Sınıf Öğretmenleri

Sınıf Öğretmenleri

Sınıf Öğretmenleri

   Sınıf Öğretmenleri (Özel eğitim alanında kurs görmüş olanlar) rehabilitasyon merkezlerinde çalışabiliyorlar fakat bütçe ödeme talimatı çerçevesinde yapılan eğitim yardımı bu öğretmenlerin verdikleri derslere karşılık ödenmiyor. Biliyorun ki bu alanda yıllardır çalışan ve oldukça iyi gelişmiş sınıf öğretmenleri mevcut ve bu uygulamayla kısmen de olsa alan dışına itilmiş oluyorlar.Durumun çok adil olmadığını düşünüyorum. Saygılarımla
08-03-2005
Amir AKDAĞ
Eğitim Programcısı
Öğrencilere verilen eğitimleri(terapileri) MEBBİS"e otomatik aktarın.

başarılarınızın devamını dilerim.

24-02-2006
Çelebi TÜRKMEN
Eğitim Uzmanı

1981 yılında (o zamanki adıyla) Geri zekalıların eğitimi öğretmeni belgesini aldıktan sonra 10 yıl daha doğunun şartlarını mumla aratan Manisanın dağ köylerinde çalıştım ilkokul öğretmeni olarak.İlçeye 40 km. olan ,elektriği suyu olmayan yerde çalışabilir misin bilmem.Bu dağ köyündeki,benim okuması için zorladığım doğuştan görme özürlü Salih Akdeniz görme engelliler öğretmeni şimdi. (% 25 i ise hiç duymadım.Çünkü bize böyle öğretildi o zamanlar.)

Bundan daha büyük mutluğu tattığın oldu mu? Hem de bu köyden 2. sınıf öğretmenide benim öğrencim.Başkaca da yok.

Veterinerlerin sınıf öğretmeni olmalarına biz direnirken bazıları kıs kıs gülüyordu.

2003 te açılan zihinsel engelliler öğretmenliği sertifikasını da aldım.Emekli olduktan sonra büyük şehirlerde çalışıyorum,Türkiyedeki ilk sertifikalılardan biri olarak..Kimseye sataşmadan, üreterek, efendice... 

36 yıldır yürüyorum.Gelenlere merhaba....

23-02-2006
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

doğudan kaçmak için mi sertifika almadın değilmi almadıysan bravo....... yada yüzde 25 ek ders için mi.... geçtin belki de daha başka birşey neyse ne.... kardeşim işine baksana veterinerler sınıf öğretmeni oldu diye söylendiniz durdunuz yeter artık bizim işimizi bırakın bizler yapalım.
21-02-2006
Çelebi TÜRKMEN
Eğitim Uzmanı

Diyeceğim şu ki,tartışmanın seviyesini ayarlayamayanlara bir şey diyemiyorum.Dediğim sadece:

-İyi pazarlamalar...

Bu işe gönü veren dostlara da, çalıştığınız bu çocukların sizin kendi çocuklarınız da olabileceğini lütfen "birazcık" daha fazla düşünmelerini öneriyorum.

Zaten düşündüklerini bilerek...

O DOSTLARA BİRAZ DA İMRENİYORUM.BİRAZ DAHA HIRSLA VE ŞEVKLE ÇALIŞIYORUM.

13-02-2006
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

"kısa bir sürede SERTİFİKALI !!!! " olmuş bir öğretmenim.

Lütfen biraz da ünvana değil, sonuçlara bakın.Saygıyla,sevgiyle tartışalım.

Bu forumlar birilerinin hakaret etme,kendilerini başkalarını aşağılayarak yükseltme yeri değil,deneyimlerin paylaşım yeri olmalıdır.

Saygıyla.....

13-02-2006
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Mustafa Bey yarim kalmis, lutfen tamamlayin. Zevkle okuyordum

Ben de ayni seyi soyluyorum, 4 yillik egitimle uzmanim denmez, ayip. O zaman yuksek lisans doktoranin ne faydasi kaliyor. Mesela psikologlari bakin, 4 yillik diploma onlara pek birsey saglamiyor, biraz daha okuyup belli bir alanda uzman oluyorlar. Tip doktorlarina bakin, uzmanlik icin ayrica yirtiniyorlar. Oyle her onune gelen ben uzmanim dememeli. Okyanusdan damla kapan bn okyanusu biliyorum diyor.

