Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

Tekeden süt çıkar mı?

Hayır çıkmaz,olmayacak bir şeyide tartışmak boşa.
Sınıf öğretmeninden özel eğitimci olmaz,olur diyenler bozuk sisteme taraf oluyorsunuz.
Şunu savunuyorsunuz " herkes her işi yapar " yapsın, buyurun çorbamızdan hep beraber içelim.
Öğretmenler polis ya da başka şeyler oldu,başka herşey de öğretmen.
Ozaman şöyle yapalım,illa tartışılacaksa "çorbanın adı ne olsun ?" onu tartışalım.
Çorbaya,rehber öğretmenlerimizde öğrencilerine "yavrum okuyun biyerler takmayın bu kadar ha sınıf ha zıraat,ha tarih ha ekonomi okuyun ne yapacağınıza daha sonra karar verirsiniz" demeli,öğrencilerini biliçlendirmeli.
Birde adaleti var,madem öyle karşılıklı verilmeli bu haklar.Avukat,sınıf öğretmeni oluyorsa sınıf öğretmenide avukat olmalı.Zihinsel engelliler öğretmeni sınıf,sınıf öğretmeni zihinsel engelliler öğretmeni olmalı.
Bari çorbayı adam gibi yapalım diyecem,buda mümkün değil ahçıyı nerde bulacaz?Onlarda insan başka iş yapamazlar mı?
Sertifikayı savunanlar,çorbada haram size.
10-04-2008
Bedirhan EMRE
Özel Eğitim Öğretmeni
Öğrenciye verilen eğitim modüllerinin sınır kontrolü otomatik yapın.
MERVE HANIM 40 ALANDA ATANSIN 0 ALANDA...AMA 80 ALIPTA TERCİH YAPMIYORSUNUZ NEDEN? YA DA BU SERTİFİKA OLAYINA TEPKİLİ ARKADAŞLAR İŞİN SADECE EĞİTİM BOYUTUYLAMI İLGİLENİYOR ACABA... EĞİTİM BOYUTUYLA İLGİLENENLERE HELAL OLSUN AMA ÇOK AZ KİŞİ BU SERTİFİKA OLAYINA EĞİTİMLE İLGİLİ SAKINCALAR BOYUTUNDAN DOLAYI KARŞI ÇIKIYO.... VE KARŞI ÇIKMALARIN ÇOĞUNLĞU BELLİ.... ÖZEL EĞİTİM ÖĞRETMENLERİ ARTARSA NE AZALIR? SORUNUN CEVABINI HEPİMİZ BİLİYORUZ.....
30-05-2008
Belirtilmemiş

MEHMET HOCAM TABİKİ İŞİN HERŞEYİNİ EN AYRINTISINA KADAR ÖĞRENECEKSEK 2 YIL YETERSİZ.VE SİZİN ALDIĞINIZ 4 YILDA YETERSİZ.4 YIL BOYUNCA SADECE ALAN DERSLERi ALSAYDINIZ BELKİ YETERLİ OLURDU AMA DEĞİL İŞTE..HER ŞEY ORTADA HOCAM.SÖYLEMEK İSTEDİĞİM ACİL AÇIK KAPATMAK GEREKİRSE ÇÖZÜMMANTIKLI DİYORUM.ALTERNATİF OLARAK YANİİ...TABİKİ SİZİN ALDIĞINIZ 4 YILL EİTİMLE AYNI OLMAYACAK AMA EN AZINDAN ŞİMDİKİ SINF VE OKULÖNCESİ EİTİMİ ÖĞRETMENLERİ (BİZLER) BU İŞİ DAHA BİLİNÇLİ YAPACAĞIZ.
30-05-2008
Belirtilmemiş

