Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

YENİ RESMİ YAZI

Arkadaşlar, bugün bana bir yazı tebliğ edildi. İçeriğini özetle aktarıyorum: Sertifika ile öz.eğt.öğretmenliğine geçiş yapmış olan öğretmen arkadaşlardan bazıları (yazı gerektirecek kadar önemli bir kısmı demek ki) kendi alanlarına geçiş yapmak için başvuruyorlarmış.MEB de bu talebe istinaden; başvuru yapacak olanlar, görev yaptıkları il içinde kadrosu boş olan herhangi bir okulda çalışırım diye dilekçe yazarak başvursunlar diyor yazıda. Atamada puana...vb.ne bakılmayacak deniyor. 1- Acaba sınıf öğretmeni arkadaşlar neden geri dönüyor? 2- Bu yazıdan sonra dönmek isterler mi? Selamlar
11-10-2006
Dilek ERDİNÇ
Özel Eğitim Öğretmeni
Kurumunuza ait program, modül sınırlamalarını siz değil, otomasyonunuz takip etsin.
13 Yanıt
bu tabiki bizim işimiz.bu ayrımı sizler yapıyorsunuz.sınıf öğretmenleri ve çocuk gelişimcilere iyi öğrencileri daha ağır öğrencileri de bizlere veriyorsunuz.madem öyle kurumunuzda sadece özel eğitimci çalıştırınız.yoksa bizim çin fark etmez. öğretilibiliri de eğitilebiliri de otistik olanı da bizim öğrencimizdir.6 yıllık meslek hayatımda her türden öğrenciyle çalıştım
06-11-2006
Ruhan ÇOLAKOĞLU
Özel Eğitim Öğretmeni

sayın yavuz bey öğrenci ayırımını bizler değil sizler yapıyorsunuz. bu tabiki de bizim işimiz ama sizler kurumunuzdaki çocuk gelişimciler ve sınıf öğretmenlerine iyi çocukları özel eğitimcilere ağır çocukları veriyorsunuz. bizim zorumuza giden bu madem kurumunuzda her sınıftan insan çalışıyor o zaman ayrım yapmayın yada sadece özel eğitimci çalıştırın.bizim için öğrenci farketmez eğitilebiliri de, öğretilebiliri de otistik öğrenci de bizim öğrencimizdir.
06-11-2006
Ruhan ÇOLAKOĞLU
Özel Eğitim Öğretmeni

evet ruhan hanım haklısınız üniversitede bu işin eğitimini maalesef bizler alıyoruz ve yine maalesef ki sizler o ağır diye bahsettiğiniz sorunlu öğrencilerin dersine girmeye mecbursunuz.yoksa tayyar beyin dediği gibi sınıf öğretmenininmi girmesinimi istiyorsunuz.( bu ne çelişki..)Siz benim nasıl bir tip olduğumu bilemezsiniz ama ben sizlerin nasıl bir tipler olduğunu 9 senelik tecrübemle çok iyi biliyorum tayyarr bey
06-11-2006
Yavuz ESKİEL
Özel Eğitim Öğretmeni

ben hiç de sizin hakedene hak ettiği parayı verdiğinizi düşünmüyorum. siz kendi maaşınızdan bahsediyorsunuz heralde? eminim kurumunuzda çalışan bir özel eğitimci ile sizin maaşınız arasında dağlar kadar fark vardır ve onu canı çıkana kadar kurumun en ağır en sorunlu öğrencileriyle sabahtan akşama kadar boğuşturuyorsunuzdur.aldığı para da sizinkinin yarısı kandar ancak vardır. :))) SAYGILARIMLA.
04-11-2006
Ruhan ÇOLAKOĞLU
Özel Eğitim Öğretmeni

sayın tuncay bey, bizler sizin bildiğiniz gibi paralar kazanmadık maalesef.Eğerkendini bilmez bir şahıs bize gelipde kendini yetiştiren yıllarını bu işe adamış hocalarından fazla maaş talep ederse biz pazarlık ederiz. bizde de kendini ispatlamış, çalışkan ,İŞ AHLAKI( dikkat ) çok iyi birisi olduğu zaman zaten o eleman hakkının karşılığını fazlasıyla alıyor.
03-11-2006
Yavuz ESKİEL
Özel Eğitim Öğretmeni

siz öyle zannedin daha çok kazanabilmek için insanların maaşlarını düşürmeye çalışın ancak şunu bilinki bu işi hak ettiği gibi yapan özel eğitimciler ve hiç pazarlık bile yapmadan hakettiğimiz maaşı veren kurumlar var ben ve eşim dört yıldır aynı merkezde çalışıyoruz bizim kurum sahibimizin düşünceleri hiç de sizin gibi değil ve asla maaş konusunda karşılıklı pazarlık olmuyor bence bu işler insanın mesleğine saygı gösterip özenle yapması ve karşı tarafın da size saygı göstermesiyle olur. saygılar.
02-11-2006
Tuncay ARAS
Özel Eğitim Öğretmeni

sayın ruhan hanım ben 97 yılından beri bu işin içindeyim.Kimi zaman özel eğitimci bizde MEB'in verdiği maaşın 2 katı 2.5 katına kadar çalıştılar.şu anda da yine MEB şartlarına göre üstünde maaş alıyorlar. yeri geldi prof'lardan bile fazla maaş aldılar, ve yine yeri gelecek MEB altında maaş alacaklar bunu bilin.
02-11-2006
Yavuz ESKİEL
Özel Eğitim Öğretmeni

ben bizden sonra yeni mezun olan arkadaşlar için söylüyorum.devlet bu sene 18 kişi aldı peki o kadar mezun olan kişi ne yaptı? tabiki özellere başvurdu ve özeller bayram etti.doğal olarak da özeller ücretleri düşürdü.siz sanırım özel bir okulun koordinatörü ya da sorumlu müdürüsünüz. sizin kurum öyle olabilir ama türkiyenin gerçeklerini de gözardı etmemek lazım derim ben
31-10-2006
Ruhan ÇOLAKOĞLU
Özel Eğitim Öğretmeni

sayın ruhan hanım hangimiz yada hanginiz özel kurumlarda 3 kuruşa çalışıyorsunuz. Lütfen yediğiniz çanağa tükürmeyiniz.
31-10-2006
Yavuz ESKİEL
Özel Eğitim Öğretmeni

evet arkadaslar herseyin bir edebi adabı vardır kimse kimsenin işine karısmasın bizim yapmamız gereken suskun kalmamak değil mi?
30-10-2006
Sibeliz DAĞLI
Özel Eğitim Öğretmeni

teşekkür ederim fatma dikmen.
30-10-2006
Ruhan ÇOLAKOĞLU
Özel Eğitim Öğretmeni

Evet ruhan arkadaşım çok haklı.gitsinler gitsinler,meydan bize kalsın.yeter kalabalık ettikleri.
29-10-2006
Fatma DİKMEN
Özel Eğitim Öğretmeni

neden olacak. sınıf öğretmenleri merkeze gelmek için sertifika aldılar. sonra bir anda kadroları zihin engelliler sınıf öğretmenliğine çevrildi. onlarda bundan memnun olmadılar tabiki. şimdi de mesleğin zorluğunu anlayıp kendi branşlarına dönmek istiyorlar dönsünler onların yerine yeni mezun olan ve özellerde üç kuruş paraya çalışan arkadaşlarımız atanırlar inşallah.
12-10-2006
Ruhan ÇOLAKOĞLU
Özel Eğitim Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
İş Arayanlar

iş arayan 663 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Bugün

Müberra K.
Ergoterapist

Bugün

İlayda Ş.
Psikolog

Bugün

Melike M.
Çocuk Gelişimcisi

Bugün

Rümeysa I.
Fizyoterapist

Bugün

Ece Y.
Odyolog

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.