Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

SERTİFİKA

Saygı değer meslektaşlarım istanbul/şişlide bir meslektaşımıza beden egitimi ögretmenlerine seminer verilmesi hususunda bir yazı gitmiş bilginiz bu konu hakkında bilginiz varmı ne derece doğrudur. herkese iyi çalışmalar sevgi ve saygılarımla.
30-01-2007
İbrahim BABAYİĞİT
Fizyoterapist
Performans Takip Formu (PKT) eğitmenleriniz internet üzerinden girsin, siz sadece çıktıları alın.
Merhaba sevgili meslektaşlarım ben fzt.ibrahim. Sevgili meslektaşlarım türkiye çapında fizyoterapist olarak çalışan bedeb eğitimiögretmenleri ve beden eğitimi öğretmeni çalıştıran kurumları biliyorsanız dernek avukatını arayıp bilğilendirirseniz gerekli hukuki soruşturmayı dernek avukatı başlatmaktadır. bu durumda kurumun zarar görecegigibi o kurumda çalışan beden eğitimi ögretmenlerinede gerekli cezai işlem uygulanacaktır. ve şuan hiç bir beden eğitimiögretmeni hiç birkurumda yasal olarak çalışma hakkına sahip değildir, olamazda. dernek avukatına ulaşmak için dernegi arayıp avukat beyin cep nosunu alabilirsiniz. ilginize teşekkür ederims evgili meslektaşlarım. Sevgili meslektaşım fzt.volkan bey çalışmalarında başarılar dilerim.
25-07-2007
İbrahim BABAYİĞİT
Fizyoterapist

sayın arif bey temmuzda 30 saatlik sertifika verilecek demişsiniz nerede verileceğini biliyormusunuz hangi ilde oldugunu bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.
23-07-2007
Tülay KAÇAR
Beden Eğitimi Öğretmeni

arif ılkım beden eğitimi öğrt.düzenlenen kursun tarıhlerını ve yerini bildirirseniz sevinirim.teşekkürederim
23-07-2007
Tülay KAÇAR
Beden Eğitimi Öğretmeni

selam arkadaşlar .siteye yeni üye oldum sayılır.şu konuda merağımı giderirseniz cok sevinirim.şuan bircok beden eğitimcisi fizyoterapist olarak calısıyor..bu nasıl oluyor.yasalar bu işe ne diyor.biz daha okulu bitiremedik normal süresinde.1 -2 aylık sertifikayla insan hayatı nasıl bağdaştırılıyor inanılır gibi değil..
20-07-2007
Murat ÖZTÜRK
Fizyoterapist

merhabalar meslektaşlarım hepinize kolay gelsin der ıyı çalışmalr.bu konu hakkında ibrahim beye katılıyorum. herkes kendı mesleğine sahıp çıksın.anlamıyorum bu beden eğitimi mezun arkadaşlara kendı mesleklerıne sahıp çıksalarda baska mesleklere karışmasalar olmazmı.biz sankı onların mesleklerine karışıyoruz. ibrahim bey benı hatırlamışınızdır
20-07-2007
Volkan CERİT
Fizyoterapist

kadir bey iyi de beden eğitimi öğretmeni nasıl olurda bir fizyoterapistin yaptığı tedaviyi uygulayabilir o zaman bizde besyo yazar rahatça okur sonra da 3 aylık dandik bi kursa gidip fizyoterapist oluruz ne ala tüm fizyoterapistler olarak birbirimize destek çıkalım ve birlik olalım
02-07-2007
Fzt_aytaç BÜYÜKTAŞ
Fizyoterapist