Maalesef çözüm üretemiyoruz bizler.Çünkü devletin bu kısır eğitim politikası içinde elimiz kolumuz bağlanıyor.Herşeye herkesin gücü yetemiyor maalesef..İnsanların birincil ihtiyaçları fiziksel ihtiyaçlarıdır.Bizler önce aç karnımızı doyuramıyoruz,fiziksel ihtiyaçlarımızı karşılayamıyoruz ki,mesleğimizde tatmin olma,kendimizi geröekleştirme,güzel işlere imza atma ve bir eser bırakma gibi soyut ihtiyaçlarımız için çalışalım.Herkes gün geçtikçe kötüye giden eğitim sistemi,sağlık sektörü,iş bulma sorunları yüzünden geleceğinin derdine düşmüş haklı olarak..Dernekler ise çalışmıyor,çalışanlar da kazanılmış davalara rağmen sonucu değiştiremiyor.Kısaca bu ülkede sürekli yanlış duvara merdiven dayanıyor.Özel eğitim 2 yılla öğrenilecek iş değildir.Çözüm ise sertifika programları asla olamaz.Bu program yapılacaksa özel eğitimci yetiştirmek için değil,sınıf öğretmenlerini özel eğitim konusunda bilinçlendirmek için olmalıdır.Sınıf öğretmeni açığı yok deniliyor doğuda hala birleştirilmiş sınıflar mevcut,ziraatci çevre mühendisi açığı yok deniliyor ilçelerde,köylerde bu işlerden anlayan tek kimse yok.Devlet dairelerinde personel yok..Her işe aynı kişi bakıyor.Özel eğitimci yok deniliyor mezunlar kpss ye sokuluyor ataması yapılmıyor.Madem çok açık var,bu sene yaklaşıl 500 kişi mezun olucak zihin eng.öğret.programından.Sınavsız atama yapılsın ozaman.Yada 40 alan atansın.Sadece bu alanda değil her sektörde durum vahim..Gereksiz tartışmalar yersiz arkadaşlar..Çözüm ne acaba? Bizi birbirimize düşmemizin sorumlusu kim?
30-05-2008
Merve KIRŞEHİRLİ
Özel Eğitim Uzmanı

sayın metin hocam özeleğitim için 2 yıl asla yeterli olamaz özeleğitim için 4 yıl bile az en az 6 yıllık bir eğitim alınmalı özeleğitim bölümlerinde, siz 2 yıldan bahsediyorsunuz 2 yılda alacağınız kurubilgilerin size hiç ama hiç faydası dokunmaz özeleğitim alanı bir deniz gibidir öğrenilecek çok şey vardır bunun için 4 yıl bile yetmezken 2 yıldan bahsetmeniz çok komik
30-05-2008
Mehmet YÜREKLİ
Özel Eğitim Öğretmeni

bu arada bi ayrıntıyı kaçırmışım.çocuklar 2 sene daha bekler yazmışsınız.eğitimde değil sene gün olarak bile kaybedecek zaman yoktur. önceki yazılarınızdan birinde özel eğitimde hangi dersler var açıp baktınızmı diye yazmışsınız.nişanlım özel eğitim öğretmeni.ve aldığı tüm dersleri biliyorum.yani alan dersleri dahilinde 2 yıl yeterli bence.
30-05-2008
Belirtilmemiş

MUSTAFA BEY NE SÖYLESEK BOŞ SİZ İŞİ BENZETMELERE VURMUŞSUNUZ.HERKESİN FİKRİNE SAYGILIYIM AMA BENCE BU İŞ MANTIKLI.DİYOSUNUZKİ STAJ YAPMAYACAKMISINIZ.YAZIMI DİKKATLİ OKUDUYSANIZ ÖZEL EĞİTİMDE ÇALIŞMIŞ EĞİTİMCİLERE SERTİFİKA VERİRLERSE DAHA SÜPER OLUR DEMİŞİM.KONFERANS İŞİNE GELİNCE KONFERANSLARA ZATEN ŞİMDİDE KATILIYORUZ VE KONFERANSLAR ÖĞRENCİLİK AŞAMASINDA DEĞİL EĞİTİMİN HER AŞAMASINDA OLUR VE ZAMANI YOKTUR.ETKİNLİKLERE GELİNCE 2 YILLIK SERTİFİKA DÖNEMİNDE ALINACAK DERSLER ETKİNLİKLERİDE KAPSAR.TEKRAR EDİYORUM TABİKİ BU İŞ ÖZEL EĞİTİMCİLERİN İŞİ AMA Bİ AÇIK VAR VE BU AÇIK ACİL KAPATILMALI VE EN MaNTIKLI YOLU BU.SİZİN BAŞKA ÖNERİNİZ VARSA SÖYLEYİN.HATTA ÖNERİNİZİ SİTEMDE ANASAYFADA YAYINLARIM.(bana mantıklıgelirse öneriniz ) sitem: www.egitimcifikirleri.tr.gg )
30-05-2008
Belirtilmemiş

Bazı şeylerin pekişmesi lazım.. Diyorsunuz ki 2 yıllık bir eğitim yeterli. Neden ? Staj yapmayacak mısınız? Konferanslar olmayacak mı? Topluluğunuz olmayacak mı ? Etkinlikler yapmayacak mısınız ? Şimdi bu iş şuna benziyor ben size müsade buyuyrursanız anlatayım. Bir kadının olmamış olmamış da en sonda bir çocuğu olmuş. Sonra demiş ki: Ben yaşlandım bu çocuk küçük. iyice halden düşmeden ben bu çocuğa tüm vitaminini minaralini vereyim hemen büyüsün yoksa halden düşünce bana himsecikler bakmaz. Sonra bu çocuğu tıka basa yedirmiş. ÇOCUK BÜYÜMEMİŞ ÖLMÜŞ. Bu çocukları öldürmeyelim... 2 sene daha sabrederler kanatimce bu çocuklar. Sizi alsınlar 3 sene eğitsinler razıyız.
30-05-2008
Mustafa KURŞAT
Özel Eğitim Öğretmeni

BAKANLIĞIN ALDIĞI KARAR BENCE MANTIKLI AMA KARARI MANTIKLI UYGULARLARSA...NASIL MI? BİZLER EĞİTİM FAKÜLTESİ MEZUNLARI ORTAK DERSLER ALIYORUZ.(ÖĞRETMENLİK MESLEĞİNE GİRİŞ,TARİH,TÜRKÇE VB.) SADECE ALAN DERSLERİNİ ALSAK ÜNV. 2 YILDA BİTER.BAKANLIKTA SERTİFİKA DÖNEMİNDE SADECE ALAN BAZINDA DERSLERİ SERTİFİKA DÖNEMİNE KOYARSA VE SERTİFİKAYA KATILACAKLAR SADECE SINIF ÖĞRETMENLERİ,OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENLERİ VE ÇOCUK GELİŞİMCİLER OLURSA BENCE MANTIKLI.BİLGİ DONANIMI OLARAK HATTA DAHA İYİ OLUR.NETİCEDE ÖZEL EĞİTİMLE İLGİLİ AZ ÇOK BİLGİMİZ VAR VE SERTİFİKA DÖNEMİYLE BU BİLGİLERİMİZ GENİŞLEYECEK.. ÖNEMLİ BİR NOKTA;SERTİFİKAYA SADECE ÖZEL EĞİTİMDE ÇALIŞMIŞ OLANLAR KATILABİLİRSE DAHA SÜPER OLUR.ÇÜNKÜ BİLGİNİN YANINDA TECRÜBEDE SAHİBİYİZ.
29-05-2008
Belirtilmemiş

hakısınız mustafa bey.ben bu işi sınıf yada okul öncesi öğretmenleri yapsın demiyorum ama bi açık var ve o açık acil kapatılmalı.nasılmı kapanır.siz 4 yıl ünv.okudunuz.4 yıl boyunca hangi dersleri gördünüz.tüm eğitim fakültesi mezunlarının ortak gördüğü dersler var ve ortak gördüğümüz dersleri çıkartırsak zaten alan bazında aldığınız dersler 2 yılda biterve 2 yıllık sertiffika programı mantıklı diyorum.yanlışsam düzeltin.
28-05-2008
Belirtilmemiş

BEN DE HEMŞİREYİM BİR SERTİFİKA PROGRAMI AÇILSA DADOKTORLUK YAPSAM DOĞUDA DOKTOR EKSİĞİ VAR ORAYA GİTMEK İSTİYORUM ... Aklın yolu bir de kimse doğruları konuşmuyor . bu işler sertifayla olsaydı bu bölümler açılmaz bölümde uzmanlaşma olmazdı. eğitimci diye bir bölüm açılır sonra o bölümü tamamlayan sertifika programlarına katılır istediği sertifikayı alırdı. Fizik, Matamatik, İngillizce... Hangisi prim yapıyorsa. YA SİZ NEYDEN BAHSEDİYORSUNUZ YA! ŞİM ÖZEL EĞİTMCİ DÖRT YIL BOYUN CA NE GÖRÜYOR HİÇ AÇIP BAKTINIZ MI? ÖZEL EĞİTİM OKULUNDA EN VASIFSIZ ELEMAN BEN CE ÖZEL EĞİTİMCİLER. DİĞERLERİ HEP 10 NUMARA ÖĞRETMENLER YETENEKLİ.. :):):)
28-05-2008
Mustafa KURŞAT
Özel Eğitim Öğretmeni

Hocam,yazınızı okuyunca şöyle bir kendime baktım dediğiniz kadar bir durum görmedim ama önerileriniz için sağolun biraz daha dikkat edeceğim. Hocam sizinle görüşmek,tanışmak isterim.Almanyada ne iş yapıyorsunuz,almanyada özel eğitim ne durumda nasıl yapıyorlar? 5 sene meselesinide açarsanız sevinirim. Türkiyeyi bilirsiniz,yazın derseniz yazmaya çalışrım. hoşça kalın
27-05-2008
Bedirhan EMRE
Özel Eğitim Öğretmeni

Bedirhan arkadaşım gene küplere binmişsin bakıyorum, bu kadar çok sinirlenme.evet çok haklısın sana sonuna kadar destek veriyorum. ama sinirlenerek çözümlere ulaşamayız, insanlar sinirlenmeden hafifce gülümseyerek ülkeyi saman altından yürütüyolar.duygu ve düşüncelerini biraz kontrol altına al.bizim ülkemizde her doğru her yerde söylenmez.... kızmadan, sakin sakin :D İNAN bana 5 seneye elek görevini tamamlıcak, iyiler ve doğrular bu ayrağı adam gibi en doğru yere taşıcak.... inancını kaybetme, insan inançları ve doğruları için yaşar. iyi çalışmalar !
14-05-2008
Müge BÖLÜK
Sınıf Öğretmeni

tüm içtenliğinizle yazdığınız DOĞRULARA tüm içtenliğimle katılıyorum. çalışmalarınzda başarılar...
13-05-2008
V Y
Özel Eğitim Öğretmeni

Düşüncelerinizin çoğuna katılıyorum. İlerde önleme ön plana çıkacaktır,hamilelik dönemi daha ciddiye alınacaktır. Eğitim boyutunda ise;dediğiniz gibi sınıf öğretmenlerine çok iş düşmektedir.Hafif düzeydeki zihinsel engelli öğrenciler destek eğitimle normal sınıflarda,orta düzeydeki zihinsel engelli öğrencilerde özel eğitim sınıflarında uygun zamanlarda da kendi sınıflarında eğitim alacaklardır. Ortapedik engelliler tamamen içler acısı,onlara da zihinsel engelli muamelesi yapılıyor.Gerekli düzenlemeler yapılıp bu öğrencilerde kendi akranlarıyla eğitim alacaklardır. Çok zengin bir ülkeyiz,yolda bulsa insan parayı böyle harcamaz.Ortapedik engelliler okulları daha yeni yeni kapatılıyor.Düşünsenize 100'ü bulmayan öğrenciyle (kapanmamak için zorla sağdan soldan öğrenci buluyorlar) onlarca öğretmen,idareci,yardımcı personel,ayrı materyal vs. öğrenciden çok öğretmen.Ve dersliği olmayan,ısınmayan okullar,zor şartlarda öğrenciler.ORGANİZASYON FACİASI Hepsi neden mi? ADAM KAYIRMADAN Aklın yolu bir,çoğu insanımızda gerçekleri biliyor.Çıkarlarımız engel ve malesef bilmin her şeyin önünde.
12-05-2008
Bedirhan EMRE
Özel Eğitim Öğretmeni

