Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

SESİMİZİ DUYURALIM EBF GAZETESİ

Biz Ankara Üniversitesi öğrencileri olarak hocamızla bir ropörtaj yaptık. Arkadaşlar ropörtajla ilgili eleştiri ve düşüncelerinizi iletirseniz seviniriz. Ankara Üniversitesi EBF gazetesi.... NOT: ropörtaj anasayfada makalelerin içindedir.
14-12-2006
Özlem ALTIN
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni
Öğrenci, veli, verilen eğitimler, kesilen faturalara ait ayrıntılı istatistik çıkartın.
23 Yanıt
rize ardeşen'de açılacak rehabilitasyon merkezine çalışma arkadaşları arıyoruz. ilgilenenler adresine cv lerini bırakabilir.
24-12-2006
Selman MUMCU
Psikolog

SUÇ :):):) değil.
23-12-2006
Alper BOZBIYIK
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

Çözümü arıyorum heryerde sadece evde okulda değil bu konuda bilgisi olan herkesten görüş almak istiyorum.zaten ben işimi en iyi şekilde yapmaya çalışıyorum buda onun bir kanıtı.araştırma yapmak bir suç mu?
23-12-2006
Hacer TÜRK
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

Bakın işte Özel Eğitimcilik burda başlar. Sorun varsa ve kaynağını doğru şekilde araştırıp bulamıyorsanız sorun vardır. Bir sorun var, bunu bulun... Çözüm için internette değil çocuğun evinde, çevresinde çözüm aramanız gerekir.
19-12-2006
Alper BOZBIYIK
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

İlginize teşekkür ediyorum.Bilgi sahiplerinede soruyorum sorularıma cevap bulamıyorum.Sizinle bilgilerinizi paylaşmayı çok isterim.çünkü kendimi geliştirmeden yanayım.bencil olup kendim herşeyi bilenlerden olmak istemiyorum,değilim
18-12-2006
Hacer TÜRK
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

bence siz sadece kendinize göre birşeyleri kanıtlamaya çalışıyorsunuz eğer amacınız sadece bilgi paylaşımı ise mail otizm33@msn.com öğrenci hakkında ayrıntılı bir bilgiye sahip olmadan tavsiye ve öneride bulunulamaz her yöntem her çocuğa uymaz eğer dediğim gibi amacınız sadece bilgi paylaşmak ise eşim ve ben size yardımcı olabiliriz... tuncay&hanife aras zihin engelliler öğretmeni
18-12-2006
Tuncay ARAS
Özel Eğitim Öğretmeni

sorularımı cevaplayacak GERÇEK ÖZEL EĞİTİMCİLER arıyorum fakat bulamıyorum.Heralde Türkiye'de çok nadir bulunuyorlar.
18-12-2006
Hacer TÜRK
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

Benim 10 yaşında Dawn sendromlu bir öğrencim var.Beni çok seviyor benden başkasıyla ders yapmak istemiyor.6yıldır özel eğitim alıyor.Bazı dönemlerde okula gelmek istemiyor,gelse bile hiçbir şey yapmak istemiyor,sevdiği şeyleri bile.Beni üzmek istemiyor benim üzüldüğümü görünce ağlamaya başlıyor.Bu dönemde ona nasıl yaklaşabilirim?Özel Eğitimci arkadaşlar bana yardımcı olursanız çok sevinirim.
16-12-2006
Hacer TÜRK
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

KURUMDA ALAN DIŞINDAN ÇALIŞAN ÖĞRETMENLERİN UYGULAMA VE TEORİK AÇIDAN KENDİLERİNİ GELİŞTİRMELERİNİN EN İYİ YOLU KURUMDA HİZMET İÇİEĞİTİM ALMALARIDIR HAFTANIN İSTEĞE GÖRE 1-2 GÜNÜ 1 SAAT ÖNCE GELEREK YADA AKŞAMLARI 1-2 SAAT O HAFTA SEÇİLEN KONU NEYSE O KONU HAKKINDA ÖNCE TEORİK BİLGİLER VERİLEREK DAHA SONRA YAPILABİLİYORSA UYGULAMA YAPILARAK VERİLECEK BİLGİLER EĞİTİMCİLER İÇİN OLDUKÇA FAYDALI OLACAKTIR BURDA KURUM MÜDÜRÜNE ÇOK İŞ DÜŞER EĞER ALAN DIŞINDAN ÇALIŞAN ÖĞRETMENLERİ VARSA VE GERÇEKTEN KALİTEYİ ARTTIRMAK İSTİYORSA MUTLAKA BÖYLE BİR EĞİTİME START VERMELİDİR BENİM Kİ SADECE BİR ÖNERİDİR UYGULAMASI YAPILIYOR MU EVET YAPILIYOR SONUÇ NASIL GERÇEKTEN İYİ AMA KİMSE BANANE NEDEN DAHA ERKEN GELMEK YADA DAHA GEÇ ÇIKMAK ZORUNDAYIM KABUL ETMİYORUM DEMİYOR HERKES ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYMUŞ DURUMDA ÇÜNKÜ BUNDAN ÖNCELİKLİ OLARAK KAZANÇLI ÇIKACAK OLAN ÖNCE ENGELLİ ÖĞRENCİLERİMİZ VE AİLELERİ SONRA KURUM VE ÖĞRETMENLERDİR
16-12-2006
Selen ÜSKÜPLÜ
Özel Eğitim Öğretmeni

DEĞERLİ EĞİTİMCİLER , KURUMLARDA GÖRDÜĞÜM BAZI ÖĞRETMEN MODELLERİ VAR BUNLAR SEÇMELİ OLARAK GÖRDÜKLERİ 3 SAATLİK BİR ÖZEL EĞİTİM DERSİYLE KENDİLERİNİ ÖZEL EĞİTİMCİ SANIYORLAR HATTA NE VAR Kİ BU DERSLERİ BİZ DE ALDIK DİYECEK KADAR İLERİ GİDENLER VAR ÖĞRETMEN DE ÖNCELİKLİ OLARAK ALANI TANIMIYORSA KOMPLEKS OLMAMASI GEREKİYOR FAKAT İTİRAF ETMELİYİM Kİ KENDİSİNE SINIF VERİLEN HERKES ACABA NE EKSİĞİM VAR NASIL DAHA İYİ OLABİLİRİM DİYE KENDİNİ SORGULAMAK VE DAHA İYİ OLMAK YERİNE KENDİNİ OLMUŞ SANIYOR BÖYLE OLANLAR VARSA BU YANILGIDAN VAZGEÇSİNLER ÖĞRETMENLİK MESLEĞİ KOMPLEKS KALDIRMAZ BURDA NİTELİKLİ ÖĞRETMENİN ÖZELLİKLERİNİ ANLATACAK DEĞİLİM AMA ÖĞRETMENLER BU TAVIRLARINDAN VAZGEÇERLERSE BULUNDUKLARI KURUMDA EĞİTİMİN KALİTESİNİ YÜKSELTMİŞ OLURLAR ÖĞRENCİLERİNE DE FAYDALI OLURLAR ÖĞRETMENLİK MESLEĞİ HER ŞEYDEN ÖNCE MÜTEVAZI OLMAYI GEREKTİRİR YOKSA KÜÇÜK DAĞLARI BEN YARATTIM BEN BİLİRİM KİMSEYE İHTİYACIM YOK DİYEN YERİNDE SAYAR KISA SÜRE DE DE YOL VERİLİR
16-12-2006
Selen ÜSKÜPLÜ
Özel Eğitim Öğretmeni

Teşekkür ediyorum hocam inşallah siz aradığım bir özel eğitimcisinizdir.Eğer Rehabilitasyonda çalışıyorsanız Erzuruma 'da bekleriz sizinle aynı ortamda çalışıp bilgilerinizi paylaşmak isterim.
16-12-2006
Hacer TÜRK
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

Hacer Hocam ben varım sorun söyleyeyim dilim ve bilgim yettiğince :) Ben hep buradayım sayılır. Bilgi paylaştıkça çoğalır. :)
16-12-2006
Alper BOZBIYIK
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

Bizim kurumda böyle bir durum yok.Bazıları yarım gün derse giriyor.Soru soruyoruz geçiştiriyorlar,net cevap alamıyoruz.Sadece Velilere laf yapıyorlar,Eğitime ve bizlere sıra gelince geçiştiriyorlar.ben ve arkadaşlarımda aynı fikirdeyiz.Dediğim gibi GERÇEK ÖZEL EĞİTİMCİ arıyorum sorularımı yanıtlayacak.
15-12-2006
Hacer TÜRK
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

