Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

SHU ZORUNLULUĞU VE ÇALIŞMALARI

DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM;

BEN 1998 YILINDAN BERİ ALANDA ÇALIŞIYORUM. GAZİANTEP'TE ÖZEL REHABİLİTASYON MERKEZLERİNDE ÇALIŞMAYA BAŞLAYAN  İLK SHU DA BENİM. SONRAKİ GELİŞMELER BENİ OLDUKÇA ÜZÜYOR. SHU BİR ÖZEL EĞİTİMCİ VEYA ÇOCUK GELİŞİMCİ GİBİ TÜRKİYENİN HER YERİNDE SEANSLARA GİRDİRİLİYOR. UZMAN ARKADAŞLARIM SİZ ANCAK MESLEKİ BİLGİ VE BECERİNİZLE KENDİ ALANINIZDA ÇALIŞMALISINIZ. BU YÖNETMELİK EĞER EKSİKLERİ TAMAMLANIRSA SHU YU HAK ETTİĞİ MESLEKİ ÇALIŞMAYA KAVUŞTURACAKTIR. BİR ÇOK SHU ARKADAŞIMIN KORKULARI OLDUĞUNU BİLİYORUM. İŞSİZ KALMAK MAAŞLARIN DÜŞÜRÜLMESİ VB. GİBİ NEDENLER HERKESİ STRESE SOKMAYA YETMİŞ GALİBA. ANCAK AVRUPA BİRLİĞİ SÜRECİNDE SHU YU KİMSE BU ALANDAN YOK EDEMEZ. BUNU KİMSE UNUTMASIN. DELİNİN BİRİSİ ÇIKIP ÜLKE YÖNETİMİNE GELİP BEN AVRUPA BİRLİĞİNİ İSTEMİYORUM DEMEDİĞ SÜRECE SHU LAR ALANDA HER ZAMAN VAR OLACAKTIR.

HEPİMİZ BİLİYORUZKİ BİZİM ÜÇ TEMEL YÖNTEMİMİZ VAR: SOSYAL KİŞİSEL ÇALIŞMA, SOSYAL GRUP ÇALIŞMASI VE TOPLUMLA ÇALIŞMA. BU YÖNTEMLERİ KULLANRAK ALANDA ÇOK İYİ HİZMETLER VEREBİLİRİZ.

ÖZEL EĞİTİM REHABİLİTASYON SÜRECİNİ SADECE BİR PARÇASIDIR. REHABİLİTASYON, ÖZEL EĞİTİMİN DEĞİL. BU BİLİNÇLE HAREKET EDİLİRSE Kİ SHÇEK GENEL MÜDÜRLÜĞÜNÜN BU YANLIŞTAN DÖNECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM. HER KURUMA AİLE DANIŞMANLIK BİRİMİ VEYA BİZİM TABİRİMİZLE SOSYAL SERVİS KURDURULUP, ÇOCUĞUN KAYDINDAN REHABİLTASYON HİZMETİNİN SONLANDIRILMASINA KADAR AİLE VE ÇOCUĞUN İZLENMESİ VE SOSYAL DESTEK PROGRAMLARININ HAREKETE GEÇİRİLMESİNDE ETKİN ROL OYNAYABİLRİZ.

YALNIZ ÜZÜLDÜĞÜM BİR NOKTA VAR Kİ; UZMAN YETİŞTİREN OKULUMUZ BU ANLAMDA ÇOK İYİ ÇALIŞMIYOR. BU SÜREÇLERDE UZMANALRIN ÜVEY EVLAT MUAMELESİ GÖRMESİNDE BANA GÖRE EN BÜYÜK SUÇ OKULUNDUR. YETİŞTİRDİĞİ MESLEK ELEMANLARININ NELER YAPABİLECEĞİNİ TAM OLARAK ANLATAMAMIŞ BİR OKUL MEZUNLARININ SIKINTISINIDA ÜZERİNDE HİSSETMEMEKTEDİR.

BAKIN PDR MEZUNLARINA OKULLARININ ETKİSİ İLE YÖNETMELİKTE ZORUNLU MESLEK ELEMANI LİSTESİNE GİRDİLER VE ALANDA NELER YAPABİLECEKLERİDE HENÜZ MEÇHUL DURUMDADIR.