sayın hocam söylediklerinizde haklısınız ama bizim itirazımız mesleğimizi başkalarının sahiplenmesi oysa ayrıntılı düşünüldüğünde sınıf öğretmenlerine özeleğitimde özeleğitimciden daha fazla iş düşmektedir. özeleğitimin en büyük amacı yetersizliği ve derecesi ne olursa olsun yetersizlikten etkilenmiş bireylerin normal akranları ile birlikte eğitim almalarını sağlıyarak normalleştirme ilkesini gerçekleştirmek.Bu açıdan baktığımız zaman öğrencileri kaynaştırma eğitimine aldıktan sonraki bu ileriki zamanlarda daha çok yaygınlaşacak ayrı okullar yavaş yavaş kapatılmaya başlanacak. Bundan sonra en büyük rol sınıf öğretmenlerine düşecek özeleğitimcinin buradaki rolü sadece danışmanlıkla sınırlı kalacak buradaki başarıyı sınıf öğretmenlerinin sayesinde sağlıyacağız bunun için sınıf öğretmenlerinin yada diğer branşlarının mesleğimize sahip çıkmalarına gerek yok ileride zaten bunlarla yüzleşecekler mesleğimize sahip çıkmaları bu geçişi geciktirmekte bırakında işimizi yapıp bu geçişi hızlandıralım
12-05-2008
Mehmet YÜREKLİ
Özel Eğitim Öğretmeni

sevgili mehmet arkadaşım, dediklerinde haklısın, ama her yerde yazdığımı sana da yazmak istiyorum bir ülkeyi ayakta tutan eğitim ve sağlık tır. zaten ülkemiz yeterince kötü günler yaşıyor her alanda, eğer biz kendimize eğitimci diyorsak, meslek grupları tartışmasını bırakıp, eğitimi kendini bilmezlerin eline bırakmayalım. birlik olup kreş lerden üniversitelere kadar her eğitimin her alanında kendine gerçek eğitimciyim diyen arkadaşlara ihtiyaç var. bazı kesimler meslektaşaları birbirine düşürüp ortalıkta at koşturuyor. lütfen bu oyunlara gelmeyelim. kim işini doğru yapıyosan bırakalım yapsın. birbirimize destek olalım. mesleğini kötüye kullananlarla işe dişini tırnağını takıp çalışan arkadaşaları ayıralım. Üni sınavı engeli puan tercih kötü yönlendirme yüzünden yanlış bölüm okumak zorunda kalan arkadaşlarımız var. hemen yargılamak yerine bu işe gönül verenlere yardımcı olalım. hepimizin amacı eğitimli bir türkiye ve iyi bir özel eğitim geleceği... ne dersin ?
09-05-2008
Müge BÖLÜK
Sınıf Öğretmeni

bir insanın her şeyi bilmesi beklenemez.bilse bile bu bildiklerini uygulayabileceği anlamına gelmez insanların bireysel farklılıkları vardır bu farklılıklara göre çeşitli uzmanlık alanları ve yaklaşımlar vardır herkes her işi yaparsa ve tek bir yaklaşımla bu işi yaparsa ozaman bireysel farklılıklar göz arı edilir ve tek tip insanlar yetiştirmeye başlarız. Madem her eğitimci eğitimin her alanında çalışabiliyorsa ozaman eğitim fakültelerinde sadece eğitim uzmanlığı diye bir bölüm olsun başka branşlar olmasın burdan mezun olanlar türkçe,tarih,coğrafya matematik gibi tüm derslere girsin hani eğitimci eğitimin her alanında çalışabiliyorya o bakımdan.
05-05-2008
Mehmet YÜREKLİ
Özel Eğitim Öğretmeni

