Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

ŞİP-ŞAK ÖZEL EĞİTİMCİLER(SERTİFİKALI SNF ÖĞRT) VE ÖZEL EĞİTİMCİLER

BU SİTE KURULDUĞU GÜNLERDEN İTİBAREN İKİ KARŞIT TARAF OLUŞTU. BU TARAFLARDAN BİR HAKİKİ ÖZEL EĞİTİMCİLER, DİĞER TARAF İSE ŞİP-ŞAK YA DA SERTİFİKALI SINIF ÖĞRETMELERİ. BU TARAFLARDAN BİRİ HAKLI DİĞERİ HAKSIZ. AMA HANGİ TARAF. İKİ TARAFDA HAKLI OLAMAZ.SINIF ÖĞRETMENLERİNİN HALA BİRŞEYLERİ SAVUNACAK HAKKI NERDEN BULDUKLARINI MERAK EDİYORUM. ARKADAŞLAR TEPKİMİZ SADECE YAZDIKLARIMIZ OLDUĞU İÇİN( BU SİTEDE) TEPKİSİZ KALMAYALIM...!!
04-11-2006
Seyyar KILIÇ
Özel Eğitim Öğretmeni
Performans Takip Formu (PKT) eğitmenleriniz internet üzerinden girsin, siz sadece çıktıları alın.
Ya arkadaşım başlığı attın gittin,şip şakçı,polaroid vb.Bu kadar hakareti kabul edenler hala olaya ciddi bir eleştiri getirmedi,ben ne şipşakçı,ne de polaroidleri hiç bir zaman eğitimin içinde görmek isteniyorum.İster sınıf öğretmeni,ister özel eğitim öğretmeni.Her türlü şip şakçılığa hayır! Seyyar bey,hayırlı teskereler diliyorum size.Boş bir zamanınız da da yazın lütfen. Esenlikler dileğimle tekrar hayırlı teskereler diliyorum.
06-01-2007
Faik KILIÇ
Sınıf Öğretmeni

ARKADAŞLAR İŞİTME ENGELLİLER ÖĞRETMENLİĞİ FORUM BÖLÜMÜNDEKİ SINIF ÖĞRETMENLERİNE VERİLEN SERTİFİKAYA İLİŞKİN MSJ IMA BAKABİLİRSENİZ SEVİNİRİM.BU KURSLAR AÇILDIKÇA BİZİM KONTENJANIMIZ DÜŞÜCEK ATAMALARDAKİ.
06-01-2007
Banu BAHÇECİ
İşitme Engelliler Öğretmeni

Hayaller kırılmalı arasıra ... Bu şekilde dünya da olduğumuzu cennette olmadığımızı anlarız. Tayyar Bey çok güzel frenlemiş yazısını. Küfür mü etsin istiyorsunuz, bakın ne güzel daha ahlaklı bir yolu tercih etmiş. Bu arada konuşurken SINIFınızı bilin de konuşun lütfen :) Bu gün beni Tayyar Bey çok güldürdü. Gerçekten gergin bir hava vardı üzerimde ama şimdi gülünce rahatladım. Siyasi yazı arası burada yazıyorum. Haber sitelerinden arasıra dönüyorum. Orada geriliyorum. Burada rahatlıyorum :)=))
06-01-2007
Alper BOZBIYIK
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

Alper Hocam beni büyük bir hayal kırıklığına uğrattınız en azında sizin Tayyar Hanımdan daha farklı olduğunuzu düşünmüştüm farkınız yokmuş bahsettiğiniz şahsın freni çoktan patlamış şarampole yuvarlanmış kurtaran da olmamış
06-01-2007
Fidel ERDEM
Sınıf Öğretmeni

Tayyar hocam güldürdün beni teşekkürler. içinizden geçenleri hissettim bian. KIZGIN ama durgun bir ifade, teşekkür ederim güzel frenlemişsiniz olayı. İletişiminize şahit olmak isterdim, SERTİFİKALILAR ile olana !! :)
05-01-2007
Alper BOZBIYIK
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

