Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

ZİHİNSEL ENGELLİ SINIF ÖĞRETMENLİĞİ KURSU

ARKADAŞLAR SİZLERDEN RİCAM ZİHİNSEL ENGELLİ SINIF ÖĞRETMENLİĞİ SERTİFAKASI İÇİN AÇILACAK KURSLARIN TARİHLERİ VE YERLERİ HAKKINDA BİLGİ VEREBİLİRMİSİNİZ.
24-07-2007
Murat KATIRCILAR
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni
Öğrenci, veli, verilen eğitimler, kesilen faturalara ait ayrıntılı istatistik çıkartın.
45 Yanıt
diğer başlıkta şu şekilde bir açıklama var "yardımcı eğitmen olacakmışsınız o bakımdan bi halt a yaramaz lise mezunları bile başvurabilir bunları bu forumlara koyup herkesi özel eğitimci yapmayalım kurum sahipleri bunlara görev vermeye hazır zaten açıklama aşağıda :" T.C. M.E.B. AkademiDadı Eğitim Merkezi bu amaçla hazırlamış olduğu M.E.B onaylı Sertifikalı Mesleki Eğitim ile Özel Eğitim-Zihinsel Engelliler Alanında yardımcı Eğitmen yetiştirmektedir.
24-09-2007
Kenan ERTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Arkadaşlar burda verilen kurs hakkında bir bilginiz var mı?29 eylül günü başlıyormuş sanırım 4.5 ay sürüyor.Haftasonu kursu.Buradan bakabilirsiniz http://www.akademidadi.com/default.asp?id=41#
23-09-2007
Hüseyin KONUR
Sınıf Öğretmeni

ben zihin engelliler öğretmenliği son sınıfta okuyorum. belki sınıf öğretmenlerinin de kendilerine göre haklı gerekçeleri vardır.ama sadece şunu diyebilirim: sınıf öğretmenlerinin bir sertifakayla nasıl zihin engelliler öğretmeni olarak çalışdıklarını okuyunca içim ezildi; arkadaşlarımın çektiği, benim çektiğim emeği düşününce...siz sınıf öğretmenliği için biz de zihin engelliler öğretmenliği için bir sürü emek harcadık, harcıyoruz. o yüzden bence herkes ilk başta kendi emeğine saygı duymalı.
05-09-2007
Dicle KHGF
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

http://ozelegitim.org.tr/zihinsel_engelliler_s%FDn%FDf_o%F0retmenli%F0i_kursu.html ınceleyın arkadaslar mutlaka onemli !
04-09-2007
İsmail ÜNAL
Sınıf Öğretmeni

derneğe değil levent bey rehabilitasyon merkezine başvuru yapılacak.dernekle rehabilitasyon merkezi irtibat kurup başvuranların listesini verecek.derneğin adını bilmiyorum.arkadaşlarınız rehabilitasyon merkezine gitsin
03-09-2007
Zeycan ÇINAR
Sınıf Öğretmeni

hangi dernege başvuru yapılacak bilgi istiyorum. 3 tane arkadaşım bekliyor cevabınızı acele bekliyorum..
03-09-2007
Levent KAYA
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

dernek olarak sayı 300 olunca ankaraya gidip müracat edeceklermiş kurs açılsın diye.rehabilitasyon merkezlerine isim yazdırın.onlar da derneğe bildirecek.sayı 300 olursa ankaraya müracat edilecek.lütfen kursu bekleyenlere haber verin.çünkü kimsenin haberi yok henüz.rehabilitasyon merkezi müdürü arayıp öğrendi derneği.doğru haber yani.ben de yarın başvurumu yapacağım.sayı şu an çok azmış.sanırım kimsenin haberi yok diyedir.lütfen haber verin...
03-09-2007
Zeycan ÇINAR
Sınıf Öğretmeni

geçen yıl da milli eğitim bakanlığının sitesinde 2006 sonuna kadar olan faaliyet listesinde sertifika kursu görünmüyordu ancak 15 kasım da bir çok ilde yaklaşık 1200 kişilik kurslar açıldı o yüzden takvimde şu an görünmüyorsa bile ümitsizliğe kapılmayın mutlaka açılacaktır
31-08-2007
Bekir UĞURLU
Sınıf Öğretmeni

