Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

SERTİFİKA

Saygı değer meslektaşlarım istanbul/şişlide bir meslektaşımıza beden egitimi ögretmenlerine seminer verilmesi hususunda bir yazı gitmiş bilginiz bu konu hakkında bilginiz varmı ne derece doğrudur. herkese iyi çalışmalar sevgi ve saygılarımla.
30-01-2007
İbrahim BABAYİĞİT
Fizyoterapist
Performans Takip Formu (PKT) eğitmenleriniz internet üzerinden girsin, siz sadece çıktıları alın.
76 Yanıt
Ben zaten biliyorum, sorun yok. Yardımcı personel kullanmıyorum, sorun yok. Hastanede çalışmıyorum, uyumlu, sakin ve yeni yaklaşımlara açık bir ortamda, sebebe ve sonuca yönelik tedavi yapmalıyım çünkü tedavi/rehabilitasyon konularında yeni uygulamalar, yeni yaklaşımlar ve klasik rehabilitasyona ilaveler söz konusu. Bunun için teşhisle gelmiş hastayı değerlendirmeli ve planını-programını ben yapmalıyım. ...Bu arada, yaşlanmış ve kilo almış olduğumu satırlarımdan çıkardıysanız satır çözümlemede benden çok daha başarılısınız ne diyeyim, bravo. Ama gerçekten gülümsettiniz bu sefer, teşekkürler :) Son olarak, çalışmalarına tanık olduğunuz bazı fizyoterapistleri baz alıp işin basitliğini ima ettiğiniz ve bununla tüm fizyoterapistleri yargıladığınız için size cevap verme gereği duydum. Sizin antrenörlük veya beden eğitimi öğretmenliği alanında işinizi ne kadar iyi yaptığınızı bilemem ama eminim ki bir fizyoterapistin çıkıp da "antrenörlük çok basit, ben de yaparım" demesi sizi rahatsız edecektir. İyi çalışmalar dileklerimle.
26-07-2014
Burçin KAYNAK
Fizyoterapist

Siz zaten biliyorsanız sorun yok.Yazış tarzımla bilgisiz olduğumu hemen nasıl çözdünüz bravo.. Klasik egzersiz olmayan ne var allah aşkına 4 ayrı hastane ve kurumda çalıştım hep aynı tas aynı hamam.Artık yaşlanmışınız kiloda almışınız :)bu işler sizi yoruyor belli bütün işleri yardımcı personel e yaptırmanızdan.Uzman Fizyoterapist arkadaşım..
25-07-2014
Uğur UÇAR
Beden Eğitimi Öğretmeni

Cok teessüf ederim lütfen yazış tarzı,bilgisiz falan yakışmadı size bu sözler.Sonuçta burda kompozisyon yazmıyoruz.Ben bazı kelimelerimde latife yapmıştım siz yanlış anladınız. Peki siz kazandınız ben bilgisiz bir insanım. Saygılar sunuyorum Burçin hanım...
25-07-2014
Uğur UÇAR
Beden Eğitimi Öğretmeni

Sizin asıl derdiniz kendi egonuz, bence... Sadece yazış tarzınıza bakarak bile bilgisiz olduğunuzu söyleyebilirim, klasik egz. yöntemleri ortadan kalkalı 15-20 yıl falan oluyor ve siz hala klasik yöntemlerle olmuyor diyorsunuz, klasik yöntemle olmadığını biz zaten biliyoruz..
24-07-2014
Burçin KAYNAK
Fizyoterapist

Bu arada özel hasta flan varsa tanıdığınız yönlendirebilirsiniz bana.Sizin 5 ayda kaldırdığınız HEMİPİLEJİ Hastasını 1 bucuk ayda kaldırrrım kesin yani :) fakat ücret saatlik 150 den aşagı olmuyor kurtarmıyor yani :)SERABRAL PALSİ ler le çalışmıyorum Çekilmiyor zor :)
23-07-2014
Uğur UÇAR
Beden Eğitimi Öğretmeni

Şuna emin olabilirsinki coğu fizyoterapist ten bilgiliyim ve tecrübeliyim. Öyle klasik 3 5 anatomik kelimeler klasik egzersiz yöntemiyle bu iş olmuyor :) kızma sakın :)) O yüzden de çalıştığım kurumda ve özel hastalar beni tercih ediyorlar.Diğer meslektaşlarımı bilmem.Ya dikkat edin bütün kurum sahipleri ve Fzt uzman doktorları bile sizden ego nuzdan bıkmış durumdalar bunu sizde iyi biliyorsunuz. Biraz kendinize çeki düzen verin oldumu :)) şaka bi yana harbiden :))
23-07-2014
Uğur UÇAR
Beden Eğitimi Öğretmeni

Olay o kadar basit değil, ayrıca baştan sona egoist yaklaşımınızla egonuzun olmadığından bahsetmeniz çok komik... Allah da sizi güldürsün... Bizim yaptığımız iş sadece para için yapılıyorsa fiziksel ve psikolojik olarak çökmeniz garanti, sayın Uçar... Keşke biraz daha bilgili olsaydınız... Tabi ki para alacağız ve bunu sonuna kadar hak ediyoruz ve evet, kendi adıma ve benim gibi çalıştığını gördüğüm tüm arkadaşlarım adına konuşuyorum.
23-07-2014
Burçin KAYNAK
Fizyoterapist

Herkez aldığı paraya bakıyor. Sen hayrına bakıyor çalışıyorsun galiba? Boş konuşuyorsunuz.Ben çalıştığım firmaya para kazandırıyorum o da bana para veriyor olay bu kadar basit.Sizin yaptığınız işin fiyatı taş patlasa 1500 lira.yaptığınız işe değil diplomamıza para veriliyor bunu sizde cok iyi biliyorsunuz.Fizik tedavi uzmanı doktorlarda aynı şekilde.sonuçta sizde uzman doktorun yardımcısısınız.O ne derse o dur. Bazılarıda bizi tercih ediyorlar. Çünkü ego sorunumuz yok ve daha güzel iş cıkarıyoruz.okk Ayrıca siz para olarak bakmıyorsanız biraz yollayın fazlaysa hesap numaramı verebilirim :))
11-07-2014
Uğur UÇAR
Beden Eğitimi Öğretmeni

Sanırım siz SADECE aldığınız paraya bakıyorsunuz ve HERKESİ KENDİNİZ GİBİ BİLİYORSUNUZ.
09-07-2014
Burçin KAYNAK
Fizyoterapist

Beden Eğitimi Öğretmenliği tamamen ayrı bir lisans eğitimi olduğu gibi Fizyoterapistlikte tamamen ayrı bir lisans eğitimi. ZEÖ ile sertifikalı ZEÖ birmi?! Kesinlikle hayır. Maalesef Türkiye bu tarz hatalar yapılıyor.
26-03-2011
Muhammet ESEN
Odyolog

sayın elçin tonbul sen elmayla armutu karıştırıyorsun neyi neyle satın almaya çalışıyorsunuz arkadaşlar besyocuların sizin işinizde gücünüzde emeğinizde gözü yok hiç bir zamanda olmaz bence siz besyoculara bu kadar yükleneceğinize bu enerjinizi işinizde kullanın ben bir besyocuyum ve ne şartlarla ne zorluklarla okulu kazandığımı bir ben bilirim küçümseme elif hanım uzaktan davulun sesi hoş gelir derler kimse kimsenin rızkına engel olamaz bu böyle biline
23-03-2011
Emrah BÜLBÜL
Beden Eğitimi Öğretmeni

arkadaşlar sürekli tartışıyorsunuz anlam veremiyorum.bence beden eğitimi çok önemli ve saygın bir meslektir.benim tanıdığım pekçok beden eğitimci arkadaş kendi alanlarında özürlülerle çalışıyor spor dallarında eğitim veriyorlar.izlerken bile insan zevk alıyor. hatta olimpiyatlara bile takım olarak gittiklerini biliyorum.bu başarılarına devam etmelerini kendim ve ülkem adına istiyor ve ayakta alkışlıyorum. uygunsuz çalışan beden eğitimci arkadaşlar hastaların hakkına girdiğinizi ve hastaların çok değerli olan erken tedavi hakkından mahrum ettiğinizi düşünüyorum. bizzat kendi işini yapmayan bir arkadaş yüzünden tendon zedelenmesi olan hastayla ve onun ailesiyle üzüntülü anlar geçirmek zorunda kaldım .ayrıca bukişi kendisini fzt diye tanıtmış.yasal işlem yaptırmadım ama lütfen elinizi vicdanınıza koyun o çocuk sizin kardeşiniz de olabilirdi. işini layıkı ve hakkıyla yapan işinin ehli olduğu konuda çalışan tüm arkadaşlara(fzt olsun,beden eğitimci vb olsun) selam ve saygılarımla.
29-08-2007
Mehmet SAYAR
Fizyoterapist

merhaba; üzücü bir haber kurum sahibi bir fizyoterapist olmasına karşın merkezinde beden eğitimi ögretmeni çalıştıran meslektaşlarımız var.
26-08-2007
İbrahim BABAYİĞİT
Fizyoterapist

arkadaşlar ben de geçenlerde bir beden eğimci arkadaşla tanıştım.işitme engelliler sertifikası aldıgını iddia ediyordu.3 ay almış falan.sonra getirdi baktık işaret dili başarı belgesi vermişler ona işitme engelli sertifikası diyormuş meger.bunlarda o abartma haberlerden olmasın
22-08-2007
Murat SOYKA
Fizyoterapist

arkadaşlar ben sertifika olayını yine duydum.bu konuda bi duyumu yada bilgisi olan varsa lütfen bilgi versin
22-08-2007
Çağdaş KÜÇÜK
Yönetici (Spor)

sevgili meslektaşlarım bu tür polamiklerin ordana kaldırmak için bence işi ele almamız gerekli. imkanı gücü ve potansiyeli olan meslektaşlarımın kurum hahibi olması gerekli diye düşünüyorum. bakıyorumda hamam cı köfteci kurum açıyor. bu işi asıl yapacak olanler bizleriz. bizler bu işin başına geçersek idareci boyutunda çalışırsak meslegimizi daha rahat icra eder ve tanıtmış oluruz. yi çalışmalar
05-08-2007
İbrahim BABAYİĞİT
Fizyoterapist

şimdi hayal edelim diyelim ki beden eğitimcilere sertifika verildi türkiye çapında bir çok başvuru oldu sonuç ne olur biliyormusunuz özel eğitimde asgari ücretle çalışan insan topluluğu(SONUÇTA NE KADAR BEDENCİ SERTİFİKA ALIRSA ÜCRET O KADAR DÜŞER) KURUM SAHİPLERİDE BUNDAN ÇOK FAZLA KZANÇ ELDE EDEMEZ,özel eğitimde maaşlar bu denli düşünce bu sefer kurum açmak aşırı kolaylaşacak önüne gelen kurum açacak 1 olan yerde 2,2 olanyerde 4,(sonuçta maliyetler ucuzlayacak)böylelikle 50 şer çocuğa hizmet eden kurumlar,böyle olunca ne beden eğitimciler bu işten para kazanır,nede kurum sahipleri fizyoterapist ne olur dediğinizi duyar gibiyim:KALİTELİ ÖZEL EĞİTİM KURUMLARI YİNE FZT ÇALIŞTIRMAYA DEVAM EDER ÇÜNKÜ DURUM TERCİH SEBEBİ OLACAKTIR.TABİKİ İŞ AÇISINDAN DARALMA OLACAKTIR BU DURUMDA sağlık personeli olan fzt ler artık devlet hastanelerinde binlerce boş kadroya başvuru yapacaktır.......o yüzden bu tartışmalar bir yere varır şeyler değil birbirimizi kırmaya gerek yok........
04-08-2007
Kaya KAYA
Fizyoterapist

arkadaşlar aranıza yeni katıldım.bu sertifika konusunda bende duyumlar aldım acaba doğruluk payı nedir?bilgi verebilirseniz sevinirim.
31-07-2007
Çağdaş KÜÇÜK
Yönetici (Spor)

sayın ahmet bey bu iş tek anatomiyle bitmiyor sizinde bildiğiniz gibi iyi bir anatomi, nöroanatomi,fizyoloji,egzersiz fizyoloji,kinezyoloji,patolojik kinezyoloji,pediartrik rehabilitasyon daha yazmadıgım biçok şey gerekli
27-07-2007
İbrahim BABAYİĞİT
Fizyoterapist

yahu ben bedenciyim ne anlarım fizyoterapiden rehabilitasyondan ve hakkım yoktur sanıyorum.ftr ciler o zaman bedenci olsunlar.bence çok saçma.ftr için iyi bir anatomi gerekiyor
27-07-2007
Ahmet GÜNEŞ
Fizyoterapist

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
İş Arayanlar

iş arayan 653 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Dün

Elif N. H. T.
Psikolog

Dün

Mehtap B.
Fizyoterapist

Dün

Yaren C.
Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen

Dün

Melis G.
Özel Eğitim Öğretmeni

Dün

Esmeralda Ş.
Özel Eğitim Öğretmeni