Yeni RAM Raporları ve İlsisteki RAM Mödülü

Yeni RAM Raporları ve İlsisteki RAM Mödülü

Yeni RAM Raporları ve İlsisteki RAM Mödülü

Artık RAM'lar raporlarını ilsisten çıkarıyor. Böylelikle RAM'lar arasında uygulama farklılıkları sona eriyor. Yeni uygulama ile her öğrenci bağlı olduğu RAM'dan rapor alabiliyor. Zorunlu eğitim çağında olup okula devam etmeyen çocuklar bir okula yönlendirmesi yapıldıktan sonra destek eğitim raporu yazılabiliyor. Yeni sistemle birlikte kimlerin destek eğitim yararlanabileceği netlik kazanmış oldu. Örneğin Çok Ağır Düzeyde olan çocuklara da destek eğitim yazılamıyor. Sistemde sıkıntılar yaşanmakla birlikte umarım zamanla aşılacaktır. RAM adına iyi bir gelişme olarak değerlendiriyorum.
14-02-2008
Ekrem UNLU
Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen
Masaüstü bilgisayar, Tablet, Telefon ve diğer cihazlarından kurumunuzla ilgili işlerinizi takip edin
2 Yanıt
evet arkadaşlar haklısınız ;ama yeni RAM MODÜLÜ 18 yaş üstü bedensel engellinin raporuna &quot;fiziksel beceriler&quot; alması gerektiğini yazmıyor ve öğrencinin ve ailesinin &quot;rehabilitasyon&quot;&quot; hizmetlerinden yararlanma hakkını elinden alıyor bunu da es geçmeyelim...<BR><BR>ve 18 yaş üstü bedensel engellinin &quot;fiziksel&quot; almasını engellemenin hiç bir dayanağı olmadığı gibi, fiziksel eğitim almasının gerektiğini bildiren &quot;danıştay&quot; kararı vardır bunun yanında özel eğitim hizmetleri yönetmeliğinde fiziksel eğitim almasını destekleyen maddeler var....<BR><BR>gelin bunu RAM MODULU'ne anlatın....<BR><BR>bu konuları çocukların eğitim hakkının engellenmesi konusu gündeme getirmenin daha sağlıklı olacağı görüşündeyim...<BR><BR>hepinize eğitimin engellenmediği ; hak olduğu günler dilerim...<BR>
20-02-2008
Özhan ÖZGÜN
Sosyal Hizmet Uzmanı

çocuğun tc numarasını yazınca gittiği okulun isminin ekranda görünmesi de güzel. ikamet edilen yerin bağlı olduğu rehberlik araştırma merkezinden rapor alınmasını KESİN hale getiriyor. her RAM da sistemin ortak işlemesi de BİRLİKTELİK sağlar. ..
14-02-2008
Jale SARITOPRAK
Görme Engelliler Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuz büyüyor, ekstra yeni personele mi ihtiyacınız oldu?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Rehabilitasyon.com Facebook'da...

İş ilanlarını ve diğer güncellemeleri Facebook'dan takip etmek için sayfamızı beğenin:

Remsis yayında! Tamamen Ücretsiz!
Remsis tamamen ücretsiz olarak kullanabileceğiniz, tüm ihtiyaçlarınızı karşılayan web tabanlı bir otomasyondur. MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ olarak kullanmaya başlayın
 • 7/24 Heryerden Erişim
 • Tüm Cihazlarızla Uyumlu
 • MEBBİS otomatik veri aktarımı
 • PKT, KDF, BEP ve diğer formlar
 • Servis Programı
 • Ön Muhasebe ve Faturalar
Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinizde bir TAMAMEN ÜCRETSİZ otomasyon programına ihtiyacınız mı var?
Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinin tüm ihtiyacı olan yazılımlar RemSis.net sayfası üzerinden TAMAMEN ÜCRETSİZ olarak kullanabilirsiniz.
TAMAMEN ÜCRETSİZ, hemen üye ol, kullanmaya başla.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • 7/24 Heryerden Erişim
 • Masaüstü, Tablet ve Mobil Uyumlu
 • MEBBİS otomatik veri aktarımı
 • PKT, KDF, BEP ve diğer formların kolayca üretimi
 • Servis Programı
 • Ön Muhasebe ve Futura İşlemleri
Ayrıntılı bilgi için burayı tıklayın.