Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

Site de Spor Bölümü

 Uzman arkadaşlarımızdan birisi site de engellilerin yapabileceği spor faliyetleri ile ilgili bir Spor Bölmünü olmasının güzel olabileceğini söylüyor. Sizce sayfa da spor faliyetleri ile ilgili bir bölüm olmalı mı? Cevabınız olmalı ise ne tür şeyler yapabileceğimiz konusunda fikirlerinizi bekliyorum.
27-08-2004
Rehabilitasyon. Com YÖNETİCİSİ
Özel Eğitim Öğretmeni
Öğrenci ve Veli bilgilerinin kolayca takip edin.
18 Yanıt
bunları bir tarafa bırakalımda nasıl olmalı onu konuşalım bence ana sayfadan spor linki olursa ve bu link tıklandığında başka bir sayfada tamamen sporla ilgili haberler spor yapmak isteyenlere uzmanlara ulaşabilmeleri için soru cvp formu ve yapılan engelli müsabakalarıyla ilgili haberler kimlerin nasıl ve ne şekilde spor yapabileceği hakkında yazılar şeklinde olursa iyi olur farklı düşüncesi olan varsa söyleyebilir ben rekreasyon uzmanı olarak bu sayfada aktif rol oynamak için gönüllüyüm.
04-09-2007
Belirtilmemiş

Çok şey yapılıyor zaten sevgili arkadaşlar ama bu site içerisinde bu konuda eksiklikler var tüm bahsettikleriniz yapılabilir sadece duyurulmalı ve tüm sektörde çalışan arkadaşlar bu konuda biriyle iletişim içinde olmalı ki kalıcı başarı sağlanabilsin birbirimizle uğraşmak yerine bu çocuklarımız için en iyisini nasıl yaparız diye düşünüp hareket edersek sanırım en güzelini ortaya çıkarabiliriz..
04-09-2007
Belirtilmemiş

arkadaşlar 1 şubat tarihi itibariyle zihinsel engelliler spor federasyonu gülen yüzler adlı bir proje başlattı. ülkemizde yıl sonuna kadar sürecek bu proje spor yapabilecek zihinsel ve fiziksel engelli çocuklarımızın tespit edilip spora yönlendirilmesi ile ilgili.gülen yüzler projesine de burdan bütün uzman arkadaşların desteklerini bekliyorum...
23-02-2007
Barış IŞIK
Beden Eğitimi Öğretmeni

Sporun engellilerde en önemli yanı birşeyler kazanmak galip gelmek arzusu yanında sosyalleşmeleridir. siz hiç uzun atlama yaptınızmı? hiç 200 metre koştunuzmu? bowling atışı yaptınızmı? o ilk denemede, ilk yarışmada ayaklarınızın yerden kesildiğini hissettinizmi? TÜM BİREYLERİN ÖNCE SAĞLIKLI OLMAK İÇİN SPOR YAPMASI DİLEĞİYLE...... BAŞARILAR DİLERİM.
07-02-2007
Alper TEKALP
Beden Eğitimi Öğretmeni

FIZIKSEL ETKINLIKLERIN INSANIN PSIKO-MOTOR GELISIMINDEKI YERI BUYUKTUR. BIREYIN PSIKO-MOTOR GELISIMINDE TUM GELISIM TURLERININ BIRBIRIYLE BAGLANTILI OLDUGUNU DUSUNURSEK SPOR FAALIYETLERI, OZELLIKLE FIZIKSEL VE SOSYAL GELISIM OLMAK UZERE TUM GELISIM TURLERINI DESTEKLEYICI BIR UNSURDUR. AYRICA SPOR VE REKREATIF FAALIYETLER BIREYIN SOSYALLESMESINE YARDIMCI OLMAKTADIR. UZMANLARA GORE SPOR, KISILERE OZURU ILE BASA CIKMASINI VE OZRUNU HAFIFLETMESINI OGRETMEKTE, KEYIF VERMEKTE, ILETISIM VE PAYLASIM SAGLAMAKTA, YASAM MOTIVASYONUNU ARTIRMAKTA, DURUSTLUK, HOSGORU, ISBIRLIGI GIBI OLUMLU KISILIK OZELLIKLERININ KAZANILMASINI SAGLAMAKTADIR. BURADAN YOLA CIKARAK SPORTIF TERAPININ REHABILITASYONDAKI YERI VE ONEMI ACIKCA ORTADADIR. BU BAKIMDAN BIR SPOR BOLUMUNUN OLUSTURULMASI KESINLIKLE YARARLI OLACAKTIR. SITEYE ENGELLILER ICIN SPOR KULUPLERI, SPOR SITELERI, FEDERASYONLARIN SPOR FAALIYETLERI, EGITIM VE GELISIM SEMINERLERINDEN HABERDAR EDILECEK BIR LINK KONULABILIR. SAYGILARIMLA...
04-02-2007
Mustafa Ali ALBUTU
Rekreasyon Uzmanı

