Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

SINIF ÖĞRETMENLERİ ve ÖZEL EĞİTİM

Arkadaşlar, sizce sınıf öğretmenleri özel eğitim alanında çalışabilmeli mi?
23-05-2008
Halil POLAT
Sınıf Öğretmeni
Öğrenci, veli, verilen eğitimler, kesilen faturalara ait ayrıntılı istatistik çıkartın.
14 Yanıt
çalışma şarları,kalacak yer,şu anda çok önemli olan kuruma güvenirlilik vb.konularda açıklama yaparsanız neden olmasın arkadaşlarımızı yönlendiririz. iii çalışmalar.
10-08-2009
Mesut YILMAZ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Ben lisede özel eğitimci olmak için can atıyordum:) Ek bilgi vermek istedim.Ayrıca şimdiki üniversite puanlarına bakarsanız zihin engelliler öğretmenliğinin puanı sınıf öğretmenliğinden ve diğer branşlardan daha yüksek.Şükür ki artık hiç bir şey olamadım bari özel eğitimci olayım diyen kişiler bu branşa gelemeyecek.Ayrıca artık bizim dönemimizdeki gibi bilinçsiz değil gençler.Meslek liselerinde çocuk gelişimi gibi özel eğitim branşıda var.Daha lise sıralarında bölüm seçiyorlar.Bilinçli nesillerle branşlaşmaya doğru gidiyoruz sonunda.Saygılarımla..
02-01-2009
Özel EĞİTİMCİ
Özel Eğitim Uzmanı

Özel eğitimci sertifika ile olunmaz. 4 yıl branşında okumak gerek....Eleştiri bile değil sadece boş bir laf. Sınıf öğretmenleri de diğer branşlarda okuyup öğretmenliğe geçenleri aynı şekilde eleştiriyor. Ele alınıp irdelenmesi gereken sistem. Bir çok arkadaş tanıdım son tercihi olarak yazan ve kazanan. Benim de son tercihimdi. Bari bir baltaya sap olalım şu hayatta türünden bir işaretleme sonucu öğretmen olan çok arkadaş biliyorum. Liseyi bitirdiğinde özel eğitimci olmak için can atan varsa onlara bravo demek gerek. Özel eğitimcilerin de sınıf öğretmenlerinden farklı olmadıklarını, puanımız yetmedi hiç olmazsa bir mesleğimiz olsun diye kazandıklarını tahmin ediyorum. Bu işi severek yapanlar yapmalı sertifakalı-branşçı ayrımına tabi tutulmaksızın.
02-01-2009
Zekeriya METİN
İşletme Mühendisi

zamanında botanikçiymiş,sınıf öğretmeni olarak atanmıştı staj yaptıım okuldaki sınıf öğretmeni.çok da kaliteli bi öğretmendi.neden bu işi benimsemeye hazır bi sınıf öğrtmeni de özel eğitim öğretmeni olamasın?tartışılması gereken isminizin/ismimizin önündeki sıfat deil,yapılan iştir.savunuosunuz ama neyi,kimi? herkes sadece kendini savunabilir,övebilir.
28-12-2008
Hande HAN
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Özel eğitim donanım ve uygulama ister lafı fazla kabul etmez.Sınıf öğretmeniyim.Kendimi bu alanda çok iyi yetiştiriyorum.Özel eğitimden mezun arkadaşlar datakıldıkları yerde istifade ediyorlar.Etiketle kalmayın kendinizi ,kendimizi yetiştirelim arkadaşlar.Özel eğitimde bir çok gizemli konu var bunlar üzerinde düşünelim
27-12-2008
Alim DUYUŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

http://www2.tbmm.gov.tr/d23/1/1-0589.pdf LİNKİNDEKİ YASA TASARISININ 6. MADDESİNİ OKURSANIZ ÇALIŞACAK KURUMUNUZUN DAHİ KALMAYACAĞINI GÖRECEKSİNİZ.\r\nDIŞARIDA TOP SESLERİNİN DUYULDUĞU BİR ZAMANDA HALA MELEKLERİN CİNSİYETİNİ TARTIŞMAYA DEVAM MI EDECEKSİNİZ?
09-07-2008
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

O ZAMAN BİZ ÖZEL EĞİTİMDEN ÇEKİLELİM BUYRUN HEPSİNİ YAPIN..... AMA SADECE SINIF ÖĞRETMENLERİ DEĞİL, PSİKOLOGLAR DA OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENLERİ DE FİZYOTERAPİST ARKADAŞLAR DA ÇEKİLSİN BUYRUN TAMAMINI YAPIN.. BİZ ZATEN ÖZEL EĞİTİMDE GEREKSİZ KİŞİLERİZ BOŞUNA YER İŞGAL ETMEYELİM..
09-07-2008
Uğur YAYLA
Sınıf Öğretmeni

