Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

Yeni Bir Forum Kurulmalı

Arkadaşlar webte bir çok ücretsiz forum türü varken böyle büyük bir siteye kullanışsız, kullanımı zor ve kullanıcıya hiçbir seçenek sunmayan bir forum kurmanız bence bu siteye yakışmamış. Eğer araştırırsanız sitenize çok rahat entegre edilebilecek güzel bir forum kurabilirsiniz. Bu konuda öncelikle vBulletin bunun dışında da Invision Power ya da phpBB forum türlerini öneriyorum. Yöneticilerin açıklamalarını bekliyorum.
07-08-2006
Akif SOLAK
İşitme Engelliler Öğretmeni
Öğrenci ve Veli bilgilerinin kolayca takip edin.
15 Yanıt
Akif arkadaşıma katılıyorum ve böyle önemli bir noktaya parmak bastığı için teşekkürü borç biliyorum sayın hocam.Önerilerinizi dikkatle takip ediyorum.Saygılar:))))))
02-03-2007
Eyyüp GÜLEN
İşitme Engelliler Öğretmeni

Akif arkadaşıma sonuna kadar katılıyorum.Akif bey bu tür konulara daha fazla yoğunlaşınız lütfen.Sonuna kadar arkanızdayım merak etmeyin:)))))
02-03-2007
Eyyüp GÜLEN
İşitme Engelliler Öğretmeni

düşüncelerinize katılıyorum daha geniş bir çerçeve sunma imkanı yaratılmalı. bir yardımım olursa yanınızdayım.
01-09-2006
Suna AKSOY
İşitme Engelliler Öğretmeni

Teşekkürler. Bakalım görüşlerime katılan site yöneticileri olumlu bir faaliyet içine girecek mi :)
31-08-2006
Akif SOLAK
İşitme Engelliler Öğretmeni

düşüncelerinizi beğendim ve size katılıyorum elimden gelen bişey olursa yardıma hazırım
26-08-2006
Vedat KARAHAN
Özel Eğitim Öğretmeni

Bunun dışında sitede Uzmanların ve Kurumların forumlarının ayrı olmasını anlayabilmiş değilim. Yani kimi kimden ayırıyor ya da saklıyorsunuz anlamış değilim. Tamam temel forumların birbirlerinden ayrı olmasını bir yere kadar kabul etmek değil ama es geçmek mümkün. Ama en azından Uzman ve Kurum forumlarının bazı bölümlerinin ortak olarak kullanılmasını gündeme alabilirsiniz. Böylece rehabilitasyon sektöründe iki tarafından etkileşim içinde ortak doğrulara ulaşabilmesine yardımcı olabilirsiniz.
23-08-2006
Akif SOLAK
İşitme Engelliler Öğretmeni

Ben kullanıcılara verilmiş olan bazı hakların (karakter limiti özgürlüğü,mesaj editörü) alınmasını ise anti-demokratik buluyorum :) Elbette her kullanıcı aynı kaliteyi sergileyemeyecektir. Ama bunun çözümü kullanıcılara verilen hakların alıması değil moderasyon sisteminde sizin daha özenli olmanızdır. Verdiğiniz hakları geri almak yerine daha fazla ve etkin modwratörler bu denetimi sağlayabilirsiniz.
23-08-2006
Akif SOLAK
İşitme Engelliler Öğretmeni

Kurulum kolay o konuda bir sorun yok. Ama madem entegre etmekte zorlanıyorsunuz söylediğim forum türlerini site içerisinde menüden vereceğiniz bir FORUM linki ile yapabilirsiniz. Sürekli olarak üzerinde durduğum şey bu forum yazılımının çok ilkel ve forumun takibini zorlaştıracak bir yapıda olduğudur. Zira bunca ziyaret edilen bir sitede forumun bu kadar az ilgi görmesini ve bu eleştirilerime bunca geç cevap verilmesini forumun ilkel olmasıyla açıklayabiliriz. Ayrıca eleştirilerime bu kadar geç cevap verilmesinide yadırgadım. Moderasyon konusunda ya daha çok arkadaşı görevlendirmeniz ya da görevlendirdiğiniz arkadaşların bu işe daha fazla zaman ayırması gerekiyor.
23-08-2006
Akif SOLAK
İşitme Engelliler Öğretmeni

Ha bu arada bazı söyledikleriniz önceden vardı * mesela 1000 karakter sınırı yoktu * mesajların düzenlenmesi için bir editör vardı * mesajları düzenleme yetkiniz vardı (Hala var ama yanıt yazılırsa hakkınızı yitiriyorsunuz) Bunları çeşitli tecrübelerimizden sonra kontrol dışına çıkmaya başladığı için kaldırdık, fakat forumu revize edeceğimiz tarihte tekrar düşünebiliriz. Teşekkürler. (Eleştirileri yazmaya devam edebilirsiniz :))
18-08-2006
Rehabilitasyon. Com YÖNETİCİSİ
Özel Eğitim Öğretmeni

Merhaba, Söylediklerinizi dikkate alıyoruz merak etmeyin. En kısa zamanda bir şeyler yapmak için söz veriyoruz. Fakat entegrasyon sandığınız kadar kolay değil, entegrasyon ile kurulum kavramları karıştı galiba, varolan bir yazılımımız var görüyorsunuz, üyeler var, bilgileri var, makaleler var, bunları forumun sistemi ile birleştirmek ne olursa olsun zahmetli bir iş, fakat elbette yapılabilir. Bu mesaj burada aklımızda dursun. Önümüzdeki günlerde yeni bir forum yazılımı düşünebiliriz.
18-08-2006
Rehabilitasyon. Com YÖNETİCİSİ
Özel Eğitim Öğretmeni

Bu söylediğinizi bir kaç saat içinde yapmak mümkün. İhtiyaç olmadığı için yeni bir forum türüne sıcak bakmıyoruz açıklamanız ise talihsizlik olmuş. Evet talep önemlidir ama birşeyler sunmak iddiasında olan insanlarında yaptıkları işlere biraz daha önem vermeleri beklenir. NOT : Son olarak bir eleştiri daha yapmak istiyorum. Forumda mesaj karakter sınırı 1.000 karaktermiş. Bu yazımı bu limite takılmamak için bir kaç parça halinde göndermek zorunda kalıyorum. rehabilitasyon.com gibi üyelerinin akademik seviyesi en az lisans seviyesinde olan,kendini ifade etmek konusunda kelimeleri ferah ferah kullanması doğal olan üyelerden oluşan bir sitenin 1.000 karakter limitini nasıl bir bilinçle koyduğuna anlam veremiyorum...! :)
11-08-2006
Akif SOLAK
İşitme Engelliler Öğretmeni

Yine ek olarak kullanıcıların mesajlarını gönderdikten sonra mesajlarında edit yapmak istediklerinde bunu yapacakları bir panel görünmüyor. Yazı yazarken yanlış yapmışsak o yazıda daha sonra düzenleme yapamıyoruz. Bu da çok büyük bir eksiklik.. Bu eleştirilerimi rahatlıkla çoğaltabilirim. Gelelim diğer açıklamalarınıza. Sitenin nerelerine yoğunlaştığınızı bilmiyorum. Ancak bilmenizi isterimki vBulletin,invision,phpBB gibi forum yapılarını sitelere entegre etmek sandığınız kadar zor değildir.
11-08-2006
Akif SOLAK
İşitme Engelliler Öğretmeni

Yine diğer bir eksiklik ise örneğin İşitme Engelliler Forum bölümüne girdiğimiz zaman herhangi bir konuyu açan kiyi görebiliyoruz ama o konuya son mesaj yazan üyenin ismini göremiyoruz. Yine forumlarda metin oluştururken metin oluşturmayı kolaylaştıracak bir metin düzenleme paneli göze çarpmıyor. Özel eğitim camiası çok büyük bir camia değildir. Ben burda yazı yazan bir kaç arkadaşı tanıyorum ama forum içinde kullanıcıların birbirleriyle özel mesajlaşmasını sağlayan bir yapı olmadığı için iletişime geçemiyorum.
11-08-2006
Akif SOLAK
İşitme Engelliler Öğretmeni

Aslında forumun kullanılabilir hiç bir özelliği yok. Benim forumla ilgili tespit ettiğim eksikliklere gelirsek : Öncelikle kullanıcılar kendilerine ait bir profil oluşturamıyorlar. Özellikle rehabilitasyon.com gibi kullanıcıların kimlikleri üzerine bina edilmiş bir forumda kullanıcıların forumda görüntülenebilecek bir profil oluşturamamaları çok kötü. Diğer konu ise foruma girişte karşımıza çıkan kategorilendirme.. Ne ana hatlarıyla olsun ne de ayrıntılarıyla olsun kullanıcıya hiçbir kolaylık sağlamıyor. Kullanıcılar diğer bölümleri nerdeyse el yordamıyla buluyorlar.
11-08-2006
Akif SOLAK
İşitme Engelliler Öğretmeni

Merhaba, Şu an için sitenin daha başka bölümlerine yoğunlaştık, ve sıkı çalışıyoruz. Forumun yetersizliği ile talepler artarsa yeni bir şeyler yapabiliriz/düşünebiliriz. Fakat yeni bir forum yazılımı entegrasyonu bizim için oldukça zahmetli olacağından çok ciddi bir ihtiyaç olmazsa - ki şu an forum kullanımından ihtiyacın olmadığına kaniyiz - forumu güncelleme veya değiştirmeyi düşünmüyoruz. Öneriniz ve site ile yakından ilgilendiğiniz için teşekkürler.
09-08-2006
Rehabilitasyon. Com YÖNETİCİSİ
Özel Eğitim Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.

21 yıllık birikim ve tecrübeyi içeren EÇOP ile tüm işlemlerinizi hızlıca yapın!

İş Arayanlar

iş arayan 634 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

4 gün önce

Hayati U.
Özel Eğitim Öğretmeni

Dün

Hatice Ş.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

2 gün önce

Fatma Z. Y.
Psikolog

4 gün önce

Özge K.
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

2 gün önce

Melissa A.
Sosyal Bilgiler Öğretmeni

İş mi Arıyorsunuz?

Mezun oldunuz, iş mi arıyorsunuz?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen özgeçmişini doldur ve "İş Arıyorum" ilanı ver, kurumlar seni arasın. Hepsi bu...