Burada yazan tüm arkadaşlara teşekkürler. Ülkemizin engelliler spor faaliyetlerindeki başarıları çok iyi düzeydedir. bunları arttırmak için birşeyler yapmalıyız.
04-02-2007
Alper TEKALP
Beden Eğitimi Öğretmeni

arkadaşlar doğru şeyler yazmışsınız. yalnız beden eğitiminin özel eğitim ile ilişkisi sadece motivasyon rahatlama değildir, daha da önemli diyebileceğimiz yanı beden eğitimini, verilen bilişsel eğitimle örtüştürmektir. örneğin ben okulumda akademik eğitim verirken (harf öğretimi) beden eğitimi dersinde de bedenlerini kullanarak-tabii ki grup halinde- harf oluştururuz. böylece beden eğitimi dersinde bedenlerini kullanarak bilişsel eğitimleri pekişir. bunu da ihmal ve göz ardı etmememiz gerektiğini düşünüyorum. not : birgül hanım nişanlım da spor yöneticiliğinde okuyor sizinle iletişime geçmek istiyorum.
04-08-2006
Ali Haydar YILDIZ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

BENCEDE SPORLA İLGİLİ BİR BÖLÜM MUTLAKA OLMALI.EMİN OLUN SPOR ÇOCUKLARI TEDAVİ EDİYOR.BEN BİR REHABİLİTASYON MERKEZİNDE FUTBOL TAKIMI ÇALIŞTIRIYORUM.VE ÇOCUKLARIMIN MUTLULUĞUNU GÖRMELİSİNİZ.ÇOKDA BAŞARILILAR.
30-07-2006
Gülşah TEKİN
Sorumlu Müdür

SPOR BİREYSEL VE GRUP ANLAMINDA ÇOCUĞA ÇOKŞEY KATMAKTADIR.BAŞARI,ÖNEMSENME,TAKIM RUHU, BERABERLİK....FAKAT HALA SPORUN ÇOCUĞA ÇOKŞEY KATTIĞININ FARKINDA OLMAYAN O KADAR ÇOK İNSAN VAR.SADECE SPORUN DEĞİL MÜZİK,RESİM,TİYATRO GİBİ...ÜLKEMİZDE ENGELLİ OLMASINA RAĞMEN BİRÇOK BAŞARIYA İMZA ATAN ÇOCUKLARIMIZ VAR,FAKAT BAZI ŞEYLERDE OLDUĞU GİBİ SPORDA DA HERKES KENDİ YAĞIYLA KAVRULDUĞU İÇİN ÖNEMSENMİYOR YADA GÖZ ARDI EDİLİYOR.SÖYLERİSİNİZ KAÇ ÇOCUĞUNUZUN SPOR AYAKKABISI,EŞOFMANI VAR.SPORU SADECE BURDA YAYINLAMAK DEĞİL ÇOCUKLARIMIZA MADDİ VE MANEVİ YARDIMCI OLMALI, ONLARI TEŞVİK ETMLİYİZ.İNANIN SPOR ÇOCUK ÜZERİNDE ÇOK ETKİLİ,KAÇINIZ BİR ÖĞRENCİNİZ MADALYA ALIRKEN ONUN MUTLULUĞUNU GÖRDÜ.SAYGILARIMLA...
17-05-2006
Gülşah DALKILIÇ
Rekreasyon Uzmanı

ÖNCELİKLE KESİNLİKLE BURADA SPOR İÇERİKLİ BİR DÜZENLEME OLMALIDIR.SPORUN FAYDALARI,TAKIM RUHUNU KAZANDIRMA ÖZELLİĞİ,PAYLAŞIMI VE FİZİKSEL ENGEL TEŞKİL EDEN DURUMLARDA KUVVET ARTTIRICI YÖNTEMLER,YAPILAN SPORTİF ETKİNLİKLER BURADA YERALMALIDIR...
25-04-2006
Serhat SATIM
Beden Eğitimi Öğretmeni

Spor sadece burada okumamızla kalacaksa önemli değil.önemli olan bu kurumların burada yayınlanan aktivitelere bu çocuklarımızı iştirak ettirmesidir.Tüm öğretmenlere bu konuda çok görev düşüyor.
30-03-2006
Elif AĞAÇHAN
Diğer

spor neden olmasın ki, hem de nekadar güzel bir aktive ki tedavi edici etkisinin yanında sosyalleşmenin verdiği büyük bir zevk olacaktır muhakkak..

ki bunlar için spor klüplerinin bünyelerinde oluşturulmuş çeşitli branşlarda spor aktiviteleri ve yarışmaları hatta olimpiyatları bile mevcut sonuçta her özürlü birey yatkın olduğu yada ilgi duyduğu bir spor dalına "yönlendirilebilir".