Progrmımız şudur zihin engelliler öğretmenliği kaynaştırma yan alan.Zihin engelli öğrenciye okuma yazma öğretimi de bizim işimiz.Örneğin zihin engellilerde davranış değiştirme-sosyal beceri öğretimi yapıyoruz hiç bir psikolog-pdr arkadaşımız bizim uzmanlık alanımız demiyor,zihin engelli öğrencide okul öncesi becerileri-kavramların öğretimini çalışıyoruz hiç bir okul öncesi öğretmeni bizim uzmanlık alanımız demiyor.Siz ise kalkmış şimdi okuma yazma öğretimi bizim uzmanlık alanımız diyorsunuz.Hayır efendim yok böyle bir şey.Evet sınıf öğretmeni ekipte olmalı öğrenci hakında bilgi vermek,eğitimini vermek için ancak öğrenciyle öğretim yaparken muhakkak özel eğitim yöntemlerini kullanmalıdır.Çünkü öğrenci özel eğitime gereksinim duyan bir öğrenci.bu yüzden de bir özel eğitimciden muhakkak yardım almalıdır.Bunlar net arkadaşlar olması gereken şeyler.Yine arkadaşların insafına kalmış amacımız her çocuğumuza eğitim sağlanabilmesi.
06-07-2008
Betül TURAN
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

neden olmasın tabikide çalışabilir.sınıf öğretmenlerinin aldığı eğitimle örtüşüyyor.daha fazla sabır we işin hakkını weriyorsa bi sakıncası yok ki çok değerli öğretmenler mewcut...çalışmak sadece teorik bişi gibi görünsede uygulamaya bakıyor.eğitimde önemli fakat en önemlisi işini ne derece iyi we doğru yaptığı.kurum müdürleride bunla ilgileniyor...
26-06-2008
Tuba ACAR
Usta Öğretici

Merve hanım sizce gerçekten sınıf öğretmeni okuma yazma etkinliğinde özel eğitimciye yardımcı mı olur yoksa bizzat kendisi mi yönetir???? Kavram öğretimi ve davranış değişikliğine birşey demem ama okuma yazma hususunda da kendinizi sınıf öğretmenlrinden daha uzman görüyorsanız fikirlerinizi bir daha gözden geçirin derim..
15-06-2008
Uğur YAYLA
Sınıf Öğretmeni

özel eğitim ekip işidir..Özel eğitim alanında çalışabilmeli mi diye sorulmaması lazım bile..Sadece özel eğitimci statüsüyle çalışmamalıdır.Özel eğitimde sınıf öğretmeninin yeri neresidir,görevi nelerdir araştırmak lazım bilmeyenleri bilgilendirmek için.Tanılama sürecinde yardımcı olmak,okuma yazma etkinliklerinde özel eğitimciye yardımcı olmak mıdır görevi yoksa çocukla karşılıklı oturup kavram öğretimi yapmak,davranış değiştirmeye mi çalışmaktır bunun ayrımına iyi varmak lazım..Sınıf öğretmensiz bir özel eğitim çalışmasına tabi ki yer verilemez ve lütfen artık böyle polemik yaratabilecek başlıklarada yer vermeyelim..Biraz hassas olmakta yarar var..
04-06-2008
Merve KIRŞEHİRLİ
Özel Eğitim Uzmanı

Benim düşünceme göre özel eğitim öğretmenlerinin en az üç yıl birinci sınıf öğretmenliği yapması gerekir.Ondan sonra işlerin daha kolay yürüyeceğine inanıyorum. Sevgilerimle...
03-06-2008
Şenol KÜÇÜKYILDIZ
Özel Eğitim Öğretmeni

Arkadaşlar hala bu tartışmayı sürdürmeye gerek yok bence.
03-06-2008
Emre AYGÜN
Sınıf Öğretmeni

bu işe gerçekten gönül verip tüm resmi donanıma ve bilgiye sahipse tabii ki çalışabilir. ama kolay değil !
23-05-2008
Müge BÖLÜK
Sınıf Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Eleman mı Arıyorsunuz?

Çalışanınız sizi yüzüstü bıraktı, ortada mı kaldınız?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.

PKT, KDF, BEP, GÖF ve diğer formları otomasyonunuz otomatik hazırlasın

İş mi Arıyorsunuz?

Mezun oldunuz, iş mi arıyorsunuz?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen özgeçmişini doldur ve "İş Arıyorum" ilanı ver, kurumlar seni arasın. Hepsi bu...