Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

SHÇEK'te çalışan Çocuk Gelişimciler

değerli arkadaşlar bilindiği gibi 5395 sayılı yasa kapsasmında tedbir kararlarına istinaden Çocuk koruma Kanununda belirtilen sosyal çalışma görevlilerinin belli bir ücret almaktadırlar. söz konusu ücretten neden lisans mezunu olan ve tedbirin uygulandıığı süreçte çocuk ile ilgli gelişimi raporlaştıran Çocuk gelişim uzmanlarını yararlanamamaktadır. konu ile ilgili bilgisi olanlar buraya yazarsa sevinirim.
05-02-2008
Sema TAN
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı
Öğrenciye verilen eğitim modüllerinin sınır kontrolü otomatik yapın.
1 Yanıt
İlgili Kanunda ücreti alabilecek sosyal çalışma görevlileri diye geçer oda (sosyal hizmet uzmanı, psikolog ve pdr) meslek elemanlarına ödenir. mesela şimdi SHÇEK'te çalışan öğretmenlere diğer çalışanlardan ayrı olarak 110 ytl denge tazminatı ödenmektedir, çünkü yasa da sadece öğretmenler fiili ek ders yapar diyo. yani diğer ek ders alan shu, psikolog, çgu, fiili ek ders yapmıyo gözüküyo. bu nedenle biz denge tazminatı alamıyoz. tamamen Kanun, Yönetmelik ve Yasalara bağlı bu ödemeler.
08-02-2008
Yunus DURSUN
Sosyal Hizmet Uzmanı

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
  • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
  • Veritabanı sunucu hizmeti
  • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
  • Web tabanlı veya Masaüstü kullanımı
  • MEBBİS otomatik veri aktarımı
  • PKT, KDF ve diğer formların kolayca üretimi
  • Bir yıl ücretsiz teknik destek
Eleman mı Arıyorsunuz?

Çalışanınız sizi yüzüstü bıraktı, ortada mı kaldınız?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.