bu kursun açılması için rehabilitasyon merkezlerinin bizim öğretmene ihtiyacımız var bu kursu açın diye bir dilekçe yazması gerekiyormuş.ben hizmet içi daire başkanlığı ile görüştüm onlar sizler talep edin ki biz de bu kursu açalım dedi.o yüzden tanıdığınız bütün rehebilitasyon merkezlerinden rica edin bakanlıktan böyle bir talep te bulunsunlar.zihinsel ve/veya işitme engelliler sınıf öğretmenliği kursu açılsın desinler.
30-08-2007
Huriye GÜNER
Sınıf Öğretmeni

hocam zaten aynı şeyden bahsediyoruz. gereksiz yere sınıf öğretmenlerine muhalefet etmenize gerek yok. yazılarımı dikaktli okursanız bende teorinin değil pratiğin önemli olduğunu, ağır öğrencilerle çalışmadan önce de en az 2 ay gözlem gerektiğini söylüyorum.neticede öğretmenlik, üniversite okuyarak değil bu işi yaparak öğreniliyor ve daha iyi yapılıyor. uygulama alanında teorik bilgilerin değil öğretmen yeterliliğinin önemli olduğunu,kendini geliştirebilen,gelişmeye açık,kendine güvenen,pratik zekalı,materyal ve çözüm üretebilen sınıf öğretmenlerinin bu alanda başarılı olacağına inanıyorum. şunun da bişlinmesi gerekir ki sertifika kursunda alınan belge sadece bir formaliteden yani alanda çalışmayı kolaylaştıran bir belgeden başka bir şey değil.orda verilen eğitimin de yeterli olduğunu hiç bir sınıf öğretmeninin savunduğunu sanmıyorum. önemli olan; öğretmenlik yeteneği ve öğrenilen kuram ve teorileri pratiğe döküp eğitimde uygulayabilmektir.
30-08-2007
Bekir UĞURLU
Sınıf Öğretmeni

bekir bey haklısınız ama üniversitelerde sınıf öğretmenliği bölümünde özel eğitim ile ilgili veilen teorik bilgi yeterli değil hele hizmetiçi eğitim kursunda sertifika için verilen teorik bilgi hiç yeterli değil özel eğitim bölümleriyle kıyaslanamaz. zaten 2 ay tecrübeli birinin yanında gözlem yapmakta model almak için yeterli değil. yani gözlemci için doğru model değil.
29-08-2007
Tuncay ARA
Özel Eğitim Öğretmeni

Bence bu soruyu sormamış olun ya da ileti yazdığınız bu forumu lütfen başından sonuna kadar okuyun..."özel eğitim sertifikası alabileceğimiz bir kurum ya da kuruluş var mı?" bu ne biçim bir soru? KURUM YA DA KURULUŞLAR VERMEZ, MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI HİZMETİÇİ EĞİTİM DAİRE BAŞKANLIĞI AÇAR BU KURSU.....(www.hedb.meb.gov.tr) ....... Murat Katırcılar'ın açmış olduğu konuyu lütfen sonuna kadar dikkatlice okuyun...Cevabınızı net alacaksınız....Sadece İzmir iliyle sınırlamayın, Türkiye'nin neresinde açılırsa gidin..İzmir'e en yakın Denizli'de ve Uşak'ta açılmıştı...
29-08-2007
Hülya RÜYA
Sınıf Öğretmeni

senin adına çok sevindim...,Umarım diğer sınıf öğtermeni arkadaşlarda bunun gibi şanslar yakalarlar..Herşey yoluna girecek buna eminim,kendini geliştir, canını hiçbirşeye sıkma..Şimdiden tüm konularda başarılar...Çalışmaya başladığın günden itibaren sana her türlü desteği vermeye hazırım, eminim ki bu forumlara giren ve rehabilitasyon merkezlerinde çalışan diğer sınıf öğretmeni arkadaşlarda sana her konuda destek olurlar...AYRICA KURS HABERİ ALIR ALMAZ LÜTFEN BURAYA YAZ, DİĞER ARKADAŞLARIN DA HABERİ OLSUN, kendine iyi bak, hoşçakal........
29-08-2007
Hülya RÜYA
Sınıf Öğretmeni

Merhaba hocam bilgilendirmelerinizden dolayı çok teşekkür ederim.Ben bir rehabilitasyon merkezine gidip kunuşacakken, onlar benim ayağıma geldiler, velhasılı yetkili bir bayanla görüştüm. İsmimi aldılar kayıt için, arasıra arayıp bilgi alıcam.Bana dediğine göre Eylülde kurs açılacakmış ,haber verecekler hatta sizin dediğiniz gibi daha şimdiden iş teklifi bile ettiler.Şimdilik herşey için çok teşekkürler hocam Allah razı olsun. Bizden desteğinizi esirgemeyin ,inşallah bu yolda muvaffak olurum. Selametle hocam.
28-08-2007
Çiğdem AKSEL
Sınıf Öğretmeni

tuncay beye laf anlatmak biraz zordur o sertifikalı sınıf öğretmenlerine laf atmaktan başka bir işle pek uğraşmıyor o yüzden fazla açıklama yapmanıza gerek yok.
28-08-2007
Levent KAYA
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

üniversitede gösterildiği gibi değil demek uygulamayla teori aynı şey demek değildir yani :)
27-08-2007
Bekir UĞURLU
Sınıf Öğretmeni

hocam sizde bilirsiniz ki özellikle eğitim fakültelerinde verilen teorik bilgiyle uygulama alanı çok farklıdır. orada öğretilen teorilerin kesin geçerliliği yoktur olamaz da hele özel eğitimde asla olamaz. mesela bir sınıf öğretmeni okuma yazmayı bir çok değişik yolla farklı çocuklara durumlarına göre öğretebilir. yada herhangi bir konuda verilen bilgiden verim alamayan çocuğa o anda akla gelen bir yolla verilmek istenen bilgi anında verilebilir. yani öğretmenin yaratıcılığını kullanması gerekir demek istiyorum. materyal üretebilmesi gerekir bunları herhangi bir kaynağa dayandırması gerekmez. umarım anlatabilmişimdir..saygılar..
27-08-2007
Bekir UĞURLU
Sınıf Öğretmeni

izmir'de özel eğitim sertifikası alabileceğimiz bir kurum ya da kuruluş var mı?
27-08-2007
Sevinç KOÇBAŞ
Sınıf Öğretmeni

ne demek şimdi üniversitede gösterildiği gibi değil
27-08-2007
Tuncay ARA
Özel Eğitim Öğretmeni

sınıf öğretmeni olup da özel eğitimde çalışmak isteyen arkadaşlar sertifika kursuna katılmadan önce herhangi bir kurumda çalışma şansınız çok yüksek değil maalesef. ben sertifikasız başladım işe.sertifikadan önce aldığım maaşla şimdiki arasında %50 fark var. bu kursa katılmadan önce de bu işi yapıp yapamayacağınızı ölçmek için hem ağır hem de hafif öğrencilerin bulunduğu bir merkezde en azından bir hafta gözlem yapmanızı tavsiye ederim.ağır düzeyde zihinsel engelli çocuklarla çalışmayı (her ne kadar siz istemeseniz de kurum sahipleri yada müdürleri dayatacaktır) uzun bir tecrübeden sonra kabul etmenizi tevsiye ederim nacizane önerim.kursa gitmeden önce işe başlarsanız da en az 2 ay tecrübeli öğretmenlerle beraber derse girip gözlem yapmanız sizin için iyi olacaktır çünkü hiçbirşey üniversitede gösterildiği gibi değil.iyi günler dilerim herkese.
27-08-2007
Bekir UĞURLU
Sınıf Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
İş mi Arıyorsunuz?

Mezun oldunuz, iş mi arıyorsunuz?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen özgeçmişini doldur ve "İş Arıyorum" ilanı ver, kurumlar seni arasın. Hepsi bu...

Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuzda çalışacak personele mi ihtiyacınız var?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.