Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

Site hakkında yorumlar

 Selam arkadaşlar;
 Site hakkında düşünce, yorum, eleştri, öneri ve beklentilerinizi lütfen buraya yazınız.
31-08-2004
Rehabilitasyon. Com YÖNETİCİSİ
Özel Eğitim Öğretmeni
Öğrenci, veli, verilen eğitimler, kesilen faturalara ait ayrıntılı istatistik çıkartın.
16 Yanıt

Rehabilitasyon .com gerçekten  tam da zamanında "belirdi" ve gerçekten önemli bir gereksinimi karşıladı."Daha önce niye yokmuş" dedirtti .

Büyük medya kuruluşlarının bir an önce benzerini yapacaklarını ya da satın almaya kalkışacaklarını sanıyorum.O zaman bu hava olur mu ,olmaz tabii.

Topluma önemli bir yaşamsal destek sunan meslek grubumuzun bir odası olmasa da bir sitesi var .

Yine de insanoğlunun gözü aç ...Eğitim araçlarının reklamını görmek isterim,giyim, servis kırtasiye ve hoby reklamları görmek isterim danışma merkezlerinin adres ve telefonlarını görmek isterim,mevzuat sayfası olsun isterim.MSN family deki gibi özel dosyalar isterim Ama chat odası istemem .Çünkü chat  iletişiminin mesleki iletişimi etkilediğini düşünüyorum,yazılanların ve düşüncelerin yittiğini düşünüyorum.

Ama en önemli isteğim (orta vade de) Okullardaki rehber öğretmenler için de bir bölüm ayrılması.Rehabilitasyon sitesinde meslekdaşlarımın azlığını ayrı bir bölüm açılmamasına bağlıyorum.

Çünkü bu site mesleki ihtisas yoğunluğu nedeniyle neredeyse bir iç hizmet eğitimi bölümü haline geldi ve bunun TC Milli Eğitim Bakanlığı'n ca görülmesini istiyorum rehber öğretmenler için gerekli bilginin akışı için tavsiye kararının çıkmasının eğitim için yararlı olacağı kanısındayım.Bunlar için gerekli çabalar zamanla olacaktır kanısındayım.Böylece şu anki sayıları ile onbin meslekdaşımızı belki pek yakında altmışbin meslekdaşımızı aynı sitede görmek ihtimali bile heyecan veriyor.

Rehabilitasyonun doğum günü ne bu arada?Psikolojik yapısı  ikizler ,yükseleni terazi dedim ama:)Öylesine sessizce doğdu ki ..

Neyse şimdiden uzun ve nitelikli ve sağlıklı bir ömür dilerim, i yi ki doğ dun reh.com. 

16-04-2005
Sarp BENGÜ
Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen

 Hakan beyin yaklaşımını şahsi olarak bana güzel geldi. Yani yorumla puanlamayı birleştirmek. Ve her yorumun yanında vediği puanıda göstermek. Eğer genel kanı da böyle olursa biz bu yapıyı değiştirmek için alt yapıyı hazırlamaya başlayabiliriz.
15-04-2005
Rehabilitasyon. Com YÖNETİCİSİ
Özel Eğitim Öğretmeni

Makalelere puan vermek çok kolay ama yorum yazmak çok kolay değil tabiki. bence sadece yorum yapapanlar puan verse daha gerçekçi olur örneğin müzik terapisi gözlem ve değerlendirme formunu yayınladım ve 18 kişi okuyup 1 kişi puan vermiş o da 1 puan vermiş ben neden 1 puan verildiğini bilmek isterim gerekli olan eksiklikleri tamamlamak adına sebepleri bilmek geliştirici olur düşüncesindeyim

 

15-04-2005
Hakan SEZGİN
Diğer

bilgilendirdiğiniz için teşekkürler
31-03-2005
Serdar ÜN
Özel Eğitim Öğretmeni

 Gerek tartışma ve gerekse chat odaları olmasını bizlerde istiyoruz. Başlangıçtan böyle birşey konmamasının sebebi yeterli üye sayısına ulaşılmadan gerek olmadığı yöndeydi. Bunun yapımını yapılacaklar sırasına aldık. Ancak bundan önce yapılması gereken oldukça iş var. En kısa zamanda elimizden geleni yapacağımızdan emin olabilirsiniz.

