Stajyerlik hakkında

Stajyerlik hakkında

Stajyerlik hakkında

Merhabalar, Ben mezun olur olmaz Temmuz 2006'da bir özel eğitim merkezinde çalışmaya başladım. Şimdi ise istifa etmeyi düşünüyorum. Ancak Haziran sonuna kadar stajyerliğimi kaldıracak olan müfettişin gelmemesi halinde Eylül'e ya da Ekim'e kadar müfettişin gelmesini beklemem gerektiği söyleniyor. Aksi halde stajyerliğimi yakmış olurmuşum. 1 Temmuzda işe başlamış görünüyorum, stajyerliğim 1 Temmuz'da bitmiş mi olacak yoksa müfettişi beklemem mi gerekiyor? Görüşlerinizi bekliyorum. Saygılar...
03-06-2007
Sevim ÖZTÜRK
Psikolog
Masaüstü bilgisayar, Tablet, Telefon ve diğer cihazlarından kurumunuzla ilgili işlerinizi takip edin
6 Yanıt
BİLMEDİĞİM İÇİN SORDUM,ZAHMET EDİP OKUDUM BİLSEYDİM ZATEN ŞİMDİYE KADAR OKURDUM.TEŞEKKÜRLER.
03-11-2007
Fatma Arzu BURAN
Psikolog

LÜTFEN,LÜTFEN,LÜTFEN!!!! Birazcık zahmet edin ve OKUYUN.Okuyacağınız kaynağın adı ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARINDA GÖREVLENDİRİLEN PERSONELİN ADAYLIK İŞLEMLERİ İLE SİCİL VE DİSİPLİN AMİRLERİ HAKKINDA YÖNERGE.Bu konu hakkında belki de 300'ün üzerinde yazı yazdım.Bu yönergenin 40 ve 41. maddelerini okuyunuz.Duyduklarınız sizi yanıltabilir.Yönergenin linkini de buraya yazıyorum: http://ookgm.meb.gov.tr/Mevzuat_htm/AdaylikYon.htm
03-11-2007
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

merhaba,stajyerliğin kalkması için 1)temel ve hazırlayıcı eğitim sınavı 2)uygulamalı eğitim sınavlarının tamamlanması gerekiyor ama şöyle bi durum var temel ve hazırlayıcı eğitim sınavını geçmişsen istifa edip başka bi kurumda uygulamalı eğitim sınavını tamamlayıp stajyerliğini kaldırabilirsin.bu konu hakkında il veya ilçe milli eğitimle görüşebilirsin.Bir arkadşımız böyle demiş.Bir arkadaşımız ise Stajyerliğinizin kalktığına dair il/ilçe milli eğitim müdürlüğünden kakış yazısını size tebliğ ettiler mi?Bununla ilgili bir belgeyi size verdiler mi gerçekten.Bir takvim yılı dolmadan stajyerliğin kalkması mümkün değil.Yasalara aykırı.Ben yaptım oldu,olmaz. hangisi doğu acaba ben 3 ay çalıştım 2 sınava girdim geçtim milli eğitime yollandı başka bir kuruma gitsem stajyerliğim kalkar mı?
03-11-2007
Fatma Arzu BURAN
Psikolog

Stajyerliğinizin kalktığına dair il/ilçe milli eğitim müdürlüğünden kakış yazısını size tebliğ ettiler mi?Bununla ilgili bir belgeyi size verdiler mi gerçekten.Bir takvim yılı dolmadan stajyerliğin kalkması mümkün değil.Yasalara aykırı.Ben yaptım oldu,olmaz.
05-06-2007
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

merhaba,ben 8 ay çalıştıktan sonra istifa ettim ve stajyerliğim kalktı.sınavlarıma girmiştim ve kurumum milli eğitime yazı gönderdi stajyerliğimin kalkması için.çalıştığın kurum seni tutmak için böyle bir şey söylüyor olabilir ya da her yerde farklı işliyor bu sistem.en sağlıklısı milli eğitimle görüşmek diyebilirim ama onu bile söyleyemiyorum çünkü arkadaşım ve ailesi milli eğitimi defalarca aradı ve 1 seneyi doldurmadan stajının kalkmayacağını söylediler ama benimki kalktı.dedim ya heryerde farklı işliyor bu sistem.
05-06-2007
Özlem AKEL
Psikolog

merhaba,stajyerliğin kalkması için 1)temel ve hazırlayıcı eğitim sınavı 2)uygulamalı eğitim sınavlarının tamamlanması gerekiyor ama şöyle bi durum var temel ve hazırlayıcı eğitim sınavını geçmişsen istifa edip başka bi kurumda uygulamalı eğitim sınavını tamamlayıp stajyerliğini kaldırabilirsin.bu konu hakkında il veya ilçe milli eğitimle görüşebilirsin.
05-06-2007
Halil GÜLMEZ
Psikolog

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Kullanıcı Görüşleri...
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
İş Arayanlar

iş arayan 2490 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Bugün

Buket O.
Sosyolog

Bugün

Sueda T.
Psikolog

Bugün

Ebru B.
Psikolog

Bugün

Seda B.
Psikolog

Bugün

Sinem K.
Fizyoterapist

Remsis yayında! Tamamen Ücretsiz!
Remsis tamamen ücretsiz olarak kullanabileceğiniz, tüm ihtiyaçlarınızı karşılayan web tabanlı bir otomasyondur. MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ olarak kullanmaya başlayın
 • 7/24 Heryerden Erişim
 • Tüm Cihazlarızla Uyumlu
 • MEBBİS otomatik veri aktarımı
 • PKT, KDF, BEP ve diğer formlar
 • Servis Programı
 • Ön Muhasebe ve Faturalar
Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinizde bir TAMAMEN ÜCRETSİZ otomasyon programına ihtiyacınız mı var?
Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinin tüm ihtiyacı olan yazılımlar RemSis.net sayfası üzerinden TAMAMEN ÜCRETSİZ olarak kullanabilirsiniz.
TAMAMEN ÜCRETSİZ, hemen üye ol, kullanmaya başla.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • 7/24 Heryerden Erişim
 • Masaüstü, Tablet ve Mobil Uyumlu
 • MEBBİS otomatik veri aktarımı
 • PKT, KDF, BEP ve diğer formların kolayca üretimi
 • Servis Programı
 • Ön Muhasebe ve Futura İşlemleri
Ayrıntılı bilgi için burayı tıklayın.