Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

Usta öğretici maaşları

arkadaşlar 600 tl ye nasıl çalışırsınız asgari ücret bile 600 ün üzerinde 1000 tl den aşağı çalışmazsanız kurumlarda düşük maaşla çalıştıramazlar. bizler vasıfsız değiliz biraz kendmize güvenmemiz gerekmiyormu ? usta öğreticiden eğitimci olmaz diyenleri önemsemeyin. ben ne özel eğitimciler ne okul öncesi öğretmenler gördüm vaktimi doldurayımda paramı alayım diye.her meslekte suistimal edenler vardır.lütfen bizler hele eski mezunlar o zaman lisans şansımız fazla olmadığı için çok fazla eğitim aldık çocuk gelişimi eğitimi üzerine. Genç arkadaşlarda lütfen dik dursunlar ve aldıkları eğitime güvenerek 1000tl nin altında çalışmasınlar.

30-01-2011
Betül ÖNEMLİGİL
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi
Performans Takip Formu (PKT) eğitmenleriniz internet üzerinden girsin, siz sadece çıktıları alın.
28 Yanıt
arkadaşlar siteye yeni üye oldum..güzelde bi site gerçekten..3 yıldır devlet okulunda bağımsız otizm sınıfında öğrt.yaptım..ve inanılmaz derecede seviyorum bu işi..bu gerçekten gönül işi.veli memnun okulda sıkıntı yok..ama ücretli nereye kadar deyip artık bu yaz bu alanda özel sektöre yönelmeyi düşünüorum..bu arada işl fak.mezunuyum..biçok kişi alan mezunu olmayan verimli başarılı vs olmaz desede..ben kendim yaşadım bu işi yaptım ve en önemlisi veli memnun..çünkü benden önceki öğrt özel eğitimciymiş ama aile ile iletişimde olmamış aileye okula sık gelmeyin..kısacası aile ile iletişim içinde olmamış..ama ben şunu biliorumki özellikle otizmli çocuklarda aile eğitimci iişbirliği içinde olmalı koordineli gitmeli öğrt okulda ayrı aile evde ayrı bi program olmaz..ama şimdi reh.merk.arıyorum hepsi alan mezunu istiyor hayrısı ne olacak bakalım..
29-06-2012
Emel DOGAN
Özel Eğitim Öğretmeni

İMDAT BEYİN ÜNVANINDA ÖZEL EĞİTİM SINIF ÖĞRETMENİ YAZIYOR.ŞU 1 AY KURS İLE ZİHİN ENG.SERTİFİKASI ALMIŞ OLMALI İMDAT BEY...ASIL BRANŞIDA SINIF ÖĞRETMENLĞİ.ÇOK TUHAF AKLIM KARIŞTI KİM MASUM ACABA.MEHMET TURAN HOCANIN ASIL BRANŞI İŞİTME ENGELLİLER ÖĞT. İSE SAYGI DUYUYORUM SÖZLERİNİ SONSUZ DESTEKLİYORUM.
22-06-2012
Hicran KILINÇ
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

bizler bu alanda çok mucadele verdık
18-06-2012
Melda SAGLAM
Usta Öğretici

sayın İmdat ve Nermin hocam gerçekten de neyin ne olduğunu doğru bir üslupla çok güzel söylediniz anlayana daha fazla açıklama yapmaya gerek yoktur.Ayşegül hanım size gelince ben kız meslek lisesinde el sanatları teknolojisi çıkışlıyım ama bunla yetinmedim iki yıllık bedavadan sınavsız giriş hakkım vardı ama ben öss ye girip öğretmenliğini okumaya başladım hiç kimse pedagojik formasyon alan aynı zamanda teknoloji tasarım dersleri için öğrenim gören ve el sanatları eğitimi alan birine özel eğitimde usta öğreticinin rolü daha fazladır diyemez bir kere el sanatları okumuş biri zaten usta öğretici sıfatında liseden mezun olur. ben usta öğreticileri kesinlikle eleştirmiyorum bende bir yerde usta öğretici sayılırım onlarda iş hayatında ara eleman olarak aranan kişilerdir emeklerinin hakkını da almaları gerektiğini savunuyorum ama tutup ta bunca yıl okuyup diploma sahibi olmak için uğraşmış yeni nesiller için bu kadar donanıma sahip EL SANATLARI ÖĞRETMENLERİNE HİÇ KİMSE ÖZEL EĞİTİMDE USTA ÖĞRETİCİDEN DAHA AZ ROLÜ VAR DİYEMEZ. sanat insanın bir parçasıdır bence özel öğretimde el sanatlarına daha fazla ağırlık verilmeli en azından diplomamıza emeğimize saygısızlık edilmemeli..! SAYGILARIMLA...
15-04-2012
Antrenör