 ErSoft Bilgi ve Sistem Yönetimi

31-03-2005
Rehabilitasyon. Com YÖNETİCİSİ
Özel Eğitim Öğretmeni

bunu sormaya devam edeceğim herhangi bir cevap alana kadar, tartışma odaları hakkında çalışmlarınız var mı?
30-03-2005
Serdar ÜN
Özel Eğitim Öğretmeni

Alanda çalışan arkadaşların güncel bilgilerden haberdar olması, kendi mesleklerini ve yaptıklarını anlatmaları, yeni gelişmeler ve işleyişteki sıkıntılarını paylaşmaları,diğer meslek elemanları ile tatlı tatlı atışarak günün stresini atmaları, ailelerin sorularını cevaplayarak aile eğitim sürecine dahil olmaları vb. açılardan güüüüzzel olmuş elinize ve elimize sağlık

28-03-2005
Gulay ACAR
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

uzmanların düşüncelerini rahatça aktarabildiği bir site açtığınız için teşekkür ederim.Büyük bir boşluğu doldurdunuz. 

25-03-2005
Serdar ÜN
Özel Eğitim Öğretmeni

Öğrenci her zaman haklıdır.

Özel eğitim alan bir veli de parasını "sokakta" bulmadığı için tercihini çok kez doğru yapar.

Bireysel çalışmaya yol açmak gerekir, derken denetim ve yeterlik belgeleri elbet önemlidir.Kaldı ki şu an kurumların denetimleri ve uygulanan ölçütler yeterli midir?Elbet zamanla tüm yanlışlar azalacak yok olacaktır.

Psikologlan ve pedagoglar için ortada bir yasa bile yok,herkes bir anlamda kaçak

Kaldı ki  biliyorsunuz özel eğitim dünyanın en eski mesleklerinden biridir?Biliyorsunuz,sofistleri anımsıyorsunuz değil mi ,halk eğitimi şunun şurasında ikiyüz yıllık bir tarihe bile sahip değil.Hatırlatırım.Halk eğitiminin içinde yapılan "özel eğitim" zaten bir gereksinimdir.Keşke tüm çocuklarımızın özel eğitim hakkına sahip çıksanız. 

 

08-03-2005
Sarp BENGÜ
Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen

   Bir doktor, psikolog, mimar, mühendis,dişçi  vb. birçok meslek eleanı bireysel çalışma koşullarını oluşturabiliyorlar. Fakat özel eğitimde bu durum daha farklı işliyor. Kurumlaşma, eğitim giderlerinin bir kısmının devlet tarafından karşılanıyor olması , meslek elemanlarının önünde bireysel çalışma açısından engel gibi görünüyor. Fakat asıl engel bence okullarını yeni bitiren elemanların zaten kendilerini bunun için hazır hissetmiyor olmalarında yatıyor. Yani meslek elemanı yetiştiren üniversitelerin ilili bölümleri ne derece kaliteli eğitim vererek elaman yetiştiriyor ve yetişen bu relemanlar özellikle taşrada çalışanlar kendilerini geliştirmek adına neler yapıyorlar. Şu anda ihtiyaçtan dolayı uzman personele verilen ücretler tatminkar bu ücretler taşraya gidildikçe artıyor ama bu elemanların gelişimi de imkansızlaşıyor.

   Sonuç olarak mezuniyetinden sonra kalkıp andoluda bir ilçede 4-5 yıl çalışan ve kitap okumayan internet- bilgisayar- ingilizce bilmeyen bu arkadaşımızın büro açarak bireysel çalışması mümkün mü? Yada çalışacağı çocuklar açısından ne derece olumlu sonuçlar doğurur. Saygılarımla. 

