Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

YARIM DAMAK YARIĞI OLAN 3 YAŞINDAKİ KIZIM İÇİN KONUŞMA TERAPİSTİ

kızım 2005 yılında yarım damak yarığı olarak doğdu.1,5 yaşında ameliyat oldu.şuanda 3 yaşında.konuşmakta zorluk çekiyor.dil terapistine götürdüm.zekasında bir sorun bulamadılar.konuşma terapistinin görmesi gerektiğini söylediler.adanada oturuyorum.konuşma terapisti bulamıyorum.ne yapacağımı şaşırdım.plastik cerrahi ve kulak burun boğaz konuşma terapistine yönlendiriyor.bu arada kızım hiç konuşamıyor değil.anne, baba,korkuyorum gibi tek kelime kullanıyor ancak yinede zorlanıyor.bana yardımcı olursanız sevinirim.ne yapmam gerekliyor ve en yakın konuşma terapisti nerede bulabilirim.
11-01-2008
Selda KÜSİN
Diğer
Öğrenci, veli, verilen eğitimler, kesilen faturalara ait ayrıntılı istatistik çıkartın.
3 Yanıt
ismail bey, çocuğun işitme engellidir diye bir cümle yazmadım yazımı tekrar okursanız farkına varırsınız.sizde iyi biliyorsunzdur türkiyede konuşma terapisti gerçekten çok az.bunun sonucunda rehabilitasyon merkezlerinde konuşma terapistinin görevini işitme engelliler öğretmeni yapmaktadır.bu gösteriyorki işitme engelli öğretmeni hakkında fazla bilgi sahibi olmadığınız ortaya çıkıyor.
31-01-2008
Mustafa BALLI
İşitme Engelliler Öğretmeni

Arkadaşın problemi işitme kaybından kaynaklanmıyor. Benim eşimin öğrencisi Serabral Palsiye bağlı konuşma engeli olan bir öğrenci. Ankara'da bir klinikte çeşitli uygulamalar yaptılar. Dil kontrolu olmadığından salya ve konuşma güçlüğü çekiyordu. Salya kontrolu neredeyse sağlandı ve sıra konuşma terapisine geldi. Ha bu arada öğrenci 3. sınıfa gidiyor. Size Tatil dönüşü daha detayli bilgi verebilirim.
25-01-2008
İsmail ÇAKTU
Diğer

öncelikle konuşma terapisti türkiyede yok denecek kadar az fakat herhangi bir rehabilitasyon kurumuna gidip işitme engelli öğretmeni ile görüşürseniz size yardımcı olurlar.bu arada çocuğunuzla doğru proğram uygulanmalı,konuşma eğitimi almalı ayruca çocuğunuz bedensel gelişimini tamaladıktan sonra cerrahi bir operasyonla yarım damaklık ortadan kaldırılabiliyor.bunun sonucunda çocuğunuzun konuşması normal insanların konuşmasından çok az bir farklılık gösterir.kolay gelsin
23-01-2008
Mustafa BALLI
İşitme Engelliler Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
İş mi Arıyorsunuz?

Başka bir şehire taşınmayı düşünüyor, iş mi arıyorsunuz?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen özgeçmişini doldur ve "İş Arıyorum" ilanı ver, kurumlar seni arasın. Hepsi bu...

Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuz büyüyor, ekstra yeni personele mi ihtiyacınız oldu?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi