Soru-Cevap

Soru-Cevap Formu

Rehabilitasyon merkezlerinde çalışan psikolog lar

Merabalar,

Rehabilitasyon merkezin de çalışan psikolog lar mesleklerini tam anlamıyla icra edebiliyorlarmı.

Birçok meslektaşımın bu konuda sıkıntıda olduğunu duydum.Yani çoğu bana mecbur kaldıkları ve ihtiyaçları olduğu için çalıştklarını söylüyorlar.

BU konudaki görüşlerinizi bekliyorum

iyi çalışmalar.

01-02-2006
M. Cihan DEMİREL
Psikolog
Bireysellleştirilmş Eğitim Proğramını(BEP) kolayca hazırlayın.
3 Yanıt

ben bir yılıdır (daha fazla)bir reh.merkezinde çalışıyorum.Ve dışarıda mesleğimi soranlara zih.eng.öğrt.yim diyorum .bir nevi asimile oldum diyebilirim.Bunun bir zorunluluk olduğunu sanmıyorum.Ve mesleğimi gerçek anlamda icra edeceğim günleri sabırsızlıkla bekliyorum.

 

03-03-2006
Hüseyin DURAK
Psikolog

psikolog her rehabilitasyon merkezinin bulundurması gereken bir meslek elemanı oldugu icin rehabilitasyonlar onları almak mecburiyetindeler ve aldıklarında da genelde yogun bir ders programının içinde buluyorlar kendilerini..bir rehabilitasyonda meslegini yapamayan,öğretmenliğin ö'sünü bileden öğretmenlik yapan tek meslek elemanı psikologlar..

03-03-2006
Hande KAYNAK
Psikolog

 Mehabalar,

 Evet genellikle piskolog arkadaşlar rehabilitasyonlarda mesleklerini tam icra edememektedirler,kurumlar genel olarak onları ailelere yönelik çalışmalara yönlendirmek yerine derslere girmelerni istiyorlar. benimde eşim psikolog olduğu için bunun böyle olduğunu  biliyorum ve çalıştığım merkezlerin bazılarındada bu uygulama vardı. ama bazı kurumlarda psikologlara görevleri gerği ne ise o işlere yönelik çalışmalar sunuyorlar.

iyi çalışmalar.

01-02-2006
Ayfer BAKIŞ
Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı

Sorunun yanıtını biliyor musunuz?
Sorunun yanıtını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanı kullanarak soruyu yanıtlayınız.

 

Soruyu yanıtlarken:

  • Doğrudan soruyu yanıtlayınız, veya soruya verilen diğer yanıtları geliştirecek şekilde yanıt veriniz
  • Yanıtınızda hakaret, küfür veya kanunlara uygun olmayan paylaşımlar bulunmamalıdır. Buna uygun hareket etmeyen üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır
Ücretsiz İş İlanı
Özel eğitim ve sağlığın ortak paydası olan Rehabilitasyon.com adresinin sektöre özel iş veren ile iş arayan arasında ne kadar iyi bir köprü olduğunu görebilmeniz için çok kısa süreliğini ÜCRETSİZ bir İş İlanı verebilirsiniz.

21 yıllık birikim ve tecrübeyi içeren EÇOP ile tüm işlemlerinizi hızlıca yapın!

Eleman mı Arıyorsunuz?

Kurumunuz büyüyor, ekstra yeni personele mi ihtiyacınız oldu?

Artık bunları dert etmeyin! Hemen bir iş ilanı ver, gelen başvuruları incele, birkaç görüşme yap ve uzmanla çalışmaya başla. Hepsi bu...