Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

Serebral Atrofi+Mikrosefali

7 Aylık olan oğlumda genetik olduğu anlaşılan serebral atrofi ve beraberinde mikrosefali(PRİMER)var.Doktorumuz,Prof.Dr.Meral Topçu.Şu ada görünürdeki en belirgin olumsuzluk yakın göz takibinin olmayışı.Nesnsler takip etmiyor ve tutmuyor.Ellerini açık tutabiliyor.Dış şaşılığıve astıgmatı var.Şaşılık belliolmuyor henüz.Diğer motor hareketleri için edindiğim bir kitaptan yoga ve pasif cinastik yaptırıyorum.Yakın takibini geliştirebilmek için bana neler önereilirsiniz?Sizce bu yönü geliştirilebilir mi,yoksa gelişmez ebediyen böyle kalır mı çocuğum?Teşekkürler.
10-11-2005
Ayşe EROĞLU
Diğer
Kurumunuza ait program, modül sınırlamalarını siz değil, otomasyonunuz takip etsin.
2 Yanıt

merhaba Ayse hanim

oglunuza bu tani nasil kondu. yani EMAR ve EEG cekildi mi. Benim kizim da da Motor gelisim geriligi vardir. Ilk aylarda boynunu tam olarak tutamiyordu 6 aylik tuabildi. desteksi de 10 aylik oturabildi. sizinkinde bunlar ne zaman oldu? kizim su an 3 bucuk yasinda ve henuz cumle kuramiyor 4-5 kelime soyluyor. Norolog bize de Cerebral Palsi dedi. Ancak fizyoterapistin dedigine gore kaslar CP de ya cok sert ya da asiri esnek olurmus. bizimkinde bunlar yok.ozel egitim aldiriyoruz.Ses cikarmasi nasil?Insallah  erken egitimle en iyi sekilde gelisme gosterecek oglunuz.

 

 

06-12-2005
Tanyel AK
Diğer

Göz takibi tabiki geliştirilebilir.Bunun için renkli ve ses çıkaran oyuncaklar kullanabilirsiniz.Oyuncakları görme alanı içinde tutarak sallayarak dikkatini çekip ödüllendirme yolunu kullanabilirsiniz.Ayrıca çocuğunuzla bol bol yüzüne dokunarak konuşmanızda etkili olacaktır.Çocuğunuz için erken eğitim şarttır.Bunun için bulunduğunuz çevrede özel eğitim merkezinden özel eğitim öğretmeninden eğitim ve fizyoterapisttin değerlendirmesinden sonra gerekli ise fizik tedavi almasını sağlamanız gerekmektedir.Eğitim yoluyla çok güzel sonuçlar alınabiliyor.Kolay gelsin.
10-11-2005
Ogeda ABLEOĞLU
Özel Eğitim Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
İş Arayanlar

iş arayan 571 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Dün

Aleyna Ş.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni

Dün

Merve K.
Tarih Öğretmeni

2 gün önce

Duygu K.
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

2 gün önce

Gamze Y.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni

Dün

Ebranur K.
Psikolog

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.