Birkaç ortak, uygun bina ve Özel Eğitimle tanışmamış bir ilçe bulan herkes KURUM açmaya çalışıyor...Çoğu öğrenci gerektiği kadar bireysel ders bile alamıyor...Sadece servislere doldurulup, grup sınıflarında, önlerine materyal ve oyuncaklar dökülerek zaman geçiriyorlar....Bu zihniyetle çalışan kurumlar midemi bulandırıyor..Ben tüm Rehabilitasyon Merkezleri'nin ÖZEL EĞİTİM UZMANI ÖNDERLİĞİNDE çalışması gerektiğine inanmaktayım..Yani bu anlamda sertifika alan hiçbir meslektaşım kendini tam olarak Özel eğitimci görmemeli....Buna paralel lütfen hiçbir Özel Eğitimci de SINIF ÖĞRETMENİnin yeri ve önemini küçümsemesin..Özel eğitim tüm zorunlu personelinde belirtilen branşlarla bir takım işidir....Ayrıca belirtek isterim ki Bedirhan Emre-Müge Bölük arasında geçen seviyeli tartışma güzel bir örnek olmalı bazı arkadaşlara...Özellikle yeni bir sertifika programının olduğu bu son günlere....
01-05-2008
Hülya RÜYA
Sınıf Öğretmeni

malesef devlette bir öğretmen krizidir gidiyr,birdevleti ayakta tutan bence eğitim ve sağlıktır. her gelen hükümet bu alanda yenilik yaparsa durum bu ! insanlar kötü değil, düzen buna itiyor. bilmem belki de beklenilen bu bilemiyorum. ben türkiyede birçok rehabilitasyon kurumlarının kapatılmasından yanayım, amaç paraya döküldü, çocuklar kullanılıyor. eğitimciler harcanıyor, eğitimciler bile işe girerken önce para konuşuyor, sonra eğitim verecekleri engel gruplarını ! bu çok acı :( sektör haline geldi mantar gibi derme çatma binalar merkez oluyor,isterim ki farklı ülkelerde ki rehabilitasyon merkezleri görülsün,emin ol kimse türkiyedeki merkezlerin yüzüne bakmaz ve en önemlisi burda işini yapan para alıyor ( astronomik fiyatlar da değil gayet normal bir öğretmen maaşı ) işini yapmayan zaten çalıştırılmıyor. ama bizde ? dayı'lar oldukça memleket zor yol alır inan bana... düzen bozmulmamış,yerle bir olmuş, toparlamak için çok çalışmamız lazım !
13-04-2008
Müge BÖLÜK
Sınıf Öğretmeni

evet haklısın,ben üniversitede sınıf öğretmenliği okudum,son sınıf da özel eğitime giriş dersi aldım ve baktım ki bu alan benim alanım.çok ilgimi çekti,daha sonra 3 yıl 2 farklı özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde çalıştım.1,5 ay süren bir sertifika aldım,zorunda kaldım. çünkü devlet çalışmama müsade etmedi.sonra aile eğitimi konusuna yöneldim ve bu alanda birçok seminer hazırlaım, birçok ırsal köy yerlerinde bu çalışmalarımı velilerle paylaştım. şu an almanya da özel eğitim üzerine mastır yapıyorum. burada olan yabancı uyruklu engellilerin bulunduğu derneğin faaliyetlerie katılıyorum. ama sınıf öğretmenlerinin özel eğitim alanında bu kadar hor görülmesi beni üzüyor. özel eğitimde çalışan her sınıf öğretmenini bir tutup aynı kefeye koymayın, bozuk giden bir çark var bunun sorumlusu da sınıf öğretmenleri değil. amaç meslekleri karalamak değil, özel eğitimi en iyiye taşımak. her alanda kötü çalışan arkadaşlar var, özel eğitim öğretmenliğinden mezun olanlar bile buna dahil.her özel eğitim öğretmeni kendine işine adamıyor maalesef, bu işi bir özel eğitimciden çokda iyi yapan sınıf öğretmenleri var. bence amaç bozuk giden çarkdaki alanları iyileştirmek, kim iyi kim kötü kavgası kim nerde çalışsın kavgası değil. kötü giden düzeni birlikte çalışarak düzeltmek,ama kendi alanımızda ama farlı alanlarda :D ne dersin ?
13-04-2008
Müge BÖLÜK
Sınıf Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Kullanıcı Görüşleri...
İş Arayanlar

iş arayan 578 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

2 gün önce

Pınara H. A.
Fizyoterapist

Bugün

Aleyna Ş.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni

Bugün

Ayşe T.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni

Bugün

Sedef B.
Psikolog

Bugün

Rukiye G.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni