Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

SERTİFİKA

ARKADAŞLAR BEN SINIF ÖĞRETMENLİĞİ MEZUNUYUM.ÖZEL EĞİTİM ALANINDA ÇALIŞMAK İSTİYORUM.BUNUN İÇİN ÖZEL EĞİTİM SERTİFİKASININ OLMASI GEREKLİ İMİŞ.ÖZEL EĞİTİM SERATİFİKASI ALMAK İÇİN NE YAPMAM GEREKİYOR.EDİNDİĞİM BİLGİYE GÖRE REFERANSLA KURSLARA KATILABİLİYORMUŞUM.BU KONUDA BENİ AYDINLATIRSANIZ ÇOK SEVİNİRİM.TEŞEKKÜR EDERİM..
20-07-2006
Faruk TÜRKAY
Sınıf Öğretmeni
Performans Takip Formu (PKT) eğitmenleriniz internet üzerinden girsin, siz sadece çıktıları alın.
70 Yanıt
sizin sorununuz bence iş problemi yaşamanız,bu saldırgan ve anlayışsız tavrınız da bundan.ben doğu batı farketmez bu ülkenin her karışında görev yaparım,hiç rahatsız olmayın ama özel eğitimde de görev yaparım.Bu benim de işim sadece özel eğitimden mezun olmak yetmiyor,istekliyim ve tüm istekli meslektaşlarımı destekliyorum.Maddeyi geçelim artık,işsizlerin problemi biz değil devlet unutmayın.Kendimi eğitimin her alanında geliştireceğim,üzülenler için üzgünüm...
12-07-2007
Tuba MACİT
Sınıf Öğretmeni

valla msj larına pek bakmadım,belki haber vermişlerdir sana..yinede söyleyim.ben sertifika aldım.15 aydırda özel eğitim okulunda çalışıyorum.bunun için MEB yazı gönderir her özel okula.işte yalnız mezun ve emekli sınıf öğretmenlerine verilmek üzere zihinsel engelliler öğretmenliği kursu açılacaktır diye..hangi şehirde olduğu,hangi tarihte olduğu felan yazar.bunun içinde bir özel eğitim okuluna yada rehabilitasyon merkezine gidip orda bi form verip seni orda çalışıyo olarak gösterip imzalıyorlar.sende onu meb özel eğitim bölümüne götürüyosun.o kadar yani.ne zaman nerede açılacağını meb hizmet içi eğitim sitesinden bulabilirsin.google dan.
04-06-2007
Şahan Banu YAKALI
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

sertifika ile ilgili kurs tarihi hakkında bilginiz varmı
28-04-2007
Fatma YILMAZ
Sınıf Öğretmeni

Bir özel eğitim kurumunda çalışmasanız da orada çalışıyor gözükmeniz yeterli, onlar milli eğitim ilçe müdürlüklerinin bütün kurumlara yolladığı bilgi formunu doldurup kaydınızı yaptırırlar..
21-04-2007
Gülüm BACANAK
Psikolog

mersin 375 kişi salı günü başlıyor.
21-04-2007
Cihan SAHİN
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

özel eğtim kurumunda çalışıyor olanıza gerek yok orası ile geçici bir sözleşme imzalayın yeter. o zaman başvuru yaparsınız
11-04-2007
Levent KAYA
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

ÖZEL EĞİTİM KURUMLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜNÜN SAYFASINI TAKİP ET. 23 NİSANDAN SONRA YENİ KURSLAR AÇIKALACAK
04-04-2007
Levent KAYA
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

merhaba, bu konuda bildiklerimi paylaşmak istiyorum.....öncelikle bir rehabilitasyon merkezinde çalışıyor olmanız ve meb hizmetiçi eğitim daire başkanlığının rehabilitasyon merkezlerine göndermiş olduğu başvuru formuna sahip olmanız gerekiyor.bu formu doldurup il milli eğitim müd. göndermeniz gerekiyor.en son Erzurum'da açıldı..açılacak olan kursları www.hedb.meb.gov.tr adresinden takip edebilirsiniz. başarılı günler dilerim.
01-04-2007
Hülya RÜYA
Sınıf Öğretmeni

Şu anda sertifikalıyım ve hep gurur duyduğum sınıf öğretmenliğimedevam ediyorum. Ben yapay ayırımlara hep karşı oldum. gelin işini en iyi yapanla yapmıyanları tartışalım. Diploma yada sertifika herkesin işini en iyi yapacağı güvencesini vermez diyor herkesi saygıyla selamlıyorum
17-03-2007
Servet YILDIRIM
Sınıf Öğretmeni

yıllardır sınıf öğretmenliği yaptım. Bilgimi hiç satmadım, blginin yayılması gerekliliğine inandığım için herkese istediği bilgiyi karşılık beklemeksizin verdim vermeye de devam ediyorum. çalıştığım sınıfların hemen tümünde özel eğitime muhtaç öğrenciler oldu onları hiç yoksaymadım, köşeye yada en arkaya hiç oturtmadım. Kişiliklerini silikleştirmedim, yeteneklerine göre alabilecekleri eğitimin azamisini onlara vermeye çalıştım. Zihinsel engelliler öğretmenliği kurslarına katıldım. Kurs süresince ya bıranş değiştirir özel eğitim öğretmeni olursunuz yada sertifika vermeyiz tehditlerine rağmen iyi bir öğrenci örneğinde olduğu gibi düzenli eğitime katıldım alabileceğim eğitimin azmisini alma gayretinde oldum.
17-03-2007
Servet YILDIRIM
Sınıf Öğretmeni

Evet, herkes kendi alanında başarılıdır ve kendi alanının uzmanıdır. Planlama eksikliği, öngörü yoksunluğu ve bilinçsizlik sonucu özel eğitim alanındaki boşluğu (rehabilitasyon merkezlerinin ihtiyaçlarını gidermek)doldurmak amacıyla çok kısa bir zamanda ve pedegojik değerler hiçe sayılarak sertifika kirsları verilmekte, alan değişiklikleri yapılmaktadır. Bunun sorumlusu ve günah keçileri de sınıf öğretmenleri olmaktadır.Bu işi benimseyen sınıf öğretmenlerinin başarılı olacağından hiç şüphem yok. Ama fırsatı kollayanlar, bunu salt daha fazla para kazanmak adına yapanlara bir şey diyemem.
30-01-2007
Abdullah KOÇ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

zihinsel engelliler sınıf öğretmeni sertifikasına sahip bir sınıf öğretmeniyim.ve özel bi rehabilitasyon merkezinde çalışıyorum.işimi severek yapıyorum.çünkü zihinsel engelli veya değil herhangi bir insana okuma yazma öğretimini en iyi verecek insan sadece sınıf öğretmenidir.şahsen özellikle okuma yazma öğretiminde özel eğitimci arkadaşları izliyorum.(bağlı olduğum kurumda) ve nekadar doğru bir işe el atığımı tekrar tekrar anlıyorum.özel eğitimci arkadaşlar işlerini çok güzel ve hakkıyla yapıyo olabilirler.tabiki onlar kadar bu sektörde bilgimiz yok ama iş öz bakım becerilerini geçince sıra bize geliyor.herkes işinde neler yapabileceğini tartışsın bence.kimse kimsenin elinde bir şey almıyor.
30-01-2007
Selin ÖGÜÇ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

yılardır eğitimin içinde yer alan sınıf öğretmenleri.sınıflarında hep özel eğitime muhtac coçuklarla karşılaşmıştır..bence eğitimin vaz gecilmez elamanları..tüm eğitime gönül verenlerdir..bunu parselliyemeyiz..eğitim de bilgi paylaşılır..ben beş yıldır özel eğitimin içindeyim ve 23 yıldırda özel eğitim alan kızımla çalışıyorum..yapılan iş eğitmek..öğretmek..neden bu kavgamız o zaman.
27-01-2007
Serap DOĞANGÜN
Sınıf Öğretmeni

İşini para için yapmayan kaç kişi çıkar acaba.Yani maaşı ödenmeden çalışacak.Özel eğitim öğretmenlerini sadece tebessümle okudum.- aralarında tenzih edeceğimiz çok az bir gurup var-Bu sinirli halleriyle lütfen her neiş yapıyorlarsa bıraksınlar hele çocuklardan uzak dursunlar. Arkadaşların yaşını da merak ettim doğrusu çok çabuk celalleniyorlar.Halbuki biz sınıf öğretmenleri olmasa bulunduğum ilçede 40'dan fazla öğrenci sokaklarda deli diye taşlanıyordu şu an ben serfitika aldım.Sınıfımdaki öğrencilere yardımcı olayım diye.Ancak öğretmen yetersizliğinden dolayı ağlayan gözlerle beni iknaya çalışan velilerin ısrarıyla bu işe girdim.Onlara bir sınıfın havasını, öğretmenim dediklirinde en azından tebessümümü eksik etmedim.Şu anda evet bu alanda iddalıyım arkadaşlar.Bir gün Bafra'ya gelirseniz bu alanla ilgili bir okul sorarsanız bizi gösterirler.Pek bir havamız yok ama hepinize çayımız var.HA AÇ GELENE YEMEKTE ISMARLIYORUZ.
26-01-2007
Adem BADEM
Sınıf Öğretmeni

sen üyeliğini anca yeni üyelik almak için silersin. Yazımda hiç eleştirilecek nokta yok. SINIF ÖĞPRETMENİ karalaması yapıyorsun yine. Çünkü ; önceki yazılarda biz ÖZEL EĞİTİMCİLERE hakaret edilmiştir ve bunun cevabı verilmelidir. Öğretmenlik GÖNÜL işidir. Gel gönülden benim okulumda çalış parasız olarak. 450 lira kira ver gönülden parasız çalış... BOŞ BOŞ konuşma...
20-01-2007
Alper BOZBIYIK
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

Alper bak başka bisey yazmıcam bu son.. bilginin fiyatını 2000 ytl olarak açıklamıssın. çok güzel seni tebrik ederim. herkese cevap vermek zorunda değilsin. Eğitimci oldum diyorsun. Eğitimci olmanın fiyatı yoktur. Eğitim gönül işidir. Sevda işidir. Bu forumdanda üyeliğimi siliyorum. sertifika para kavga başka bişey yok. ben bu siteden döküman yöntem ve bilgi edinebileceğimi sanıyordum. ama yanılmışım.. konuyu acan arkadasa gelince mersin ve kastomunu sertifika programları başladı şubat ve marttada olacak. toplam 1000 kişi daha sertifika sahibi olacak. siz bilginizi para karşılığı satıyorum dediğiniz için sizin çalıştığınız okulların başvursuyla açılıyor bu kurslar. yani kendi kendinizi yakıyorsunuz sayın ÖZEL EĞİTİM ÖĞRETMENİ ARKADAŞLAR
20-01-2007
Cihan SAHİN
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Servet adam ol Özel eğitimciler satılık mı fiyat soruyorsun. Çok paragözsen sen fiyatını söyle belki seni alan çıkar. Hakaret edemezsin bana ve meslektaşlarıma. Bizim mesleğimiz, bilgimiz para eder. Onun değeri de vicdan ile ölçülebilir. Sen gidip bir yerde 1000 ytl ye çalışırsın FİYATINI değil bilginin fiyatını öğrenirsin. Ben ise 2000 ytl ye çalışırım. Bu da benim bilgimin fiyatıdır.
09-01-2007
Alper BOZBIYIK
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

özel eğitim uzmanları!!!!!!! biz sınıf öğretmenleri sertifikalarımızı aldıktan sonra merak ediyorum, affınıza sığınarak soruyorum ne olur gücenmeyin. Merakımı giderin nooooolur. kendinize biçtiğiniz fiyatınız ne kadar düştü. 1000 öğretmen daha sertifikasını alırsa fiyatınız ne olur. Üniversiteler ihtiyacı karşılamak için onlarca bölüm açıp mezun sayısını 10 000 - 20 000 yapsa fiyatınız ne olur. Ne oooolur savsaklamayın mutlaka fiyatınızı öğrenmek istiyorum. gerçek özel eğitim uzmanları lütfen alınmayın. sözüm forumda bizlere salyalarını akıtarak saldıranlaradır ve onlar kendilerini çok iyi biliyorlardır.
06-01-2007
Servet YILDIRIM
Sınıf Öğretmeni

Bence de yukarda sınıf öğretmenlerine ısrarla "solucan" diyen şahsın psikiyatristen ziyade acilen KARANTİNA altına alınması gerekiyor. Çünkü bu tip ruh yapısna sahip kişilerin sadece dişleri değil bütün uzuvları tehlikelidir. Sınıf öğretmeni arkadaşlar dikat edin sokakta falan görürseniz acil ihbar edin ki meslektaşlarımız zarar görmesin..
01-01-2007
Ahmet KELOĞLU
Sınıf Öğretmeni

Ben en azından öğretmenlik yapıyorum.Soru soranlara cevap veriyorum.Siz ne yapıyorsunuz?Bastırılmış duygularınızı bu şekilde dışa vurarak "aşağılık" duygularınızı bastırmaya çalışıyorsunuz. Size önerim bir "PSİKİYATRİSTE" görünmeniz.Sizi psikiyatrist veya psikolog arkadaşlara havale ediyorum.Ayrıca istediğiniz kadar bağırın.Ben kuduza karşı aşı oldum.
29-12-2006
Mustafa ALTUNTAŞ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Eleman mı Arıyorsunuz?

Çalışanınız sizi yüzüstü bıraktı, ortada mı kaldınız?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi
Kullanıcı Görüşleri...