merhabalar arkadaşlar hepiniz kendi görüş açınızla haklısınız ancak ben şuan o.ö.öğretmenliği 4.sınıf öğrencisiyim 2 yıllık önlisans çocuk gelişimi ve eğitimi, mezunuyum.8 yıldır bu alanda çalışmama rağmen aldığım ücret 1200 tl.şunu soruyorum lise mezunu özellikle yeni mezun bir arkadaş nasıl 1000 tl alır merak ettim doğrusu ben şuan özel eğitimde çalışıyorum bireysel ve grup eğitimi veriyorum.inşallah yarım dönem sonra mezun olacağım ama lise mezunu arkadaşların kendilerini yükseltmeleri gerekirken oldukları yerde beklemelerine de bir anlam veremiyorum bu benim fikrimdir karşılaştıklarımdan yola çıkarak yazıyorum katılıp katılmamak sizlerin fikridir saygı duyarım sevgilerimle...
13-04-2012
İrem Okay ÖZTOPRAK
Okul Öncesi Öğretmeni

arkadaşlar sosyal hizmetler bölümü 2 senelik sizce nasıl ben egitimimi ilerletmek istiyorum biraz fikire ihtiyacım var
10-04-2012
Yıldız YAĞCI
Çocuk Gelişimi Meslek Elemanı

arkadaşlar haftasonu pendik mehmet akif ersoy kültür merkezinde seminer var özel egitimde çalışanlara duyrulur...
05-04-2012
Yıldız YAĞCI
Çocuk Gelişimi Meslek Elemanı

tekrar belirtmek istiyorum egitimde sevgi önemli rol oynar..........
02-04-2012
Yıldız YAĞCI
Çocuk Gelişimi Meslek Elemanı

imdat bey ve mehmet bey bu konuda bende tabiki size katılıyorum lütfen yanlış anlamayın üniversite mezunları hiçbirşey yapamıyor degil yada şöyle anlatim benim tavrım lise mezununlarını begenmeyenlere...... tabiki bilgimize bilgi katmalıyız sürekli kendimizi geliştirmeliyiz ki bende sınava girdim tabiki egitimimi ilerletmek istiyorum ayrıca mehmet bey bizim meslekte özel egitimde sevgi çok önemli rol oynar.......
02-04-2012
Yıldız YAĞCI
Çocuk Gelişimi Meslek Elemanı

Bu yerinde ve yapıcı yorumunuz için için teşekkür ederim Mehmet Hocam. Bu sayfada yazmaya başladığımdan beri usta öğretici arkadaşlarıma aynı şeyi söylemeye çalışmama rağmen onlar kendilerini hep tembel ve kendini geliştirmemeiş lisans mezunu eğitimcilere göre değerlendirip başarılı bulmaya ve geneleme yapmaya başlamışlardır. Sizlerde takdir edersiniz ki eğitim deneme yanılma yoluyla yapılabilecek bir meslek değildir.Birşeyi yaparken ben bu günde bunu yapayım bakalım faydalı olacakmı diye yapılan bişey değildir.Eğitimini almadığınız bir konuda hiç bir zamn eğitimini almış en kötü lisans mezunuyla sal bir olamaz bir usata öğretici. Kendilerini geliştirebilirler ama mutlaka bu işin lisans eğitiminide almalılar.Çünkü eğitim dört duvar aarasıında çocuğa canım cicim diyerek yapmakla olmaz.Evet canım cicim diyeceksiniz ama yeri geldiğindede agresif davranış bozukluğu gösterdiğinde duruma nasıl müdahale edilmesi gerektiğinide bileceksiniz. Her defasında kendilerini lisans mezununlarından iyi eğitim verdiklerini idda eden usta öğretici arkadaşlara duyurulur.
02-04-2012
Belirtilmemiş

Konuyu dağıtmak istemiyorum ama şu aralar çok sık karşılaştığım ve yanılgı olduğunu düşündüğüm bir yargı üzerine yorumumu belirtmek istiyorum. Eğitim vicdan, sevgi işi vs. değildir. Elbette bir eğitmen işini severek yaparsa verimli olur o ayrı bir konu. Eğitim istendik davranışlar geliştirme sürecidir. Bir işitme engelli çocuğu severek şefkat göstererek ona konuşmayı edindiremezsiniz. Bir zihin engeli olan çocuğa şefkat göstererek beceri ve kavram öğretemezsiniz. Eğitim ancak bazı disiplinlerin birlikte ve bilinçli olarak harmanlanmasıyla ortaya çıkar. Eğitim sürecinde ihtiyaç duyulan bu gereklilikleri öğretmene kazandırabilmek özellikle de özel eğitim gibi spesifik bir alan da çoğu kez 4 yıllık bir akademik yaşama dahi sığdırılmakta zorlanırken bir kaç aylık eğitimle öğretmen yaratmak ve eğitim sevgi işidir diyerek geriye kalan her şeyi bir kenara bırakıp sevgi yarıştırmak kıyaslamak oldukça manasızdır. Geçmiş dönemlerde ziraat mezunlarının öğretmen olmasının ceremesini onlarca kuşak çekmiştir çekmeye devam etmektedir. Günümüzde görülen başarısız eğitmci deki eksiklik sevgi eksikliği değil o eğitimciyi üniversite de öğrendiklerini kullanmasına zorlayamayan devlet denetimi yetersizliğidir. Usta öğretici konusuna gelince kendini zorlamayan bir üniversite mezununa göre kendini geliştirmiş formasyonunu örgün bir kurumdan olmasa da kendi çabalarıyla kazanmış bir usta öğretici elbette daha yararlı olacaktır. Lakin bu oldukça güçtür çünkü bu alanda ülkemizde akademisyenler haricinde yeterli kaynak yoktur. Akademisyenlerde üniversitelerdedir.
02-04-2012
Özel Eğt ÖĞRT
İşitme Engelliler Öğretmeni

katılıyorum. Yıldız hanım bende lise mezunu çocuk gelişimi özel eğitim bölümünü okudum engelli çocuklar üzerinde çok güzel başarılar elde ettim 4 senedir bu eğitim sektöründeyim. Çocuklar acısından çok güzel başarı elde ettim. usta öğreticilerinde başarılı olduklarını bir kez daha düşünelim.
30-03-2012
Özlem BABACAN
Usta Öğretici

arkadaşlar bende meslegimin dördüncü senesindeyim üniversiye mezunlarının verdigi egitimi verdim ve şunu diyebilirimki ben lise mezunuyum usta ögreticiyim ama üniversite mezunlarının kazandıramadıgı beceriyi kazandırdım çocuklarıma
29-03-2012
Yıldız YAĞCI
Çocuk Gelişimi Meslek Elemanı

Emel Hocam durumunuzla ilgili net bir bilgilendirme yaptığınıztaktirde size yardımcı olabilirim .Saygılarımla !
28-12-2011
Belirtilmemiş

Merhaba sevgili arkadaşlar! Bu başlığa yorum yazdığım günden beri hep yapıcı olmaya ve gerçekleri kimseyi rencide etmeden olayın gerçek yüzünü anlatmaya çalıştım.Nitekim bazı arkadaşlar ve Nermin Hanım benim niyetimi iyi okumuş olmalıki bana hak vermişler.Başından beri usta öğretici bir kaç arkadaşımız bu ülkede yaşadıklarını unutmuş olmamlılar ki yada gençliğin verdiği hevesle kendilerini dev aynasında görmeye devam etmektedirler.Hep söyledim yine söyleyeceğim.Özel eğitim kurumlarının yeni yetişme ve ticari amaşlı kurulanlarını pekte deneyimli ve bilen eğitimciye ihtiyacı yoktur.Etliye sütlüye karışmasın bana fazla maliyet getirmesin yeter derler.Usta öğretici arkadşların haketmediği ücreti almadıkarını bizlerde biliyoruz.Ama merak ettiğim önlerinde en azında iki yıllık yüksekokul bitiripte vasıflı eleman olmak varken neden hayla vasıfsız ara eleman olmakta diretiyorlar.Acıdır ama şöyşe birşeyde var.Bu kurumlarda devletten para almak için Biz eğitimcilerin diplomalarını kullanıyorlar.Yani diplomanız varsa istediğiniz parayı pazarlık etmeye hakkınız olur bu ülkede.İşin eğitim kalitesiyle ilgili yorum yapmıyorum dikkat ederseniz.Eğitim kalitesi eğitimcinin vicdanıyla sınıfta verdiği eğitimle alakalıdır.Orda diplomayaı alana kadar alınan eğitimin yanı sıra vicdan da önemli unsurdur.usta öğretici arkadşlarıma saygılarımla !
28-12-2011
Belirtilmemiş