BUNDAN SONRAKİ SÜREÇTE NELER OLUR ŞİMDİDEN KESTİRMEK ZOR AMA TÜM SHU LAR BENCE BİR DİLEKÇE HAZIRLAYIP SHÇEK GENEL MÜDÜRLÜĞÜNÜ BOMBARDIMANA TUTMALI VE ORADAKİLER DE HATALARINI ANLAMALIDIRLAR.

HİÇ BİR SHU ÖZEL EĞTİMCİ GİBİ DERS VEREMEZ AMA ; HİÇ BİR ÖZEL EĞİTİMCİ VE ÇOCUK GELİŞİMCİ DE SHU NUN YAPTIKLARININ YARISINI DAHİ YAPAMAZ YETERKİ HERKES YERİNİ BİLSİN.

AYRICA AİLE DANIŞMALIĞI MERKEZLERDE ZORUNLU OLACAK VE BUNU EN İYİ YAPACAK MESLEKTE SHU DUR.

SAĞLICAKLA KALIN...

03-05-2005
Ahmet YAVUZ
Sosyal Hizmet Uzmanı
Öğrenci ve Veli bilgilerinin kolayca takip edin.

eliniz değmişken bana da gönderirseniz sevinirim.

08-06-2005
Volkan AKTAS
Sosyal Hizmet Uzmanı

BEDENSEL ENGELLİLERLE VE HİPERAKTİVİTEYLE İLGİLİ ÇALIŞMA PROGRAMLARINI BANA DA GÖNDERİRİMİSİNİZ BENDE UZUN SÜREDİR GİREMİYORDUM.ÇOK YARARLI OLACAK.TEŞEKKÜRLER.

07-06-2005
Sultan ATESOGLU
Sosyal Hizmet Uzmanı

Ahmet bey çok teşekkür ederim yardımlaşmamız çok iyi oluyor sizindei htiyacınız olan konularda her zaman yardımcı olmaya çalışırım

29-05-2005
Abdullah SEVİNÇ
Sosyal Hizmet Uzmanı

ahmet bey ; program için teşekkür ederim. bir talebiniz olursa mail adresim yukarıda yazılı.
28-05-2005
İnan ATLI
Sosyal Hizmet Uzmanı

   Ahmet Bey   Şimdiden çok teşekkür ederim
28-05-2005
Ercan OKUR
Sosyal Hizmet Uzmanı

ARKADAŞLAR İSTEDİĞİNİZ PROGRAMLAR MAİL ADRESLERİNİZE 28.05.2005 TARİHİ ÖĞLEDEN SONRA GÖNDERİLECEKTİR.
28-05-2005
Ahmet YAVUZ
Sosyal Hizmet Uzmanı

Ahmet bey bedensel engellilere yönelik eğgitim proğramı konusunda yardımcı olursanız sevinirim ben 2000 yılı mezunuyum sizinle de dernegin 2001 yılındaki shu eğitim seminerinde birlikte olmuştuk  çalışmalarınız çok güzel ben birmüddet internete giremiyordum görüş alışverişimizdevam edecek iyi günler. safranboluda çalışıyorum

28-05-2005
Abdullah SEVİNÇ
Sosyal Hizmet Uzmanı

ahmet bey bedensel engelliler ve hiperaktivite ile ilgili çalışma programı konusunda bana da yardımcı olursanız sevinirim. selamlar

27-05-2005
İnan ATLI
Sosyal Hizmet Uzmanı

Teşekkürler Ahmet bey
27-05-2005
Ercan OKUR
Sosyal Hizmet Uzmanı

MAİL ADRESİNİ VERİRSEN SANA YARDIMCI OLABİLİRİM
27-05-2005
Ahmet YAVUZ
Sosyal Hizmet Uzmanı

    Arkadaşlar bana BEDENSEL ENGELLİLERE YÖNELİK ÇALIŞMA PROGRAMI lazım,yardımcı olabilecek varsa çok memnun olurum.
27-05-2005
Ercan OKUR
Sosyal Hizmet Uzmanı

Teşekkürler

25-05-2005
Ercan OKUR
Sosyal Hizmet Uzmanı

CAHİLLİĞİNE YAN MÜDÜRÜM DERDİM.

