Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

YENİ YÖNERGE

SHÇEK in yeni çıkardığı yeni yönerge ile sosyal hizmet uzmanı ve psikolog zorunluluğu tekrar getirmiş. Tüm özür gruplarına hizmet veren merkezlerde 3 ana başlık zorunlu hale getirilmiş ( Sosyal Rehabilitasyon Programı, Psiko-Sosyal Destek ve Gelişim Programı ile Aile Eğitimi ve Danışmanlığı ) Tüm meslektaşlarımı kutluyorum Ayrıca genel merkezdeki meslektaşlarıma teşekkür ediyorum.

Not: bu başlıkların nasıl uygulacağı ile ilgili form geliştirildimi acaba?? 

18-06-2005
Fedai BAGCIVAN
Sosyal Hizmet Uzmanı
Öğrenci, veli, verilen eğitimler, kesilen faturalara ait ayrıntılı istatistik çıkartın.
21 Yanıt
dun merkezlere yeni bir yazı gelmiş SHÇEK'ten (ne kadar doğru-ne kadar yalan bilemiyorum, patronun lafı bu) yine bir değişiklik olmuş, 2+2 durumuna geçmiş çalışma şekli, 2'si full, 2'si de part time çalışacakmış.. falanfilan vs işte... anlamadık bu yönetmelik işini de haaa.. :)
27-08-2005
Seyhun AKAR
Sosyal Hizmet Uzmanı

arkadaşlar merhaba, ben bu siteye yeni katıldım sayılır. elimden geldiğince de sizi takip etmeye çalışıyorum ve yaptığınız birçok yorum ve eleştiriye katılıyorum. harun arkadaşımın dediği doğru ve ben de bugünlerde ankaraya geleceğim elimden geleni yapmaya çalışacağım. ancak ortada bir gerçek var ve herkesin birlik içinde hareket etmesi gerekiyor. bunun ne kadar zor olduğunu adım gibi biliyorum. ben yeni mezun oldum. mezun olmadan önce bir şeyler yapmaya çalışmış ve bunun zorluğunu görmüştüm. bunun nedeni de biz shu'ların tek seslilikteki yaşadığı zorlanmadır. umarım bir ses çıkar. herkese sevgiler.
12-07-2005
Hamdi DEMİREL
Sosyal Hizmet Uzmanı

Yönetmeliği inceleyen herkes açıkça görecek ki mezun sayısı bizden onlarca kat fazla olan psikologlar bizim zorunluluğumuzu ortadan kaldırıyor, bugün psikologlar yarın sosyologlar, nereye kadar böyle sürecek, dernek ne zaman aktif olacak, tüm shular seslerinizi yükseltin artık.
11-07-2005
Harun ABAKAY
Sosyal Hizmet Uzmanı

  Bizim yapabileceğimiz bir şeyler varsa öğrenciler olarak yönlendirmelerinizi bekliyoruz.

   Bu arada Yunus Dursun benimle iletişime geçer mi lütfen.

23-06-2005
Cesur CEYLAN
Sosyal Hizmet Uzmanı

toplu hareket etme konusunda ankaradakiler sadece merkezde oldukları için organizasyonu üstlensinler tabiki toplu olarak hareket edilecektir.

23-06-2005
Ahmet YAVUZ
Sosyal Hizmet Uzmanı

Sanırım bu iş böyle konuşarak çözülemeyecek. Toplu bir adım atmak için net bir fikri olan bunu bizlerle paylaşsın. Gerekirse tüm illerdeki uzmanlar bir araya gelelim. Bunun için bir zaman belirleyelim. Topluca davranmak sadece ankarada çalışanlara yük bırakmaktan daha iyi olmazmı?
23-06-2005
Duygu SÜZME
Sosyal Hizmet Uzmanı

          AHMET BEYİN SÖYLEDİKLERİ YAPILMAZSA ÖZELLİKLE DE OKUL DAHA KALİFİYE UZMANLAR YETİŞTİRMEDİKÇE  daha çok fos haberler duyacaz merak etmeyin
23-06-2005
Ercan OKUR
Sosyal Hizmet Uzmanı

ya arkadaşlar hala neden anlamak istemiyoruz. bizi isteyen kimse yok.

dernek beceriksiz olduğu sürece

okul beceriksizliklerine devam ettiği sürece

bazı shu lar küçük dağları yarattım havasında devam ettiği sürece

biz tembelliğimize devam edip şovenistliğimiz sürdükçe

....... daha ne sayayım ki. artık şapkayı önümüze alıp düşünme zamanı gelmedi mi...

biz böyle devam ettiğimiz sürece kime ne anlatacağız. artık çalışma zamanı, uğraşma zamanı, kendini yetiştirme zamanı... okula ve derneğe baskı yapma zamanı... eylem zamanı...  ankara daki uzmanlara sesleniyorum bir organizasyon yapın bunun adı eylem olur, basın bildirisi olur, topluca bakan ziyareti olur... bir toplantı düzenleyin bir yerde rehabilitasyonm comdan duyurusunu yaparız. hep birlikte bir araya gelir stratejilerimizi belirleriz. bunu sürekli hale getirir ve farklı yerlerde haklarımızı ararsak uzun vadede başarılı oluruz. unutmayın asıl hedef 2006 da meb e bağlanma sürecinde yaşanacak sıkıntıları gidermek olmalıdır.

hadi ankaradaki uzmanlar sıvayın kolları

gün bugündür başka zaman yok. belki yarın da olmayacak...

23-06-2005
Ahmet YAVUZ
Sosyal Hizmet Uzmanı

evet alınan bilgiler hep daire başkanındandı.ama fos çıktı galiba:(neyse ya bakıcaz artık.
22-06-2005
Sultan ATESOGLU
Sosyal Hizmet Uzmanı

sevgili ercan görülüyorki burada da farklılığını gösteriyorsun. biz shcek'te rehabilitasyon daire başkanıyla görüştük ve o bize zorunlu olacağını söyledi. Daire başkanından alınan bilgi güvenilir değilse ney güvenilirdir söyler misin?
22-06-2005
Yunus DURSUN
Sosyal Hizmet Uzmanı

    Evet hiç bir yerde zorunluluk ibaresi yok.Kurum hangi elamanı daha kaliteli ve ucuz bulursa onu çalıştırabilecektir.Bundan böyle kimse bir kuruma sizin niye SHU nuz yok diyemez.Yönerge bizim değil kurum sahipleri için iyi olmuş,en azından shu konusunda onların kafasını netleştirmiş.

Bu arada görüldüki arkadaşların yönerge çıkmadan aldıkları haber lerin kaynağı güvenilir değilmiş.

22-06-2005
Ercan OKUR
Sosyal Hizmet Uzmanı

hiç bir yerde zorunluluk ibaresi yoktur. zorunlu olan programlar içinde çalıştırılabilir deniyor. yani ya psikolog ya shu denilmiş.  kurumun insiyatifine kalmış bir durum bu.
22-06-2005
Ahmet YAVUZ
Sosyal Hizmet Uzmanı

seni unutmak mümkün mü yunus kardeşim.mailleşelim.
21-06-2005
Saim SEZGİN
Sosyal Hizmet Uzmanı

kardes naber umarım kardeşini unutmamışındır
21-06-2005
Yunus DURSUN
Sosyal Hizmet Uzmanı

Arkadaşlar tamam anlıyorum da bu zorunluluk hakkında kesin bir açıklama yapılmayacak mı?Gördüğüm kadarıyla ortaya atılan birçok görüş var.Eminim benim gibi birçok arkadaşımında bu konuda kafası oldukça karışık.Kimileri zorunlu  kimileri değil diyor.Benim sıkıntım bu çelişkiler.
21-06-2005
Saim SEZGİN
Sosyal Hizmet Uzmanı

evet zorunluluk falan yok ya.özürlüler eski daire başkanı mustafa beye galiba yazı yazmış 35.maddeye göre zorunludur diye.ama anlamadım ben bu oolayı kaç kere okudum yönergeyi. yönetmeliktede bu şekilde zorunludur ibaresi yok ve ayrıca ssk belgelerine de biz artık imza atmıyoruz tabi derse giriyoruz.
21-06-2005
Sultan ATESOGLU
Sosyal Hizmet Uzmanı

bizim bu hale düşmemizin sebebi derneğin etkin olmayan çalışmaları değilmi zaten. neresi zorunlu uzmanın... yine ağzımıza bir parmak bal verdiler bu size yeter dediler. biz uyuyacağız onlar ata binip bırak üsküdarı geçmeyi edirneye kadar gidecekler.
21-06-2005
Ahmet YAVUZ
Sosyal Hizmet Uzmanı

Dernegimizin yaptığı açıklamaya bakılırsa shu zorunlu gözüküyor.Bu yönergeyle ilgili son sözü kim söyler bilemiyorum herkes istediği gibi yorumluyor.
21-06-2005
Saim SEZGİN
Sosyal Hizmet Uzmanı

programı uygulayabilecek meslek gruplarından bir tanesi yeterli. yani ya psikolog yada shu...
21-06-2005
Ahmet YAVUZ
Sosyal Hizmet Uzmanı

evet varsa bende alayım.ama anlamadığım zorunluluk mu var?isteğe bağlı gibi geldi bana.bu progremlerı uzmanda psikologta hazırlayabiliri gib geldi bana.

20-06-2005
Sultan ATESOGLU
Sosyal Hizmet Uzmanı

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
İş mi Arıyorsunuz?

Mezun oldunuz, iş mi arıyorsunuz?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen özgeçmişini doldur ve "İş Arıyorum" ilanı ver, kurumlar seni arasın. Hepsi bu...

Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuzda çalışacak personele mi ihtiyacınız var?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.