Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

STAJYERLİK

BEN ŞUAN MİLLİ EĞİTİM DE SINIF ÖĞRETMENİ OLARAK ÇALIŞMAKTAYIM. TEMEL VE HAZIRLAYICI EĞİTİM KURSLARINI BAŞARI İLE TAMAMLADIM. UGULAMALI EĞİTİM BİR YIL SÜRDÜĞÜ İÇİN STAJER KONUMADYIM HALA. MİLLİ EĞİTİMDEN İSTİFA ETSEM UYGULAMALI EĞİTİME REHABİLİTASON MERKEZİNDE DEVAM EDEBİLİR MİYİM? YOKSA BU SÜREYİ MİLLİ EĞİTİMDE TAMAMLAMAM MI GEREKİYOR?
20-02-2008
Ali Kemal KARINCA
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni
Öğrenci, veli, verilen eğitimler, kesilen faturalara ait ayrıntılı istatistik çıkartın.
3 Yanıt
BİLDİĞİM KADARIYLA SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLERİN ADAYLIK İŞLEMLERİ OLMAZ.ANCAK SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER MESLEKİ EĞİTİM ADI ALTINDA HAZIRLAYICI VE TEMEL EĞİTİM UYGULAMALARINA ALINMAKTADIR.BUNUNLA İLGİLİ GENELGE ŞU LİNKTE DİR.http://personel.meb.gov.tr/upload/sozlesmeli_ogretmenler_egitim.pdf DAHA SONRA ŞÖYLE BİR YAZI YAYINLANDI.SORUNUZUN TAM CEVABI DA BU YAZIDADIR. T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI Personel Genel Müdürlüğü Sayı : B.08.0.PGM.0.23.01.01.4-2498 / 66503 18/10/2007 Konu : Sözleşmeli öğretmenlerin adaylık işlemleri İlgi: Bakanlık Makamının 10/10/2007 tarih ve B.08.0.PGM.0.23.01.01.6-2440/65287sayılı Onayı. Bilindiği gibi, Bakanlığımıza bağlı eğitim kurumlarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamında istihdam edilen sözleşmeli öğretmenler, hizmet sözleşmelerinin 12 nci maddesi gereği mesleki eğitim adı altında temel, hazırlayıcı ve uygulamalı eğitime tabi tutulmaktadırlar. Bu eğitimlere katılarak başarılı olanlardan, KPSS puanı üstünlüğüne göre kadrolu olarak öğretmenliğe atananların aynı eğitime tekrar alınmamaları ilgi Onayla uygun görülmüştür. Bu itibarla, sözleşmeli öğretmen olarak görev yapmakta iken mesleki eğitim adı altında katıldıkları temel, hazırlayıcı ve uygulamalı eğitim süreçlerinde başarılı olanlar, kadrolu öğretmenliğe atandıklarında aynı eğitimlere yeniden tabi tutulmayacaklar, kadrolu olarak göreve başladıkları tarih itibarıyla 1 yıllık görev süresi sonunda adaylıklarının kaldırılmasına engel bir hâl bulunmadığı tespit edilenlerin Devlet memuriyetinde adaylıkları kaldırılacaktır. Bilgilerinize arz/rica ederim. Remzi KAYA Bakan a. Genel Müdür DAĞITIM - Merkez Teşkilatına - 81 İl Valiliğine
22-02-2008
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

BİRŞEY DAH ÖĞRENEBİLİR MİYİM? BEN SÖZLEŞMELİ OLARAK ÇALIŞIYORUM KURSLARI ALDIK. UYGULAMALI EĞİTİMİNDE BİTMESİ İÇİN BİR IL GEREKİYOR. BENİM GİBİ SÖZLEŞMELİ PERSONELLERİN STAJYERLİĞİ KALKIYOR MU ACABA? HER KAFADAN BİR SES ÇIKIYOR. SÖZLEŞMELİ OLDUĞUMUZ İÇİÇN STAJYERLİKİĞİMİZ KALKMAZMIŞ DİYORLAR. BU KONUDA BİR BİLGİNİZ VAR MI???
21-02-2008
Ali Kemal KARINCA
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

EĞER ADAYLIĞINIZ BİTMEDEN DEVLET MEMURLUĞUNDAN İSTİFA EDERSENİZ,BİR DAHA DEVLET MEMURLUĞUNA ATANMANIZDA SIFIRDAN MÜRACAAT EDERSİNİZ.RESMİ KURUM ÇALIŞANLARI ADAYLIK İŞLEMLERİNİ ÖZEL KURUMLARDA TAMAMLAYAMAZLAR.İSTİFANIZ HALİNDE TÜM HAKLARINIZ KAYBOLUR. EN İYİSİ SİZ ADAYLIĞINIZ SIRASINDA ÖĞRENMENİZ GEREKEN 657 SAYILI YASAYI,DEVLET MEMURLARININ ADAYLIK İŞLEMLERİNE DAİR GENEL YÖNETMELİK İLE MEB ADAYLIK İŞLEMLERİ İLE İLGİLİ YÖNETMELİKLERİ BİR İYİCE OKUYUN. ÖNERİM ELİNİZE GEÇEN FIRSATI KAÇIRMAYIN.ADAYLIĞINIZ BİTTİKTEN SONRA İSTİFA EDİN.İSTİFA EDERKEN DE İYİ DÜŞÜNÜN.ÇÜNKÜ YAŞAMINIZ BOYUNCA 2 DEFA İSTİFA HAKKINIZ VAR.3.SÜ YOK.
21-02-2008
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Eleman mı Arıyorsunuz?

Çalışanınız sizi yüzüstü bıraktı, ortada mı kaldınız?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...