Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

Usta öğreticiler Özel eğitimcilerle sorunlarınız nedir?

8 ay kadar rehabilitasyon merkezlerinde çalıştım, bu zaman zarfında çocuk eğiticisi arkadaşlardan her zaman şu sözleri işittim"biz sizden çok çalışıyoruz sizden daha az para alıyoruz". sizin özel eğitimcilerle alıp veremediğiniz nedir anlamıyorum.
24-09-2007
Fatih KOCABUĞA
İşitme Engelliler Öğretmeni
Öğrenciye verilen eğitim modüllerinin sınır kontrolü otomatik yapın.
34 Yanıt
TARTIŞTIĞINIZ KONU ÇOK KOMİK.bÖYLE BİR BAŞLIK NEDEN AÇILIR SÖYLEYEYİM.KİŞİLİK ZAAFİYETİNDEN.BU FATİH'İ CİDDİYE ALMATIN.YAZIK ÜNİVERSİTENİN BÖYLE BİR DİPLOMA ALMIŞSIN.USTA ÖĞRETİCİ ARKADAŞLAR SİZİ TEBRİK EDERİM.KURUMLARDA ÇOK BAŞARILI ÇALIŞMALARINIZ OLUYOR.YORUM YAPANLARDAN SONAY HOCA İLE AYNI KURUMDA ÇALIŞTIM.DEĞME ÖZEL EĞİTİMCİYE TAŞ ÇIKARTIR.SİZLERE BAŞARILAR DİLİYORUN.
02-07-2010
Erdal TEKİN
Özel Eğitim Öğretmeni

bosuna milleti kandırmayın
01-07-2010
İpek Nur ÇALIŞKAN
Özel Eğitim Öğretmeni

çok saçma.Burada çalışıp hakkıyla okuyanlardan elbette farkınız olacak.Gidipte aynı parayı alırsanız ozaman haksızlık olmayacak mı? sız meslek liselerinde rahat rahat okurken 4 yıllık mezun olan arkadaşlar sınıfı geçmenin değil ortalamanın derdindeydi.Bu işler okadar kolay değil.Sen oku yıllarını ver bu işe birileri uğraş vermeden yerine geçsin.Oh ne ala memleket.Bizden çok çalıştığınızdan bahsetmişsiniz.Evet fazla mesai yapıyorsunuz.O konuda haklısınız da bir anaokulunda niye çalışmıyorsunuz az çalışmak isteyen oraya gider.
01-07-2010
İpek Nur ÇALIŞKAN
Özel Eğitim Öğretmeni

fatihbey.34üncü senem özel eğitimde.hemdevlet29yıl.hem de özel5yıl.ama arada 1yıl varki..kendi okullarımıbir usta öğretemeyici yüzünden kapattım.sizikutlarım.yanınızdayım.saygılarımla.filiz öğretmen.
18-06-2010
Filiz KÖSE
Diğer

selam ben sosyal hizmetler bağlı bir rehabilitasyonda çalışıyorum halk eğitimden görevliyim..ek ders ücretlerinin yüzde 25 fazla olması gerektiğini dün öğrendim..bizim ücretler diğer usta öğreticilerle aynı yapılmış bunca zaman...2 yıldır çalışıyorum geriye dönük ücretimi talep edebilirmiyim yardım ederseniz sevinirim..
15-06-2010
Erdem DARI
Usta Öğretici

Bir özel eğitimci olarak grup öğretmenliğinin ne kadar zor olduğunu gruplarda usta üğretici arkadaşlarımla 1-2 saat kaldıktan sonra çok rahat anlayabiliyorum..ha bizim işimiz kolay mı tabi ki değil, bu iş zaten başlı başına sabır işi, emek işi. Benim usta öğretici arkadaşlardan tek beklediğim, istediğim çocuklara bireysel olarak bir şeyler çalışırken bireysel derslerde yapılanlara paralel gitmeleri. bilmedikleri, takıldıkları yerlerde gelip bizden yardım almaları..kafalarına göre öğretim yapmamaları.
05-06-2010
H. Tuba DEDEŞAH
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

