asgari ücretten göstererek asgari ücret üzerinden sigorta yatırma işleminden tutunda öğretmeni gelmeyen öğrenciye imza atmak zorunda bırakmak, öğretmenin ücretini ödemeden çalışmak zorunda bırakmak v.b gibi bir sürü sahtekarlığın döndüğü bu sektörde kimse kurum sahiplerine acınması gerektiğini söyleyemez... sizin adınıza söylemiyorum ancak birebir yaşadığım ve bir çok arkadaşımın yaşadığı bu sorunlarla bu eğitim sektörünü sadece ticarete dönüştürenlerin kurum sahipleri olduğunu söylemek haksızlık olmasa gerek...
29-06-2012
Mn NHT
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

SEVGİLİ ÖĞRETMENİM. EMEĞE SAYGI DUYMAMAK KİMSENİN HADDİ DEĞİLDİR. SİZLER SEKTÖRÜN LOKOMOTİFİSİNİZ.. ANCAK BU SEKTÖRDE SİZİN İŞ HAYATINIZDA KURUMLARDA BATIYOR FARKINDA DEĞİLSİNİZ... SİZ KURUM BİR ÖĞRETMENDEN 8.000 TL KAZANIYOR DERSENİZ AKLI SELİMLER DE BUNU GERÇEK SANIP BİZ NASIL BÖYLE PARA DAĞITIYORUZ DERDİYLE ÖNLEM ÜSTÜNE ÖNLEM ALIRLAR... ANLAMAK MÜMKÜN DEĞİL ? ÜNİVERSİTESİ BİTİREN BİRİ NASIL BÖYLE BİR DEĞERLENDİRME YAPAR... O ZAMAN BİNA SAHİBİDE 200 ÖĞRENCİ X 500 TL 100.000 TL ÜZERİMDEN PARA KAZANIP BANA ŞU KADAR VERİYORLAR.. ŞÖFÖR BEN HERGÜN ŞU KADAR ÇOCUK GETİRİP GÖTÜRÜYORUM .. BENİM SIRTIMDAN ...X 500 TL PARA KAZANIYORLAR DEMEZ Mİ..DİYORDA ZATEN... ENGELLİYE VERİLEN HİZMET SEKTÖRÜ EN AZINDAN BİZLERİN İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ KISMI BATIYOR MALESEF FARKINDA DEĞİLSİNİZ ... BU DEĞERLENDİRMEYİ YAPANLAR ... HEPİNİZ TEKER TEKER OLUŞAN OLUŞACK TABLONUN MÜSEBBİSİSİNİZ... SON OLARAK KEŞKE HER ÖĞRETMEN KURUMUNA BAHSİ GEÇEN RAKAMI KAZANDIRSADA DAHA ÇOK ŞEY YAPABİLSEK... ÖĞRETMENİM BİLMEZ TABİ RAPORLARIN ARASININ 1 AY OLDUĞUNU... ÇIKAN RAPORUN DA 15-20 GÜN SONRA ANCAK ELİMİZE ULAŞIP SİSTEME GİRDİĞİNİ , KURUMUN MASRAFININ SADECE NET KENDİ CEBİNE GİREN PARANIN DIŞINDA NELER OLABİLECEĞİNİ... SGK ,VERGİ,KİRA KREDİ BORCU, YAKIT ORTAK PERSONEL GİDERLERİ, Nİ..VS.VS... NE DİYELİM.. ALLAH HEPİNİZDEN RAZI OLSUN... İYİ HESAP EDİN ARKADAŞLAR... PERSONEL KURUMU HAKKINDA BÖYLE DÜŞÜNÜRSE BAŞKASI NE DÜŞÜNMEZKİ.. SAYGILARIMLA..
27-06-2012
Kenan SANSU
Akademisyen (Kurum Sahibi)

Egemencim sen yaşıyor musun??? :)
27-06-2012
Ayşenur Arat ODACI
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

Ankara üniversitesi mezunu özel eğitim öğretmeniyim; Stajyerliğim kalktı ve 3 yıldır çalışıyorum; Dilkom'da Bilimsel Hazırlığı bu yıl bitirdim seneye Yüksek Lisans derslerime başlayacağım; ÇAlıştığım kurumda benle çalışan velilerin seçtikleri ve ders almak için sürekli görüşmeler yaptıkları bir öğretmenim ANCAK; Yazın bir kurumda çalışacağım full time olarak ve alacağım maaş 2.100 TL.. Minimum 3000 alıyorsunuz diyen arkadaşlar neyin kafasını yaşıyorlar merak ediyorum! Yalan arkadaşım yalan öle 3000 falan yok... En azından Ankara'da yok. Sallamayın işin içine girmeden!
17-06-2012
Egemen NAKİSCİ
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

şu branş öğretmeni şu kadarcık paraya çalışıyor, özel eğitimciler ise büyük paraları beğenmiyor cümlesi çok yakışıksız bir cümle, böyle düşünen bir öğretmeni kimse zamanında özel eğitim yazma diye zorlamadı en azından ben öyle düşünüyorum, ikincisi özel eğitim alanında çalışan bir öğetmene aylık 20 çocuk yazıldığını ve bunun 8 bin anlamına geldiğini herkes biliyor, durum gayet açık, kurum bir öğretmenden 8 bin para kazanıyor ve bu 8 bini kuruma kazandıran öğretmene verilecek 3 bini herkes çok görüyor, ne kadar seviyesiz bir yaklaşım ... özel eğitimi bilmeyen ve anlamayanlarla bu tür tartışmalara girildiğinde sonuç her zaman maaş konusuna geliyor, malesef ... bu kimin ayıbı bilemiyorum ve buna çok üzülüyorum.
11-06-2012
Seyfettin ÇAM
İşitme Engelliler Öğretmeni

Ben coğrafya öğretmenliğini 2. sınıfta iken bırakıp tekrar ÖSS ile zihin eng öğretmenliğini okudum , bu işi çok yapmak istiyorsanız ve telafuz ettiğiniz rakamları kazanmak istiyorsanız tercihlerinizi zamanında ona göre şekillendirmek durumundasınız . Hak gaspı çözüm değildir.
11-06-2012
Hüseyin TURAN
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

İyi güzel hoş konuşuyosunuz da sevgili alan mezunu arkadaşlar bir beden eğitimci iş bile bulamazken sizin kurumlardan istediğiniz 3000 ve üzeri rakam sizce ve takip eden arkadaşlarca çok değil mi? ve kurum yeni açan yerler ki bunlar arasında çok beğendim bir kurum var.Bu tabi ki sizin suçunuz değil ama bırakında bu işi yapabileceklere sertifika versinler de bu çocuklar doğru eğitim alsın..
saygılar

04-06-2012
Fikri ALTUN
Okul Müdürü

beden eğiti ğretmenliği mezunuyum bende bu işi yapmak istiyorum
03-06-2012
Fatih AYDIN
Beden Eğitimi Öğretmeni

merhaba arkadaşlar ben çocuk gelişimi eğitimi öğretmeniyim özel eğitim merkezinde çalışıyorum. bu merkezlerin 40 günlüklere değil bu işi bilen özel eğitim öğretmenlerine ihtiyacı var. özel eğitimlerin çivisi çıktı. mesleğe ilk başladığımda özel eğitim ile ilgili bir çok şeyi bir özel eğitimci sayesinde öğrendim şuan 6 yıllık öğretmenim inanın çalıştığım kurumda 4 tane öğretmen var ama hepsi yarım öğretmen etmiyor. özel eğitim nedir bilmiyorlar. lütfen sizlerde bir modül hazırlayın ve gerçekten işin ehli olarak el atın. zorunlu personel olarak özel eğitim merkezlerinde neden yer almıyorsunuz.
13-06-2009
Zeynep AYTEKİN
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

arkadaşlar devlet okullarının durumu iç acıtıyor.ben bursada eğitim uygulama okulunda görev yapıyorum sözleşmeliyim ve kasımda başladım bu göreve.okulda 20 tane öğretmen var ve sadece 3 tane özel eğitimci var diğerleri ise işletme beden eğitimi vs. vede daha dailginci adamlar branşınız ne denildiğinde özel eğitimciyiz diyor 4 yıldır bu işi yapıyorlar ya özel eğitimci olmuşlar. okula müfettişin falan geldiği yok hoş gelselerde bişey anladıkları yok.gazideki hocalarımız gelsinlerde kimlerle uğraşıyoruz görsünler.şimdi birde sertifika verip bu rezalete ortak oluyorlar ya yazık çocuklarımıza diyorum
29-03-2009
Rabia ERDEM
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

asıl üzücü olan bu sertifika programına görme engelliler ve işitme engelliler alan mezunlarının da başvurmuş olması birlik olup özel eğitim alanına hep birlikte sahip çıkmamız gerekirken görme ve işitme branşında ki arkadaşların yaptığı akıl alır gibi değil yazık zavallılar
28-03-2009
Serap KASNAKLI
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
İş mi Arıyorsunuz?

Mezun oldunuz, iş mi arıyorsunuz?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen özgeçmişini doldur ve "İş Arıyorum" ilanı ver, kurumlar seni arasın. Hepsi bu...

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.

Kurumunuzun ihtiyaç duyduğu tüm işlemler tek otomasyonda... Hem de ücretsiz!

Eleman mı Arıyorsunuz?

Çalışanınız sizi yüzüstü bıraktı, ortada mı kaldınız?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...