13-02-2006
Arif OZTURK
Özel Eğitim Öğretmeni

Rahmetli Altan ERBULAK için de söylenen bir öykü vardır.

Bir düğün davetiyesine karkatür çizmesi istenir.Çok işleri olduğu için zamanında yapamaz.Bir gün sıkışık bir anında hatırlatılır.Altan Erbulak da hemen ayak üstü çiziverir.

Ücretini de söylediğinde siparişi veren kişi:

-Ama Altan Bey,2 dakikalık bir şey için bu para istenir mi? deyince Altan Erbulak:

-25 yıl artı 2 dakika diye cevap verir.

Diyeceğim şu ki arkadaşlar,deneyim artı sertifikaya lütfen saygı gösterin...Normal çocuklarla çalışmasını bilmeyenler kendini nasıl uzman diye pazarlıyor.

Forumlara dikkat edin...4 yıllık lisans eğitimi ile nasıl ÇOCUK GELİŞİM UZMAN'ı ünvanı kulanılıyor ?SOSYAL HİZMET UZMANI,ÖZEL EĞİTİM UZMANI nasıl olunuyor ?

Bendeniz de 36 yıllık sınıf öğretmenliğimle ve 1981 yılından beri çalışmamla (O zamanki adıyla "Geri Zekalıların Eğitimi" kursunu bitirmiş) 3 yıldan beri de

13-02-2006
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

SENİN VE SENİN GİBİ DÜŞÜNEN... LARI VARKEN İNAN BANA BU ÜLKEDE HİÇBİRŞEY OLMAZ.
07-02-2006
Kadir PARLAK
Özel Eğitim Öğretmeni

özel eğitimcileri hiç sevmeme rağmen haklı olduklarını düşünüyorum.1 aylık sertifika ile bunlar olacak iş değil.Ama maalesef ki burası türkiye.Özel eğitimcilerin ağlamasına gerek yok zaten 3-5 kuruşa çalıştıırlacaklar
05-02-2006
Yücel TUNCER
Sosyal Hizmet Uzmanı

Amir Bey'in amacı 'Üzüm yemek değil, bağcıyı dövmektir.'Aslında Amir Bey'i ilgilendiren Sınıf Öğretmenlerinin eğitimlerinin, çocuklara faydaları değil daha çok ticari kaygılarından dolayı bu açıklamayı yapmıştır. Çünkü kendisi bu alanın içinde olan birisi olmadığı için, yoldan geçen herkesin bu işi yapmasını istiyor. O zaman Türkiye'de Branş Öğretmenlikleri kaldırılsın.4 yıllık fakülte mezunu herkes hangi alana öğretmen lazımsa bir sertifika ile hemen işe başlasın. Biz bunca zaman niye branş okuduk ki. Ah Amir Bey ah! 
04-02-2006
Kadir PARLAK
Özel Eğitim Öğretmeni

arkadaşlar benim çalıştığım kurumda 15 günlük özel eğitim kursu almış sınıf öğretmenleri özel eğitim uzmanı yazarak imza atıyorlar sizce bu nekadar doğru ve ahlaklı sizlere sormak istiyorum***
11-12-2005
Esra ÖZBEK
Okul Öncesi Öğretmeni

ergül hocam yazım tamamen yukarıda gereksiz polemiklere girenlere siz bu sitede yazılardan hiç rahatsız olmadınız mı ekip çalışmasının anlamını sizin gibi kavrayan insanların olması gerçekten çok güzel ama özel eğitimde sınırlara mutlaka biraz da olsa müdahale ediliyor bu işi öğrenmek için ancak sizin gibi sağduyulu bir insana teşekkür ediyorum ve sizin anlayışınızdaki tüm özel eğitimcilerden özür diliyorum ancakyazı yazan  özel eğitimci arkadaşlar gerçek anlamda kendilerine ait bir özel eğitim ütopyası oluşturmuş faydalı olmaktan çok polemik arayan insanlar  eminim ki dayanışmanın önemini anlayacaklar teşekkürler
31-10-2005
Ali ATACAN
Sınıf Öğretmeni

Gereksiz bir kinaye söz konusu!!! kimse özel eğitimcilerin süper olduğunu iddaa etmiyor!!!

Elbetteki davranış değiştirmeyi sadece özel eğitimciler almıyor. Ancak sınıf öğretmenleri ya da diğer meslek elemanları 1 ya da 2 dönem alıyorlarsa davranış değiştirmeyi, özel eğitimciler 4 yıl boyunca davranış değiştirmeyle yatıp kalkıyorlar!!!

Elbetteki down sendromlu ,otistik özellik gösteren ...vb çocuklara özel eğitimciler eğitim verecek takdir edersiniz ki bizler bu tür çocukların eğitimleri üzerine uzmanlaştığımız için özel eğitimci ünvanı alıyoruz!!!

Hepimizin yaşamını devam ettirmek için paraya ihtiyacı vardır ve herkes emeğinin karşılığını almak ister. Kimse özel eğitimcilerin sadece  hayır olsun diye  çalıştığını söylemedi!!!

En önemlisi özel eğitimin bir ekip çalışması olduğunun en çok bizler bilincindeyiz. Karşı çıktığımız şey bu ekipte ekip üyelerinin görev alanlarının sınırlarının farkında olmamasıdır!!! Mutlaka herkesin bir yeri var bu ekipte ancak herkes sınırını bilsin ,neye  el atıp atmayacağının farkında olsun!  

 

30-10-2005
Ergül LAP
Özel Eğitim Öğretmeni

arkadaşlar özel eğitimciler müthiştirler onlar süperdir ağır mentallere okuma yazma öğretirler onların sorun davranışlarını sıfırlarlar davranış değiştirme derslerini üniversitede sadece onlar alırlar parayla hiç işleri olmazlar otistiklerle downlularla onlardan başka kimse çalışamaz onlar her yere yetişirler onlar var iken ne shu ya ne çocuk gelişimciye ne sınıf öğretmenine ne psikoloğa ihtiyaç vardır onun için kapatın bütün bölümleri yaşasın özel eğitimciler en büyük sizsiniz kusura bakmayın kıymetiniz anlaşılmıyor size devletten üstün hizmet madalyası verilmeli YAŞASIN ÖZEL EĞİTİMCİLER
30-10-2005
Ali ATACAN
Sınıf Öğretmeni

Yukarıdaki yazımda 2 defa atamamın yapılmadığını yazdım.Yani meb.benim atamamı yapmazken ihtiyaç var diyerek sınıf öğretmenlerini özel eğitime atanmalarına anlam veremiyorum.Benim mezun olduğum 2001 yılında atamamı yapmadılar ve aynı yıl 500 eğitim programcısına özel eğitim sertifikası vererek atamalarını yaptılar.Sonra bir özel eğitimci olarak 4 yıl eğitim alarak çalışmak isteyen özel eğitimciye mi yoksa zaten ataması yapılmış özel eğitime geçmek için sertifika almış sınıf öğretmenine mi öncelik tanınmalı.Yada özel eğitim öğretmeni işsiz kalmış durumdayken sınıf öğretmenlerinin özel eğitime atamalarının yapılması doğru mu!
24-10-2005
Ogeda ABLEOĞLU
Özel Eğitim Öğretmeni

arkadaşlar çalıştığınız kurumlarda sınıf öğretmeni olarak çalışan arkadaşlarınız sizden farklı iş yapmıyorlar sizden emeğe saygı istiyorlar eğer siz zaten alanınızda bu kadar iyiyseniz kimse sizin yaptığınız işi yapamaz ya da elinden alamaz onun için herkesin aldığı para sonuna kadar helal olsun sınıf öğretmenleri olarak 1 aylık kurs birşey değil asıl önemli olan 2 sene deneyimden sonra gelen özel eğitim yetkisi galiba bazı arkadaşlar bundan rahatsız oluyor herkesi emeğe saygıya ve birbiriyle didişeceği yerde çocuklara daha faydalı olmaya davet ediyorum sınıf öğretmeni -yaklaşık 1 senedir özel eğitim kurumunda çalışan CAN KÖNİ
22-10-2005
Can KÖNİ
Sınıf Öğretmeni

Bilmem kaç milyar vdemişsiniz.Şimdi yazdıklarımdan sonra oturup bir hesap yapın.Devlet memurları haftada 30 saat derse giriyorlar.Bizler ise cumartesi dahil sabah 8.00 akşam 18.00'a kadar çalışıyoruz.Yani 48 saat.Karşılaştığımız güçlükleri yazmama gerek yok.Devlet memurları ek derslerle beraber 1 milyar civarında alıyorlar.Hesaplayın bakalım siz mi daha fazla alıyorsunuz biz mi?Bilmem kaç milyar almaya hakkımız yok mu?

13-10-2005
Ogeda ABLEOĞLU
Özel Eğitim Öğretmeni

etrafta bitçok özel eğitim öğretmeni açıkta iken (devlete giremezken) sınıf öğrtetmenlerinin bu bölümde öğretmenlik yapması doğru değil. ayrıca hatırlayın sınıf öğretmeni açığı varken birçok mühendislik fak. den öğretmen ataması yapıldı şimdi sınıf öğretmenleri açıkta kaldı. bu durum bizim için de geçerli kimse size öğretmenlik yapmayın demiyor. ama biz dururken sizin yapmanız doğru değil. Bakınız özel de durum daha kötü sosyal hizmet uzmanı mı dersin psikolog mu dersin, hatta edebiyat öğretmenleri bu bölümde öğretmenlik yapıyor. ( "bu bir ekip işi" diyerek) ekiplerin iş bölümü yanlış yapılıyor. kısacası sayın sınıf öğretmenleri Siz de bu yolda adım atarken aslında bir şey yapamayacağınızı bilerek ama açıkta kalmamak ana fikri ile öğretmenlik yapıyorsunuz bu işte niyet önemli.

10-10-2005
Muhammet YAŞAR
Özel Eğitim Öğretmeni

Sayın hocam ben de size şunu söylyeyim.2001 mezunuyum mezun olduğum yıl tercih dışını bile işaretlediğim halde devlete atamam yapılmadı.(Ataması yapılmayan sınıf arkadaşlarım da oldu)Geçen yıl bir kez daha başvuru yaptım yine atamam yapılmadı ve özelle anlaştım.(Devlete geçmeyi çok istiyordum)Ve geçen yıl baraj puana takılıp başvuru yapamayan birçok özel eğitimci oldu.(Bu yıl ne oldu bilmiyorum,takip etmedim)Yani durum buyken yani devlet özel eğitimcileri işe almazken zaten atama almış sınıf öğretmenine sertifika vererek özel eğitim okullarında görev veriyorlar.Bunlardan haberiniz var mı?Son olarak şu günlerde meb.480 sınıf öğretmenine özel eğitim sertifikası için kurs veriyor.Şimdi bizim itiraz etme hakkımız yok mu? 
10-10-2005
Ogeda ABLEOĞLU
Özel Eğitim Öğretmeni

özkan arkadaşıma ek olarak bişey daha söylemek istiyorum...madem biz bu konuda o kadar yetersisiz o zaman kaynaştırma amaçlı zihinsel engelli çocuklar normal devlet okullarına gönderilmesin...
10-10-2005
Salih ÇETİN
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Remsis yayında! Tamamen Ücretsiz!
Remsis tamamen ücretsiz olarak kullanabileceğiniz, tüm ihtiyaçlarınızı karşılayan web tabanlı bir otomasyondur. MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ olarak kullanmaya başlayın
 • 7/24 Heryerden Erişim
 • Tüm Cihazlarızla Uyumlu
 • MEBBİS otomatik veri aktarımı
 • PKT, KDF, BEP ve diğer formlar
 • Servis Programı
 • Ön Muhasebe ve Faturalar
İş Arayanlar

iş arayan 2448 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Bugün

Esra K.
Psikolog

Bugün

Sevde A.
Ergoterapist

Bugün

Melisa C.
Uzman Öğretici

Bugün

Süleyman G.
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Bugün

Berk E.
Özel Eğitim Öğretmeni

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinizde bir TAMAMEN ÜCRETSİZ otomasyon programına ihtiyacınız mı var?
Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinin tüm ihtiyacı olan yazılımlar RemSis.net sayfası üzerinden TAMAMEN ÜCRETSİZ olarak kullanabilirsiniz.
TAMAMEN ÜCRETSİZ, hemen üye ol, kullanmaya başla.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • 7/24 Heryerden Erişim
 • Masaüstü, Tablet ve Mobil Uyumlu
 • MEBBİS otomatik veri aktarımı
 • PKT, KDF, BEP ve diğer formların kolayca üretimi
 • Servis Programı
 • Ön Muhasebe ve Futura İşlemleri
Ayrıntılı bilgi için burayı tıklayın.