Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

SINIF ÖĞRETMENİ ARAYAN KURUMLARA MAİL ATIN

BEN SINIF ÖĞRETMENİ ARAYAN KURUMLARA ŞU MAİLİ ATIYORUM. BU YOLLA BİR ÇOK EĞİTİM KURUMU İLE GÖRÜŞÜP ONLARI KENDİ ÇAPIMDA BİLİNÇLENDİRMEYE ÇALIŞTIM. "" Bireysel derslere girecek ve aileleri yönlendirecek, 20 günde eline aldığı bir belgeyle özel eğitimci olduğunu iddia edecek ve siz bu !!!özel eğitimci!!!ye düşük maaş vereceksiniz. hem sizin paranız cebinizde kalacak hem de dersler boş geçmemiş olacak. bir taşla iki kuş yani. peki siz bu eğitimin kalitesi hakkında bir şeyler yapmayı düşünüyor musunuz? sınıf öğretmenlerinin o sertifikaları hangi "amaç"la aldığını biliyorsunuz sanırım. lütfen; sizin gelişimsel geriliği olan bir çocuğunuz olsaydı (belki de vardır) 20 günde özel eğitimci olduğunu iddia eden ve BEP ne demek? diye ortalıkta dolaşan birisine çocuğunuzu vijdan azabı duymaksızın teslim edermiydiniz? Yada düşünün sizin hiç matematik dersinize türkçe öğretmeni girdi mi? (--rahatsızlık verdiğim için çok özür diliyorum. Kaliteye önem veren eğitiminizde başarılar diliyorum.--)""
03-10-2006
Mehmet BAĞÇEVLİ
Özel Eğitim Öğretmeni
Bireysellleştirilmş Eğitim Proğramını(BEP) kolayca hazırlayın.
49 Yanıt
bencede sınıf ögretmenlerinin özel eğitim sertifikası alarak çalışmasını uygun bulmak yerine tamameb saçmalık olarak buluyorum.özel eğitim sadece okuma yazma ögretmek değildir.davranış problemi olan çocuklarda eğitim vermesi en önemlisi.yani zihinsel engeli olan çocuklara okuma yazma ögretmek herkesin harcı değildir.saygılarımla.
16-01-2007
Murat SOYKA
Fizyoterapist

TAYYAR BEY SINIF ÖĞRETMENLİĞİ BAŞLIKLI KONUDA NASIL BİR MESAJ YAZMIŞ???sizce bir bayana çoğaltırım seni ne demek?? ne anlama gelir?? ve bu lafı bir eğitimci kullanır mı?? LÜTFEN MESLEKDAŞINIZIN MESAJINI OKUYUN;YORUMUNUZU EKLEYİN...DUYARLILIK GÖSTEREN HERKESE TEŞEKKÜRLER...
13-01-2007
Sibel GÜL
Sınıf Öğretmeni

Yazılarınızı düzenli olarak okuyorum ve çevremdeki öğretmenlerle bu konuları tartışıyorum.İstisnai olarak sınıf öğretmeni arkadaşlarımız arasından bu işi özveriyle yapmaya çalışan ve düşünceleriyle bizi şaşırtan arkadaşlarımız da var. Kaygılarınıza ve eleştrilerinize sonuna kadar katılıyorum. Ben özel bir kurumda çalışıyorum. Benim programımı bir sınıf öğretmenine aynen devretseler nasıl bir görüntüyle karşılaşırız bilmiyorum. Bu bir süreçtir, bu işe gerçekten kendini veren, birşeyler yapmaya öğrenmeye çalışan arkadaşlarımıza da aynı tepkileri verirsek biraz haksızlık etmiiş oluruz. Sanırım bu konuyla ilgili olarak özel gereksinimli çocuğu olan sınıf öğretmenlerinin düşüncelerini dinlememiz bize yardımcı olacaktır... Teşekkürler...
30-11-2006
Koray YAVUZ
Özel Eğitim Öğretmeni

