Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

Selam arkadaşlar

çalıştığım ilde işitme engelli bir çocuk var 7 yaşında ilköğretim 1.sınıfta daha önce aldığı bir eğitim yok ve doğal olarak okuma yazmaya geçememiş.Onunla çalışmaya başlayacağım.Ona uygun bir program hazırlamayı düşünüyorum.Sizlere sorum;bu çocuğun perfarmansını ölçebileceğim bir form varmı?
11-04-2006
Ayşegül TURAN
Diğer
Öğrenciye verilen eğitim modüllerinin sınır kontrolü otomatik yapın.
6 Yanıt
arkadaşlar yeni bi sertifika programı açıldı sizce zihinsel engeliler programına mı yoksa işitme engeliler sertifika programına mı başvurmalıyım beni aydınlatırsanız sevinirim
13-10-2006
Fahrettin YILMAZ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

arkadaşım çocuğun eğitiimine sıfırdan başlamalısın.ilk olarak çocuğun çevresinde gördüğü herşeyi isimlendirin. bunu yaparken çocuktan aldığın tepkileri isimlendirmeyi unutmayın.çocuğun özgüvenini artıcı etkinlikler düzenleyin.ki çocukta konuşmak ve öğrenmek için bir istek ve hayata dair bir ilgi oluşturun.akademik olarak eğitime;çevresindeki varlıkları isimlendirin.sonra onların özellikleri hakkında konuşmaya başlayın.varlıklar arası ilişkilendirme yapın.en basit anlamda çocuğa bir neden sonuç ilişkisi vermeye çalışarak başlayın.bu uygulamalar sonucunda çocuğun performansını alınız ve onun öğrenme hızını görünüz ve seviyesini öğreniniz.seviyesine görede eğitim programınızı çocuğun hızına göre aşamalandırınız.
23-08-2006
Mükremin GÜNGÖR
Eğitim Uzmanı

Teşekkürler
25-07-2006
Metin KES
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

merhaba arkadaşlar. ben metin. siteye yeni kayıt oldum. bu siteyi tesadüf eseri buldum. Ben anaokulu öğretmeniyim. Bir rehabilitasyon merkezinde çalışıyorum ve işimi seviyorum. Geçenlerde bir psikolog ile antisosyallik hakkında tartıştık. yeni mezun olmuş. bana antisosyalliğin genetik yolla geçen bir hastalık olduğunu söyledi. ben onca kitap okudum ama böyle bir şeye rastlamadım. aranızda psikolog var mı?
25-07-2006
Metin KES
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

çocuğun performansı ölçüldükten sonra,bence daha da önemlisi okuma yazmaya hangi metodla gidileceğidir.bildiğimiz gibi tümdengelim metodu yerini tüme varım metoduna bıraktı..bi işitme engelli öğrenciye en uygun sistem tümdengelim metodudur..
23-07-2006
Mehmet METİN
İşitme Engelliler Öğretmeni

Merhaba; Öncelikle çocuğun dil seviyesi hakkında bilgi edinmelisiniz.Kullandığı kelimeler var mı? Varsa bu kelimeler neler? tesbit etmelisiniz.Daha önce eğitim almamış bir çocuk- eğer aile tarafından da yeterince destek almadıysa- bilişsel anlamda da geri kalmış olabilir.Çucuğun performansını işiten çocukların dil performansını baz alarak ölçebilirsiniz.
14-06-2006
Yasemin SANÖN
İşitme Engelliler Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
İş mi Arıyorsunuz?

Başka bir şehire taşınmayı düşünüyor, iş mi arıyorsunuz?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen özgeçmişini doldur ve "İş Arıyorum" ilanı ver, kurumlar seni arasın. Hepsi bu...

İş Arayanlar

iş arayan 653 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Dün

Öznur C.
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

Bugün

Sude Ç.
Dil ve Konuşma Terapisti

Dün

Elif N. H. T.
Psikolog

Dün

Esmeralda Ş.
Özel Eğitim Öğretmeni

Dün

Feryal G. D.
Sınıf Öğretmeni

Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.