LÜTVEN TELEFON NUMARALARINIZI YAZARMISINIZ İLETİŞİME GECMEK İSTİYORUM. İYİ CALISMALAR.
05-01-2007
Belirtilmemiş

Kanımca siz olaylara duygusal yaklaşıyorsunuz özel eğitimci bir hocamızın yazdıkları sizi daha çok kızdırmiş bütün özel eğitimciler sizin kadar idealist düşünmeyebilir ayrıca bütün sınıfçılar da idealist düşünmeye bilir tartışılan bireylerin çabası ya da hangisinin daha iyi olduğu değildir kimse iki lafla ben bu işi en iyi yaparım demesin pratikte çuvallayan hiç mi özel eğitimci yok siz gerçekçi yaklaşmıyorsunuz sadece polemik yaratıyorsunuz
05-01-2007
Fidel ERDEM
Sınıf Öğretmeni

İpin ucu bu kadar kaçtı MEB de. Birileri keyfi uygulama ve dikdatörce bir yaklaşım içinde. Allah bir gün haklı ve haksız kim gösterecektir.
05-01-2007
Alper BOZBIYIK
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

Ayrıca; Devlet bir konuda zaaf gösterip eleman yetiştirmiyorsa ; ÇÖZÜM BAŞTAN SAVMA ELEMAN YETİŞTİRMEK olmaz. NİTELİK önemli Nicelik değil. Madem kurs bir Ay, o zaman hiç verme. Gönder Eğitim Uygulamaya geçici görevlendirme ile, yerine gelen olunca okuluna geri döndür. FİDEL isimli şahıs bazı sözlere kızmış. Kızsın bakalım. buna da kızsın. SİZ SERTİFİKALILAR, HİÇ BİRİNİZ ÖZEL EĞİTİMCİ ve ÖE ÖĞRETMENİ değilsiniz, bu işi yapamazsınız. Yapsanız da % 90'ınız sadece çıkarınıza olduğu için yaparsınız. Güzel bir İlköğretim mi? Eğitim uygulama mı diye sorun, hepsi İlköğretim der.
05-01-2007
Alper BOZBIYIK
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

Sayın efendi. Devletin suçu olan, şerefsizin işi olan; vb... şeylerden özel eğitimcileri sorumlu tutamazsın. Sen kim oluyorsun. Diploma satan HARAM para yer. Ben yemem Ayrıca haram yiyen engelliyi düşünmez. Engellilere Özürlü demekten vaz geç çok sinirime dokunuyor. BEN DEVLETTE ÇALIŞIYORUM şu anda. Ayrıca özele kaçan yok. ÖZEL neden çok revaçtaydı bilmek isterseniz maaş farklarına bakın bir kaç yıl öncesinin. devlet 650 lira verirken 2000 lira alıyordu adam. Neden devlette çalışacaktı !!!
05-01-2007
Alper BOZBIYIK
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

sözüm özel eğitim sınıfı mezunlarına; .diplomalarınızı sattığınız zaman;sigortasız kaç özürlüyü eğitimden yoksun bıraktığınızı düşündünüz mü hiç, sizler zamanında özellere kaçmasydınız,acaba kaç özürlü insan kendine bakabiliyor olurdu.şu an kaç tane okulda özel eğitim sınıfı faal olurdu.hiç düşündünüz mü? ENDİŞENİZ NE.SOKAKTAN BİR ÖZÜRLÜYÜ DAHA OKULLU YAPABİLİRMİYİZ DİYE DÜŞÜNSENİZ.BENCE GEÇ DEĞİL!
05-01-2007
Mustafa CAMCI
Eğitim Uzmanı

arkadaşlar.size bir dilekçe örneği göndericem yeni bir konu başlığı açtım eğer web onaylarsa ordan dilekçeyi görebilirsiniz.sınıf öğretmenlerine sertifika verilmesine ilişkin M.E.B 'na gönderdiğimiz bir dilekçe.sizde destek verirseniz hepberaber belki sertifika verilmesindeki haksızlıkları gündeme getirebiliriz.
05-01-2007
Banu BAHÇECİ
İşitme Engelliler Öğretmeni

sen kimsin ki bana öğretmenliği öğretiyorsun kendine gel daha dünkü çocuksun bu işte haddini bil
05-01-2007
Fidel ERDEM
Sınıf Öğretmeni

Öğretmenlik, KURAMSAL bilgi ve uygulama ile öğrenilir. SINIFÇILAR uygulama deyince AFALLADILAR farkındayım ama biz uygulama yapıyoruz .... siz ise yatıyorsunuz. 1 aylık kurslarında bile 1 saat uygulama yok. Sen ne beklersin ki bu adamlardan!!!
05-01-2007
Alper BOZBIYIK
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

Bas git arkadaş. Destek olarak öğretmen olunsa, FAKÜLTELER olmazdı. Destet isteniyor olsa bu tartışmalar çıkmazdı. Sorun ayrı. Alanda çıkar için çalışan kişiler ile ilgili bir problem var. Size söylemesi kolay tabi. İSTERSEM bu alanda çalışırım diye düşünüyorsunuz. Ama sadece 1 aylık kurslar ve makaleler ile bu iş olmuyor. Siz hala destek olun diyorsunuz. Gidin piyasa da kitap dolu utanın destek istemeye. Yazılmış dolu eser, yayımlanmış tezler var. Üniversite mezunusunuz bunu da mı bizz sözleyelim. Ama tez okumak yazı okumak değildire öğretmenlik bunu da bilin.
05-01-2007
Alper BOZBIYIK
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

en çok sözde çaba da sizde görünüyor sınıf öğretmenleri bu siteye laf olsun torba dolsun diye üye olmuyorlar alanında uzman kişilerden alanla ilgili bilgi ve tecrübelerinden faydalanmak için üye oluyorlar şahsen ben bu alanda çalışmıyorum ama olurda birgün bu durumda bir öğrencim olursa nasıl davranacağımı bileyim ya da bu alanda çalışmaya karar verirsem afallayıp kalmayayım bilgime bilgi ekleyeyim düşüncesindeydim bana bu düşüncemde destek olan tüm makale yazan hocalarımın ellerine sağlık köstek olanlarında canı sağolsun
04-01-2007
Fidel ERDEM
Sınıf Öğretmeni

OFFF arkadaş offf. desteklemek ne demek oluyor anlamıyorum. Sayın kardeşim, desteklemek için birinin çabası gerekli. Çaba yoksa sen it arkadan istediğin kadar. Sözde çaba harcayarak olmaz bu iş...
04-01-2007
Alper BOZBIYIK
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

sizler herbiriniz eğitimcisiniz.birbirinizi geliştireceğinize köstekliyorsunuz.köstekleyenler açıkça söylemek gerekiyorsa hiç bir yere varamazlar.eğitiminize yazık.böyle polemiğe girerek hiç bir yere varamazsınız .yazık oluyor hepimize
04-01-2007
Ayse AKBULUT
Diğer

Tüm eğitimci arkadaşların yeni yıllarını ve bayramlarını kutlarım.
04-01-2007
Selçuk ÖZKAN
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Yol gösterici bilime başvurmadan Sadece iş olsun diye kurs ile özel eğitimci olunuyor. Eğitim bakanlığı ETİK olmayan Aklî izahi olmayan AHLAKÎ olmayn işlerine bu işi de katmış durumdadır....
03-01-2007
Alper BOZBIYIK
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
İş Arayanlar

iş arayan 635 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Dün

Kahraman A.
Sosyolog

3 gün önce

Fatma Z. Y.
Psikolog

2 gün önce

Ece D. A.
Sosyal Hizmet Uzmanı

Dün

Melike N. D.
Uzman Öğretici

Bugün

Mine A.
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
İş mi Arıyorsunuz?

İşinizden memnun değil, daha iyi bir iş mi arıyorsunuz?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen özgeçmişini doldur ve "İş Arıyorum" ilanı ver, kurumlar seni arasın. Hepsi bu...