Özel Eğitimciler haftalık 40 saat karşılığı olarak kurumlarla anlaşıyor. Çay içseler kurumda neden çay içiyorsun gibi sorun oluyor. (duyduğum)... Onun için ders harici hiçbir etkinliğe ve ortak çalışmaya yönelme Özel Eğitimcilerde olmuyor. Arkadaşlar haksız da değil. Karşılığı olmayan ve aslında alanı da olmayan kişilere alanı ile ilgili bilgi sunacak, bu bilgi onu çok fazla çalıştıran bir kişinin Kurumuna geri dönüşü olacak ama kendisine olmayacak,... Ne gerek var diye düşünüyor özel eğitimci.... Haksız mı !!! Evet :) Ancak Kurumlar sadece 40 saat derse giriyorsun bu kadar para derlerse, özel eğitimci ben girdiğim 40 saati bilirim der.Gerisine de karışmaz.
15-12-2006
Alper BOZBIYIK
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

Birazdan bu konuya değinecek bir yazı yazacağım
15-12-2006
Alper BOZBIYIK
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

Özel Eğitim Merkezinde çalışıyorum,aynı tarihte işe başladığım arkadaşlarımda daha ilk günlerde bu yılgınlığı gördüm.Bu fikrimi değiştirecek ve bilgilerini benimle ,bizlerle paylaşacak GERÇEK ÖZEL EĞİTİMCİLERE ihtiyacımız var.
15-12-2006
Hacer TÜRK
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

ALPER BEY , SINIRLARINIZI AŞIYORSUNUZ!SINIF YÖNETİMİNDE SINIF ÖĞRETMENLERİNİN BAŞARISIZ OLDUĞUNU İDAA EDEBİLMENİZ İÇİN İLKÖĞRETİM MÜFETTİŞİ OLMANIZ LAZIM NE O ALAN MI DEĞİŞTİRDİNİZ LÜTFEN HOCAM İKİ ÜÇ KİŞİYLE DEĞERLENDİRME YAPMAYINIZ KALDIKİ ÇOĞU OKULDA BİRİNCİ SINIF ÖĞRENCİLERİNE TUVALET VE TEMİZLİK ALIŞKANLIĞINI KAZANDIRANLAR SINIF ÖĞRETMENLERİDİR BU SADECE BİR ÖRNEK KENDİNİZİ DEV AYNASINDA GÖRMEYİNİZ EĞİTİM BİLİMLERİ DERSİ ÖZEL EĞİTİMCİLERE HAS BİR DERS DEĞİLDİ.HAKLARINIZI SAVUNURKEN SİZİN BU GÜNLERE GELMENİZDE İLK TEMELLERİ ATAN SINIF ÖĞRETMENLERİNİ KIRMAYINIZ.SAYGILAR
15-12-2006
Gülistan Devrim ER(AÇILMIŞ)
Sınıf Öğretmeni

Siz tahmin ediyorum ki; RehabilitAsyon merkezindesiniz. Ancak şunu bilinki Rehabilitasyon merkezleri insanları çok yıldırıyor. Özellikle Özel Eğitimci sınıfında yorulan kişidir. Bu açıdan sıkıntılı oluyorlar ve belli süre sonra hareket edemiyor ve reflekslerini yitiriyorlar. Siz bence Eğitim Uygulamalara gidin orada rahat ortamda görüşünüzü güncelleyin. Bir çoğu özverili insanlar.
15-12-2006
Alper BOZBIYIK
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

Alper bey neyazık ki bu alanda çalışan arkadaşlarınızın çoğu branşınızın değerini git gide düşürüyor.Benim fikrim bile değişiyor hep böyleler mi? diyorum.
15-12-2006
Hacer TÜRK
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

Sayın Özel eğitim alanında eğitimini sürdüren arkadaşlarım; Lütfen bu mesleğe sahip çıkın ve başarılı olun. Lütfen istemiyorsanız yol yakınken yeniden ÖSS ye girin. Lütfen Sınıf Öğretmenlerine bak bu özel eğitimci bende sınıfçıyım ne farkımız var dedirtmeyin.... Anladınız siz onu :) Dediklerimi yapsanız tam süper olacaktı :)
15-12-2006
Alper BOZBIYIK
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
İş mi Arıyorsunuz?

Başka bir şehire taşınmayı düşünüyor, iş mi arıyorsunuz?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen özgeçmişini doldur ve "İş Arıyorum" ilanı ver, kurumlar seni arasın. Hepsi bu...

Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuzda çalışacak personele mi ihtiyacınız var?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.

Öğrencilere verilen dersleri MEBBİS'e otomatik aktarın.