Mustafa Bey inanın sizi çok iyi anlıyorum ama durum ne olursa olsun mesleğim bu hakaretleri haketmiyor.Unutmayın benim mesleğimde rehabilitasyonlarda çalışanların sayısı çok az.Bizim içimizde de mesleğini sizler gibi layıkıyla yapmak isteyen insanlar var.Engelli çocuklarımızla takım kurup onları idman sahası ayarlayıp doğru yüklemeyi yapıp onları motive edip turnuvalara götürüp başarı elde etmek inanın çok zor.Ama bizler varımızı yoğumuzu ortaya koyup bunları başarıyor ve olimpiyatlara sporcular yetiştiriyoruz.Bunların çoğu ise cebimizden harcadığımız paralarla oluyor.Ayrıca hakettiğimiz değeri de göremiyoruz.Benim okulda yaşadığım sıkıntıları en yakından görüp bana en çok desteği veren fizyoterapist arkadaşlarım.Sizlerinde bu sıkıntılara destek vermenizi beden eğitimci arkadaşlarla güzel diyologlar kurmanızı talep ediyorum.Sonuçta kazanan engelli bireyler olacaktır.
24-06-2007
Barış IŞIK
Beden Eğitimi Öğretmeni

mustafa bey ben mesleğimi çok seviyorum.Mesleğimin sorumluluklarını ve sınırlarını biliyorum ve yerine getiriyorum.Benim bu forumda zoruma giden mesleğime hakaret edilmesi.Mutlaka bizim mesleğin içersinde yanlış insanlar vardır.Ama beden eğitimciler diye genellenmesi çok üzücü.Her fizyoterapist de bir olmaz.Kurum sahipleri meslek dışından insanlar olunca böyle problemler maalesef çıkıyor.Bu arada bilginiz olsun diye söylüyorum Van ilinde verilen seminer bizim meslek içi eğitim seminerimizdi.Fizyoterapi sertifikasıyla alakasız bir olaydı.Lütfen tahriklere kapılıp mesleğimi kötülemsesin bazı arkadaşlar..Herkese kendi mesleğinde başarılar.
24-06-2007
Barış IŞIK
Beden Eğitimi Öğretmeni

Bazı arkadaşlar mesleğimle ilgili ne çok şey öğrenmiş.İnanın gülmeden kendimi alamadım.Özellikle Eşofman giyip top oynamak kelimesi beni çok güldürdü.Başka mesleklere saygısızlık yapıp saygı beklemek tuhaf.Ama yinede bu sizi haksız yapmıyor.Ben rehabilitasyon merkezinde çalışıyorum.Fizyoterapist arkadaşlar futbol ve basketbol takımlarımın idmanlarında olsun , bireysel ve grupla beden eğitimi ve spor derslerinde bana çok yardımcı oluyorlar. Onlarla ortak çalışmalrım sayesinde çocuklarda daha başarılı olduğumu hissediyorum.Herkesin kendi mesleğini layıkıyla yerine getirmesi sonuçta çocukların yararına.Herkeze başarılar.
24-06-2007
Barış IŞIK
Beden Eğitimi Öğretmeni

zihinsel veya bedensel engellilerde beden eğitimi ve spor engelli bireylerin güçlü yönlerini keşfedip , yapabilecekleri spor dalını bulup, onların başarılı olmasını sağlayarak, sosyal ve psikolojik yönden bireyleri topluma kazandırmayı hedefler.İyi planlanmış bir beden eğitimi programı engelli bireylerin psikomotor , duyuşsal ve bilişsel alanlarda gelişimlerini hedefler.Öğrencilerin serbest zamanlarını değerlendirebilecekleri motor beceriler kazandırır.Yani Fizyoterapiyle uzaktan yakından ilişkisi yoktur.
24-06-2007
Barış IŞIK
Beden Eğitimi Öğretmeni

melek kod adlı pislikkolok vatandaş daha çok beklersin fzt yi alır elinden anahtarlarını kendini bence danışma olarak tanıtsan daha doğru olacak öyle pisikiatris edasıyla hasta almaya benzemez bu işler meb çıkarsa ne olacak ancak senin gibi zavallıular alır onları zaten onlarda senin gibi IQ probremlidirler bu arada murat kardeş seninde kurumun var ancak bi fzt olarak böyle insanlara arka çıkar tavırlar sergilemen üzücü
20-06-2007
Unla RADİA
Diğer

mustafa kardeşim gördügüm kadarı ile sivri dilinle ün ypmışın.gerçekten bizim bütün fzt arkadaşlar senin gibi lafı gedigine koysa bu söylentiyi çıkaran besyo cu ve digerlerinin çıkarmış dedikodular kesilir.allah korusun bu baskılar hem meb e hemde daha yüksek mevkilere yapılıyor ve sonunda istedikleri olursa inanın çok yazık olur cp li çocuklara
20-06-2007
Murat SOYKA
Fizyoterapist

istediğiniz kadar bağırın çağırın bizler 4 yıllık okulumuzu bitirerek fizyoterapist ünvanını kazanmış kişileriz siz zavallılar ise hala sertifika peşinde koşup bizim msleğimizden ufacık bi kırıntı alma peşindesiniz.böyle bi saçmalık olamaz. o zaman hasta bakıcılar,hemşirelere de 150 saatlik bi kursa katılıp sertifikalı hekim olsunlar.
19-06-2007
Döne İNANÇ
Fizyoterapist

seninle aynı zihniyette olanlara daha masrafsız bir önerim var..madem bizim aldığımız eğitim ve cp de uyguladığımız teknikler yetersiz kalıyor;besyocu çalıştırmaktan daha masrafsız olmaz mı çocukları iki okuyup bi üflesinler...
19-06-2007
Gülşen KURT
Fizyoterapist

merhaba fizyoterapist arkadaşlar siz hepimizden iyi biliyorsunuz ki aldıgınız akademik ve teknik bilgilerin cp vb. li coçuklarda pek işe yaramadıgını biliyorsunuz.acıkçası fizyoterapislerin deyimiyle yapılan birkaç haraketin uzmanlık işi olmadıgını biliyoruz... bu yüzden beden eğitimi öğretmenlerine eğitimden sonra sertifika verip özel eğitim kurumlarında çalışmaları çok doğru buluyorum... hem çocuklar hem de okular açısından ihtiyacı bır nebze giderecektir. başarılı olacaklarına da inancım sonsuz. emeklı fizik tedavi uzmanı metin.......
15-06-2007
Metin CELLEK
Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen

sayın arif bey temmuzda 30 saatlik sertifika verilecek demişsiniz nerede verileceğini biliyormusunuz hangi ilde oldugunu bu konuda bilgi verirmisiniz ayrıca beden eğitimi öğretmenlerine özel eğitim kurumlarında cok ihtiyaç var.
14-06-2007
Neri BONCUK
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

sadece gülüyorum veliler bizden de yana
14-06-2007
Arif ILKIM
Beden Eğitimi Öğretmeni

arkadaşlar geçen hafta vanda bu konuyla ilgili bed.eğt.öğrt.ne bir kurs düzenlendi.setifika verildi 30 saatlik temmuzda da yeni bir kurs daha açılıyor.yani bed.eğt.cillere imza yetkisi geliyor.bilgilerinize
01-06-2007
Arif ILKIM
Beden Eğitimi Öğretmeni

Fizyoterapist arkadaşlar merhabalar ben hidroterapi bölümü mezunuyum memleketim gaziantepde özel eğitim merkezinde hidroterapi işi buldum ancak işe girmem için merkezin açılması gerekiyor merkezin açılması için de fizyoterapiste ihtiyaç varmış hem dolgun ücretle hen güzel bir şehirde hem de bir hidroterapistle dost olmak istiyorsanız lütfen bana mesaj yazın bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim. Kolay gelsin.
21-05-2007
Dinçer ALAGÖZ
Hidroterapi Teknikeri

KADİR BEY o zaman doktor olayan illere doktor,yolsuz köylere yol yaptırın.Yada bırakın mesleğinizi sınıf öğretmenleri yapsın.onların daha çok ihtiyacı var işe.
15-05-2007
Özkan YILDIZ
Fizyoterapist

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
İş Arayanlar

iş arayan 626 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Bugün

Hatice Ş.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi

Bugün

Tugba G.
Sosyolog

Bugün

Fatma Z. Y.
Psikolog

Dün

İrem E.
Eğitim Koordinatörü

Bugün

Cansu Ş. K.
Fizyoterapist

Kurumunuzun ihtiyaç duyduğu tüm işlemler tek otomasyonda... Hem de ücretsiz!