DEĞERLİ USTA ÖĞRETİCİ ARKADAŞLARIMIZ...HİÇ BİR KURUM SİZ OLMASAYDINIZ GURUP SEANLARINI VEREMEZDİ DİYE DÜŞÜNÜYORUM...ÜSTÜN GAYRETLERİNİZDEN VE BAŞARILARINIZDAN DOLAYI SİZİ GÖNÜLDEN KUTLUYORUM VE BİR GÜN HAKETTİĞİNİZ ÜCRETLERİDE ALMANIZI UMUYORUM..
29-05-2010
Zuhal TOPRAKTEPE
Okul Öncesi Öğretmeni

Birlik, beraberlik ve sonsuz sabra, şefkata sahip olması gereken insanların çalıştığı bir meslek bu. Peki neden birbirimize bu sabrı gösteremiyoruz acaba. Mutlaka ki her alanda bir alaylı okullu ayrımı olacaktır. Ama çocuklar gibi "o yaptı o yaptı" diyerek karşı taraf suçlanacağına, herkes kendi grubu içindeki; öğreticiye saygı göstermeyip emeğine saygı duymayana, ya da işinden memnun olmayıp eğitimciye saygı göstermeyip beğenmeyenlere gerekli cevabı verse daha iyi olmaz mı? Sonuçta bu yolda çalışmak için Lisans düzeyinde eğitim almış birisini eleştirmek anlamsız. Deneyim tabiki vazgeçilmez ve saygıdeğer, ancak bilim temelli detaylı bir eğitim muhakkak ki zorunlu. Ast üst ilişkisi her yerde vardır. İş yoğunluğuda yerine göre artar azalır. Aynı şekilde eğitimcilerin yaptığı işte; doğru,hızlı ve verimli bir sonuç alabilmesi, öğretici olmadan mümkün olabilir mi:) Olamaz bence. Yaptığı yoğun ve zor iş nedeni ile öğreticinin saygıyı hakettiği su götürmez bir gerçek. Et ile tırnak gibisiniz ama nedense hep bir karaçalı çıkıyor iki kesimde de. İçinizdeki bazı çürük yumurtalar geri kalanınızı birbirine düşman ediyor. Buradaki sohbettekiler bence kötü örnekler yüzünden böyle davranan kişiler. İnsanları hakir gören veya aşağılık kompleksi olan bazı insanlar yüzünden böyle tepki veriyorsunuz. Kimsenin diğeri ile sorunu yok. O yüzden önümüze bakmayı bırakıp ileriye bakmamız gerektiğini düşünüyorum. Esas sorun burada kimsenin görmediği bir şey. Statüleri ve iş alanları doğru dürüst belirlenmediği için eğitimciler ile öğreticiler karşı karşıya geliyor. Kurallar doğru dürüst belirlenmediği ve bazılarının işlerine öyle geldiğinden sizler boşa tartışıyorsunuz. Birlikte anca çözebileceğiniz bir sorun, karşı karşıya gelince çözülmesi imkansız bir duruma geliyor. Saygılarımla..
26-05-2010
E K
Sigorta ve Emeklilik Danışmanı

levent bey siz saygı duyulucak bir özel eğitmcisiniz..biz sizinle aynı parayı almak veya aynı statüde olmak gibi bir düsncemiz yok.. biz bizim gösterdiğimiz saygıyı bekliyoruzz...eksiklerimiz kaptmayı deneyin yargılmaktan vazgecip...
18-05-2010
Serpil ALABAŞ
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

usta öğretici arkadaşlarımıza sesleniyorum.bende metge mezunuyum liseden sonra 3 sene meslek lisesini ayrıca bitirdim.rhabilitasyon alanlarında bu işi çok sevdiğimiz için çalışmaktayız tabikide ama ünüversite mezunu olmadığımız için ne yazıkki hep çok çalışıp az para almak zorunda kalıyoruz en güzeli össye girip kazanmak ve bu bölümü bitirmek. aksi taktirde her zaman ne yazıkki mezun arkadaşlar tarafından tepeden bakılmaya devam ederiz herkese başarılar.
11-05-2010
Ebru KILINÇ
Usta Öğretici

Buarada sayın Gül Hanım meslek liselerinde artık özel eğitim bölümüde var.Eğer sert çıkışlar yapmadan ve insanlarla dalga geçmeden önce biraz araştırma yaparsanız sevinirim.Ki olmasa bile çocuk gelişimi ve eğitimni bölümündede özel eğitim gerektiren çocuklarla ilgili eğitim veriliyor.üniversite diplomanızın olması biz usta öğreticileri küçümsemenizi gerektirmez.iyi çalışmalar.
02-11-2007
Elif BAŞTÜRK
Usta Öğretici

bir önceki sayfadaki görüşünüze atfen yazıyorum.bari mesleğinize olan saygıdan dolayı bir başkasını küçümsememeyi öğrenseniz daha iyi olur rehber öğretmen olmuşsun ama..... ne yazık ki insanlara nasıl yaklaşmanız gerektiğini bilmiyoresunuz buda okulda öğretilmiyor. biraz insanlık istiyorum..
01-11-2007
Levent KAYA
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

teşekkürler Dilara hanım biz hakkımızı savunduğumuzda ukalalıkla suçlanıyoruz.Bu yüzden ben kendi adıma artık sessiz kalmayı tercih ediyorum çok teşekkürler. iyi çalışmalar.
31-10-2007
Elif BAŞTÜRK
Usta Öğretici

sayın deniz hanım ve levent bey bende sizlere katılıyorum usta öğreticiler kurumlarda mutlaka olmalı ve haklarını da iyi bilmek gerekiyor biz bizim kurumun usta öğreticilerinden çok memnunuz fakat bize katılan usta öğretici arkadaşlar yok sanırım.... :)
29-10-2007
Dilara GÜNAL
Okul Öncesi Öğretmeni

tüm dediklerinize canı gönülden katılıyorum.
28-10-2007
Levent KAYA
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

TEŞEKKÜR EDERİM EFENDİM SİZEDE BAŞARILAR.
27-09-2007
Elif BAŞTÜRK
Usta Öğretici

Çalışmalarınız da başarılar dilerim saygılarımla.
27-09-2007
Fatih KOCABUĞA
İşitme Engelliler Öğretmeni

sayın Fatih Bey Saliha Hanım ve diğer tüm usta öğretici arkadaşlarım çok haklılar.siz gibi insanlara yükseklerden bakıp,diplomayı kıstas olarak görüp,sınıf ayrımı yapan insanlara rağmen biz çalışmaya ve özel eğitim alanında kendimizi yetiştirmeye devam edicez.iyi çalışmalar.
27-09-2007
Elif BAŞTÜRK
Usta Öğretici

Artık rehabilitasyon merkezlerinde çalışmıyorum. Bu huzur çok güzel. RAM'da çalıştığım için seanslarım. yok. Devleşmekte istemeyen bir insanım. Bu arada rehabilitasyonların hepsi sizin olsun? Orada sizler zaten devleşmişsiniz. özel eğitimci arkadaşlar da devleşe dursunlar. özel eğitimci arkadaşlarıma da tavsiyem.Devlete gelin özel rehabilitasyonların parasına aldanmayın. önemli olan huzur. bu arada saliha hanım sizin PDR alanına da hakim olduğunuzu görüyoruz bu arada bir insanı görmeden saygı yoksunluğu etiketini hemen vuruyorsunuz aynı şeyi çocukları etiketlemede de kullanıyormusunuz?
27-09-2007
Fatih KOCABUĞA
İşitme Engelliler Öğretmeni

gül hanım bizler grup eğitimini full bir şekilde devam ettiren insanlarız 5 bazen 8 çocukla çalışma durumlarımız oluyor çogu arkadaşım bu gruplarda ağır çocuklarla seanslarını bitiriyor illa alan sahibi olmak için üniversitemi okumak gerekiyor GRUP EĞİTİMİ zaten başlı başına bir alandır onu donatabilene ve donanabilene tabii...
26-09-2007
Saliha GİRGİN
Usta Öğretici

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
İş mi Arıyorsunuz?

Mezun oldunuz, iş mi arıyorsunuz?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen özgeçmişini doldur ve "İş Arıyorum" ilanı ver, kurumlar seni arasın. Hepsi bu...

Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuzda çalışacak personele mi ihtiyacınız var?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

21 yıllık birikim ve tecrübeyi içeren EÇOP ile tüm işlemlerinizi hızlıca yapın!