08-03-2005
Amir AKDAĞ
Eğitim Programcısı

Devletin malı deniz, içmeyeni sevmeyiz ama tüm arkadaşlar yalnızca kurum adına çalışabileceğini düşünüyor.

Oysa vergisini veren, denetim altında olan özel eğitimciler de var.Tek fark devlet ya da hazine destekli olmayışları.Bu anlamda genç arkadaşların kendilerini yalnızca kurumlarda çalışabilcekleri düşüncesinden uzaklaştırmak isterim.

Bu anlamda gerçekten ince eleyen  bir çok velinin de güvendikleri özel eğtimcilere gittiğini de belirtmekde yarar var.Aldatmaksa kurumlarda da var .Tabii sorunumuz velileri eğitmek .Devletin para ödemesi bir çok veli için pek de önemli değil sonuç almak önemli. 

07-03-2005
Sarp BENGÜ
Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen

Site çok iyi. ancak siteye üye olmak isteyen uzmanların uzmanlık alanlarını, kurumların ve merkezlerinde ruhsatlarını belgelemeleri şart bence. herkes birşekilde birden fazla üyelikle başvurabilir bu engellenmeli diye düşünüyorum.  ayrıca bir alanında uzman olmayan birinin ben uzmanım diye ortaya çıkması makaleler vb yazması, yorum yapması, siteden faydalanan öğrenci, aile, doktor, ve uzmanları olumsuz etkileyebilir. bu site artık bazı ailelerin çocuklarını götürecekleri merkezleri seçmelerini sağlıyor. bu bilinçle uzman ve kurum kayıtlarında daha seçici davranılmalı. bir sakıncada 600 e yakın merkez var. bir çok merkezinde siteden haberi yok. merkezin temsilcisi olmasanızda yada öyle bir merkez olmasada üye olunabiliyor. bunun önüne geçilmeli. birde haberler kısmı haber ve duyurular olarak düzeltilmeli. yada duyurular linki eklenmeli. bir iki ay sonraki bir etkinlik için haber yapıyorsunuz yeni eklenen 3 haberden sonra duyurunuz ana sayfada görünmüyor buda küçük bir ayrıntı. kolay gelsin

  

07-03-2005
Birol DEMİR
Özel Eğitim Uzmanı

Siteye "ana sayfam yap" komutu eklenirse özellikle siteyi sıkça ziyaret edenler için kolaylık olur düşüncesindeyim.
09-02-2005
Nihal ÖZCAN
Psikolog

çok güzel bir site emeği geçen herkese selamlar
09-02-2005
Cemal ÖZDEMİR
Özel Eğitim Öğretmeni

Sitede adı geçen uzmanlık alanlarıyla ilgili çeşitli yayın evlerinden çıkmış olan son kitapların neler olduğu hatta içerikleriyle ilgili kısa bilgilerin bulunduğu bir bölüm görmekten mutluluk duyarım.

06-02-2005
Volkan ALKAN
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

Bu alanda bir ilk olması açısından önemli bir başlangıç noktası. sanırım bir kaç ay önce bana bir mail gelmişti ücretli bir üyelik sistemi vardı bunun ortadan kalması siteyi daha bir sıcak hale getirmiş. teşekkür ederim zamanla katılımcıların artacağını düşünüyorum.  tek isteğim katagorilerde Diğer seceneğine Yani meslek alanınız bir şey yazamıyor olmamız buna da teknik bir çözüm getireceğinizi umuyorum teşekkürler klavyelerinize saglık

 

15-12-2004
Hakan SEZGİN
Diğer

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
İş mi Arıyorsunuz?

İşinizden memnun değil, daha iyi bir iş mi arıyorsunuz?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen özgeçmişini doldur ve "İş Arıyorum" ilanı ver, kurumlar seni arasın. Hepsi bu...

Eleman mı Arıyorsunuz?

Çalışanınız sizi yüzüstü bıraktı, ortada mı kaldınız?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.

EÇOP'ta MEBBİS Yıl Sonu Değerlendirme İşlemlerini (RAM Evrakları Gönderim) Hızlıca Yapın!