Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

SINIF ÖĞRETMENİNDEN ÖZEL EĞİTİMCİ YAPMA GİRİŞİMİ

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIGI YAYINLADIGI 2006 YILI HİZMET İÇ EĞİTİM PLANINDA YENİ BİR KURS FAALİYETİ VAR

T.C.
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI
Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü

Sayı: B.08.0.ÖÖG.019.01.03.E7 /59156 22 ARALIK 2005
Konu: Zihinsel ve İşitme Engelliler Sınıf Öğretmenliği Kursu

………………………………VALİLİĞİNE
(Milli Eğitim Müdürlüğü)

İlgi: Talim ve terbiye Kurulu'nun 12.07.2004 gün ve 119 sayılı kararı

Bakanlığımıza bağlı özel eğitim kurumlarında Zihinsel ve İşitme Engelliler Sınıf Öğretmeni olarak görevlendirilecek fakülte mezunlarının niteliklerinin de belirtildiği ilgi (a) Karar'daki özellikleri taşıyan yeter sayıda öğretmen bulunmaması bu kurumlardaki eğitimi olumsuz yönde etkilemektedir.

Bu nedenle, özel eğitim kurumlarının sınıf öğretmeni ihtiyacının giderilmesi amacıyla, Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmenliği ile İşitme Engelliler Sınıf Öğretmenliği için 6 Şubat-3 Mart 2006 tarihleri arasında YALOVA HİZMETİÇİ EĞİTİM ENSTİTÜSÜ'NDE kurs düzenlenecektir.

Bu çerçevede, yapılan müracaatların sağlıklı bir şekilde değerlendirilebilmesi için dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıda belirtilmiştir.

1.Bu yazı ilinizde faaliyet gösteren özel eğitim kurumlarına duyurulacaktır.

2.Kurslara; ilgi karar'da yer alan Sınıf Öğretmenliğine atanma şartlarını taşıyan fakülte mezunları ile resmi ve özel eğitim kurumlarında görevli olup müstafi veya emeklilik nedeniyle görevden ayrılan sınıf öğretmenleri katılabilecektir.

3. Eğitim giderleri hariç, kursiyerlerin yemek, barınma ve diğer giderleri kendilerince karşılanacaktır.

4. Müracaatta bulunacak kursiyerler ekte sunulan, Hizmet İçi Eğitim Faaliyetlerine başvuru Form dilekçesini okunaklı bir şekilde doldurarak görev yapacakları özel eğitim kurumlarınca onaylattıracaklardır. Kurum müdürleri de kursiyerle ait form dilekçeye mezuniyet belgesi ve nüfus cüzdanı fotokopisi ile varsa hizmet belgesi fotokopisini ekleyerek en geç 20 Ocak 2006 günü mesai bitimine kadar ilçe veya il milli eğitim müdürlüğüne teslim edeceklerdir.

5. İl Milli Eğitim Müdürlükleri ise Kurum müdürlükleri ile ilçe mili eğitim müdürlüklerince kendilerine teslim edilen belgeleri listeleyerek 27 Ocak 2006 günü mesai bitimine kadar Genel Müdürlüğümüzde olacak şekilde göndereceklerdir. Eksik bilgi ve belgesi bulunanların müracaatları işleme alınmayacaktır.

Müracaatları uygun bulunanların isim listeleri Hizmet İçi dairesi Başkanlığının (http://hedbmeb.gov-tr.) internet sayfasında duyurulacaktır.

Bilgilerinize ve gereğini rica ederim.

Cemal TAŞAR
Bakan a.
Genel Müdür V.

DA
03-01-2006
Fatih AKA
Özel Eğitim Öğretmeni
Öğrencilere verilen dersleri MEBBİS'e otomatik aktarın.
1 Yanıt
TARİH 18 ŞUBATTA ANKARA'DA TOPLANILMASINA KARAR VERİLDİĞİNE GÖRE BEN DE YERİ AYARLADIM.
    GAZİ ÜNİVERSİTESİ ÖZEL EĞİTİM BAŞKANI PROF. DR. AYŞEGÜL ATAMAN'IN DESTEĞİYLE GAZİ MERKEZ KÜTÜPHANESİ YA DA DERSLİKLERDEN BİR YER AYARLANMIŞTIR.
   KATILMAK İSTEYEN ARKADAŞLAR ŞİMDİDEN BELİRTİRLERSE YERİN BÜYÜKLÜĞÜNÜ VE SANDALYE SAYISINI ONA GÖRE AYARLAYACAĞIZ!
  SAYGILAR VE İYİ ÇALIŞMLAR!
    YANITLARINIZI BEKLİYORUM.
30-01-2006
Neslihan OKUMUŞ
Özel Eğitim Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuz büyüyor, ekstra yeni personele mi ihtiyacınız oldu?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Kurumunuzun ihtiyaç duyduğu tüm işlemler tek otomasyonda... Hem de ücretsiz!