ÖZÜRLÜLERE VERİLECEK ÖDEMELERLE İLGİLİ OLARAK NET VE KESİN BİLGİ BÜTÇE UYGULAMA TALİMATINDA YER ALMIŞTIR. BÜTÇE UYGULAMA TALİMATININ İLGİLİ KISMI İLE AÇILIŞ ONAYINIZIN BİR ÖRNEĞİNİ İLGİLİ KİŞİYE SUNMANIZ GEREKİR. BUNUN YANINDA İL MÜDÜRLÜĞÜNDEN ONAYLI OLARAK PERSONEL LİSTESİNİDE SUNUNUZ.

BUNLARA RAĞMEN SİZİN İŞLEMLERİNİZİ YAPMIYORSA YAZILI OLRAK GEREKÇE SORUNUZ VE YAZILI OLRAK CEVAP VERİNİZ. YİNE YAPMAMAYA DEVAM EDERSE KASIT VAR DİYE SUÇ DUYURUNDA BULUNURSUNUZ.

KOLAY GELSİN

25-05-2005
Ahmet YAVUZ
Sosyal Hizmet Uzmanı

Özürlülere verilen bu eğitim ve rehabilitasyon giderinin nasıl ödeneceği hangi evrak gerektiği bütçe talimatında yazılı.özel hastane,gözlük ve eczane gidrlerininde nasıl ödeneceği belirtiliyor bu bütçe talimatında.onlarda sözleşme zorunluluğu var fiyat birlikteliği sağlamak için oysa özürlü yardımları tek kalem ve belirlenmiş maliye bakanlığınca..böyle söyle olmazsa muhasebeden örnek ödeme yazısı alabilirsin..selamlar
24-05-2005
Serkan YESİL
Sosyal Hizmet Uzmanı

   BİR ilköğretim okulu müdürü,özürlü çocuğu olan personelinin merkezimizden aldığı eğitimin karşılığı olan faturanın ödenmesi için gerekli işlemleri yapmıyor ve merkezinizin E.Sandığı ile anlaşması var mı,belge istiyorum diyor.Özel hastaneleri örnek olarak gösteriyor ve anlaşması olmayan kurumun parasını ödeyemeyiz diyor. Siz olsaydınız ne tür bir cevap verirdiniz????
24-05-2005
Ercan OKUR
Sosyal Hizmet Uzmanı

120 - 140 arası bir rakam teleffuz ediliyor ama net değil. shçekin bu yıl alacağı toplam tüm elemanlar dahil sayı 800
20-05-2005
Ahmet YAVUZ
Sosyal Hizmet Uzmanı

evet bende buna benzer bişeyler duydum temmuz ayında ek atama niteliğinde bişeyler mi olacakmış.pek anlamadım.
19-05-2005
Sultan ATESOGLU
Sosyal Hizmet Uzmanı

arkadaşlar bu sınava girmeye gerek yok zaten geçti de.ama girsek bile bizim diğer adaylarla yarışamayacağımız malumunuzdur.shçek A gurubu kadrolara shu alacak ama biz im puanlarımız yeterli olmayacaktır.başka bir konu da atamalar.ben genel merkezde hizmet içi eğitim alan bir uzmandan öğrendiğime göre 125 uzman A gurubunu ve öğretmenliği kazananlarla beraber  ağustos ayının ortalarında alınacak.
18-05-2005
Nebi ŞİMŞEK
Sosyal Hizmet Uzmanı

hayır geçen sınava girdim.ama bu başvuru kpss a grubu için bizimle ilgisi yok ki. bizim alımlarımız geçen sınava göre olacak ama tercih formu doldurmadım.bugünde almadım formu.

18-05-2005
Sultan ATESOGLU
Sosyal Hizmet Uzmanı

 

   Yeni KPSS nin sadece A grubu kadrolar ve öğretmenler için olduğunu biliyorum,yanlış değilse.Bu yüzden eğer geçen KPSS ye girmemişse bu sınav Sultan ın pek işine yaramayacaktır.

18-05-2005
Ercan OKUR
Sosyal Hizmet Uzmanı

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuzda çalışacak personele mi ihtiyacınız var?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
İş mi Arıyorsunuz?

İşinizden memnun değil, daha iyi bir iş mi arıyorsunuz?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen özgeçmişini doldur ve "İş Arıyorum" ilanı ver, kurumlar seni arasın. Hepsi bu...

Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi