Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

Tekeden süt çıkar mı?

Hayır çıkmaz,olmayacak bir şeyide tartışmak boşa.
Sınıf öğretmeninden özel eğitimci olmaz,olur diyenler bozuk sisteme taraf oluyorsunuz.
Şunu savunuyorsunuz " herkes her işi yapar " yapsın, buyurun çorbamızdan hep beraber içelim.
Öğretmenler polis ya da başka şeyler oldu,başka herşey de öğretmen.
Ozaman şöyle yapalım,illa tartışılacaksa "çorbanın adı ne olsun ?" onu tartışalım.
Çorbaya,rehber öğretmenlerimizde öğrencilerine "yavrum okuyun biyerler takmayın bu kadar ha sınıf ha zıraat,ha tarih ha ekonomi okuyun ne yapacağınıza daha sonra karar verirsiniz" demeli,öğrencilerini biliçlendirmeli.
Birde adaleti var,madem öyle karşılıklı verilmeli bu haklar.Avukat,sınıf öğretmeni oluyorsa sınıf öğretmenide avukat olmalı.Zihinsel engelliler öğretmeni sınıf,sınıf öğretmeni zihinsel engelliler öğretmeni olmalı.
Bari çorbayı adam gibi yapalım diyecem,buda mümkün değil ahçıyı nerde bulacaz?Onlarda insan başka iş yapamazlar mı?
Sertifikayı savunanlar,çorbada haram size.
10-04-2008
Bedirhan EMRE
Özel Eğitim Öğretmeni
Kurumunuza ait program, modül sınırlamalarını siz değil, otomasyonunuz takip etsin.
42 Yanıt
Bence niyetiniz iyi ve söyledikleriniz doğru.Benimde niyetim iyi dikkat ederseniz sadece özel eğitimden bahsetmiyorum. Hocam biliyormusunuz,bu iş özel eğitimci yokluğundan değil,bundan başka her niyet var.Tartışmak isterseniz tartışırız. İstiyorumki yanlış sistemin bir parçası olmayalım,en azından bunu dile getirelim,savunmayalım. Tekeden süt çıkararak neye taraf olduğunuzun bilincinde misiniz? Gömlek düğümlemek,ben diyorum sırasıyla her düğme kendi yerine;siz diyorsunuz olmasada olur. Hocam lütfen,mesele sadece özel eğitim değil,adalet sarsıldımı bir kere her şey sarsılır. 1)Atamayı bekleyen okadar öğretmene yazık oluyor. 2)Merkeze gelmek için öğretmenim 15 yıl çalışıyor,enayi mi,insan mı değil? 3)Merkeze gelen uyanık (güya) öğretmen özel eğitimden sınıf öğretmenliğine geçiyor!!! Ne şimdi bu? 5)Birde millet birbirini kayırma derdindeyken,öğretmenim çaresizlikle gidip polis oluyor ya da başka bir şey. Daha bir çok şey,ben taraf değilim. Başınızı ağırtmak istemem,isterseniz yaşadıklarımı sizinle paylaşabilirim.Emin olun bu sistemin savunulacak çok fazla yönü yok. Ne mutlu böyle ucuz şeylere aldanmayan sınıf öğretmenlerine.
13-04-2008
Bedirhan EMRE
Özel Eğitim Öğretmeni

sevgili özel egitimci arkadasim,ögretmen ünvanini tasiyan her egitimci egitimin her alaninda alninin akiyla görevini yapar.bence kim yapar kim yapamaz tartismasini birakip,türkiyede özel egitim en iyi nasil yol alir ona bakalim..herkes kendi isini yapsin dersen,yanlis olur.zaten ülkemizde özel egitime gönül veren calisan insan sayisi cok az,bari bu isi yapmaya gönüllü insanlari da bu sekilde karalamayalim, sen dua et ki özel egitime yardimci meslek grubu olarak sinif ögretmenlerini sectiler,egitim bilimlerinide ihtisas yapmis insanlari uygun buldular.zamaninda ziraat mühendislerini,kimyagerleri,arkeologlari vb... formasyonla sinif ögretmeni yapmislardi. bilmem anlatabildim mi ? zihinsel engelliler sinif ögretmeni müge bölük - almanya !
12-04-2008
Müge BÖLÜK
Sınıf Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
İş Arayanlar

iş arayan 976 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Bugün

Emine H. Y.
Dil ve Konuşma Terapisti

Bugün

Canan Ö.
Uzman Öğretici

Bugün

Şule S.
Psikolog

Bugün

Burak Y.
Psikolog

Bugün

Iremnur Ş. Ü.
Fizyoterapist

Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.