19-01-2006
Engin GÜZEY
Fizyoterapist

BENCE SPORDA YER ALMALI.HEM ZİHİNSEL HEM BEDENSEL GELİŞİMLERİNE BÜYÜK KATKIDA BULUNACAGINA İNANIYORUM BİR BEDEN EGİTİMİ ÖGRETMENİ OLARAK.SPORLA BİRLİKTE MOTİVASYONLARI VE İNSAN İLİŞKİLERİ BU BAĞLAMDA ARTACAKTIR.VE BEN BU KONUNUN YAKINEN TAKİPÇİSİYİM.BİLGİLERİNİZE SAYGILAR.....  

02-11-2005
Figen GÜLSÜN
Beden Eğitimi Öğretmeni

spor deyince akla gelen ilk şey bence takım başarısı yada bireysel başarı olmama engelli arkadaşlarımızın spor yaparak rahatlamaları,motive olmaları,psikoljik olarak biraz daha kendilerine gelmeleri ve daha önemlisi onların engel teşkil eden durumlarını unutmalarunu sağlamalı ben spor yöneticiliği bölümü öğrencisiyim ve uzmanlık alanım engellilerde spor bizdeki amaç angelli arkadaşlarımızı her yönden sağlıklı bir birey haline getirmektir,fakat bizlere bu imkan verilmediği için bizler elimiz kolumuz bağlı bir şekilde oturmaktayız.ilgililere duyrulur.
28-10-2005
Birgül SATILMIŞ
Beden Eğitimi Öğretmeni

Sadece spor değil engelli bireylerin yaralanabileceği herşeyi, yasal haklarını, ücretsiz hizmetleri, alabilecekleri sosyal yardımları, bilgi ve sağlıklı yönlendirmeler için danışabilecekleri resmi kurumları, yapılacak etkinlikleri, engelliler için açılan kadroları,sınavları vs. tüm bilgileri öğrenebilecekleri bir sayfa çok güzel olur her arkadaş birşey eklese düşünsenize onlar için büyük kolaylık olur.
30-03-2005
Gulay ACAR
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

        Farklı gelişmek spor yapmak için engel teşkil etmiyor bu nedenle sitede spor köşesi oluşturmak, engelli olimpiyatlarına sporcu gönderen ülkemizdeki tüm farklı gelişenleri için platform oluşturab,ilir kanısındayım.

Geçen hafta Adana'da tekerlekli sandalye basketbol trnuvası yapıldı.  

Hem haber olarak hemde buradan iletişim kurabilmeleri adına olumlu olur kanısındayım.

15-03-2005
Amir AKDAĞ
Eğitim Programcısı

böyle bir sayfada engellilerin spor eğitimi alabileceği takım adres ve sivil toplum örgütlerininde (iletişime geçebileceği adresler) bilgileri olmalı. onlarında böyle yönlendirilmeye, sosyal etkinliklere çok ihtiyaçları var...
24-01-2005
Haydar ATMACA
İşitme Engelliler Öğretmeni

ben böyle bir spor kategorisinin bulunmsını isterim spor gibi faaliyetler engelli kardeşelrmizin sosyal gelişimine çok faydalı olacaktır.siteyede engelli takımlarımızın önemli başarıları var onlardan haberler konulabilir
07-01-2005
Belirtilmemiş

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
İş mi Arıyorsunuz?

Mezun oldunuz, iş mi arıyorsunuz?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen özgeçmişini doldur ve "İş Arıyorum" ilanı ver, kurumlar seni arasın. Hepsi bu...

İş Arayanlar

iş arayan 634 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

2 gün önce

Fatma Z. Y.
Psikolog

Dün

Hatice Ş.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

Dün

Melike N. D.
Uzman Öğretici

Bugün

Kahraman A.
Sosyolog

3 gün önce

Ayşe A.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.

PKT, KDF, BEP, GÖF ve diğer formları otomasyonunuz otomatik hazırlasın