Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

TPD NEREDE ???

Saygıdeğer meslektaşlarım, ben 4 aylık bir psikolog olarak, öğrencilik yıllarım da dahil olmak üzere derneğin maddi kazanç amaçlı sertifika programları dışında pek bişey yaptığını görmedim. En son PDR cilerin PSİKOLOG rolüne soyunmalarına da göz yumduktan sonra bu derneğe güven duyabilmek için ACİLEN kanıtlara ihtiyacım var. fizyoterapistler bölümüne göz atarsanız göreceksiniz ki adamların derneği her konuya aktif olarak katılıyor, çözümler üretmeye çalışıyor ve bu durum fizyoterapistler için büyük bir şans. Bana TPD'nin SERTİFİKA PAZARLAMACILIĞI yapması dışında neler yaptığını söyleyin lütfen. bilgilendirilmeye ihtiyacım var...
08-10-2007
Aytaç KINIK
Psikolog
Öğrenciye verilen eğitim modüllerinin sınır kontrolü otomatik yapın.
9 Yanıt
24-10-2007
Özlem ERYILMAZ
Psikolog

değerli meslektaişarım TPD mersin Şübesi olarak meslekğimizle ilgili yerel sorunları tartışmak ve ulusal sorunları genel merkezımıze iletmek adına adana da toplanacağız..sizleri aramızda görmekten mutluluk duyacağız.. yer: edo pastaneleri toros sübesi reşatbey adana saat: 13:30 tarih: 20.10.2007 tpd mersin şübe a. psk masum aydın 0505 6183697 322 329 0884
15-10-2007
Masum AYDIN
Psikolog

Bakın şimdi biz uzman kişileriz ve iletişimi en iyi bizlerin kurması gerekir. Bir kere bu uslup doğru mu? psikologçuluk oynayan pdrciler yanlış bir tanımlama. en azından mesleğinize yakışmıyor. Şimdi bir psikolojik danışman ben psikoloğum diyorsa tüm meslek çalışanlarını zan altında bırakamazsınız. Bir avukatın ben doktorum demesi ne kadar yanlış ise bir psikolojik danışmanın ben psikoloğum demesi o kadar yanlış. bunu zaten herkes kabul ediyor. Ama derneğinizi göreve davet ederken bütün meslek alanlarının sınırları dışına taşmaması gerektiğini de ifade ediniz. Bir PDR elemanı psikoloğum dememeli derken Bir psikoloji mezunu da rehber öğretmen olmamalı diyebilmelisiniz.
15-10-2007
Ufuk ATEŞCİ
Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen

ÜÜÜÜÜFFF ÜF
15-10-2007
Aytaç KINIK
Psikolog

Pes diyorum. bir yandan pdr uzmanlarına verip veriştiriyorsunuz.. diğer yandan da ben TPD ile muhattabım diyosunuz.. Umarım Laf cambazlığını bırakıp bütün rehber öğretmenlik yapan psikoloji mezunlarını istifaya davet edersiniz..
14-10-2007
Ufuk ATEŞCİ
Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen

.....ŞİMDİ SİZ GÜRCİSTAN'DAN, TÜRKİYE'YE GELMEK İÇİN DENKLİK BEKLEYEN YABANCI UYRUKLU FİZYOTERAPİSTLERİN DENKLİĞİNİ NASIL ENGELLERSİNİZ ONUNLA UĞRAŞIN. ha bide ben sizin forumunuza girip KONUYLA ALAKALI şeyler yazmıştım, sizin de bizim dernekle ilgili tecrübeleriniz varsa bizimle paylaşın. hmmmmmm nasıl derler hadi mustafa BYE görüşürüz.
09-10-2007
Aytaç KINIK
Psikolog

MUSTAFA bye! BURDA DA BULAŞTIN YA BANA, WALLAHİ HELAL OLSUN :) BAK HOCAM BEN ORADA FAZLA MAAŞ ALDIĞINIZI YAZDIM, SİZİ ELEŞTİRDİĞİM TEK ŞEY OYDU VE SİZE DERNEĞİNİZİ SAĞLAM ELLERE EMANET ETMEZSENİZ, MEVCUT ŞARTLARDA BEDEN EĞİTİMCİLERE SERTİFİKA VERİLEBİLECEĞİNDEN BAHSETMİŞ VE BUNU BANA HER SALDIRINIZDAN SONRA AÇIKLAMIŞTIM. FARKINDAYSANIZ SİZİNLE LAF YARIŞTIRMAKTAN DAHA ÖNEMLİ İŞLERİM OLDUĞU İÇİN ORAYA YORUM YAZMIYORUM. SİZE O KONUDAKİ EN BÜYÜK CEVABIN """ZAMAN""" OLACAGINI DA YAZMIŞTIM Kİ O KONU HAKKINDA, FARKLI BİRİSİ FARKLI BİR BAŞLIK AÇTI VE ORADA, 22 EYLÜL CUMARTESİ GÜNÜ ATO MECLİS SALONUNDA ÖZEL EĞİTİM KURUMLARI DERNEĞİNİN TOPLANTISINDA, BENİM ""OLMASI MUHTEMEL"" DEDİĞİM ŞEYLERİN KONUŞULDUĞUNU ANLATTI.
09-10-2007
Aytaç KINIK
Psikolog

sayın ufuk.psikoloji mezunlarına PSİKOLOG diyorlar yaniii insanlar psikolojiden mezun olduktan sonra psikoloji mezunu sıfatı ile değil PSİKOLOG ünvanı ile nitelenirler, psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümünden mezun olanların Psikolojik Danışman ve Rehber ÖĞRETMEN ünvanı aldıkları gibi!. onun için psikoloji mezunlarına PSİKOLOG demenizde bi sakınca yok. Ayrıca açtığım konunun teması sizlerin PSİKOLOGCULUK oynamanız değil Türk Psikologlar Derneğinin işlevidir bilmem dikkatinizi çektimi? onun için bu konu pek te sizinle alakalı değil diye düşünüyorum. Türk Psikolojik Danışma Ve Rehberlik Derneği ile ilgili soracağım birşey olursa. sizin forumunuza da bir konu açarım... İlginizden dolayı teşekkür ederim SAYGILARIMLA
08-10-2007
Aytaç KINIK
Psikolog

Sayın aytaç psikoloji mezunlarının rehber öğretmenliğe soyunmalarına ne diyorsunuz? Ramlarda her alanda bizim alanımıza giriyorsunuz zaten.. Rehabilitasyonlarda PDR istihdam edilmemeli demeyeceksiniz herhalde? RAM ve Rehabilitasyon ayrı düşünülebilir mi? daha fazla söze hacet yok..
08-10-2007
Ufuk ATEŞCİ
Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
İş Arayanlar

iş arayan 653 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Dün

Aleyna Ş.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni

Bugün

Hilal Ö.
Okul Öncesi Öğretmeni

Dün

Mehtap B.
Fizyoterapist

Dün

Melis G.
Özel Eğitim Öğretmeni

Dün

Esmeralda Ş.
Özel Eğitim Öğretmeni

EÇOP'ta MEBBİS Yıl Sonu Değerlendirme İşlemlerini (RAM Evrakları Gönderim) Hızlıca Yapın!

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.