Staj

Staj

Staj

Merhabalar, aranıza yeni katıldım. Psikoloji 1. sınıf öğrencisiyim. Hocalarımız, 1.senenin sonunda bir rehabilitasyon merkezinde staj yapabileceğimizi, hatta yapmamız gerektiğini söyledi. Sizler ne düşünüyorsunuz?

Teşekkürler.

29-01-2013
Çağla ALTINOK
Psikolog
PKT, KDF, BEP ve diğer formları otomasyonunuz otomatik hazırlasın
7 Yanıt
arkadaşlar stajlarınızı dönemlere yaymanızı öneririm. bir dönem hastane,bir dönem rehabilitasyon,bir dönem huzurevi vs.. olabilecek şekilde.psikolog adayları olarak tüm ortamları az da olsa görmenizde fayda var.sevgilerimle...
14-07-2014
Abdulkadir ILGAZ
Psikolog

ARKADAŞLAR SİZLERDEN RİCAM ORTALAMA PSİKOLOG MAAŞLARI 2000-3000 TL CİVARINDADIR.MALESEF BAZI ARKADAŞLARIMIZ VERDİKLERİ İLANLARDA 500-600 LİRA GİBİ RAKAMLARA RAZI OLMAKTALAR.ASGARİ ÜCRET BİLE DEĞİL.PİYASAYI DÜŞÜRMEYE KİMSENİN HAKKI YOK.ÇÜNKÜ ÇALIŞILAN YERLER TİCARİ KURUMLARDIR.İSTENİLEN RAKAMLARI VEREBİLİRLER..BU KONUDA HASSAS OLUNMASINI SİZLERDEN RİCA EDİYORUM.
11-07-2014
Abdulkadir ILGAZ
Psikolog

Çeşitli alanlarda (huzurevi,anaokulu,rehabilitasyon) gözlem yapmanızı tavsiye ederim. Ne kadar erken başlarsanız o kadar tecrübeniz olur. Ancak 2. ve 3. sınıftaki bilgilerinizin ardından yapacağınız stajlarda özellikle hastane stajlarında daha fazla verim alırsınız. bence kendinizi yalnızca staj olarak sınırlamayın. çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde yer alarak da kendinizi geliştirebilirsiniz :)
17-09-2013
Yeliz VURAL
Psikolog

Neden 1 demişim, 2nin yazında demişlerdi. Yani psikopatoloji dersi alarak daha yararlı olur diyorsunuz. Teşekkürler cevapladığınız için.
16-08-2013
Çağla ALTINOK
Psikolog

İyi şeyler düşünyoz
28-07-2013
Bulent ECO
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Evet staj yapmak iyidir ancak birinci sınıfta henüz psikolojiye giriş bilgileriyle özel eğitimde sadece gözlem yapabilirsiniz. Bu durumda patoloji dersini alan 2 veya 3. sınıf öğrencilerinin staj alanlarının daralmasına yol açar. Örneğin ben 3. sınıf sonunda hastane stajına gönüllü olarak gitmiştim çünkü zorunlu staj limiti dolmuştu. Dolduranlar da sağolsunlar 1. sınıf öğrencileriydi :) Henüz psikolojik testlerden haberleri bile yoktu ve uygulamaya çalışıyorlardı. Bence bunu yapabilmek için öncelikle eğitimini almak gerek. 2. sınıf sonu staj başlangıcı için iyidir derim ben.
25-07-2013
Cansu AYGÜN
Psikolog

bulursan bana da söyle bende 1.sınıfım :)
10-07-2013
J M
Psikolog, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Remsis yayında! Tamamen Ücretsiz!
Remsis tamamen ücretsiz olarak kullanabileceğiniz, tüm ihtiyaçlarınızı karşılayan web tabanlı bir otomasyondur. MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ olarak kullanmaya başlayın
 • 7/24 Heryerden Erişim
 • Tüm Cihazlarızla Uyumlu
 • MEBBİS otomatik veri aktarımı
 • PKT, KDF, BEP ve diğer formlar
 • Servis Programı
 • Ön Muhasebe ve Faturalar
İş mi Arıyorsunuz?

Başka bir şehire taşınmayı düşünüyor, iş mi arıyorsunuz?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen özgeçmişini doldur ve "İş Arıyorum" ilanı ver, kurumlar seni arasın. Hepsi bu...

Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuzda çalışacak personele mi ihtiyacınız var?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinizde bir TAMAMEN ÜCRETSİZ otomasyon programına ihtiyacınız mı var?
Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinin tüm ihtiyacı olan yazılımlar RemSis.net sayfası üzerinden TAMAMEN ÜCRETSİZ olarak kullanabilirsiniz.
TAMAMEN ÜCRETSİZ, hemen üye ol, kullanmaya başla.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • 7/24 Heryerden Erişim
 • Masaüstü, Tablet ve Mobil Uyumlu
 • MEBBİS otomatik veri aktarımı
 • PKT, KDF, BEP ve diğer formların kolayca üretimi
 • Servis Programı
 • Ön Muhasebe ve Futura İşlemleri
Ayrıntılı bilgi için burayı tıklayın.