Hiç bir meslaktaşımı aşaladığım,,kendimi yüceltiğim flan yok benim nermin hanım... ki istersem yüceltebilirimde ve bunu gururlada söylüyorummm.... özel eğitimde başarı ile yaptığım çalışmalara dayanarak söylüyorummm bunu da...kurum veya kişiler ile ilgili suç duyuyurusunda flan da bulunmuyorum. Artık neredeyse her kurum da usta öğreticileri bireysel derslere sokuyorlar. gizlisi yasağı yok bunun.. gelen müfettişlere de kebap yedirip gönderiyorlar... sanki bilinmiyor mu usta öğreticilerin bireysel dersler sokulduğu....?
26-12-2011
Ayşegül VARAN
Usta Öğretici

Üzülerek okudum yazıları.İmdat Bey,aldığı eğitimin vakarıyla saygıda kusur etmeden ve kimseyi de rencide etmeden usta öğretici maaşının yaklaşık örneklerini veriyor,bir diğer arkadaşımız kaş yaparken göz çıkarıyor,hem özel eğitim merkezlerinde lise mezunu usta öğreticilerin bireysel derslere girdiğini yani yasak olan bir uygulamayı yaptığını söyleyerek kendi kurumu ve çalışanları hakkında suç duyurusunda bulunuyor,hem "boş başak dik durur"misali kendisini yüceltmeye çalışıyor,hem de meslekdaşları olan özel eğitim öğretmenlerini aşağılıyor.Boşuna dememişler"akılsız dostum olacağına,akıllı düşmanım olsun,daha iyi"diye.Gelelim arkadaşımızın sorusunun cevabına:Özel eğitim başlı başına elbirliği ile çalışmanın elzem olduğu bir alandır.Hizmetlisinden,sürücüsüne,öğretmeninden kurucusuna.Hiç birinin emeğini yadsımak,onun işini ve bilgisini küçümsemek kimsenin haddine düşmemiş.Yeterki sevgiyle yapsın işini,kendisini geliştirmeye gayret etsin,her alndaki meslekdaşıyla işbirliği içinde olsun.Bu zihniyetle çalışan usta öğretici arkadaşlarım özel durumlar dışında"600-800"tl arsında alıyorlar.Dikkatinizi çekerim "hakediyorlar"demiyorum.Ne yazık ki ülkemiz koşullarında bu böyle,İnşallah bir gün adil bir kazanç dağılımıyla herkesi mutlu edecek bir formül bulunur.Bu alnda sevgiyle çalışan herkese selam ve sevgiler.
25-12-2011
Nermin AKKAN
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

arkadaşlar kml özel eğitim bölümünden mezunum.aöf sosyal hizmet bölümünde okuyorum.anaokuluda çalışıyorum.ancak özel eğitimde kendimi geliştirmek istiyorum iş bulamıyorum bana yardımcı olurmusunuz bildiğiniz bir yer varmı :(
21-12-2011
Emel ŞİMŞEK
Usta Öğretici

VALLA BU ZAMANA KADAR YAPTIKLARIM HİÇ SAKINCALI BİR DURUM DOĞURMADI İMDAT BEY, EMİN OLUN Kİ BUNDAN SONRA DA DOĞURMAZ..BU ARADA SİZ BENİM EĞİTİMİM VE USTA ÖĞRETİCİLİĞİM İLE KAFANIZI YORMAYIN BENCE , İÇİNİZ RAHAT OLSUN... ÜLKEMİZDE ÇÖZEMEDİĞİMİZ DAHA FARKLI PROBLEMLER VAR.. EĞİTİM DÜZENİ DİĞER PROBLEMLERİN YANINDA SOLDA SIFIR KALIYOR.....
31-10-2011
Ayşegül VARAN
Usta Öğretici

Özgüveninizin tavan yapmış olması güzel ancak sakıncalı sonuçlar doğurabilecek bir durum.Çünkü sizde takdir edersiniz ki al düzey özek eğitim kurumları kendine güvenen kalifiye eleman yerine etliye sütlüye krışmayan imza atmaktan başka işi olmayan öğretmenler isterler.Dolayısıylada çok şey bilmek değil çok şeyte göz yummak onlar için daha evladır.Saygılarımla
30-10-2011
Belirtilmemiş

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.

Kurumunuzun ihtiyaç duyduğu tüm işlemler tek otomasyonda... Hem de ücretsiz!

Kullanıcı Görüşleri...
İş Arayanlar

iş arayan 635 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Dün

Zeynep D.
Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen

Bugün

Ulaş G.
Ergoterapist

Bugün

Mehmet M.
Uzman Öğretici

Bugün

Merve D.
Fizyoterapist

Bugün

Merve N. Ş.
Uzman Öğretici