Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

SOSYOLOJİ

SOSYOLOJİ MEZUNLARI REHABİLİTASYON MERKEZLERİNDE ÇALIŞABİLİRLER Mİ?

20-01-2016
Büşra T
Sosyolog
Öğrenci ve Veli bilgilerinin kolayca takip edin.
7 Yanıt
ilk mesajımza rehber öğretmen olarak çalışabileceklerini söyledim, yazım ilknur hanımın müdürlük yapıyorum söyleminden sonra yazılmış bir yazı bağlamına göre okuyup ona göre cvp yazmanızda fayda vardır. rehber öğretmen sertifikası olmayan bir sosyologu ancak yardımcı personel statüsünde çalıştırabilirsiniz. derse sokamazsınız imza atamazsınız. derse soktuğunuzda ancak bu öğrencilere ekstra ders verdirirsiniz. sosyolog mesleğini icraa ettirmek istiyorsanız buna kimse engel olmaz. yardımcı personellerin de imza yetkisi yoktur. kurumlar da ticari kaygılarından dolayı vakıf da olsa ben sosyoylog çalıştırcam diyerek imza yetkisine sahip öğretmenlere ödedikleri maaşı teklif ederek işe almaz. eğer alırsa bu bir avantajdır. siz vakıf olarak bu avantajı hem kurumunuza hem de sosyologlara vermek istiyorsanız buna engel olmam. türkiye'de de sosyolog arayan büyük kurum var diyorsunuz. vizyonu büyük kurum demiyorsunuz. söylediğiniz veya itiraz etmeye çalıştığınız şeylerin sizin vakıfla bile gerçekleşmediğini buradan anlayabiliyorum. biz aldık demiyor, alanlar var diyorsunuz. kimsenin namusuna dil uzatmadık isterseniz eleştirinizi belden aşağı vurarak değil türkiye rehabilitasyon merekzlerinin reel çerçevelerinde veriniz. eğer vakfınızda sosyolog çalışmıyorsa zaten cevap vermeniz de yersiz. yapmadığınız bir şeyi yapıyorlar diye anlatmanız kursumsal zayıflığınızdır. bu cevap hakkını da siz verdiniz. şimdi alınabilirsiniz. büyük kurum olmak başkadır, vizyonu büyük olmak başkadır.
13-02-2016
Abdullah DEMİR
Özel Eğitim Uzmanı

o zaman sosyolog hanımı kurumunuza müdür yapın sorun çözülsün...
13-02-2016
Abdullah DEMİR
Özel Eğitim Uzmanı

Büşra hanım, benim size demek istediğim, kendinizi geliştirin rehberlik sertifikası alınca, yanına aile danışmanlığı sertifikası yada çocuklara uygulanan testler, oyun terapisi gibi eğitimler var. formasyon aldıktan sonra rehber öğretmen olarak başladığınız kurumda 20 saat derse girme hakkınız var. bu vasıflarla rehabilitasyon merkezlerinde kendinizi gösterebilirsiniz. zaten diğer özel öğretim öğretmenlerinden 20 saat az derse girdiğinizden iletişim beceriniz yanlış anlaşılmasın veli ve öğrencilerle olan iyiyse idari kadrolarda zaten size görev vermeyi bir çok kurum yeğ eyliyor. sosyolog arayan büyük rehabilitasyon kurumları da var ayrıca internetten bakabilirsiniz. ben Abdullah beye katıl mıyorum
12-02-2016
Belirtilmemiş

sayın abdullah bey, yazdıklarınız pek hoş şeyler değil. evli çocuklu bir bayan olarak sizin yazınızdan alınmakta haklıyım. kurumumum şahsa ait değil 60 yaş üstü bekar olmayan yönetim kuruluyla yönetilen bir vakıftır. kimsenin kendine ve oğluna alabilecek bir durum yok.bu düşünceler bir sosyolog ve aile danışmanı olarak toplumun kadına bakış açısını kanıtlar niteliktedir. sizler gibi eğitimli aydın insanlar, kadınların başarılarını bir yerlere gelip kariyer elde etmelerini kendisinin ve ailesinin namusunu ortaya koyarak elde ettikleri fikri Türkiyenin daha iyi sosyologlara ihtiyacı olduğunun kanıtıdır diye düşünüyorum.
12-02-2016
Belirtilmemiş

bu ihtimal var ama hiç kimse sizi tecrübe kazanmadan müdür olarak işe almaz. alan ancak kurum sahibi bekarsa kendine veya oğluna alcaksa alır. o yüzden rehber öğretmen olarak başlatırlar. tecrübe kazandıkça müdür olursunuz. ama hedefiniz illa rehabilitasyon merkezi ise müdür olmayı değil kurum sahibi olmayı hedefleyin en üst düzey bu çünkü
11-02-2016
Abdullah DEMİR
Özel Eğitim Uzmanı

kendinizi rehber öğretmen olarak kısıtlamayın. sosyolog arayan kurumlarda var. ben aile danışmanlığı ve rehber öğretmenlik yaptım. şu an kurum müdürüyüm.
05-02-2016
İlknur ŞENGÜL
Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık

Yorumlar

Bende sosyoloji mezunuyum formasyonum var ama kurumdakiler hep hevesimi kirip sosyoloji mezunlari yapamaz dediler. 

İpek YALÇIN   -   16-04-2021

rehber öğretmen sertifikası alarak çalışabilirler. onun dışında memur olarak çalışabilirler. ancak aldıkları maaşlar asgari ücret veya biraz üzeri olur.
21-01-2016
Abdullah DEMİR
Özel Eğitim Uzmanı

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.

PKT, KDF, BEP, GÖF ve diğer formları otomasyonunuz otomatik hazırlasın

İş Arayanlar

iş arayan 636 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Dün

Sümeyye Ç.
Sosyal Hizmetler

Bugün

Gözde K. B.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

Dün

Rahime Ç.
Sosyal Hizmetler

Dün

Merve D.
Fizyoterapist

Bugün

Senem A.
Odyolog