sevgili öğretmen arkadaşlar burda önemli olan özel eğitim öğretmenliğine atamalar değil atamaların sonuçları herkes iş bulur ama burda söz konusu olan bir insanın yaşantısı. özel eğitime muhtaç çocukların yaşamlarını kolaylaştımak bu işi en iyi yapabilecekler debiz özel eğitimcileriz bırakın da bu işi özel eğitimciler yapsın herkes uzmanlık alanı neyse ona yönelsin lütfen..gerçekten sınıf öğretmeni arkadaşlar özel eğitim konusunda hiçbir şey bilmiyor yazık o çocuklara....
28-11-2006
İsmet YILMAZ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

anlayamadım tavrınızı. bu cümleleri yazmanızı gerektirecek bir yorumda bulunmadım ben.merak ettiğim konuları sordum ve selçuk bey'e cevap verdim. artık ne yaptıgınızın farkında değilsiniz galiba. ünvanı sınıf öğretmeni olan birini bulup saldırıya geçiyorsunuz sizinle polemiğe girmeyeceğim beyfendi. yazdıklarınızı tekrar okuyup ben ne demişim diye düşünün isterseniz. alla allaa artık fikirlerimizide paylaşamıyoruz bu forumda herkes saldırganlaşmış......
07-11-2006
Derya GENÇ
Sınıf Öğretmeni

son birkaç yıldır sınıf öğretmenlerini zihinsel engelliler öğretmenliği kadrosuna atadıklarını sanmıyorum. sertifikalarla özel kurumlarda çalışabiliyorlar. MEB in aldıgı son kararda da imza yetkisine sahip olanlar çalışabiliyor. bu durum kimleri kapsıyor bilmiyorum ama. yani sandığınız gibi her sınıf öğretmeni bu kurumlarda çalışamıyor.ayrıca sınıf öğretmenlerinin atamalarıda 4-5 yıldır sıkıntılı.30,000 e yakın mezun varken 2000 kişi atanabiliyor. ülke ihtiyacını herkesi atayarak karşılayabilirlermi bende merak ediyorum.
02-11-2006
Derya GENÇ
Sınıf Öğretmeni

Burada özel eğitimcilerin derdi sizlerin çalışması değil. Sınıf öğretmenlerinin bir iki aylık kurslar sonrasında özel eğitimci kimliği ile çalışmalarıdır. Ayrıca devletin bu sene zihinsel eng. öğrt. için 18 kişilik kadro açması ve var olan sınıf öğretmenlerine kurs vererek!!! zihinsel engelliler öğretmenlerinin kadrolarını doldurmasıdır. Merak ediyorum şuan meb. bünyesindeki sınıf öğretmenleri ülkemizin ihtiyacına yeterli geliyor mu?
02-11-2006
Selçuk ÖZKAN
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

merhaba, merak ettiğim bir konu var. şu an özel eğitim öğretmeni olduğu halde iş bulamayan arkadaşlar var mı? özel kurumlarda yada devletin bünyesindeki kurumlarda ,sınıf öğretmenleri çalışıyor diye özel eğitim öğretmenleri açıkta mı kalıyor? bilgilendirirseniz sevinirim.
02-11-2006
Derya GENÇ
Sınıf Öğretmeni

SAYIN HOCAM SİZİ DESTEKLİYORUM VE BİR ÖNERİ SUNMAK İSTİYORUM.AYNU FORUM U SİENİN HER YERİNDE AÇINIZ VE KİM NEREYE GİRSE AYNI HAK DAVAMIZI GÖRSÜN OKUSUN.
17-10-2006
Mehmet DOĞAN
Özel Eğitim Uzmanı

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
İş Arayanlar

iş arayan 1058 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Bugün

Halil E. Ç.
Dil ve Konuşma Terapisti

Dün

Adalet Z. B.
Çocuk Gelişimcisi

Dün

Tuğçe A.
Psikolog

Dün

Meltem A.
Özel Eğitim Öğretmeni

Dün

Ayşe A.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni

Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
İş mi Arıyorsunuz?

Başka bir şehire taşınmayı düşünüyor, iş mi arıyorsunuz?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen özgeçmişini doldur ve "İş Arıyorum" ilanı ver, kurumlar seni arasın. Hepsi bu...

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.