Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

Sertifikalı Sınıf Öğretmenleri MEB Atama isteğinde Bulunabilirlermi

Arkadaşlar benim bir sorum var. Sertifikalı bir sınıf öğretmeni zihinsel engelliler öğretmenliğine atama isteğinde buluna bilirler mi? sanırım bir form doldurup böyle bir istekte buluna biliyolarmış.
06-10-2006
Gökçe CÖMERT
Sınıf Öğretmeni
Öğrenciye verilen eğitim modüllerinin sınır kontrolü otomatik yapın.
49 Yanıt
olur mu hocam özel eğitimciler bilgilerini paylaşmazlar ne de olsa özel bilgiler :D eski çalıştıgım kurumda eğitimciler arasında en yuksek maaşı emeklı bı sınıf öğretmeni alıyordu. Zira hoca işini hakkıyla yapıyordu.
21-06-2012
H. Hüseyin ÇETİNKAYA
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

olmadı bizde açlık grevine başlarız :)))acaba yanına gidip engin bilgi birikimden mi faydalansak :)))
20-06-2012
Çetin SARI
Özel Eğitim Öğretmeni

bütün özel eğitim camiası açar kollarını getmeeee diye bağırır eminim..
20-06-2012
Göksun SORHAN
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

aaa öyle söylenir mi göksun hocam karşınızda koskoca özel eğitim alanı mezunu yüksek lisans yapan çok değerli!!! kadim!!! biri var alınır falan sonra mesleğe küser sonra çocuklar bu kadar değerli bir öğretmeni kaybeder :))))
20-06-2012
Çetin SARI
Özel Eğitim Öğretmeni

bla bla bla...benimde son sözüm budur
20-06-2012
Göksun SORHAN
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Yukarda da belirttiğim gibi; Bana direkt yazılan bir mesaja cevap vermeyeceğim yok ' sınıf öğretmenlerinin özel eğitimdeki durumu' ile ilgili bişiler yazarsanız, cevap veririm.. Gordugum kadarıyla her meslekte oldugu gibi ozel egitimde de var olan bir kısım ozel egitimcinin(cocuğuna şiddet uygulayan, sınıf öğretmenlerin gözlemleyen ve niteliksiz)sektördeki yerine talipsiniz. Ama profesyonel kurumlarda bu is boyle yürümüyor arkadaslar. Yine de umarım devlete atanırsınız ve bizim yaptığımız bu isi 'yapmak zorunda' kalmazsınız. Çünkü ozel egitim aşkınızın tek sebebi bu.. Bense kişisel bir tercih olarak bu alanda çalısmaya devam edeceğim. Önerim, - alana ilgi duyuyorsanız hiç bir akademik degeri Olmayan ve sadece para kazanma odaklı belediye meslek edindirme kursları kivamİndaki sertifika programları yerine iyi bir üniversitede( benim de şu an DİLKOM'da yapıyor oldugum gibi) yuksek lisansa başvurun. Tezinzi tamamlayıp mezun olduğunuz zaman ilkokul kazanımlarına ozel egitim kazanımları ve Ogretim stratejileri arasındaki farkı da gormuş olursunuz. Ayrıca, burası bir tartışma platformu meslek faşizmi yapmıyorum, lakin elmalarda armutları da karıştırmayalım. Ben nasıl aldığım eğitimle bir sınıf, kimya öğretmeni olamayacağımı biliyorsam siz de kendi eğitiminizin niteliklerinin farkında olmalısınız. Ps: bu tartışmaya ilgili söyleyeceğim son soz budur.
20-06-2012
Egemen NAKİSCİ
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

arkadaşlar boşuna bişey yazmayın anlamaz o. onun anladığı tek sey özel eğitim bunun için yaratılmış özel insan :)))
20-06-2012
Çetin SARI
Özel Eğitim Öğretmeni

Yukarda da belirttiğim gibi; Bana direkt yazılan bir mesaja cevap vermeyeceğim yok ' sınıf öğretmenlerinin özel eğitimdeki durumu' ile ilgili bişiler yazarsanız, cevap veririm..'
20-06-2012
Egemen NAKİSCİ
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

Çok özel eğitimci görduk , yeni işe başladıklarında sınıf öğretmenlerini gözlemleyen... Derdiniz bu çocuklar değil , sınıf öğretmenlerinin bu alana girmesiyle düşen maaşlarınız. Yaptıgınız işe göre maaş veseler , sınıf öğretmeninin yarısını da alamazsınız. adı özel eğitimci işte. Reklam malzemeleri...
20-06-2012
H. Hüseyin ÇETİNKAYA
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

ben senin konuşma tarzından ve saldırgan halinden öğretmeninin zamanında pek iyi bir iş yapamadığını anladım sana bi davranış değiştirme lazım sen kimseye boş konuşma tarzı cümleler kuramazsın sen misin bi lafın boş ya da dolu olduğuna karar veren.bu özel eğitimciler kendilerini fazla özel zannediyorlar malesef..
20-06-2012
Göksun SORHAN
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

sınıf öğretmenleri özel eğitimde çalışamaz bilgi birikimi yetersiz anlamazlar veliler zaten alan mezunlarını istiyorlar herseyin en iyisini alan mezunları bilir sınıf öğretmenlerine sertifika verip de piyasayı düşürüyorlar :)))
20-06-2012
Çetin SARI
Özel Eğitim Öğretmeni

''Sanki okulda öğrediklerinizin hepsini uyguluyormuşsunuz gibi.Üniversiteyi okurken sadece ders geçmek için çalışmıyordunuz'' Bu cümlende kişiliğe ne kadar saldırı varsa, benim cümlemde de o kadar var. Kaldı ki konuyu kişilere indirerek ve yan konulara saparak legalize etmeye çalışanlar sizsiniz. Ama evet haklısın önce durumları kişilere indirmeden tartışmayı öğrenin, ondan sonra tartışalım. Bana direkt yazılan bir mesaja cevap vermeyeceğim yok ' sınıf öğretmenlerinin özel eğitimdeki durumu' ile ilgili bişiler yazarsanız, cevap veririm..
20-06-2012
Egemen NAKİSCİ
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

konuştuklarıma katılmıyor olabilirsin ama boş konuşuyorsun diyemezsin.Sen önce karşındakine hakeret etmeden konuşmayı öğren sonra gel tartışalım ;)
19-06-2012
Çetin SARI
Özel Eğitim Öğretmeni

Öğrencilerini döven, istismar eden, tiksinen, işini yapmaktan nefret eden, öğretmenler gününde gelen hediyelerle öğrencilerini yargılayan, hiç birşey öğretme gayesinde olmayan öyle Sınıf Öğretmenleri de gördük ki hem de NORMAL devlet okullarında. İyki iktisat mezunları, ziraat mühendisleri, kimya mezunları sınıf öğretmeni yapılmış da kurtuldu yavrucaklar mı diyelim. Yani böle bi mentalite mi olur? Olmaz.. Bol bol sertifikalı arkadaşlarla çalıştım, ki çok iyi arkadaş olduklarım da var. ancak şunu kabul etmelisiniz; AKADEMİK DERSLERDEN BAŞKA BİR ŞEY ÖĞRETEMİYORSUNUZ. Bununla ilgili görünüz ve eğitiminiz yok! Okuma yazmayı belki bazı özel eğitimcilerden daha iyi öğretiyor olabilirsiniz, buna katılırım karşı çıkmam ancak okuma yazma da özel eğitimin %10'u bile değil. Yani konuşuyorsunuz da ajitasyonlarla dolu cümlelerde bomboş konuşuyorsunuz! Ha şu arada BENİM hiçbir velim bir sınıf öğretmeniyle çalışmaz çünkü ikimizin çalışma sistemi arasındaki farkı görmüşlerdir. Bence sınıf öğretmenlerindense çocuk gelişimciler ya da okul öncesi öğretmenleri daha aktif olmalı özel eğitimde.
19-06-2012
Egemen NAKİSCİ
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

Alan mezunu olupta çocuklardan iğrenenler mi görmedik öğrenci seçenlerimi görmedik anca laf zaten.Sanki okulda öğrediklerinizin hepsini uyguluyormuşsunuz gibi.Üniversiteyi okurken sadece ders geçmek için çalışmıyordunuz.Okulda öğrenilenler sadece kulak aşinalığından baska birşey değil iş iş üzerinde öğrenilir sen kitabı oku gez uygulamasını bilmedikten sonra ki eminim çoğu sertifikalı alan mezunundan daha iyi bir iş yapıyordur çünkü alan mezunu nasılsa uzmanım deyip işlerini ciddiye almıyorlar bile ama şuda var görüyorumki bazı kişiler bazı istediklerini elde etmiş durumda sizi bizi birbirimize düşürmek konusunda ama haktır herkese Aziz Nesininde dediği gibi bu ülkenin %10 akıllı onlarda çakal olmuş.Siz birbirinizi yiyin koyunlar oy versin sonrada neden bu böyle oldu haksızlık değilmi falan filan...
19-06-2012
Çetin SARI
Özel Eğitim Öğretmeni

Saçma sapan konuşmayın arkadaşım. Çarpma işlemi yapamayan özel eğitimciler gördük.... Özel eğitimci deyince hepten kendini özel hissediyolar.. kendinize gelinn
19-06-2012
H. Hüseyin ÇETİNKAYA
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Normal gelişimli bir birey olan bana, bir snıf öğretmeninin ders vermesinden daha doğal bir şey yok. Evet okuma yazma matematik öğrendim ki öğretmenimi de çok severim. Ne var ki burda özel eğitimle ilgilenen sınıf öğretmenlerinden bahsettiğimiz için yapmaya çalıştığın ajitasyon işlevsiz, gerekiz ve konuyla fazlasıyla ilgisiz.
19-06-2012
Egemen NAKİSCİ
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

zamanında sınıf öğretmeninin öğrettiği o okuma yazma ve matematik sayesinde buralara gelip ahkam kesebiliyorsun hatırlatırım..
18-06-2012
Göksun SORHAN
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

bende türkçe öğretmeniyim bizlerde sertifika alalım sınıf öğretmeni olalım ya da okul öncesi öğretmeni bu ne kadar adil olur?,herkes eğitim gördüğü alanda işini yapmalı,özel eğitim öğretmeni olmayı çok mu istiyorsun o zaman tekrar ygs ye gir kazan ve okulunu bitir.Böylece bir adaletsizlikten söz edilmiş olmaz.
18-06-2012
Yunus ARSLAN
Türkçe Öğretmeni

OMG! okuma yazma! vay be! Ya siz neler öğretiyomuşsunuz öle! okuma yazma ve MATEMATİK! İnanılmaz! Öğrenmeye hazırlık, iletişim ve konuşma , taklit becerileri, yönerge takibi becerilerini bilen çocuklara okuma yazma öğretimini yapmak çok zor olmasa gerek! Ne olur sizin okuma yazma öğrencilerinizle benim iletişim, bilişsel hazırlık, taklit vs çalıştığım otizmli çocuklarla değiştirelim.. Özel eğitim denince okuma yazma becerilerini kendine miğfer edinmiş öğretmenin cehaleti beni ancak üzer, çünkü sizinle aynı kefede değerlendiriliyoruz!
18-06-2012
Egemen NAKİSCİ
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır

PKT, KDF, BEP, GÖF ve diğer formları otomasyonunuz otomatik hazırlasın

İş Arayanlar

iş arayan 578 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Bugün

Ayşe T.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni

Bugün

Aleyna Ş.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni

Bugün

Tugba G.
Sosyolog

Bugün

Rukiye G.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni

Bugün

Farah B.
Diğer

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.