Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

SELÇUK ÜNİVERSİTELİ OLMAK AYRICALIK DEĞİL ÜSTÜNLÜKTÜR!!

ÖZEL EĞİTİMCİ ARKADAŞLAR.iŞ MEZUN OLUNAN OKULLA BİTMİYOR.BU İŞİ 30CM LİK DİPLOMAYA VE ETİKETE BIRAKANLARA ÇOK YAZIK... SELÇUK ÜNİVERSİTELİ ARKADAŞLAR DESTEĞİNİZİ BEKLİYORUM.
10-04-2008
Hülya FGHJKÖ
Diğer
Performans Takip Formu (PKT) eğitmenleriniz internet üzerinden girsin, siz sadece çıktıları alın.
13 Yanıt
bence şu yada bu üniversite demek dogru değil.üniversitenin ilkokuldan farkı insanın kendı kendını yetiştirmesıdır farklı universitelerden aynı ortamı paylaştığımızda şu yada bu üniversiteden mezun olmuş olmanın avantajlarını konuşmaktan yada o avantaja sıgınmaktan ziyade ornek olabilmek onemlı.bende selçukluyum ama hangı universıteden olursa olsun farklılıklarını tecrubelerını ornek alıp farklılıklarımla tecrubelerımle ornek olmaya çalişıyorum ve çalışacagım.onemlı olanda bu zaten dayanışma ve paylaşma
24-02-2009
Tuğba OĞUZ
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

Hülya hocam bence ayırım yapmadan bütün özel eğitimciler deseydiniz daha uygun olurdu.Bende Selçuk Üniversitesi mezunuyum.Fakat üniversite ayırımı yapmadan birlik olmamız gerekir.Zaten sayımız az,ayrılırsak dahada kötü olur.Bir an önce birleşip mesleğimize sahip çıkmalıyız.Önemli olan insan değil mi.ona birazcık olsun yardım etmek öncülük yapmak bence.slm...
30-11-2008
Sena TAŞOVA
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

Sevgili meslektaşlarım,şu teknolojinin cirit attığı dünya da hala "ayrıcalık" kelimesinin üzerinde durmuyor adete basıyorsunuz.Nereden mezunsun ya da kimsin bunun ne önemi var?Egonu tatmin edecekse isterse 100 kere odanın hatta 1000 kere evinin duvarına yaz.Önemli olan sen çağa ayak uydurabiliyor musun,insanoğlunun sabit,bilginin değişken olduğu bu dünya da sen neredesin?Bundan haber ver bize.Milletin tek dille yetinmediği ikinci bir dil öğrenmek için çabaladığı,yenilikleri sürekli takip etmekten bıkıp usanmadığı bu dünya da eloğlunun geldiği yer ,hatta gittiği yer belli.Ama biz hala oralıyız,yok buralıyız.Gına geldi artık ya. SEN KENDİNİ YENİLEYEMEZSEN ORALI YA DA BURALI OLMUŞSUN SONUÇ SIFIRLI OLDUKTAN SONRA. Hepinize ATATÜRK'ÜN izinde gerçek ilim yolunda,boş lakırtılardan ve ayrıcalıklardan uzak bir ülkede TÜRKİYE'MİZDE BAŞARILAR DİLİYORUM.Allah(c.c) hepimizin yardımcısı olsun..
21-11-2008
Hilmi DUYMAZ
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

Arkadaşlar kimse kendini kandırmasın. Kişiler bireysel olarak kendini geliştirmezse başaıyı ancak rüyasında görürler. Üniversitede bir yerekadar. Aldığın bilgi donannımının yanı sıra uygulamaya da dökmek önemli. Kabul etmek gerekir ki bazı üniversiteler donanım ve imkanlar açısından öğrencilerine daha iyi inkanlar sağlıyor ancak işi çalışma platformuna taşıyamayan pek çok kişi tanıyorum. Ben kendi hesabıma söyleyebilirim ki içim rahat işimi gerektirdiği gibi yapıyorum. Zaten bunu en iyi çalıştığınız çocukların üzerinde rahatça görebilirsiniz.Bunu en iyi dersaneye gidip üniversiteyi kazanamamak gibi düşünün.
18-10-2008
Meryem PALA
İşitme Engelliler Öğretmeni

Bu başlık neden açıldı merak ediyorum doğrusu.Kimse Selçuk üniversitesi hakkında birşey demedi ki..Bana sadece polemik yaratmak amaçlı gibi geldi.Yanlışsam düzeltin.Gazide iyi,Anadoluda,Selçukta,İzzet Baysalda,KTÜde,Marmara da.Sadece belli üniversitelerde bu işin Türkiye'de ilk kez eğitimini vermeye çalışan hocalar ve kemikleşmiş bir kadro var o kadar.Üstünlük diye birşey yok bence..Tabi ki iş kişinin kendisinde.Bence eğitim uygulama okulları ve İlköğretim okulların da özel eğitim uygulamaları nasıl yürütülüyor,Türkiye'de kaynaştırma uygulamaları kanayan bir yara ve uygulamalar yeterli mi.Bunları tartışalım bilgimizi koyalım ortaya.Yok Selçuklu olmak üstünlüktür yok Gazili olmak ayrıcalıktır yok Ankaralı olmak güzelliktir falan gibi başlıkları bırakın artık..Yeter..
08-09-2008
Özel EĞİTİMCİ
Özel Eğitim Uzmanı

özellikle özel eğitimciler arasında bu denli acımasız kıyaslama yapmak aşırı hırsların söylettiği şeyler, bence sakin olup herşeyden önce bu alana saygılı olunmalı ve bu işte profesyonelce işini yapmaya çalışanlara iddiada öte geçmeyecek sözlerle de meşgul olunmamamlı, sizin açınızdan üzülüyorum.
08-09-2008
Emre DÜNDAR
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni

ömer hocam nerelisiniz? soyadımız aynı akrabalık var mı acaba
06-09-2008
Fatma AKTÜRK
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

hülya hocam iş üniversitede değil sizin kendinizde biter.çalışma hayatına başladığımızda eğer ki öğrendiklerinizi uygulamıyorsanız. paylaşım yerine ayrımcılık yaratıyorsanız bu sizin ayıbınız olur. bu sayfada insanlar çalışma hayatındaki problemleri anlatıyor çözüm yolu arıyor. bildiklerini birbirleriyle paylaşıyor. lütfen hangi üniversite mezunu olursak olalım. birbirimizi incitmeyelim zaten çok az sayıdayız.
06-09-2008
Fatma AKTÜRK
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

Bi devlet kurumunda çalışıyorum ve çalıçtığım yerde her üni.den mezun özel eğitimci arkadaş var ben selçuk,diğeri ktü,bi diğeri gazi.kalkıpta senin okulun kötü benimki daha iyi gibi çocukça polemiklere kapılıp olduğmuz yerde saymıyoruz.büyük çoğunluğumuz araştırmadan girdik bu üni.lere üniversitenin adı kalkıp da sizin içsel gelişiminizi engelleyemez.söz konusu bu çocuklara yararlı olmaksa gerisi laf kalabalığıdır.
27-04-2008
Ömer AKTÜRK
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

Ben kişisel gelişime inanırım Türkiyedeki tüm üniversitlerin kalitesi belli hemen hemen hepsi dünya standartlarının çok çok altında...Fakat niyese taşra mezunları bunu daha çok dert ediyor...Mesleki kalitedeki etiketiniz mezun olduğunuz üniv etiketinden herzaman önce geldiğini unutmayın..Ayrıca üniversite mezunlarının kalitesi konusunda kesinlikle bir genelleme yapılamaz iyisi var kötüsü var...Einstein ın dediği gibi "Bu dahil, tüm genellemeler yanlıştır." Böyle şeylere takılmayın...Sevgiler.
27-04-2008
Mustafa ALHAN
Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen

Arkadaşlar, nereye gidiyoruz. ne oluyoruz bir söyler misiniz? forum köşemizin akademik olması gerektiğini düşünürken neredeyse sabah programındaki ''kim kimi terk etmiş'' konularını tartışacağız. Ayrıcalık bilgiden geçiyor ve onu yansıtmaktan. Bizim x, y üniversitelerinin ayrıcalık durumunu tartışmamız yerine daha aktif olduğumuz uzmanlık alanımızla ilgili forum oluşturmamız gerekmez mi?
13-04-2008
Belirtilmemiş

kusura bakmayın ıster ıstemez dahıl olmak durumunda kaldım ama haklısınız çok çalışıyor olmanız normal çünku bız dıger unıversıtelerde(anadolu unıv.) okuyanlarda çok çalışıyoruz kı unıversıte adıyla degılde basarımızla ve topluma kazandracagımız bıreylerle anılmak istiyoruz bu nedenle bence bır x unıversıtelı olmak onemlı olmamalı yapılacak icraatlarla adını duyurmak gerektığınin kanısındayım.buyuzden size çalışmalarınızda başarılar...
11-04-2008
Hülya ÖZPINAR
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

valla hülyacım. yanlış anlama ama burda selçuk üniversitesini eziklemişsin bence. herkes kimin ne olduğunu biliyor. ama bilmedikleri birşey varki selçukun bu seneki mezunları gümbür gümbür geliyor. herşey okulda ya da hocada bitmez. bizde okulun ezikliği vardı. hocalarımız iyi ama diğer okullarınkiler daha iyi diye düşünerek kendimizi geliştirme çabasına girdik.diğer okullardakiler ise nasıl olsa okulumuzun adı(!) var diyerek yatıyorlar. buna göre kurumlar ve diğer okulların öğrencileri, mezunları, hocaları... Şapkanızı önünüze koyun ve Selçuk Üniversitesi Özel Eğitim Bölümünü küçümsemeyin. Dimdik ayaktayız. Gerek sosyallikle gerekse derslerde gerekse sporda... bu böyle biline... takdir beklemiyoruz sizden, ama yermek de haddinize değil. BBu güzel konuyu gündeme getiren arkadaşıma teşekkür ederim.
11-04-2008
Mehmet Akif KABAKÇI
Zihinsel Engelliler Öğretmeni

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

 • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
 • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
İş Arayanlar

iş arayan 964 kişi var. Hemen irtibata geçerek personel eksikliğinizi tamamlayın.

Dün

Betül D.
Sorumlu Müdür

Dün

Burcu S.
Psikolog

Dün

Gamze Y.
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni

Dün

Aysu P.
Psikolog

Dün

Merve D.
Fizyoterapist

Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.
Kullanıcı Görüşleri...
Yenilenen EÇOP'u Denediniz mi?
Engelli Çocuklar Otomasyon Programı (EÇOP) yenilendi, Demo indirip anında, MEBBİS'den bilgilerinizi yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ÜCRETSİZ demoyu hemen indirin ve yükleyin.
 • SINIRSIZ Kullanıcı ve Öğrenci
 • Veritabanı sunucu hizmeti
 • Uzak sunucuya otomatik yedekleme
 • E-fatura entegrasyonu
 • Web tabanlı (mobil uyumlu) veya Masaüstü kullanımı
 • MEBBİS otomatik veri alma ve aktarımı
 • Tüm formların otomatik hazırlanması
 • Yılsonu değerlerlendirme işlemlerinin tek tuşla yapılması
 • Faturaların otomatik üretilmesi ve hatasız MEBBİS'e aktarılması
 • Online teknik destek imkanı
 • Pratik ders yazılabilmesi