Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

Usta öğreticiler Özel eğitimcilerle sorunlarınız nedir?

8 ay kadar rehabilitasyon merkezlerinde çalıştım, bu zaman zarfında çocuk eğiticisi arkadaşlardan her zaman şu sözleri işittim"biz sizden çok çalışıyoruz sizden daha az para alıyoruz". sizin özel eğitimcilerle alıp veremediğiniz nedir anlamıyorum.
24-09-2007
Fatih KOCABUĞA
İşitme Engelliler Öğretmeni
Performans Takip Formu (PKT) eğitmenleriniz internet üzerinden girsin, siz sadece çıktıları alın.
34 Yanıt
sizin usta öğreticilerden istediğiniz ne anlamadım yoksa sizin çevrenizdeki usta öğreticiler çevirdikleri brezilya dizisinin içine sizi başrol oyuncusu olarak mı kattılar iyiki usta öğreticiyim ben sizin gibi sınıf farklılıkları yapmıyorum özel eğitimi okumuş bile olsaydım ki (okul öncesi öğretmenlik 3. sınıf öğrencisiyim) gene usta öğreticilerin arkasında olurdum tugba arkadaşımızın dediği gibi siz seanslarda DEVLEŞEMEDİNİZ galiba...
26-09-2007
Saliha GİRGİN
Usta Öğretici

Bizim çalıştığımız kurumdada nitelikli,katiteli ÖZEL EĞİTİM UZMANLARIMIZ var. Sizin bu boş polemiklerinize bizlerle beraber gülüyorlar çünkü ÖZEL EĞİTİMDE kendilerini ispatlama çabaları yok.Çünkü bizim çalıştığımız kurumdaki ÖZEL EĞİTİM UZMANLARIMIZ seanslarda DEVLEŞİYORLAR.Ve gerçek saygıyı onlar HAK EDİYORLAR...
26-09-2007
Tuğba CİVELEK
Usta Öğretici

Abdullah bey siz bir özel eğitimci olarak zaten 8 yıldır rehablitasyonlarda çalışabilecek kişiliğe sahipsiniz. ben rehabilitasyonlarda çalışacak kişiliğe sahip olamadığım için RAM'a geçtim. sizin gibi özel eğitimciler usta öğreticilere ve çocuk eğiticilerine bu düşüncenizle yaklaştığınız için onlarda size yaklaşıyor. merak ediyorum acaba kaç tane çocuk eğiticisiyle çıktınız?
26-09-2007
Fatih KOCABUĞA
İşitme Engelliler Öğretmeni

haklısınız usta öğreticiler özel eğitimcilerin yapamadıklarını rehabilitasyonda yapıyorlar .örneğin rehabilitasyonları birazilya dizisine çevirmeyi iyi başarıyorlar!!!!!!!!!
26-09-2007
Fatih KOCABUĞA
İşitme Engelliler Öğretmeni

Evet.Usta öğretici olduğunu için Ülkü hanıma katılımıyormusunuz? sizde özel eğitimci olsaydınız acaba kime katılacaksınız? :-),:-),:-)
26-09-2007
Fatih KOCABUĞA
İşitme Engelliler Öğretmeni

Sizce herşey para değil, eğitimse neden sebil çalışmıyorsunuz?
26-09-2007
Fatih KOCABUĞA
İşitme Engelliler Öğretmeni

Sonay hanım bız alanımızda ıyıyız yazmıssın ne alanı anlamadım :)) yoksa ortaogretım de(liselerde) özel eğitim bölümleri mi acıldı da sız özel eğitime alanım dıyorsunuz :)))
26-09-2007
Gül BİLGİNER
Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen

gerçekten sizin gibi usta öğreticileri savunan, yaptığı işe saygı duyan insanları özellikle özel eğitimcileri tanıdıkça çalışma isteğimiz ve azmimiz daha çok artıyor buna emin olabilirsiniz.teşekkürler...
26-09-2007
Ülkü YILDIZ
Usta Öğretici

merhaba abdullah bey yorumunuz,ilginiz ve özellikle usta öğreticilere olan bakış açınız için çok teşekkürler..
25-09-2007
Saliha GİRGİN
Usta Öğretici

merhaba fatih bey, 8 senelik mesleki yaşamımda bahsettiğiniz durumu bende yaşadım, yaşamadım desem doğru olmaz. ama şunu öğrendim usta öğreticiler kurumlarda uzmanların yapamadığı işleri yapıyorlar. nasıl diye sorduğunuzu düşünüyorum. bunun cevabı çok basit siz de usta öğretici olarak iki hafta çalışın hemen anlarsınız. siz olaya sadece kendi pencerenizden bakıyorsunuz onların penceresinden barkmakta biraz yetersiz kalacağınızı düşünüyorum çünkü siz hiç usta öğreticilik yapmadınız. bence bu tarz polemikler yerine herkes kendi işini yapsa daha uygun olur.
25-09-2007
Abdullah DEMİR
Özel Eğitim Uzmanı

Usta öğretici arkadaşlar size kesinlikle katılıyorum.Biz alanımızda iyiyiz...
25-09-2007
Sonay SONBAY
Usta Öğretici

merhaba ülkü hanım size katılıyorum gerçekten maddiyati düşünseydik yıllardır özverili bir şekilde çalışamazdık...
25-09-2007
Saliha GİRGİN
Usta Öğretici

Merhabalar Fatih Bey ben 6 yıldır rehabilitasyon merkezlerinde usta öğretici olarak çalışmaktayım.zaman zaman yakınmalarımız oluyor, olmuyor değil. ama bunu hiç bir zaman sizin gibi büyüktüğümüzü düşünmüyorum.eğer öyle olsaydı zaten daha çok çalışıp daha az para alarak yıllarca çalışmazdık bu alanda.bu para işi değil bence bu.
25-09-2007
Ülkü YILDIZ
Usta Öğretici

7 yıldır özel eğitimde aktif olarak çalışıyorum grupta ve ihtiyaç durumunda bireysel eğitimlerde çok bulundum.evet bazı koşullarda usta öğreticilerin hakkı gerçekten ödenmiyor grup öğretmeni olarak çalıştıkları kurumda devamlı aktif olmak zorundalar bir çocukla çalışmak çok farklı 5,7 çocukla çalışmak çok farklı ama usta öğretici arkadaşlar ne yapalım piyasamız bu az paraya çok iş, özel eğitimci arkadaşlarında hakkını yememek gerek onlarda bu mesleği yapabilmek için çok uzun bir süre bu işin eğitimini alıyorlar anlarda bizim gibi belli bir emek ve çaba harcıyorlar biz pratik yaparak onlarda teknik bilgilerle öğreniyorlar bizim onlardan onların bizden öğreneceği çok şey var diye düşünüyorum.özel eğitimde maddiyatı çok düşünecek olursanız sizde paşalar gibi okuyup kazanacaksınız bence zaten zor bir meslek yapıyoruz parayla pulla bu mesleğe birşey katamayız önemli olan özverili bir şekilde çalışıp daha fazla ne yapabilirim diye düşünebilmek bizlere ihtiyacı olan çok fazla çocuğumuz var.
25-09-2007
Saliha GİRGİN
Usta Öğretici

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuzda çalışacak personele mi ihtiyacınız var?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

PKT, KDF, BEP, GÖF ve diğer formları otomasyonunuz otomatik hazırlasın

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.